Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 28 Sty 2015, 15:01

Chce Ci się tłumaczyć?
Przecież Ukraina napadła na Ukrainę w tamtym roku a Rosja nie okupuje Krymu, a Ty chcesz tłumaczyć, że przed krzyżowcami Jerozolimę spalili Fatymidzi a krucjaty miały odciążyć Bizancjum najeżdżane przez Turków? ;-)
Jeszcze napisz, że ten przemiły pan Saldyn z "Kórestwa Niebieskiego" Scotta mordował jeńców to w ogóle wyjdziesz na ...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez Grzechu300 w 28 Sty 2015, 15:14

Farathriel napisał(a):Nadstawić drugi policzek to tyle co nie odpowiadać złem na zło.

Albo wyrazić pogardę dla przeciwnika. ;)

Jezus sprzeciwiał się wielu sprawom, i miał rację - wpadał również w gniew, jak to człowiek. Przykładem może być wypędzenie straganiarzy sprzed świątyni, gdzie użył przecież siły. I to mi się podoba - przebaczaj, ale nie zapominaj. Bądź miłosierny, ale nie bój się postawić, użyć siły.
Jak dla mnie opcja z dawaniem sobie wpuścić wcirów nie jest zbyt mądra - biblię można interpretować na wiele sposobów. ;)
Terminus napisał(a): a Rosja nie okupuje Krymu

Przecież to Ukraińcy najechali samych siebie w sprzęcie kontraktowym armii rosyjskiej, spuścili sobie łomot i toczą wojnę domową. Jak można sądzić inaczej :piesek:
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 28 Sty 2015, 15:36

Bo nie okupuje. Rosja zaanektowała Krym i już go posiada.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez Farathriel w 28 Sty 2015, 16:39

Grzechu300 napisał(a):Jezus sprzeciwiał się wielu sprawom, i miał rację - wpadał również w gniew (...)


Ależ tak! Chrystus nigdy nie wspominał żeby robić z siebie lebiegę i ciamajdę. Wręcz z Jego nauk wynika konieczność dbania o swoją i cudzą godność.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Wiara

Postprzez Herezja w 06 Lut 2015, 09:38

Może wsadzę kij w przysłowiowe mrowisko ale ...

Widzę, że czarnym sukienkom ponownie nie pasują zmiany zachodzące w Polsce. Tym razem //leży im na wątrobie// ustawa o przeciwdziałaniu przemocy.
Zastanawiające jest skąd takie //Czarne Ludziki// (Rosjanie na Ukrainie swoich zielonych popleczników rozrzucają a Watykan po całym świecie tyle, że czarnych i to od dawna) wytrzaskają takie zacofane pomysły?
Czy Kościół Katolicki nie ma czasem pomagać bliźnim w ich niedoli i czy nie powinni sami promować dialogu a nie bicia?
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 06 Lut 2015, 11:15

Nie ustawa na konwencja.
Nie protestują przeciwko "przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet " tylko konkretnie artykułowi 12 tego aktu prawnego.
Nie podpisanie konwencji (nie mówiąc już o ratyfikacji) przez zupełnie laickie Czechy to też wina polskiego kleru?

Konwencję ratyfikowało jak na razie 15 na 37 krajów. Portugalia, która pierwsza ratyfikowała konwencję i radośnie wprowadziła jej zapisy właśnie zaliczyła wzrost ilości ciężkich przestępstw w rodzinach.

Coś jeszcze?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Wiara

Postprzez szm w 06 Lut 2015, 11:21

Tak ;) bo "czarne ludziki" z Watykanu chcą bić kobiety i "wogle".
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Wiara

Postprzez Herezja w 06 Lut 2015, 11:32

A gdzie ja pisze o Polskim?

Obecny papież dopiero stara się zrobić porządek w tym zaklęsłym towarzystwie, które jak by mogło to znów by nas do śmierdzącego średniowiecza cofnęło.

Ahhh czyli mam rozumieć, że ludzie są tacy przewrotni i jak coś im zabraniają to robią na wspak i dlatego są negatywne zmiany w Portugalii?

Swoją drogą @Terminus i Ty @Szm czemu nie ustosunkujecie się do końcówki mojej wypowiedzi o przewidzianych w piśmie zachowaniach, których w ogóle nie realizują?
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Wiara

Postprzez Terminus w 06 Lut 2015, 11:54

Herezja napisał(a):Obecny papież dopiero stara się zrobić porządek w tym zaklęsłym towarzystwie,

Reformy KK rozpoczął w XXw. papież Jan XXIII. Jego następcy kontynuują jego dzieło. Franciszek różni się tym, że jeszcze nie znudził się mediom.

Ahhh czyli mam rozumieć, że ludzie są tacy przewrotni

Rozum jak sobie chcesz.
Dla mnie jest jakimś zupełnie oderwanym od rzeczywistości przeświadczenie, że wystarczy przyjąć jakiś akt prawny czy deklarację, żeby rozwiązać problem. Od dziesięcioleci obowiązują konwencje o traktowaniu jeńców, ochronie ludności cywilnej itp. co nie przeszkadza np. Ruskim ostatnio znęcać się nad jeńcami i strzelać do cywilów. Czyli przyjęcie konwencji w Portugalii nić nie zmieniło, bo nie zmienili się ludzie.

Proponuję jeszcze przyjęcie konwencji, w której światłe elity europejskie przyjmą, że wszyscy będą szczęśliwi a kobiety będą miały obwód piersi min. 90cm.

Swoją drogą @Terminus i Ty @Szm czemu nie ustosunkujecie się

Bo nie ma do czego się ustosunkowywać.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiara

Postprzez Herezja w 06 Lut 2015, 11:57

Fakt nikt ze zwierzęcia (a przecież tym jesteśmy przez większość życia) nie zrobi istoty rozumnej ale przynajmniej po działaniach zbrojnych później można ich rozliczyć w Hadze np.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

Re: Wiara

Postprzez Universal w 06 Lut 2015, 12:25

Herezja napisał(a):Obecny papież dopiero stara się zrobić porządek w tym zaklęsłym towarzystwie, które jak by mogło to znów by nas do śmierdzącego średniowiecza cofnęło.

Raczej wielu z nich zależy po prostu na wygodnym życiu, a nie posłudze, tyle że nie ma to wiele wspólnego ze średniowieczem.[/quote]

Przejrzałem tekst tej konwencji (PDF). Porównałem z ustawą.

To kolejny nic nie wnoszący akt prawny. Gwałcący i bijący go oleją, ofiary dalej się będą bać, atencjusze dalej będą niszczyć ludziom życie fałszywymi donosami. Ucieszy się jedynie Kongres Gorylic, Zieloni, KryPol i parę innych, TVN i Wyborcza odtrąbią sukces, a druga strona upadek obyczaju "bo tamci się cieszą". Ten akt będzie całkowicie martwy, a jedyne co może przynieść, to wątłe podstawy do kwestionowania męskości, kobiecości i tradycji w dzikim, nowolewicowym stylu - co nie oznacza nic dobrego.

Artykuł 11 to kolejna podstawa do gromadzenia danych. Artykuł 12 - będzie można częściej pie*dolić o partiarchacie i wrodzonej nienawiści do kobiet oraz pomieszać łychą w młodych łebkach. Jak ja potem żonę sobie znajdę, jak same poje*ane spotkam, co będą mnie uważać za gwałciciela - zwłaszcza z moją aparycją? :E Reszta artykułu 12 to sromotne pierdo*enie, które miałoby zastosowanie do Arabii Saudyjskiej i dzikich zwyczajów z obrazą honoru rodu, a nie do Polski. Jednocześnie punkt szósty to podstawa do przepierdolenia publicznych pieniędzy na bezcelowe "programy". Podobnie art. 13.

Artykuł 14 - "niestereotypowe role". Czyli będą pogadanki dzieci z Rafalalą, Dawidem Wyemancypowanym Mężczyzną i Marcinem Boronowskim. Z osobami, które powinny chować się w cieniu i nauczyć żyć ze swoimi wadami, a nie robić szopki na ulicach i obrzydzać innych swoim "ekshibicjonizmem".
Art. 15 - też kasa, art.16 nie rozwiązuje problemu, art. 17 to kaganiec na konserwatystów których znowu nazwie się faszyzującym patriarchatem, 17 pkt. 2 oznacza ni mniej, ni więcej, niż kolejne podejście do cenzury internetów. Bo jak inaczej to skontrolować?

Potem znów o wycinaniu łechtaczek, mordach honorowych, zmuszaniu do małżeństw i wszystkim tym, co w praktyce nie ma zastosowania w Polsce, a kraje w których jest to tolerowane nie są tym objęte lub odmówiłyby podpisania.
Rozdział VI, tj. od art. 49 jest w warunkach polskich bez sensu, bo wymiar sprawiedliwości i tak nie funkcjonuje normalnie, więc i w tych przypadkach "sprawa gdzieś utknie".

Ja rozumiem rugowanie zjawiska przemocy domowej, ale nie przez "tych ludzi" i nie w ten sposób, bo właściwie to może przyjąć dowolną formę, a realizacją zajmą się ludzie, którzy zajmować się tym nie powinni.

Herezja napisał(a):Fakt nikt ze zwierzęcia (a przecież tym jesteśmy przez większość życia) nie zrobi istoty rozumnej ale przynajmniej po działaniach zbrojnych później można ich rozliczyć w Hadze np.

Trolololo. Kto ich sądził? Wcale nie lepsi. A co do Serbów to są opinie sugerujące, że to wcale nie było do końca tak, jak się przedstawiało, a rżnęli wszyscy wszystkich - nie tylko Serbowie, przedstawiani jako najgorsze zło. Czym, tak swoją drogą, spychają ich w stronę Wielkiego Wschodniego Brata. Haga to narzędzie polityczne.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Wiara

Postprzez Herezja w 06 Lut 2015, 12:48

Dlatego piszę, że człowiek tak naprawdę przez większość życia jest zwierzakiem, który niedawno zszedł z drzewa.
Awatar użytkownika
Herezja
Łowca

Posty: 490
Dołączenie: 19 Sty 2014, 15:58
Ostatnio był: 17 Paź 2021, 13:05
Kozaki: 71

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości