[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Mito w 07 Sty 2015, 21:26

Trza mieć baniaka z paliwem. Jeżeli dobrze pamiętam, to należy wcisnąć [F], mierząc w bagażnik auta. Powinna pojawić się opcja "zatankuj" czy jakoś tak...
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez trolololo w 07 Sty 2015, 21:35

Na kominie w elektrowni znalazłem schowek, ale jest on pusty, gdzie dostać na niego namiary, lub też czy to bug?
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez paintball_0 w 07 Sty 2015, 21:40

W tej grze istnieją puste schowki. Które się zapełniają, kiedy znajdziesz na niego namiar u jakiegoś zabitego gostka. Nie dam głowy, ale chyba w tej grze nie ma kupowania schowków i kolesi w barze, jak to było w Zewie.

Co do samochodu: o ile pamiętam robi się to dokładnie tak, jak napisał Mito. Musisz mieć w plecaku kanister z paliwem. NIE, beczka się nie liczy, beczką nie zatankujesz. Mając w ekwipunku kanister klikasz na bagażnik. Otworzy się okienko z kilkoma opcjami. Jeśli nie masz buga w grze, jedna z opcji powinna brzmieć "zatankuj".
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Mito w 08 Sty 2015, 00:20

Mała porada na początek gry: jeżeli lubisz się bawić w snajpera, polecam zamiast latania i szukania karabinu wyborowego, zdobyć zwykłego kałacha z lunetą. Pierwszy egzemplarz można zdobyć na Wysypisku, razem z lunetą. Potem wystarczy tylko skoczyć do Lisa w Kordonie i ulepszyć AK w kierunku celności. Upgrade kosztuje poniżej 10 tyś RU, a karabin po wszystkim ma celność ok. 95% :E. Sprawdzałem - zawsze trafia w cel. Po załadowaniu amunicji przeciwpancernej wojskowych można zdejmować pojedynczymi headshotami. Szkoda tylko, że takie małe zbliżenie lunety, ale coś za coś, amunicję najdziesz wszędzie ;)

Tak, wiem, to błąd patcha 003. Ale i tak fajne! :D

A jakby kto chciał tłumik do tego:
:

Na Wysypisku, niedaleko pozycji tego snajpera bandyty, w tunelu kolejowym jest schowek z AK i tłumikiem. Info można dostać na przykład właśnie od tego snajpera.
Spolszczenie do Misery: The Armed Zone (Ja & Imienny)
Ciekawe kiedy ilość moich kozaczków przekroczy moje IQ Image
Awatar użytkownika
Mito
Legenda

Posty: 1007
Dołączenie: 17 Sie 2014, 21:21
Ostatnio był: 29 Mar 2019, 02:46
Kozaki: 271

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez LECH w 10 Sty 2015, 01:11

Sporo kanistrów leży w Zonie, więc auta powinny być niezatankowane, to by był dobry powód dlaczego inni stalkerzy nimi nie jeżdżą.

A wracając do tematu "znajdziek" - ja sobie nie wyobrażam, żebym przy zwiedzaniu, czy to w S.T.A.L.K.E.R.ze czy w Falloucie nic nie znajdywał w miejscówkach, przecież to jest ważne w sandboxach.
Znajdźki skutecznie zachęcają do zwiedzania, cieszą i przedłużają czas gry.
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 16:44
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez kaczor_1991 w 10 Sty 2015, 14:12

LECH napisał(a):Sporo kanistrów leży w Zonie, więc auta powinny być niezatankowane, to by był dobry powód dlaczego inni stalkerzy nimi nie jeżdżą.(...)


O skrytkach masz racje, ale co do kanistrów... Byłby to dobry powód dla którego inni stalkerzy nimi nie jeżdżą? Cóż, gry muszą sobie pozwolić na pewne skróty myślowe, inaczej byłyby nie grywalne. Wyobraź sobie w drugą stronę - stalkerzy używają tych wozów. I nagle masz ruch uliczny jak w nie przymierzając GTA III... cóż, przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez paintball_0 w 10 Sty 2015, 22:43

Znajdźki nie powodują, że zwiedzasz lokację. Znajdźki powodują, że metodycznie przeszukujesz budynek za budynkiem, krzaczek za krzaczkiem, w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów albo artefaktów. Różnica jest taka jak między spacerem po lesie a pójściem na grzyby. Zamiast patrzeć na krajobraz patrzysz pod nogi.

Wchodzisz do pięknie zaprojektowanego, pełnego detali bunkra, strzelasz z oka czy jest jakaś skrzynka, wychodzisz po pół sekundzie bo nie ma. I nigdy tam nie wracasz, żeby "zwiedzać", bo tam nigdy nie będzie fantów do zebrania.

Nie napawasz się otoczeniem jak w The Vanishing of Ethan Carter, nie wędrujesz w pięknych plenerach. Jedyne co cię interesuje to te drzwi wyrwane z zawiasów i oparte o ścianę, może za nimi jest apteczka. O, traktor sobie stoi przy drodze, może pod kołem jest plecak. Mostek, szybko, może w kanale pod nim jest skrytka. Nie ma? Lecę dalej, mam 200 artefaktów dających mi nieskończony sprint, nie mam czasu na siedzenie tutaj bez celu.

Już o tym pisałem- choćbyś nie wiem jak się starał, choćbyś nie wiem jak doceniał pracę grafików i maperów, w końcu i tak przestaniesz zwiedzać a zaczniesz przeszukiwać.

Wyobraźcie sobie jakie grzybobranie powstałoby na strzelance ASG gdyby organizator poukrywał schowki na terenie zabawy. Byłem kiedyś na takiej imprezie. Skończyło się na tym, że przez las szła tyraliera 20 chłopa w odstępach co 5 metrów i szukała czerwonych wstążek.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez LECH w 11 Sty 2015, 01:25

@paintball_0

Skąd wiesz jak gram i co Ci w tym przeszkadza?
Spacer, wolne zwiedzanie, oglądanie krajobrazów, zastrzelenie kogo trzeba, pozbieranie czego trzeba. Wszystko to robię i znajdźki mi w tym nie przeszkadzają, są częścią całości czynności. ;)
Mogłaby być opcja w grze lub mod usuwający znajdźki ale nie mów ich zwolennikom jak mamy żyć...

Za ten post LECH otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kaczor_1991.
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 16:44
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Pangia w 11 Sty 2015, 01:38

Ale Stalker to nie przygodówka i on polega na szukaniu sobie lepszych itemów, a nie patrzeniu na słońce zachodzące za horyzontem.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez paintball_0 w 11 Sty 2015, 11:26

@LECH, używasz na mnie argumentu "nic o mnie nie wiesz"? ;) Luźne pytanie z mojej strony, kompletnie nie związane z tematem: jak ci się podobał Far Cry 2? :P

Jestem bezpowrotnie zapatrzony w "Piknik na skraju drogi". Według mnie tak właśnie powinien wyglądać Stalker. Formuła gry powinna zostać kompletnie przebudowana. Nie mogę się doczekać czasów kiedy ludzie przestaną nazywać realizmem potrzeby zjadania kiełbasy co 20 minut.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez LECH w 11 Sty 2015, 16:56

@paintball_0

To może powinieneś grać w DayZ albo coś podobnego? Tylko tam też się szuka znajdziek. :E
W Far Cry 2 jeszcze nie grałem. Mogę dać przykład, że w Call of Duty, się na przykład nie przeszukuje lokacji tylko walczy i z takich liniowych gier ciężej mi jest przypomnieć jak te lokacje tam wyglądały a sandboxy? Calutkie w głowie, wszyściutkie miejscówki, lokacje w pamięci. Pamiętam dokładnie nawet co tam się działo, misje, fabułę, wszystko! Dla mnie to oznacza, że znajdźki są na plus, a na pewno nie przeszkadzają w zwiedzaniu i podziwianiu widoczków.
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 16:44
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez mkdante381 w 12 Sty 2015, 22:18

Changelog chyba nikt nie podawał to zapodaję http://www.dezowave.com/lost_alpha_patch_changelog_dc.txt
OS:Windows7 Ultimate 64Bit CPU:Intel(R) Core(TM)2 Extreme CPU X9770 @ 3.20GHz 12MB OC-ed 3.60GHz (Cooler: Spartan 3 PRO HE 1024 + Arctic Silver 5) GPU:Gigabyte AMD Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256 bit Memory:8GB RAM DDR3 G.SKILL 8GB (4x2GB)1333MHz RIP JAWS X CL 7-7-7-21@1400MHz CL 7-7-7-23 PSU:COOLERMASTER GX-650W (780W MAX) 12V-52A 80PLUS Motherboard:Asrock P45R2000-WiFi Socket 775 Case:SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK BT-410 Audio:SOUND BLASTERX G1 External optic drive:Lite-On eHAU-324 Monitor:IIYAMA XB2483HSU-B1 Mouse:A4Tech evolution X747 Brown Fire Keyboard:TRACER Battle Heroes Squadron Pad:Xbox360 Wireless for PC (and Xbox 360)
Profil Steam:http://steamcommunity.com/id/mkdante381/
Wymuś Youtube na innych stronach tylko w HTML5, nie flash player http://pastebin.com/AS8Xp6BV

Za ten post mkdante381 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LECH.
Awatar użytkownika
mkdante381
Tropiciel

Posty: 261
Dołączenie: 07 Mar 2012, 13:02
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 06:03
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości