[MISERY]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 05 Sie 2016, 21:44

Witam all! Jako, że jestem poniekąd udupiony na urlopie wpadłem po dłuższej przerwie na forum i bardzo cieszę się ciągłą popularnością Misery!! Z nudów przejrzałem forum Nędzy i czy moze mi ktoś podpowiedzieć jakie bronie są zapodane w TAZ? Czy wszystkie mają poprawne animacje, dodatki etc? Lubię gdy moja gra chodzi bez zastrzeżeń i bubli :)
1. Ktoś pytał o SIG 552 commamdo - jest on dostępny u handlarzy po dojściu do Prypeci. Pojawia sie stosunkowo rzadko razem z innymi SIG'ami w miocie i na pewno w ścieżce pro-stalker. Na NPC nigdy go nie spotkałem, a mod mam raczej oblatany...
2. Czytałem ze pojawił sie problem może "moralny" ze zdobyciem konkretnej, wymarzonej broni od grupki Stalkerow, kiedy 1 z nich posiada naszego ulubionego gnata...Ja nie chcąc mordować całej grupy znalazłem na to swój sposób: mianowicie gadamy z szefem danego oddziału i prosimy żeby za opłatą zaprowadził nas w jakies miejsce - najlepiej tam gdzie moze dojść do zadymy...a tam może zdarzyć sie wszystko a my mamy "prawie" czyste sumienie ;).
3. Jeśli walczymy z grupą wrogów i któryś z nich podniesie broń wcześniej zabitego niestety znika ona bezpowrotnie, nie wiem czy to zamysł twórców czy tak jest w świecie Nędzy odgórnie :P.
4. Kolejny tip umożliwiający w stosunkowo łatwy, acz żmudny sposób, umożliwia nam zdobycie dobrej losowej broni w dosyć wczesnym etapie gry. Chodzi o misje w Lesniczowce... Grając po stronie Stalkerow słyszymy rozmowę handlarza powinności z bandytami. Szef bandyterki jest wyposażony często w dobre giwery, problem tkwi w tym, iż kiedy padnie on trupem jego pukawkę mogą przechwycić inni bandyci albo szturmujący stalkerzy - a wtedy dupa blada i ładowanie autosave... Wymaga to nieco cierpliwości i wprawy, ale tym sposobem zdobywałem takie gnaty jak: Saiga, Sig Sniper, Trg Sako 42, HK36, M14 etc. Co ciekawe kiedy widzimy już naszą wymarzoną broń u szefa banditones możemy podczas scriptu rozmowy zrobić save a podczas reloadu bedzie tez miał te broń, a co ważne moze być ona na rożnym poziomie zużycia co w Mizerii ma akurat znaczenie - to tyle ode mnie na razie...

Ale mam też 1 pytanie/prośbę...Odświeżyłbym sobie nieco Misery przed wejściem 2.2....ale najbardziej lubię grać Reconem z zestawem dobry pistol+ Far-15 lub właśnie Sig 552 Commando i tu mała zagwozdka, jak pokombinować żeby mieć te karabiny wcześniej niż w Prypeci, nie są one aż w takim stopniu lepsze od broni możliwej do zdobycia już w Zatonie stad cheat nie bedzie zbyt duży... Grając sniperem obecnie mniej wiecej w 2/3 Zatonu mam Saige 12, Sig 550 Sniper ( ew. Sako 42), do tego Powiew Wolności i Hełm wojskowy - wszystko po upgradach... Ale to nie Recon jednak... Wracając do Far-15 i Sig 552 czy ktoś wie jakie komendy i gdzie należałoby wpisać żeby te 2 bronie zaczęły pojawiać sie u najemników np albo losowo u szefa bandytów w misji z lesniczowką np? Kiedyś Trojanuch pomagał mi w tym temacie ale ja potrzebuję bardziej łopatologicznie chyba jednak...
Pozdrawiam aless
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Reklamy Google

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 05 Sie 2016, 22:25

Chciałbyś listę broni z TAZ? Eee, lepiej odwiedź stronę The Armed Zone na ModDB. Ważne jest to, że jest ich sporo, są wykonane z taką samą dokładnością jak te z Misery, a TAZ zmienia jeszcze sporo spluw z Misery na ładniejsze - mowa o modelach, animacjach. No i jeszcze jest sporo wariantów każdej - różne kamuflaże, zardzewiałe, zużyte itp.
Nie znam ID tych konkretnych spluw, które chcesz sobie zcheatować, ale w tym temacie często-gęsto zdarzało mi się wrzucać instrukcję obsługi spawnera zawartego w Misery. Poza tym, jeżeli użyjesz TAZ, możesz znaleźć sobie jakąś ciekawą spluwę wcześniej w grze. Ja pamiętam dropienie AKSU z możliwością zaczepienia tłumika, celownika optycznego i granatnika (!), a także G36C z najemników w magazynach podstacji, jeśli dobrze pamiętam. Mogłoby to Cię zainteresować.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez Demon6PL w 06 Sie 2016, 00:07

@Strielok Jar
Ten log z tekstem "error handler is invoked" się na ogół pojawia jak ktoś komuś w główkę walnie i gra się zakrztusi obrażeniami; pewnie tutaj to samo, ale nie obrażenia, a towar z EQ gościa, gra ma problemy z obrobieniem takiej ilości rzeczy. Pewnie jakiś wymiatacz z powinności, poszczęściło się w kilku poprzednich walkach to nazbierał, i teraz łazi z tym arsenałem. Jeszcze opcja, że dziki zbieg okoliczności i za każdym razem ktoś wyhaczał taką "zakrztuśną" kulkę, wysadź pacjenta granatem albo fugasem (jak się da). Albo odejdź od niego fchu daleko, niech go ALife przetasuje.

@mayer99
Takie moje marudzenie, niektóre dźwięki są dziwne, odciąganie zamka po przeładowaniu brzmi w niektórych spluwach doprawdy okrutnie, ale może to ja jestem jakiś dziwny. Ale w przytłaczającej większości są świetnie zrobione, animacje też całkiem nieżle wyglądają, jednak niektóre (odosobnione przypadki, np. MG36) bardzo szybko się psują (ww. MG36 po jednym magazynku, czyli 100 pestek, traci ponad 40% paska stanu). Mimo to nie wyobrażam już sobie grania w MISERY bez TAZ.

Co do FARa - w Gamedata/configs/ai_tweaks/loaadouts masz kilka pliczków tekstowych. Wchodzisz sobie w stalker.ltx (albo bandit albo cokolwiek, wedle uznania i potrzeby). Zjeżdżasz w dół, aż się pojawi coś takiego
Kod: Zaznacz wszystko
;****************************** primary guns ************************************

Pod spodem masz wypisane kolejne "poziomy doświadczenia" stalkerów i przypisane im bronie główne, tam gdzie chcesz dopisujesz
Kod: Zaznacz wszystko
wpn_far15


I to powinno pyknąć.
Z góry uprzedzam - ogarnąłem to na plikach instalacyjnych, nie przetestowałem tego, nie sprawdziłem, nie gwarantuję powodzenia, możliwe że trzeba zmienić coś jeszcze. Ale tle znalazłem, może pyknie.

EDIT: Jak coś to wpn_far15 powinno zadziałać w spawnerze. Jak na moje opcja szybsza i pewniejsza. A żeby się nie czuć jak cziter to kup od sowy jakiegoś gnata i sprzedaj Brodzie. :E
A tutej tutorial po angielsku w sprawie spawnera - jakbyś potrzebował. Bo a nuż.
Pozdro, Carni

Za ten post Demon6PL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Strielok Jar, mayer99, Heap.
Awatar użytkownika
Demon6PL
Stalker

Posty: 115
Dołączenie: 21 Sie 2012, 16:38
Ostatnio był: 07 Wrz 2019, 00:21
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: [MISERY]

Postprzez Strielok Jar w 06 Sie 2016, 00:38

Pozbyłem się wyjść do pulpitu i zacząłem grać snajperem. Co muszę uczynić by snajper miał obsługę 3 płaszczy na poziomie dobrym ? Wystarczy skopiowanie pliku conf tych płaszczy z innej klasy która ma obsługę na poziomie dobrym i zmiana pliku tekstowego UI ?
Strielok Jar
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 14 Sty 2016, 13:35
Ostatnio był: 26 Sie 2016, 17:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 06 Sie 2016, 23:02

Tak. Raz w ten sposób zmieniałem CS-3a i działało. :)
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 30 Kwi 2024, 13:34
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 08 Sie 2016, 16:40

Czy ktoś mógłby mnie olśnić jakie pliki i do których folderów musiałbym przekopiować żeby uzyskać siatkę celowniczą kolimatora Far - 15 z TAZ? Chciałbym mieć defaultowy wygląd i animacje broni, ale siatkę kolimatora jak na screeni'ie...

Image
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 08 Sie 2016, 18:50

Kolimator nie jest siatką celowniczą, tylko celownikiem przypisanym do modelu. Chyba, że TAZ to gówno pokroju Shokera i dodaje miliard celowników, z czego 999 999 999 można zamontować tylko na jednej broni, no to wtedy może i to jest osobny celownik. HUD ci znika przy celowaniu?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 08 Sie 2016, 19:21

Nie hud mi nie znika, ale kropka kolimatora robi sie ciemna w niektórych momentach a pisali na MOBDD, że celownik który wkleiłem na zdjęciu jest widoczny w każdych warunkach i taki właśnie stan rzeczy chcę uzyskać bez instalowania całości TAZ. Ewentualnie sam model Far - 15... ale też nie wiem które i ile plików trzebaby zastąpić...
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez Pangia w 08 Sie 2016, 19:35

Jak nie znika, to jest to element modelu i gówno z tym zrobisz.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [MISERY]

Postprzez Mito w 08 Sie 2016, 20:26

A spróbuj no popatrzeć na ten celownik przy różnych ustawieniach oświetlenia (statyczne/dynamiczne obiektów/dynamiczne).
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [MISERY]

Postprzez mayer99 w 08 Sie 2016, 20:49

Panowie chyba źle mnie zrozumieliście... Gram w Nędzę 2.1.1 bez TAZ. W Far - 15 kolimator jest z małą kropką na środku, która w zależności od oświetlenia jest widoczna lepiej lub gorzej, albo prawie wcale. W TAZ kropka została zamieniona na kolimator, który pokazałem na zdjęciu i który wg autora jest widoczny zawsze. Chcę zastąpić model kolimatora default'owy tym z TAZ. Sam kolimator jeśli sie da. Jeśli nie całego Fara z teksturami i animacjami a nie wiem dokładnie jakie pliki podmienić :/
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [MISERY]

Postprzez HitFan w 08 Sie 2016, 21:06

Warto jeszcze ściągać aktualne MISERY, czy czekać już na 2.2?
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 30 Kwi 2024, 13:34
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości