Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Keldorn WistBlade w 14 Maj 2008, 20:19

Może temat nie na miejscu ale chyba dotyczy dużego grona ludzi :) taka choroba cywilizacyjna nazwana mięśniem piwnym zalegającym poniżej klatki piersiowej a dzwoneczkami :D

No to tak na wesoło a teraz całkiem na poważnie bo od pewnego czasu zauważyłem że moja samara wciąż rośnie i wygląda jak 3-miesiąc ciąży a nie powinna tak wyglądać na dodatek nie mogę w pełni cieszyć się mocą siłowni czy ćwiczeń siłowych na spalanie tłuszczu z powodu swojej wady wzroku a w zasadzie braku jednego oka i zwolnienie z WF-u za czasów szkoły, fakt mam 25 lat i jeśli chodzi o sporty to ze mną nie za dobrze bo pozostaje tylko wąskie kółko zainteresować czyli rowerek, pływanie, rowerek, rowerek :D (jednak przez te oczy mam problem)

Teraz pytanie co polecacie jakie diety w jakich godzinach, jak ćwiczyć co za wspomagacze w spalaniu brać itp. Proszę się nie śmiać bo mi nie do śmiechu :P zaczynam obrastać tłuszczem i nie podoba mi się to. Swego czasu było dobrze ale przez ostatnie 3 lata zaczęło się zmieniać wpierw powoli teraz coraz bardziej.

Może sami mieliście problemy z brzuszkiem i jakoś je rozwiązaliście ? nie chodzi mi tu o idealny kaloryfer tylko o pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej.


Edit:
zacząłem jeździć na rowerku co dziennie i może jakiś suplement albo spalacz by się przydał do tego.
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Reklamy Google

Postprzez Crisu w 14 Maj 2008, 20:22

A jak u Ciebie z przemianą materii - bo to też jest ważne.

Jeśli chodzi o mnie to mam odwrotny problem. Chcę nabrać masy.
Nie przytyć a nabrać masy. I za nic nie mogę tego zrobić choćbym napychał się Bóg wie jakimi odżywkami.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez Keldorn WistBlade w 14 Maj 2008, 20:25

-CRISTO- napisał(a):A jak u Ciebie z przemianą materii - bo to też jest ważne.


Nigdy z tym problemów nie miałem teraz też nie mam ale mogę się mylić, w końcu parę lat minęło, jednak sama z siebie nie powinna się zmieniać jak w kalejdoskopie poza tym nie palę i nie piję.

Nie jadam przede wszystkim fast foodów (i ograniczam jedzenie tłustych potraw) ale mam za to inny problem, mam dziwne pory jedzenia i czasami potrafię zjeść tylko raz dziennie a z tego co przeczytałem nie powinno sie jeść na noc.
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez Crisu w 14 Maj 2008, 20:31

Hmm... Więc z dietą nie powinno być problemów.
Za bardzo się na tym nie znam, ale w każdym razie wiem, że nie można spożywać dużych ilości pokarmu, szczególnie mięsa i ogólnie tłustych potraw.
A znowu także nie można przesadzić z warzywkami czy owocami...

No i ćwiczenia - jako, że masz zapewne masę mógłbyś ją wyrzeźbić gubiąc przy tym "tłuszczyk".
Nie wstydź się, jeśli masz możliwość uczęszczaj na siłownię jak ja, choć w moim przypadku niewiele to daje, tylko nieznaczne wyrzeźbienie mięśni z powodu niskiej masy.
Ja mam o tyle lepiej, że z ziomkami dorobiliśmy się siłki w piwnicy.
Prócz tego jakieś ćwiczenia w domu - na pewno nie męczące. takie by poczuć wysiłek, ale się nie zmęczyć.
No i oczywiście nie siedzimy wiecznie przy kompie. To podstawa.

Jak już pisałem nie ma się czego wstydzić. Wszystko jest dla ludzi.
A, że nie jesteś przyzwyczajony do tego typu akcji to już trzeba się przełamać.

Co do diety - po prostu dobierasz odpowiednio do siebie.
W sieci jest mnóstwo porad w tym kierunku i za bardzo osobiście doradzić Ci nie mogę.
Ostatnio edytowany przez Crisu, 14 Maj 2008, 20:34, edytowano w sumie 1 raz
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez Scurko w 14 Maj 2008, 20:34

Ja co chwilę od matki słyszę teksty : " Ty muszisz więcej jeść bo rośniesz ". Każdy dba o siebie samego i sam powinien wiedzieć jak o siebie zadbać. "Puszyści" powinni wiedzieć, że nadwaga (mówię o sporej nadwadze) może prowadzić do wystąpienia groźnych chorób, głównie związanych z sercem.

Pozdrowienia

P.S Co do Twojego postu Cristo.... Mogę polecić "Szóstkę Weidera". Męczące, ale skuteczne. :wink:
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Postprzez Crisu w 14 Maj 2008, 20:36

Heh, ja mam podobnie jak Keldorn - czasem jem tylko raz dziennie.
Nie zdarza się to często, ale jednak.

Nie piję, nie palę i - uwaga - nie jem mięsa co na prawdę jest dziwne dla wielu osób.
Nie rozumieją jak można nie jeść mięsa. Odpowiadam im jednym prostym zdaniem:
"Nie mogę zrozumieć jak to jest palić..."

- - - - -

^Up: Znam te ćwiczenia. Trenuję Le Parkour, więc różnego rodzaju ćwiczenia są mi dość dobrze znane. Np. Air Alert II - ćwiczenie na wyrzeźbienie mięśni łydek.
Wykonujemy to w domu zupełnie za darmo, przy średnim nakładzie siły.
Efekty widać, na prawdę są zauważalne. I to nieprawda, że niszczymy sobie przy tym kolana...
Ostatnio edytowany przez Crisu, 14 Maj 2008, 20:39, edytowano w sumie 1 raz
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez nagyatsu w 14 Maj 2008, 20:39

Hmmm ja bym ci proponował bieganie. To przede wszystkim bo i dobre na tłuszczyk i na kondycję xD A jeśli chodzi o diety... Moja siora stosuje pewną, i muszę powiedzieć, że jest skuteczna. Do tego ona nie uprawia żadnych sportów, tyle co na WFie. Więc jakbyś jeszcze biegał to efekt byłby bardzo dobry. Lecz dieta ta bardzo wymaga cierpliwości i silnej woli... Ogólnie jest prosta. Polega na tym, że nie jesz kiedy masz na to ochotę, tylko jesz pięć razy dziennie, licząc kalorie. W przypadku mężczyzny nie powinny one przekroczyć ok. 1600 kalorii w ciągu dnia, zliczając wszystkie pięć posiłków. Ważna zasada to, że nie jesz po godzinie 19 ;P Ciężko ją zachować, ale jednak ^^ Wśród tych posiłków nie powinno być rzeczy niezdrowych. Oczywiście bez przesady, żeby jeść same warzywa, ale ogólnie chodzi tu o tę liczbę kalorii nie przekraczającą dziennej normy.

CRISTO, jeśli chodzi o twój problem to borykam się z takim samym ^^ Mam niedobór wagowy do wzrostu i choćbym jadł same frytki, pizze i tłuste, kaloryczne rzeczy nie ma szans, żebym przytył ;P
Ostatnio edytowany przez nagyatsu, 14 Maj 2008, 20:42, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Keldorn WistBlade w 14 Maj 2008, 20:40

Scurko ale Ty piszesz o extremalnych sytuacjach a ja o tym że mam samarę której nie chce :) puszysty nie jestem ale wyglądać lepiej każdy chce i interesuje mnie jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez Crisu w 14 Maj 2008, 20:43

U mnie jest tak... Jestem niski i lekki, mój config jest przybliżony bo nie wiem dokładnie ile teraz będzie:

Wzrost: ~176cm
Waga: ~64kg

I tak jak nagyatsu - choćbym nie wiadomo co wpi****lał i tak nie ma szans, że przytyję.
Wydaje mi się, że wybiorę się do lekarza, aby ten dobrał mi odżywkę bo na prawdę nie widzę przybytku masy.

Ale to w końcu wątek o zrzucaniu tłuszczu więc koniec OT.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Postprzez Keldorn WistBlade w 14 Maj 2008, 20:48

Temat ogólny i o zrzucaniu i przybieraniu na wadzę

174 cm
80 kg

no ale żeby nie było trochę mięśni mam więc nie patrzeć na to jakbym miał 15 kg nadwagi jestem szeroki ale ten brzuszek psuje całokształt. Bez niego było by ideolo. Jak ktoś w tym temacie znajdzie jeszcze dla siebie rozwiązanie to czemu nie.
Ostatnio edytowany przez Keldorn WistBlade, 14 Maj 2008, 20:50, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez maciekt w 14 Maj 2008, 20:49

.
Ostatnio edytowany przez maciekt 14 Lip 2019, 22:32, edytowano w sumie 2 razy
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Postprzez Crisu w 14 Maj 2008, 20:49

Z tego co powiedział mi lekarz - "Tkanka mięśniowa jest troszkę cięższa niż tkanka tłuszczowa..."

maciekt: Poczekaj do wieku 16/17 lat. Śmigniesz w górę aż miło, przy tym może trochę tyjąc.
Mnie niestety to nie spotkało na większą skalę. Urosłem niewiele, a o tyciu nie wspominam.
Zawsze byłem stosunkowo niski i szczupły, ale mi to nie przeszkadza. Jest to czasem dla mnie wręcz zbawienie. :D
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości