Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 16 Cze 2015, 18:32

Kolejny filmik - http://uk.ign.com/videos/2015/06/16/cal ... ve-e3-2015

Co do filmiku z posta wyżej - mdli mnie na ten widok futurystycznych walk, biegana po ścianach i gadżetów rodem z XXIV wieku. Dokąd poszłaś marko Call Of Duty? Bo jak ten sam kurs będzie za 1,2 lub 4 lata, to czarno to widzę.

Eh, wracam do Black Ops, bo tutaj nic po mnie. Jak będzie chciał prawdziwy futuryzm, to odpalę Syndicate - tam dobrze to wygląda. Nie jest on miałkim miksem wszystkiego, jak widać to w Black Ops 3.
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 17:52
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 16 Cze 2015, 18:46

Mechanika współczesnej broni w grach CoD była chyba najlepsza w MW2. No oprócz może ACR ale to już broń kosmiczna. Ograniczono ją w MW3 lecz tam celniejsze od snajperki okazał się MP7, które nie ma odrzutu w ogóle. W MW2 pamiętam, że AUG-H, FAMAS miały naprawdę mały odrzut. Co innego FN który ten akurat miał spory. Ogólnie MW2 i 3 oprócz tych wyjątków jak G18 akimbo, ACR i MP7 ma wyjątkowo dobry balans broni względem odrzutu i obrażeń. W BO 2 nie grałem, za to w Ghosts i AW już tak i niestety. Zaczyna się już nazywana tak przeze mnie "kosmiczna" broń, minimalny odrzut, i co chwila ktoś krzyczy "omg noob, hack" i tego typu. Nawet sama broń mi się nie podoba. A myślałem, że w MW2 było tych krzyków tak dużo. Call of Duty schodzi na psy, niedługo wszyscy w Nano kombinezonach jak Alcatraz i Prorok będą biegać. Ta seria skończyła się na MW3. Najlepsze części to zawsze będą 2, WaW oraz MW1/2. Dziękuję.

Dodam jeszcze, że na steam są letnie promocje. Między innymi jest paczka "Zombie" do BO. To jest po prostu śmieszne, żeby za 6 map czy ile tam ich jest, 50+ euro płacić. Zamiast wyciągnąć te mapy z tych durnych paczek i po 3-5 euro to rozumiem a tak to po 15, w promocji 10... i weź człowieku pograj se w zombie.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez Szpagin w 18 Cze 2015, 22:04

https://www.youtube.com/watch?v=GM2m9LG35N0

Ogólnie od gry odrzuca mnie nie futurystyczna otoczka (do której stosunek mam neutralny), a tempo rozgrywki. Po prostu gra jest dla mnie zbyt szybka i ciężko połapać się w tym, co się dzieje. Do tego widać zapoczątkowane już w BO2 (ostatniej części, w jaką grałem) faworyzowanie walki na krótki dystans, co mi, jako osobie grającej głównie z erkaemem lub karabinem półautomatycznym, niezbyt się podobało.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Call of Duty

Postprzez smichal74 w 12 Lip 2015, 02:36

Trzymajcie trailer do Zombies w black ops III ^^

https://www.youtube.com/watch?v=qmliMQMnUj0

Cieszę się że będą znane postacie z bo 1 i bo 2 <3
Windows 10 pro,I5 7400,Rx 470 Gigabyte G1,8 Gb ram ddr4,XFX Core ts550w,MSI h110 pro-vd,Toshiba p300 1tb,Adata Su800 128gb.

ImageImage
Awatar użytkownika
smichal74
Tropiciel

Posty: 274
Dołączenie: 16 Mar 2012, 16:32
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 19:42
Miejscowość: Zona/bar
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 45

Re: Call of Duty

Postprzez DiegtiariowTM w 12 Lip 2015, 07:50

Witam. Mam problem z Call of Duty Black Ops. A mianowicie: W czasie gry na singlu gra strasznie się zacina. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Gra tnie zarówno na niskich jak i na wysokich detalach.

Mój komputer:
Procesor: 2,5 GHz
Karta graficzna: Msi GeForce GTX 650 1GB
Pamięć ram: 4 Gb
Windows 7 64bit

W czym tkwi problem?
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez HitFan w 12 Lip 2015, 10:11

@DiegtriariowTM. Wina leży w samej grze. U mnie modern Warfare 3 chodził na średnich na 1366x768 z włączonymi cieniami cały czas powyżej 30FPSów, a Black Ops I na 1024x768, wszystko najniżej, wyłączone cienie i dopiero bujał się w zakresie 25-40 klatek na sekundę. Coś jest ewidentnie z grą nie tak skoro nie jestem jedyny
/ Gaming rig / Intel i5-4460 3.2GHz / 8GB DDR3 RAM / GTX 960 STRIX 2GB GDDR5 RAM / Windows 10 x64 /
/ Coding machine / Intel i5-7200U 2.7GHz / 8GB DDR4 RAM / R5 M330 2GB GDDR3 RAM / Windows 10 x64 /

Za ten post HitFan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive DiegtiariowTM.
Awatar użytkownika
HitFan
Weteran

Posty: 651
Dołączenie: 21 Sty 2012, 17:26
Ostatnio był: 30 Kwi 2024, 13:34
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 86

Re: Call of Duty

Postprzez Decimus76 w 12 Lip 2015, 12:08

Diegriatov, jaki masz procek? Bo jak masz jakieś stare, slabe g*wno to się nie dziw, że nie współgra z kartą graficzną, sam tak kiedyś miałem - słaby procek, lepsza karta, albo po prostu gra jest źle zoptymalizowana, u większości jak grałem w klanie mieli straszne dropy FPS i musieli grać na configach, które i tak mało dawały. Polecam config "KK Black Ops Config", możesz w nim bardzo dużo pozmieniać i zyskasz z 10 FPS.
Procesor: i5 3470 3.20Ghz/Karta Graficzna: Gainward GTX 650 Ti-1GB-128 bit/RAM: Goodram 6GB 1333Hz/Zasilacz: Silentium PC Vero L1/Dysk: Samsung HD502, 500GB/Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black/Monitor: Acer K22HQL
https://www.youtube.com/watch?v=GgmMCp1nOlU
Telefon: LG L Fino
Tablet: Modecom FreeTab 1001

Decimus76
Wygnany z Zony

Posty: 407
Dołączenie: 31 Paź 2014, 22:06
Ostatnio był: 05 Paź 2015, 19:19
Miejscowość: Bagienko na Wysypisku
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 47

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 23 Lip 2015, 14:52

@DiegtiariowTM
Jaki masz dokładnie procesor? Informacja ta pomogłaby wydać jakiś bardziej szczegółowy osąd.

Kontynuując tradycję Nazi Zombie postanowiłem przetestować kilka mapek: Cryogenic, Dead Ship, Pirate Ship, (wspominany kilka stron wcześniej) Airport, WarZone, Silo oraz Ubahn. Poza Pirate Ship, które wydaje mi się nijakie, nudne i bardzo łatwe, wszystkie są godne polecenia. Szczególnie Cryogenic, która jest trochę dziwaczna ale ma cudowne bronie z BO 2 Zombies oraz z DLC do BO.

Jakieś inne sugestie co do mapek oraz sposób na zwiększenie liczby wyszukiwanych serwerów w trybie kooperacji (i czy - poza inną wersją łatki - jest przyczyna takiej sytuacji)?

Edit: Ostatnio odpaliłem taką jedną mapkę - Nacht Reimagined. I prezentuje się bardziej niż zacnie - elementy tam zastosowane pojawiają się w mapie Origins z BO2. Bez spoilerów mogę powiedzieć jedno - model i animacja MP40 jest gorsza niż ta z CoD 2, a ta z MISERY jest przy niej dobra. Ale muzyka zacna. :P

Rozmyślając nad przyczyną słabych wyników wyszukiwań naszło mnie jedno - czy fakt, że World At War jest do kupienia poprzez Steam (z czego na pewno ktoś skorzystał) wpływa na to?
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 17:52
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Red Liquishert w 23 Lip 2015, 15:40

Nie. Ta gra jest po prostu stara i większość osób przeskoczyła na zombie w Black Opsach. That's all, my friend.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Call of Duty

Postprzez M3Fis70 w 23 Lip 2015, 16:40

Pytanie.
Mam BO2 na steamie i ktoś może mi powiedzieć, żeby zdobyć wincyj map na zombie to muszę kupić season-pass za 40 ojro?
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Call of Duty

Postprzez Imienny w 06 Sie 2015, 10:56

@Red Shoahert
Poważnie przeskoczyła na zombie w Black Ops? Jakby ceny za mapy były normalne, to czemu nie. Prawda taka, że za kilka mapek (z czego 4 to remaki) płacisz absurdalną sumę. Co do przyczyny - im mniej graczy, tym mniej serwerów. Kumam. Tylko chodzi o to, że z np. 100 serwerów wyświetla mi tylko 5-6. Liczba graczy ma na drugą wartość tylko pośredni wpływ.

Po drugie, nie "That's all", bo nie wszyscy muszą grać na 1.7, a mogą na 1.6 czy 1.5. A to na pewno ma wpływ na liczbę wyświetlanych serwerów.

@M3Fis70
Nie kojarzę innych opcji - możliwe, że istnieją sztuczki (jak ta pozwalająca na granie w Five przed skończeniem fabuły BO), ale to wymaga to dokładnej weryfikacji (jedyne co widziałem, to filmik i do tego było to na konsoli). Niemniej ta opcja jest i tak lepsza niż DLC osobno (abstrahując od tego, że ich ceny - tak jak tego Season Pass - to bardzo ponury dowcip).

@LSkiper
Mógłbyś podlinkować Christmas, o które ci chodzi? Znalazłem jedną mapkę tego typu ale to nie to, bo ma bronie z II WŚ. Kojarzę, że jakiś youtuber dawał gameplay, ale tam linka do ściągnięcia nie ma (tylko kryptoreklama),

Grając w Reimagined udało mi się zrobić ulepszenie Mausera z trailera Origins - broń ma kopa. Do tego jeszcze Ray Gun Mark 2 - dużo lepiej wypada niż Laser. Grając w tą mapkę zastanowiła mnie jedna rzecz - czy jej twórca kopiował bronie z BO 2 bez modyfikacji, czy coś w nich zmieniał. Bo jeśli to pierwsze, to czarno widzę Black Ops 2 (AK-47 czy Scar-H brzmią tragicznie, a bronie z perspektywy pierwszej osoby wyglądają dużo gorzej niż w Black Ops czy MW 1).

Edit: Prawie wszystkie bronie tragicznie brzmią, a AN-94 jest lepiej wykonany w Cieniu Czarnobyla. :P

Testowałem kolejne mapki Zombie - polecam LSD (głupszego tworu dawno nie widziałem :P ), Zombie Chicken (gra ma kilka trybów np. Gungame oraz wyzwania) i Raze (ciekawie zrobiona, kilka oryginalnych pomysłów). Wszystkie na zombiemodding.com do znalezienia.

Grałem w Hijacked i Schule Der Toten, na których zdarzyły mi się dziwne sytuacje (w pierwszej po przekroczeniu pewnej granicy zombie głupiały i zaczęły biec na punkcie startowym, a na drugiej psy pojawiły się w miejscu, do którego nie mogłem dojść i musiałem skończyć grę). W związku z tym mam pytanie (zainspirował mnie do tego gameplay z Hijacked, gdzie w/w błąd nie wystąpił) - czy u was te błędy wystąpiły, czy to tylko u mnie jest coś nie tak?

Edit: Ostatnio szukając serwa w trybie kooperacji natrafiłem na kilka, gdzie mapa nazywała się "ra". Kojarzy ktoś taką mapkę do World At War (korzystanie z Google nic nie dało).
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 17:52
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Call of Duty

Postprzez Szagart w 07 Sie 2015, 23:40

Zgadzam się, na 1.5, 1.6 ciągle jest gra, choćby podstawowa mapa czyli Noc Nieumarłych. Serwery wciąż są, bo WaW było jednym z lepszych CoD'ów w jakie grałem. Sam na starym kompie mam WaW na 1.7 i zawsze serwer jakiś się znajdzie, rzadko ale czasem jest i zawsze udaje ale ekipę można zebrać szybko.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości