FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 16 Cze 2014, 01:18

Gizbarus napisał(a):Czyli rozumiem, że książki praktycznie nie wpływają na odwiedzalność strony? Fakt, niespecjalny ruch w tematach im poświęconych. Ciekawym, czy coś się zmieni w związku z planowaną antologią, acz patrząc na aktualny trend, to pewnie nie ma co liczyć.

Powiedziałbym, że nie mają wręcz żadnego wpływu. Proszę bardzo, oto statystyki wyświetleń, gdy wychodziły książki:

OŚ - premiera 26 kwietnia:
Image

ŚP - premiera 8 listopada:
Image

I dla porównania jak wyszło Lost Alpha. :E

Image

To może być brutalna prawda dla niektórych, ale to uniwersum kręci się głównie wokół gry i bez nowego S.T.A.L.K.E.R.a długo nie potrzyma. Choć wg mnie dość dobrze się trzymało przez te 5 lat braku jakiejkolwiek gry.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Voldi w 16 Cze 2014, 15:46

Kowuś, odnośnie statystyk - mi osobiście nic to nie mówi :caleb: Brakuje jakiejkolwiek skali, punktu odniesienia. Równie dobrze statystyka ad. ŚP może być wyrażona w tysiącach unikalnych wejść, a LA w pojedynczych jednostkach :E
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 16 Cze 2014, 16:27

>sugerowanie, że podam ile osób wchodzi dziennie na stalker.pl

Statystyki nie są zakłamane. Wyobraź sobie, że górny punkt to np. 10 000 wejść, a dolny punkt to zero. Odmierz sobie linijką na ekranie, ile razy więcej weszło osób na stronę 27 kwietnia w porównaniu do 25 kwietnia - na oko jakieś 3 razy więcej ludzi. W przypadku książek delikatny wzrost statystyk jest związany z... weekendem. W niedzielę mamy zawsze najwięcej odwiedzin. Zobacz sobie w kalendarzu i porównaj - najwyższy punkt na statystykach to zawsze niedziela.

:

w ogóle dlaczego ja tłumaczę takie proste rzeczy jak czytanie statystyk :facepalm: tak narzekacie na Wolanda, że debil, a sami podstawowych rzeczy nie umiecie robić. :caleb:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Method w 16 Cze 2014, 17:02

xKoweKx napisał(a):>sugerowanie, że podam ile osób wchodzi dziennie na stalker.pl

Planowałem umieścić reklamę na forum i płacić Ci grube dolary (na nowe rurki), ale jak nawet nie wiem ile osób zobaczy tą reklamę to ja rezygnuję. :caleb:
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Gizbarus w 16 Cze 2014, 17:12

xKoweKx napisał(a):>sugerowanie, że podam ile osób wchodzi dziennie na stalker.pl


>sugerowanie, że kogokolwiek interesuje podanie dokładnej liczby odwiedzających codziennie stronę :caleb:

A co do rozumienia wykresu - nawet Woland by pojął, tudzież zauważył, że słupek w dniu premiery książki praktycznie nie zmienił pozycji względem średniej, w przeciwieństwie do dnia premiery LA, gdzie podleciał niemalże jak ceny bananów w Gwatemali przed kryzysem światowym :suchar:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Glaeken w 17 Cze 2014, 18:46

@Kowek: podałeś staty do których rzeczywiście ciężko jest się jakoś odnieść :D

Fakt faktem, że z dnia na dzień statystyki raczej znacznie nie podskoczą (chyba, że nasza strona zostanie gdzieś wymieniona). Jeżeli chodzi o książki to wielkiego szału nie ma i nie należy się tego spodziewać w najbliższym czasie chyba, że otworzymy poświęcony temu dział który jest w planach. Ale też raczej nie liczę na jakiś hurra optymizm.

@Method: reklama czego i gdzie?

p.s.: jako ciekawostkę podam, że rekord odwiedzin to wcale nie premiera LA ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Soviet w 17 Cze 2014, 19:22

Ja tam nic nie wiem, ale za moich czasów forum miało jakieś [w ch*j] użytkowników dziennie, a strona połowę tego. Odkąd nie mam admina to pewnie spadło o połowę, bo już nie ma tej fajności.

Ale nie mówcie Kowuniowi, że to napisałem.

Uwagi moderatora:

Obowiązuje cię klauzula poufności na 600 lat. - Bonus BGC
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 17 Cze 2014, 19:28

Glaeken napisał(a):p.s.: jako ciekawostkę podam, że rekord odwiedzin to wcale nie premiera LA ;)

No, ale głupot to ty nie gadaj. Chyba, że masz na myśli rekord ilości osób jednocześnie na stronie. A Method Cię strollował. :E

Mogę wiedzieć co w tych statystykach jest nie tak? :facepalm: Mam nadzieję, że teraz lepiej to wytłumaczyłem i każdy już zrozumie:

Image

Podobnie czytać poprzednie dwa wykresy wyświetleń.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive atikabubu.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Kudkudak w 17 Cze 2014, 19:40

Im chodzi chyba o to, że nie ma wartości liczbowej użytników odwiedzających dział...
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez lehoslav w 17 Cze 2014, 19:47

xKoweKx napisał(a):Mogę wiedzieć co w tych statystykach jest nie tak?


Zacznijmy od tego, że określenie "statystyka" w stosunku do tych króciutkich wycineczków bez żadnej skali w osi y jest nieco zbyt dumne ;) Żeby coś się dało z tego powiedzieć, konieczne byłyby odcinki dłuższe (powiedzmy, miesięczne) i przede wszystkim skala.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 15:34
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 17 Cze 2014, 19:54

Ja tylko pokazałem, że premiery książek nie mają praktycznie żadnego wspływu na ruch na stronie i nie robią takiego "boom" jak np. LA. Po co ci kilkumiesięczny wykres do tego? Reszty nie zamierzam ujawniać, bo obszerne statystyki dostępne macie w innym wątku: viewtopic.php?p=263095#p263095

Jak za rok zaktualizuję ten wątek, to zobaczycie jak ciekawie to będzie wyglądać w okolicach kwiecień-maj-czerwiec. :E A i z racji tego, że mamy fajny dodatek do forum, to statystyki będą o wiele bardziej dokładne z wieloma ciekawymi informacjami, których nie mieliśmy jeszcze rok temu. ;>
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez lehoslav w 17 Cze 2014, 20:11

xKoweKx napisał(a):Ja tylko pokazałem, że premiery książek nie mają praktycznie żadnego wspływu na ruch na stronie i nie robią takiego "boom" jak np. LA.


Ja Ci osobiście wierzę, poza tym ma to ogólnie sens, dokładnie takiej sytuacji bym oczekiwał. Ale bez podania skali tych wykresów jedyną możliwością jest uwierzenie Ci na słowo.

xKoweKx napisał(a):Po co ci kilkumiesięczny wykres do tego?


Po to, żeby np. określić odchylenie standardowe wierzchołków "weekendowych" i przeprowadzić test statystyczny porównujący wierzchołki bezpośredniu po wydaniu książek i odległe od nich. Bez większej perspektywy nie da rady ocenić, czy fluktuacje (bez wątpienia obecne) są przypadkowe, czy tkwi za nimi coś więcej.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)

Za ten post lehoslav otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny.
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 15:34
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość