Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Woland w 20 Kwi 2014, 17:30

Właśnie skończyłem czytać trylogię husycką Andrzeja Sapkowskiego składającą sie z:
-"Narrenturm"
-"Boży bojownicy"
-"Lux Perpetua"
No i tak...
Wiedźmin to to nie jest ale jest niezłe. Zarzuciłbym powtarzalność oraz wrażenie jakby w Lux Perpetua Sapkowski dążył byle zamknąć temat.
Czarna Rota, pochodzenie Samsona- tyle niewykorzystanych wątków.
Brakuje mi także rozwinięcia postaci Birkarta von Grellenorta i Rixy. Fajnie by było dowiedzieć się o nich coś więcej bo polubiłem ich :E

Ale ogólnie świetnie się czytało, polecam :E
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Canthir w 20 Kwi 2014, 22:58

mój drugi Dukaj, po Czarnych Oceanach wałkuję Inne Pieśni.

Jestem w połowie. Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, bo są przeskoki w czasoprzestrzeni między rozdziałami - trochę denerwujące, ale może mniej dłużyzn. Książka się rozkręca powolutku, daje czas na oswojenie się ze specyficznym światem i stylem pisania. Cała masa neologizmów czy innych wymyślonych czy przekręconych słówek opartych o łacinę czy grekę buduje klimat. W pewnym momencie akcja się rozkręca, dostajemy bardzo plastyczny obraz Skrzywionych Krain, czegoś podobnego do Zony gdzie trudno uchwycić granicę między mutantami a anomaliami. Dalej tempo spokojniejsze, wątki się trochę wyjaśniają, zobaczymy co dalej.

Stalkery szanują Dukaja? Sprawdzę czy szanują.
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Re: Co czytacie?

Postprzez Kałach w 24 Kwi 2014, 18:39

Niedawno skończyłem czytać najnowszą część Uniwersum Metro 2033 "Dziedzictwo przodków" S. Cormudiana
Ogólnie dobra książka, cały czas trzyma w napięciu, bardzo wciąga, ale zakończenie mnie trochę rozczarowało i pozostawiło pewien niesmak :/ Ale i tak polecam każdemu.

Obecnie przeczytałem 3/4 "Kodu Leonarda da Vinci" Dana Browna. Tutaj tempo akcji jest niesamowicie dynamiczne i szybko się czyta. Podziwiam autora za wymyślone przez niego zagadki i pozostałe tajemnice :)

Następnie biorę się za "Miecz Przeznaczenia" A. Sapkowskiego i "Drugi Brzeg" M. Gołkowskiego
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 11 Kwi 2024, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Co czytacie?

Postprzez KOSHI w 26 Kwi 2014, 00:15

U mnie Kod poległ po 50 stronach. Nie mogę się jakoś przekonać. Czytałem wcześniej Zaginiony Symbol i był nie najgorszy, ale to raczej ostatnia książka Browna, za jaką się wziąłem. Niestety tematyka nie w moich klimatach, zbyt męczą mnie fantazje pisarza. Wracając zaś do tematu - przeczytałem ostatnio Silos autorstwa Hugha Howeya. Książka ponoć świetna. Nawet Scott podobno kupił prawa do ekranizacji. Ciekawe... Co by się zbytnio nie rozpisywać powiem tyle, że nie polecam. Nic nowego książka do literatury nie wnosi. Fabuła przeciętna, pomysły zerżnięte z innych książek i filmów, styl suchy jak wiór. Do tego dłużyzny i oderwane od reszty fragmenty tekstu, które nie wiadomo po co są. Koło 500 strony miałem dość, ale jakoś dobiłem do końca.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Co czytacie?

Postprzez Naznaaczony w 27 Kwi 2014, 18:13

Czytam CD-Action i inne magazyny związane z grami a także lektury szkolne i książki fantastyczne.
Ostatnio edytowany przez Naznaaczony, 10 Maj 2014, 22:38, edytowano w sumie 1 raz
S.T.A.L.K.E.R.
Postaw kozaczka to nie boli.

