Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Wayathin w 15 Maj 2014, 21:45

agata napisał(a):a jak już tu jesteśmy... co tam moje miłe Panie u Was słychać?

To przy okazji w ramach "Baby w męskim świecie." mogę się wypowiedzieć o tym jak moja szkołą zdołała mnie zaskoczyć.
A mianowicie firma Cisco w ramach "Kobiety w IT" zaprosiła do warszawskiej siedziby kobitki z naszej szkoły. Oczywiście puszczono/zaproszono tylko licealistki. I tutaj wbiło mi się do głowy pytanie jaki jest sens w proponowaniu takiej "wycieczki" dziewczynie, która kupuje PC bo "podoba mi się ten biały, ładny z apple". Nie wspominając już o naprawianiu, konfigurowaniu urządzeń sieciowych. Czyli tego co Cisco lubi najbardziej ; ). No cóż po rozczarowaniu tą informacją pozostały tylko beki z obrazu naszych licealistek wybierających switche ("Ja Cisco Switche i Widzę").

Oh przydała by mi się porada jak przeżyć Szkołę średnią gdzie wszyscy zamieniają się w chodzące naczynia wypełnione hormonami. Zachowanie niektórych "naszych chłopców"...to jest czasem naprawdę żenujące ;p. W takich sytuacjach cieszę się, że laski w technikum z reguły są ogarnięte. A i paszczurami nie są!
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.

Za ten post Wayathin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Reklamy Google

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Artemis Saeva w 14 Wrz 2014, 12:45

[zedytowane po latach dla własnego zdrowia psychicznego, bo nie zniesę tego cringe'u]
Ostatnio edytowany przez Artemis Saeva, 06 Lip 2023, 23:30, edytowano w sumie 1 raz
Image

Za ten post Artemis Saeva otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Pangia, Adam.
Artemis Saeva
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 07 Wrz 2014, 10:42
Ostatnio była: 06 Lip 2023, 23:37
Miejscowość: XD
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 8

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Wayathin w 14 Wrz 2014, 15:53

No co ty, miałam podobny tok myślenia będąc w pierwszej gimnazjum. Wystarczyło powrócić do stolicy żeby to obalić.
To gamerów jest mało, prucie w CoDa czy BF nie robi z nikogo gracza. Fakt, to że siedzę w informatyku mówi samo za siebie. Ale są tam dziewczyny na, które spojrzysz i w życiu nie przyszło by Ci do głowy, że mogły by grać a co dopiero interesować się informatyką.
Wniosek: Czasem wystarczy pogadać.
Bardziej smutny jest stereotyp kobiety gamerki. Często wyobrażanej jako:
a) Wytapetowanej, napalonej laski z wielkimi cycami, wylegującej się półnago przed xboxem,
b) Zapuszczonej kobiety-kuca.
I o tyle, że pkt. a jest niespotykany (może dlatego, ze w Polsce mało kogo stać na sztuczne cycki :suchar:)
to pkt. b jest bardzo realny. Na szczęście w większości przypadków- do czasu.

Tak czy siak, witam nową koleżankę na forumie! :E
A i uważaj na Alchemika.
Ostatnio edytowany przez Wayathin 14 Wrz 2014, 18:33, edytowano w sumie 2 razy
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.

Za ten post Wayathin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher, Artemis Saeva, Najemnik.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Realkriss w 14 Wrz 2014, 18:21

Kochane dziewczyny, a co ja mam powiedzieć z perspektywy swoich 38 lat?!
ŻADNA z moich koleżanek w nic nie gra i nawet nie mam co o takiej marzyć. Najbliższe przyjaciółki traktują mnie jak nieszkodliwą wariatkę w tym temacie, ale z kolei jak na kforum np. w pracy przyznawałam się, że gram i to dużo, to paniom w moim wieku o mało żyłki pierdzące nie popękały.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Wayathin w 14 Wrz 2014, 18:41

Myślę że problem dużo mniejszej społeczność gamingowej kobiet w wieku 38 lat wynika z tego, że niewiele z nich w tym wieku potrafi obsłużyć komputer :suchar:
Po tym jak zobaczyłam co się wyprawia z komputerami w robocie mojej maminki...no cóż nie powinna wtedy zostawiać swojej córki sam-na-sam z kompem.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Natasza w 26 Wrz 2014, 01:24

Jestem tutaj nie opuściłam was, żeby nie było :D
gdzie matka moja Kriss? Liczę że zgramy się w czasie na SB :D
"This life is short, baby that's a fact
Better live it right, you ain't comin back."
Natasza
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 09 Sty 2014, 22:17
Ostatnio była: 28 Lis 2016, 20:44
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 28

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Realkriss w 28 Wrz 2014, 19:47

Córko moja, jestem aktualnie bardziej duchem niż ciałem, a od jutra około 2 tygodni będę na wsi odcięta od netu. Co za przygoda!! Będę tęsknić :E

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez agata w 11 Paź 2014, 15:10

Panie kochane, ależ się Wam pochwalę :D przejszła ja na dietę - wyłączyłam mączne produkty i mlekopochodne - i... w dwa tygodnie rozmiar w dół zjechałam!! Jakie to cudowne :D
Normalnie się kobieta we mnie obudziła - zaczęłam nosić sukienki, spódniczki, obcasy i baaardzo się sobie podobam :D Ahhhh... :D
Jeszcze tylko muszę ogarnąć sytuację w chałupie, męża przytemperować, bo marzy mi się codziennie po pracy na aerobik lecieć. :D
Taka przygoda :P
...a tymczasem wracam do garów :D buzi buzi :*
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image

Za ten post agata otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive margarita.
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Berry w 29 Sty 2015, 22:51

Oj coś temat długo nie był odwiedzany, niedobrze.

Co do tego że wciąż mamy tak mało graczek to powód jest prosty:
Bo gry są tworzone tylko i wyłącznie dla męskiej populacji, przez facetów dla facetów. Twórcy nie dają pół faka żeby zrobić je bardziej atrakcyjnymi dla kobiet, a tak przynajmniej jest w naszej zachodniej kulturze. Wystarczy że przejdziesz koło półki z grami np. w takim empiku, to patrząc na same pudełka i opisy to bije od nich wyraźny sygnał:

"Tylko dla chłopców, dziewczynom wstęp wzbroniony!"

Więc nic dziwnego że przeciętna kobitka przechodzi koło nich obojętnie a grają tylko niektóre. Przez to są spychane do getta tzw. "babskich gier" czyli kiepskich ubieranek, symulatorów randkowych, eksperymentalnych indie i jednych, dobrych jakościowo The Sims. Które swoją drogą są po prostu jednym wielkim kreatorem z prostym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem, bawić się może przy tym każdy kto po prostu lubi tworzyć i projektować. No ale z nikim się tam nie nawalamy, nie tłuczemy hord potworów, więc jakieś nooby od CS uznały że to gra niegodna "prawdziwego gracza :TM: " :-/

Wracając do tematu.
Gry z reguły wyglądają tak: jesteśmy jakimś super-duper macho, sylwetką przypominającego bardziej łysego goryla na sterydach niż istotę ludzką, z przerośniętą twarzoczaszką, ciemno-brązowymi włosami (zawsze) i obowiązkowo po trzydziestce. Celem ów herosa jest następująco - udowodnić jakim to nie jest twardzielem i samcem alfa w caaałej wsi, uratować wszechświat przed zagładą, opcjonalnie poderwać jakąś cycatą laskę młodszą min. 10 lat, a najlepiej cały harem.
I teraz mi powiedźcie, gdzie jest tu coś, co skłoniłoby taką Panią Malinowską to wydania ok. 120 zł a do tego jeszcze kupno wystarczająco mocnego sprzętu, żeby grę odpalić?
To co dobija to fanservice. Wszędzie jest aż do porzygu lachonów wyciągniętych wprost z mokrego snu prawiczka, właściwie normalne kobiety w cyfrowym świecie nie istnieją.

Ale nie to mnie wkurza. Wkurza mnie jednoczesny brak jakiegokolwiek fanservice-u dla dziewczyn.
Widziałyście kiedyś w jakiejś zachodniej grze fajnego, atrakcyjnego bohatera? Jakąś scenkę w której nasz przystojniak prezentuje swoje co ma najlepszego? Ja takiej nie pamiętam. No cóż, lesbijką nie jestem, na cudze cycki patrzeć nie lubię co innego tors jakiegoś fajnego chłopaka. ;)
Taki element to również jasny znak - "Zagraj w naszą grę, też jesteś mile widziana, mamy tu coś dla ciebie". Ale nie, nikt nie zrobi tak radykalnego kroku. Bo w naszej zacofanej kulturze tworzenie gier dla obu płci to grzech śmiertelny bo jak facet w to zagra to już z pewnością homoseksualizmu się nabawi, kuśka mu się skurczy i obniżą staty w CoD. :P
Więc mamy taką hipokryzję: odrealnione laski - jak najbardziej ok, atrakcyjni mężczyźni - Nein, Nein, Nein! :facepalm:
Ogólnie mam wrażenie że gracze za wszelką cenę próbują przegonić graczki ze "swojego" podwórka, bo myślą że gry tylko im się należą. :kupa: Widać to nawet na tym forum. I to mnie właśnie w*urwia.
Dobrze że w Azji mężczyźni żadnych kompleksów nie mają więc tam kobieta-gracz nikogo nie dziwi. :E

Oj długo by można o tym pisać, ale oczka już wysiadają po całej nocy uczenia się na teorię z prawka (zaliczone!) więc już kończę. Jestem ciekawa co Wy o tym wszystkim myślicie i co byście chciały w grach zobaczyć.

Chłopcy tu raczej nie zaglądają, więc narzekać nie będą. :kotek:
You are bloody adopted, okey?

Za ten post Berry otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Berry
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 16 Wrz 2014, 20:38
Ostatnio była: 30 Sty 2015, 03:42
Miejscowość: Bagna
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez djcycu w 30 Sty 2015, 01:52

Pozwolę sobie wtrącić... Kiedyś grałem w NFS World. Ku mojemu zdziwieniu w tę grę grała masa dziewczyn i miło się ścigało godzinami tym bardziej że można było w końcu rzucić wyzwanie innej płci. To jak wyglądało starcie zależało od umiejętności czyli jak ktoś prowadził i jak dobierał wóz... Efekt? Super! Nieraz spódnica dała mi kopa i musiałem z płaczem lecieć...

Z racji tego że wsiąkłem w temat na dłużej to i zakolegowałem się z wieloma ludźmi. Okazało się że dziewczyny także grywały w ścigałki i nie tylko te opisane społecznościowym ścierwem ale także te zamknięte, singleplayerowe... Wspaniałe... Ale bardziej zaskoczony byłem widząc pełnoletnie dziewczyny grające w LS lub ETS2... Kobieta lubiąca traktory lub ciężarówki? Co mnie jeszcze zaskoczy?

Co chcę powiedzieć? To że my jako gracze mamy pewne doświadczenie. Wiemy że kobieta i facet to ludzie więc mogą mieć identyczne toki myślowe. Mogą zatem lubić tak samo i to samo... A to że deweloperzy wiedzą tylko tyle jak zarobić to robią okładki jakie robią i to radzę na to przymknąć oko. Jeśli coś wam pasi to po prostu w to grajcie...

Sam grałem w stare Simsy bo po prostu lubiłem robić domki i ogródki. Do dziś lubię kreatywne rzeczy... Po co uczyć się niszczyć skoro można tworzyć?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Wiewi0r w 30 Sty 2015, 14:25

@ Berry W sumie racja, choć Shepard w ME3 świecił klatą wystarczająco często, ale ja się nie znam. :caleb:

Przypomina mi to o zamieszaniu z okładką Bioshock Infinite. Początkowo miała być Elizabeth, potem ona i Booker, ostatecznie został "męski" Booker, "bo przeca pomyślą że to gra o babie (choć w sumie tak jest), i nie kupio". :facepalm:

A poza tym, w sporej ilości gier jest wybór płci. I, jak słyszałem - kobiety grają kobietami (role-playing), a faceci... też kobietami. :P
Więc mamy taką hipokryzję: odrealnione laski - jak najbardziej ok, atrakcyjni mężczyźni - Nein, Nein, Nein! :facepalm:
Moim zdaniem - bynajmniej. Choć nie mnie oceniać innych facetów, i co to znaczy "atrakcyjny" mężczyzna.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Dziewczyny na forum. Odezwijcie się!

Postprzez Realkriss w 30 Sty 2015, 18:12

Hola Panowie. Nie oftopować w temacie. Tu mają gadać jedynie dziewczyny.
A o postaciach kobiecych w grach jest osobny temat i myślę, że to idealne miejsce na dyskusję.
O tu: viewtopic.php?f=14&t=14858

Berry, super, że się odezwałaś. Zgadzam się w całej rozciągłości z tym, co napisałaś, myślę, że dyskusję o jakości kobiecych postaci w grach możemy przenieść do powyższego tematu. Zaraz się tam idę wypowiedzieć w tej kwestii.

A co do tego, czy gry są tylko dla facetów, zakładam założyć nowy temat, na pewno odbędzie się w nim ciekawa dyskusja i forum nie zdechnie za szybko.
O tu:
viewtopic.php?f=9&t=25192&p=314014#p314014
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości