Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez Iwaszka w 19 Sie 2015, 19:56

Szkoda, że tak zje*ali tą grę.
Swego czasu z kumplem rozkręcaliśmy mały team ASG z stylizacją na fikcyjne oddziały GRU wysłane do Wietnamu w celach dywersji. Temat abstrakcyjny, ale też mieliśmy podnietę wybierając typy uzbrojenia pasujące do ery a będące jednocześnie nowinkami. Szkoda, że sobie odpuściliśmy i poszliśmy w zwykły Ruski Afgan bo mogło być ciekawie, aż kusi odnowić pomysł ;)
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez Microtus w 19 Sie 2015, 22:00

Iwaszka napisał(a):AR Było rozwijane między 1956-1962 za to prace nad nabojem 5,56 × 45 mm w US to okres 1957 roku.
Rosjanom udało się to z sukcesem dopiero w 1972, a konkurs na nowy kbk do tego kalibru rozpoczął się w 74 produkcja natomiast to dopiero po 76/78. Nie wiem skąd masz swoje źródła, ale podziel się nimi bo to dość kontrowersyjnie brzmi.

Info mam ze strony WorldGuns.ru za tą stronką cytując:

As soon as the new ammunition was available and accepted by the Soviet Military, it was decided to develop a new family of small arms around this cartridge, and an official requirements for new family of small arms were issued to all development organizations in 1966. Trials of new weapons commenced in 1968, and it must be note that most rifles, submitted for trials, were of highly advanced designs, as the main goal of the new weapon was to significantly improve hits probability (compared to 7.62mm AKM rifles). Most weapons were build using so called "balanced action", in which additional mass is added to the action to counter-recoil synchronously with the bolt group, to minimize its effect on the gun stability. About the only weapon of the more or less conventional design was the entry by Kalashnikov team - this was more or less the old AKM rifle, adapted for new 5.45mm ammunition.

I faktem jest co piszesz, że broń weszła późno jednak proces powstawania broni jest bardzo długi i uwierz, że 4 lata przy biurokracji itepe, nie jest możliwe opracować dobry i funkcjonujący karabin. Zresztą próbowali tak naprawdę zrobić coś nowego a opracowali z powodu słabych efektów zmienione lekko ak47.

Iwaszka napisał(a):Nie mam tutaj dobrego źródła, jeśli jednak wierzyć Szkopskiej Wiki to "Entwicklungsjahr: späte 1960er" - czyli projekty były w "późnych latach 1960". Kwestia, że jak już pisałem projektowanie broni nie daje od razu działającego i strzelającego egzemplarza. Jedno to blueprinty a dwa działający model. Ba - nawet wczesne modele danej broni często nie przypominają efektu końcowego który jest większości znany pod daną nazwą.
To, że ktoś tam już na świecie myślał o podobnym modelu broni, nie usprawiedliwia tego, że pojawia się to w BO i to w wersji finalnej (bo w MP5K chociaż pokusili się o zmianę stylistyki chwytu przedniego na prototypowy i faktyczny, a AUG wygląda jak prosto z fabryki).

Ja się zupełnie zgadzam, ne chodzi mi o to, że w okresie rozpoczęcia prac miał być gotowy produkt. Chodziło mi tylko o doprecyzowanie faktów.

Iwaszka napisał(a): Pisząc "Sam pomysł na amunicje bez łuskową pojawił się dopiero w 1974" miałem na myśli idee H&K, źle zbudowałem zdanie, ale nie chodziło mi o wykluczenie, że nikt wcześniej z tym nie eksperymentował. Chodzi tu ściśle o odniesienie do G11.

Amunicja opracowana w 100% pojawiła się nawet później bo w latach 80-tych. Jednak opracowywano ją praktycznie od końca lat 60-tych, zresztą fima Hecler und Koch opracowywała G11 w porozumieniu z firmą Dynamit Nobel, która opracowywała właśnie bezłuskową amunicję. Która po latach okazała się średnio użyteczna w warunkach bojowych ze względu na kruchość ładunków. A G11 jakoś nigdzie się specjalnie na dłużej nie zadomowił mimo, iż był całkiem udanym karabinem.

Iwaszka napisał(a):Wymieniać by bez końca: PPSz41, PPS, RPD, MAT49, Sterling L2A3 w tym wyciszony, Mosin, Garand, BAR, Zenit/Rekord, L1A1 itd. bo pisać można bez końca...
To prawda, oczywiście do tego można dopisać sporą listę broni najemników, legionistów cudzoziemskich, francuskiego wojska.

Iwaszka napisał(a):Brakuje dobrej gry o Wietnamie, jedyną zjadliwą w jaką grałem był stary dobry Vietcong. Może jeszcze kiedyś doczekam się poprawnie zbudowanej gry w tych realiach. BO miało potencjał - kręcą mnie klimaty frontów zimnej wojny do tego w klimatach Special Forces to w ogóle.


No właśnie chciałem napisać o Vietcongu, jedynka była naprawdę dobra i grało się z przyjemnością. Klimat był niezły. Choć jak na nią teraz patrzę to po screenach raczej bym nie zainstalował lol :) I fakt to chyba najlepsza gra traktująca o wojnie w Wietnamie.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Call of Duty

Postprzez Iwaszka w 19 Sie 2015, 22:33

Microtus napisał(a):I faktem jest co piszesz, że broń weszła późno jednak proces powstawania broni jest bardzo długi i uwierz, że 4 lata przy biurokracji itepe, nie jest możliwe opracować dobry i funkcjonujący karabin. Zresztą próbowali tak naprawdę zrobić coś nowego a opracowali z powodu słabych efektów zmienione lekko ak47.


Soviet army started the development of its own small-caliber ammunition in the early 1960s. After some years of development, a new round was created.

Wczesne '60 nie doprecyzowane kiedy, po kilku latach czy dajmy na to, że między 1968/1970 (gdzie faktycznie był to 1972) mieli nabój, to nie zdążyli by zaprojektować samego AK74 do końca wojny Wietnamskiej. Zresztą nie ma sensu się tu kłócić.

World.Guns.ru ma wiele ciekawostek ale czasem ma info z dupy.
Zresztą razi u nich wszędobylskie AK47, sam tez użyłeś tego terminu
Microtus napisał(a):Zresztą próbowali tak naprawdę zrobić coś nowego a opracowali z powodu słabych efektów zmienione lekko ak47

Teraz się czepiam, wiem, ale nie ma czegoś takiego jak AK47 - jest to błędne nazewnictwo stosowane przez pseudo specjalistów z US, tak samo nazywają AKS74u mianem "krinkov" czy też "AKR" co też jest z dupy wzięte.
Legenda kałaszków, przy czym nr pojawia się dopiero w serii 74 i potem 100:
A - automat,
K - kałasznikowa,
M - modernizowany,
S - składana kolba,
U - krótki przód,

analogicznie
R - ręczny (rucznyj - czy jakoś tak),
P - karabin maszynowy (pulemiot),
K - kałasznikowa,

Nie ma co dyskutować zresztą. Jedne źródła mówią to o ruskim 5.45 inne to a jeszcze inne tamto. Komu tu wierzyć?
Chyba tylko prawdziwej dokumentacji broni do której nie mamy dostępu.
Zresztą - to że dany pomysł był rozwijany np od 1960 nie oznacza, że w uproszczeniu:
a)Przebadano specyfikację w teorii
b)Wykonano prototyp
c)Przestrzelano prototyp
d)Wprowadzono poprawki
e)Wyprodukowano serię próbną
f)Skonfrontowano z innymi konstrukcjami (opcjonalne aczkolwiek zazwyczaj tak jest)
g)Pomyślnie zaliczono próby
h)Uzyskano kontrakt i zlecono produkcję

AK74 oficjalnie użyto bojowo dopiero w Afganie. To, że wcześniej badano to i owo nie usprawiedliwia umieszczania AKS74u w BO. Mogli dać jakaś wersję rozwojową która brała udział w konkursie na nowy kbk w armii ZSRR, ale nie efekt końcowy bo ten jeszcze nie istniał.

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Microtus.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 19 Sie 2015, 23:00

Jak rozpoczynałem tą dyskusję nie spodziewałem się aż takiego odzewu. Jestem tym pozytywnie zaskoczony, fakty których się dowiedziałem znacznie rozszerzył moją wiedzę z tamtego okresu. Tylko prosiłbym nie poruszać tego problemu w odniesieniu do trybu Zombie, bo on sam w sobie jest nierealistyczny. :P

Jak patrzę na to wszystko zastanawia mnie jedna rzecz - kiedy ten cyrk się skończy i gracze przestaną wspierać ludzi, którzy w imię pieniędzy zabili markę (1 i 2 były świetne, MW i WaW bardzo dobre a Black Ops, MW 2 i 3 jakoś dawały radę). A jak widzę obecne gry z serii na filmikach to robi mi się niedobrze. :/
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 17:52
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Microtus w 20 Sie 2015, 00:09

Iwaszka napisał(a):Wczesne '60 nie doprecyzowane kiedy, po kilku latach czy dajmy na to, że między 1968/1970 (gdzie faktycznie był to 1972) mieli nabój, to nie zdążyli by zaprojektować samego AK74 do końca wojny Wietnamskiej. Zresztą nie ma sensu się tu kłócić.

No właśnie doprecyzowane bo podają rok 1966 jako zakończenie prac nad nabojem, było napisane trochę dalej w cytacie. ;)

Iwaszka napisał(a):World.Guns.ru ma wiele ciekawostek ale czasem ma info z dupy.
Zresztą razi u nich wszędobylskie AK47, sam tez użyłeś tego terminu

Nie uważam się za specjalistę, jak dla mnie amerykański skrót ak47 używany dość powszechnie wynika m.in. z nierozumienia przez nich tych skrótów, które rozpisałeś. A, że użyłem to ja szczerze do tego wagi nie przywiązuje :)

U - ukorcziennyj czyli skrócony porostu, poza skrócona lufą miał też składaną kolbę, i nieznaczące inne przeróbki.
Iwaszka napisał(a):AK74 oficjalnie użyto bojowo dopiero w Afganie. To, że wcześniej badano to i owo nie usprawiedliwia umieszczania AKS74u w BO. Mogli dać jakaś wersję rozwojową która brała udział w konkursie na nowy kbk w armii ZSRR, ale nie efekt końcowy bo ten jeszcze nie istniał.

Ja oczywiście nie usprawiedliwiam tego, że się pojawił w grze. Patrząc po wiki znalazłem coś takiego i bardzo być może autorzy baboli z BO stąd czerpali info do gry nie doczytując że chodzi również o wojnę w Kambodży ;) :
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_e ... und_Forces
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)

Za ten post Microtus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iwaszka, Imienny.
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Call of Duty

Postprzez smichal74 w 26 Sie 2015, 02:37

Witam Informuje iż można już dziś od teraz ściągać za darmo Black ops 3 Bete ^^.
Windows 10 pro,I5 7400,Rx 470 Gigabyte G1,8 Gb ram ddr4,XFX Core ts550w,MSI h110 pro-vd,Toshiba p300 1tb,Adata Su800 128gb.

ImageImage

Za ten post smichal74 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
smichal74
Tropiciel

Posty: 274
Dołączenie: 16 Mar 2012, 16:32
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 19:42
Miejscowość: Zona/bar
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 45

Re: Call of Duty

Postprzez caleb59 w 26 Sie 2015, 17:46

No cheba w majtkach! :tm:

Z tego co tu napisali: http://www.eurogamer.pl/articles/2015-0 ... epna-na-pc
Dostęp do bety miał być zarezerwowany dla osób zamawiających grę przed premierą, ale jeśli posiadamy na Steamie egzemplarz Ghosts, Advanced Warfare lub Black Ops 2, możemy sprawdzić także Black Ops 3.
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Call of Duty

Postprzez smichal74 w 26 Sie 2015, 17:54

O.o a tego to nie wiedziałem :facepalm: myślałem że Beta jest dla każego bo tak poprostu dostałem o 1 w nocy.
Windows 10 pro,I5 7400,Rx 470 Gigabyte G1,8 Gb ram ddr4,XFX Core ts550w,MSI h110 pro-vd,Toshiba p300 1tb,Adata Su800 128gb.

ImageImage
Awatar użytkownika
smichal74
Tropiciel

Posty: 274
Dołączenie: 16 Mar 2012, 16:32
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 19:42
Miejscowość: Zona/bar
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 45

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 27 Sie 2015, 09:11

Mam Ghosts i dla mnie ta część i tak jest zbyt futurystyczna. Nie grałem ani w BO 2 ani AW. Futuryzm w grach u nnjeu kończy się na serii Crysis. Moim zdaniem MW3 było ostatnią "normalną" częścią CoD.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 29 Sie 2015, 20:32

Grał z was ktoś może w wersję beta Black Ops 3? Znajomy ze steama był zniesmaczony, a gra ma około 2/3 negatywnych komentarzy. :P

Skoro "realizm uzbrojenia" został rozpracowany w BO (ustaliliśmy, że go nie ma), to interesuje mnie jeszcze "realizm dodatków do broni" i serii ofiar (2 tylko zostały poruszone). Do tego jeszcze zastanawia mnie dodatek "szybki ogień" - czy dla takiego Spectre M4 czy AK-74u taka szybkostrzelność nie jest za duża (i generalnie jak zwiększona szybkostrzelność negatywnie - poza zwiększonym podrzutem i przyspieszonym zużyciem - wpływa na broń)?
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 17:52
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Iwaszka w 29 Sie 2015, 21:11

Imienny napisał(a):interesuje mnie jeszcze "realizm dodatków do broni" i serii ofiar (2 tylko zostały poruszone)

Kolimatory występujące w grze są wyssane z palca.
Optyka wtedy była tylko na konstrukcjach wyborowych a na broni podstawowej dopiero się pojawiała np. w przypadku M16 i XM177
Image
Image

To samo tyczy się tłumików:
Image
Image
Image
M14 nie posiadało wyciszonej wersji do czasu powstania XM21, w BO natomiast jako M14 mamy wersję M14A1 służącą głównie jako broń wsparcia.

Nie chce mi się wymieniać co i jak dokładnie, ale większość broni nie powinna mieć wszystkich dodatków.
Tłumiki dla sowieckiej broni też są źle dobrane.
PM 63 RAK strzela z zamka zamkniętego a nie z otwartego tkzw. open bolt jak powinien w rzeczywistości.

Granatniki tez jest zły, M203 jeszcze nie było.
Miotacze ognia to fantazja, tak samo key master raczej jeszcze nie istniał (chyba, że jakaś samoróbka).

Co do killstreaków nie działają tak jak to wygląda na prawdziwym polu bitwy ale poza zdalnie sterowanym samochodem, działkiem strażniczym i Valkirią nie ma się do czego przyczepić.

Co do szybkostrzelności idzie ją zmieniać w każdej broni przerabiać odpowiednio mechanizmy.
Wiele konstrukcji strzeleckich posiada specjalnie ograniczoną szybkostrzelność specjalnymi opóźniaczami i ryglami. Modernizując to idzie zwiększyć szybkostrzelność.
Wpływa to negatywnie na celność, trwałość mechanizmów i szybkość nagrzania lufy, oraz może powodować niebezpieczeństwo dla strzelca i wywoływać zacięcia.
Najprostsza metoda to lżejsze suwadło/zamek ;)

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Call of Duty

Postprzez smichal74 w 29 Sie 2015, 22:56

Imienny Ja testowałem Bete i mi sie bardzo podoba na pewno kupię te część gra bardzo przypomina Bo 2 jest dużo killstreaków z bo 2 i system levelowania broni. Nowością jest to że można biegać po ścianach. Ludzie też sie żalą na te gre że im nie chodzi lub sie tnie (można zobaczyć na dyskusjach steam) ja sam miałem problem bo miałem masakryczną ilośc crashy teraz to naprawiłem i działa bez żadnych błędów a gram na grafice low 800x600 na 40-60 fpsach na 7 letnim kompie :E :E :E
Windows 10 pro,I5 7400,Rx 470 Gigabyte G1,8 Gb ram ddr4,XFX Core ts550w,MSI h110 pro-vd,Toshiba p300 1tb,Adata Su800 128gb.

ImageImage
Awatar użytkownika
smichal74
Tropiciel

Posty: 274
Dołączenie: 16 Mar 2012, 16:32
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 19:42
Miejscowość: Zona/bar
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 45

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości