Polacy na Euro 2008

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez Przemek77 w 09 Cze 2008, 12:07

Dziś o świcie jadąc do roboty obserwowałem wiszące flagi w co 4-tym oknie i na co piątym balkonie. Wyglądały...... dość groteskowo.
Ja nawet meczu nie oglądałem, po co, mistrzostwa mi wiszą, piłki nie znoszę - fakt - wolę się popatrzeć jak Kubica śmiga w bolidzie.
Jakoś do ludzi nie dociera, że dziś już nie ma tego prawdziwego sportu - wieloletnich zaległości nie da się naprawić, chłopaki grają dla kasy, wygrają - to zaraz różmi Listkiewicze zaczną sobie sukces przypisywać, przegrają - też OK, zaśpiewają im na lotnisku "Nic się nie stało - Polacy nic się nie stało!", a okaże się że "dali z siebie wszystko tylko murawa była mokra / bramkarz miał sraczkę / itp.

A wczoraj wolałem się pobawić z moją małą córeczką niż brać udział w tym żenującym spektaklu (mecz+(obowiązkowo!)piwo+flagi+głupie przyśpiewki - a potem żal i marność).
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Postprzez joy_pl w 09 Cze 2008, 13:56

Dla jakich pieniędzy… który z naszych reprezentantów gra dla pieniędzy… może jakiś zawodnik z 3 ligowej drużyny chciałby grać dla pieniędzy w reprezentacji… ale nie ci co są w reprezentacji… (oni z to dostana grosze w porównaniu do tego co zarabiają na co dzień).

Najpierw mówicie (co poniektórzy) że pieprzycie taki patriotyzm a potem mówicie że lepiej kibicować Kubicy… jesteście dal mnie śmieszni i żałosni co za problem kibicować komuś kto od dawna jest jednym z najlepszych. Jakoś nikt się nim nie interesował, gdy zdobywał mistrzostwa w F2…

Prawdziwy kibic jest zawsze ze swoja drużyną (zawodnikiem) a zwłaszcza wtedy, gdy przegrywa…

Podatki i patriotyzm hehe na polityce się nie znam, ale…
Ja nie widzę tu związku… jaka część podatku idzie na wypchanie kieszeni polityków…?

Pomoc bliskiemu drugiemu Polakowi… a WOŚP i inne fundacje…
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu stąd biorą się posrane pomysły...
Awatar użytkownika
joy_pl
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 09 Cze 2008, 11:20
Ostatnio był: 17 Kwi 2011, 10:51
Miejscowość: Cierpice / Toruń
Kozaki: 1

Postprzez wrobello89 w 09 Cze 2008, 15:53

Nie można mieszać sportu z polityką , bo obie dziedziny opierają się na innych zasadach. Fakt em są różne przedmeczowe , buńczuczne zapowiedzi ,że rozbiją tych a tamtych w puch a potem jest porażka. Ocena piłkarzy, że grają dla kasy w reprezentacji jest według mnie raczej niesprawiedliwa.Rzeczywiście może i wczoraj dość boleśnie nasi przegrali z Niemcami ,ale na pewno nie olali tego spotkania i grali odważnie do przodu, a nie jak dwa lata temu "bronili Częstochowy" ,a i tak przegrali tyle, że dostali gola jak już nie mieli siły się bronić. Problemem reprezentacji od lata jest raczej głównie psychika zawodników ,a nie jakiś znaczący brak umiejętności . Niektórzy pewnie powiedzą , że taki mecz jak z Portugalią w eliminacjach to był przypadek ale dla mnie pokazał, że można zagrać dobrze i wygrać z zawodnikami światowej klasy .Wtedy też wszyscy skazywali drużynę przed tym meczem na pożarcie a wygrali, bo uwierzyli w siebie i przede wszystkim nie bali się utytułowanego rywala.Wczoraj tych elementów zabrakło i dla tego według mnie przegraliśmy....
Awatar użytkownika
wrobello89
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 27 Lis 2007, 22:17
Ostatnio był: 02 Lut 2020, 19:05
Miejscowość: Trójmiasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Postprzez Microtus w 09 Cze 2008, 17:10

Pochodzicie do piły w zły sposób. Ja wiedziałem, że meczu tego nie wygramy miałem cichą nadzieję na remis. Łatwo powiedzieć, nasi są do dupy. Obiecywali i nie wygrali.

1) Jaki zespół mówił, że nie wygra przed meczem (żaden).
2) Dla mnie liczy się walka na boisku, i to wczoraj było, zabrakło tak naprawdę szczęścia.
3) Jak ktoś nie lubi piłki ogólnie to po co ma się wypowiadać na jej temat - wystarczy "nie lubię piłki"

Dziś o świcie jadąc do roboty obserwowałem wiszące flagi w co 4-tym oknie i na co piątym balkonie. Wyglądały...... dość groteskowo.


Groteskowo wyglądało by wtedy gdyby wszyscy te flagi zdjęli. Sam flagę wywiesiłem bo lubię piłkę wiem, że Polacy wiele dali z siebie już awansując do euro.
A mecz nie był tak zły jak jego wynik. Momentami serce mocniej zabiło.

Kubicę też oglądałem i bardzo się cieszę, że wygrał. Więc nie wiem o co te krzyki. F1 po prostu nie było u nas nigdy popularne i ciężko się dziwić, ze nie poświęca się F1 tyle uwagi.

Stajemy się superpatriotami, gdy jest jakiś mecz, lecz gdy przychodzi do płacenia podatków, pomocy rodakowi, itp. jakoś wszyscy są antagonistyczni i niechętni. Jak budujemy naród, to niech wszyscy płacą podatki, a nie tylko narzekają, że jest źle.


Oj generalizowanie nie jest dobre. A ten kto podatków nie płaci zaraz dostaje po dupie od ZUSu. :wink:
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Terminus w 09 Cze 2008, 17:31

Kilka refleksji okołomeczowych:
Mocno mnie denerwowały przed meczem krzyczące okładki szmatławców typu: "Bóg da nam zwycięstwo" [jakby On miał się mieszać do takich marności], czy "Leo przynieś nam ich głowy". Wtedy były bezsensowne. Dzisiaj są już żałosne.
Nie oglądałem meczu. Wracałem za to do mieszkania w czasie meczu; idąc pieszo przez Nową Hutę. Nigdy bym się nie spodziewał, że kibicowanie będzie tak głośne i odczuwalne. Szczególnie jak usłyszałem spontaniczne "KUUU.....WA" z tysięcy gardeł przy pierwszej bramce Podolskiego :wink:

A jako kibic wyrażę nadzieję, że nikt po tych mistrzostwach nie będzie brał na serio wrzasków różnych Tomaszewskich, którzy na 100% będą się domagali zmiany trenera.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez wrobello89 w 09 Cze 2008, 17:47

Zgadzam się w 100 procentach z Microtusem ;) .Pisaliście że dzisiejsza drużyna to nie to co kiedyś i rzeczywiście to jest to po części prawda bo nie mamy takich indywidualności jak Deyna czy Boniek ale wcześniej NIGDY nie awansowaliśmy do Euro dla tego sam awans jest ogromnym sukcesem i widać że drużyna walczy aby osiągnąć możliwie najlepszy wynik w debiucie
Awatar użytkownika
wrobello89
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 27 Lis 2007, 22:17
Ostatnio był: 02 Lut 2020, 19:05
Miejscowość: Trójmiasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 09 Cze 2008, 17:54

Ja co do wczorajszego meczu bardzo się nie zawiodłem, bo wiedziałem, że tak będziemy grać... Może to źle powiedziane bo graliśmy dosyć dobrze, aczkolwiek z niemcami, którzy są 3 na świecie liczyć się narazie nie możemy :D Osobiście uważam, że łobodziński, golański zawiedli. Żurawski to już przeszłość i jego tam powinno nie być ^^ Natomiast Smolarek znowu gdzieś zniknął... Może nie miał z kim grać :] Jak zagramy troszkę lepiej tzn, dynamiczniej i z większą chęcią to myślę, że mamy dużą szansę wyjść z grupy... Liczę na to bo nie chciał bym flagi z balkonu ściągnąć po tygodniu tak jak to było na Mistrzostwach Świata ;P
Tyle ode mnie.
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Przemek77 w 10 Cze 2008, 09:13

No i mamy kolejne "polskie jaja" - były wice od edukacji, Mirosław Orzechowski żąda od prezydenta aby ten odebrał polskie obywatelstwo zawodnikom reprezentacji niemieckiej: Klose i Podolskiemu, za to, że........... strzelali nam gole.
Ja rozumiem, że facet chce ponownie zaistnieć bo odstawiono go od "koryta", ale na litość jakiegokolwiek boga - trochę poziomu by się przydało. A tak znowu skompromituje siebie, swoje ugrupowanie (LPR) i w dodatku znowy będą się z nas śmiać w całej Europie....
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez wrobello89 w 10 Cze 2008, 09:46

Dla tego jak już wcześniej mówiłem , nie należy mieszać polityki ze sportem bo wychodzą takie cyrki jak z tym Orzechowskim ;)
Awatar użytkownika
wrobello89
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 27 Lis 2007, 22:17
Ostatnio był: 02 Lut 2020, 19:05
Miejscowość: Trójmiasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Postprzez MeZZerschmitt w 10 Cze 2008, 12:49

Niemcy są bardzo słabi. To najsłabszy skład jaki mają od lat. Robili potworne błędy w obronie tak samo jak Polacy oraz podania, przy których popełniali fatalne błędy, gdyby nie gra Klose, Gomeza i Podolskiego, reszta nie dałaby rady. Mecz ogólnie słaby. W ogóle te mistrzostwa są na niskim poziomie narazie. Czesi ledwo sobie poradzili ze Szwajcarią, tak samo Chorwaci ledwo ledwo zwyciężyli. Według mnie Niemcy będą mieli 7 punktów i Polska 4.
Wczoraj genialnie pokazała się Rumunia, szkoda, że im nie wyszło ale remis z Francją to też bardzo dużo. Zadziwiła mnie Italia, na którą jako tako liczyłem, zagrali fatalnie i jak narazie są dla mnie najgorszą drużyną tych mistrzostw.
I tak najbardziej zadziwili mnie Czesi oraz Chorwacja. Chorwacja, która teraz ma skład na miarę tego za czasów Davora Sukera. Co z tego, że fuksem wygrali ale to jest piłka nożna i to już tak jest, wciągu kilku sekund wszystko może się odwrócić. Austriacy mają najsłabszy skład od lat i mieli szanse na remis z Chorwacją, a zresztą zasługiwali na to za te piękne długie wysokie podania:).
Polacy zagrali bardzo dobrze. Fakt faktem, że Krzynówek popełniał fatalne błędy, a obrona nasza po prostu nie iistniała. Smolarek też zapomniał chyba jak się gra. Chociaż nie powiem mieliśmy w końcu kilka akcji ale jak zwykle....
.....WYKOŃCZENIE FATALNE.

Nie ma co narzekać, to jeszcze nie koniec. Niemców nigdy nie pokonaliśmy i tak pewnie zostanie. Teraz trzeba myśleć o czwartkowym meczu i tyle. Wierzę w wygraną.

Co do tego co niektórzy tu wypisywali na temat Kubicy i tego co jest ważniejsze. To dla mnie jest to śmieszne albo raczej żałosne. Bo gdyby Kubica nic sobą nie reprezentował, a polska reprezentacja grała piłkę na poziomie Holandii, to wtedy od razu by było inne gadanie. Tak samo jak było z Małyszem kiedyś, jakbyły sukcesy to radość, a jak ich brak to już się odwracają. Dlatego ktoś kto jest wierny Polakom w sporcie jakimkolwiek, tylko wtedy jak osiągają sukcesy...jest conajmniej żałosny.
Kubica jest tak samo ważny jak i każdy inny polski sportowiec. Trzeba zawsze wierzyć w sukcesy.

Ja na przykład wybralem oczywiście piłkę nożna, bo bez tego nie potrafię żyć ale Kubicę obejrzałem sobie później na powtórce w nocy.


Dzisiaj jeszcze Grecja : Szwecja, to będzie dla mnie najciekawszy mecz. Mam nadzieję, że Skandynawowie zmiotą Greków. Chociaż Grecja to nie obliczalna reprezentacja. Jeszcze liczę na Rosjan dzisiaj, mam nadzieję, że się nie przeliczę.
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Postprzez wrobello89 w 10 Cze 2008, 13:11

Ogólnie rzecz biorąc to właśnie Chorwacja mnie najbardziej rozczarowała i uważam ,że jej skład jest najsłabszy od lat.Pierwszą połówkę z Austrią grali niezłą ale w drugiej totalnie zdechli kondycyjnie jak kiedyś Polacy w Dortmundzie z Niemcami , a Austria wcale nie zagrała źle ale była nieskuteczna .
Awatar użytkownika
wrobello89
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 27 Lis 2007, 22:17
Ostatnio był: 02 Lut 2020, 19:05
Miejscowość: Trójmiasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Postprzez Microtus w 10 Cze 2008, 16:35

Niemcy może nie najlepsi ale na naszą grupę wystarczająco dobrzy. Mam nadzieję, że wygrają dwa pozostałe mecze i zdobędą 9 punktów. Boję się o nasz mecz z Austrią bo walczyli z Chorwatami do upadłego. Chorwacja jak zagra tak samo z nami jak grała w pierwszym meczu to myślę, że są do pojechania.

Rumuni - byli świetni w obronie reszta słaba - Mutu zawiódł na całego.
Francja nie wyjdzie raczej z grupy, Holandia była wczoraj zaje... . Włosi żenada, ale będą walczyć o honor w 2 pozostałych meczach.

Najbardziej rozczarowali mnie Czesi bo bardzo lubię ich zespół. Brak Nedveda, Rosickiego i Poborskiego widoczny po oporach. Mam nadzieję, że potem będzie lepiej.

Kibicuję też Rosjanom jednak szanse na wygraną mają tylko w meczach z Grecją i Szwecją.
Hiszpania może wygrać Euro (Mam nadzieję, że Torres pokaże co potrafi).
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 5 gości