Naznaaczony
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 06 Kwi 2014, 18:42
Ostatnio był: 19 Paź 2014, 20:23
Miejscowość: Durdy
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 7

Re: Co czytacie?

Postprzez AlexStalker w 28 Kwi 2014, 01:03

Ja właśnie czytam drugi tom "Pieśni lodu i ognia" i pluję sobie w brodę że wcześniej nie zablokowałam tagu "#GameofThrones" na wszystkich portalach, na których się udzielam. Elementu zaskoczenia już w ogóle nie mam.
Poza tym czas brać się za Rewizora, do mojej pracy maturalnej...
Эх, предатель, ты не страшен.
Да ты мой любимый враг!


- KYPCK, Предатель
Awatar użytkownika
AlexStalker
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 08 Maj 2011, 13:25
Ostatnio była: 09 Lut 2016, 21:53
Miejscowość: Szczecin // Chabarowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 82

Re: Co czytacie?

Postprzez Zilla w 28 Kwi 2014, 05:33

Serio muszę mówić co teraz czytam? Obviously zaczynam 'Drugi Brzeg' niejakiego Michała Gołkowskiego. Pewnie Wam to nazwisko nic nie mówi bo to straaaasznie mało znany autor, który pisze o jakiejś zonie i jakichś stalkierach czy czymś takim ;)

A drugie co naginam i co pewnie skończe po przeczytaniu 'Drugiego Brzegu' (zacząłem przed 'DB' i skończe po ;_; ) to ' Łowcy' Miroslava Zambocha. Całkiem przyjemna lektura, traktująca o podróży w czasie na ziemię sprzed 100 milionów lat. Grupa bogatych myśliwych cofa się by zapolować na dinozaury, szybko jednak okazuje się kto tu jest myśliwym. W takim meega skrócie ;)
Image
Awatar użytkownika
Zilla
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 17 Lis 2013, 19:53
Ostatnio był: 02 Gru 2014, 18:05
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 27

Re: Co czytacie?

Postprzez STALKIER998 w 26 Maj 2014, 18:43

Na tą chwilę czytam książkę Dmitry'iego Glukhowsky'iego "Witajcie w Rosji". Fajna książka, lekko się czyta, ale mnie ciekawi co to jest za człowiek na pierwszej stronie. Szaro - białe zdjęcie, z tyłu na tym sterowcu pisze "Radina", czyli prawdopodobnie Ojczyzna. Ten koleś w sumie wygląda na pilota tego sterowca. Wie ktoś co to za człowiek ?
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: Co czytacie?

Postprzez lehoslav w 26 Maj 2014, 18:52

STALKIER998 napisał(a):Dmitry'iego Glukhowsky'iego


D(y)mitra Głuchowskiego.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 05 Mar 2024, 15:34
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: Co czytacie?

Postprzez Imienny w 26 Maj 2014, 21:57

Obecnie z powodu obowiązków, czyli sesji, zaliczeń i generalnie dużej ilości nauki, poza książką "Drugi Brzeg" "pochłoniętą" w całości w czasie weekendu majowego (jak dla mnie ciekawa i godna polecenia) w tym roku jeszcze nic nie przeczytałem. Ale moje ostatnie wakacje były zaczytane - szukałem, kupowałem i wypożyczałem jak szalony książki Braci Strugackich. Był to nie tylko "Piknik na Skraju Drogi", a np. "Trudno być Bogiem" poruszająca problem ingerencji w obcy totalitaryzm (do momentu przeczytania jej przeczytania odpowiedź na to pytanie było dla mnie oczywiste - po tej lekturze zacząłem się nad tym, wydawało się prostym problemem, poważnie zastanawiać), "Poniedziałek zaczyna się w sobotę", czyli satyra na radzieckie instytuty - człowiek był w nich tak zapracowany, że dla niego poniedziałek zaczynał się już w sobotę :D, "Za miliard lat do końca świata". Dla mnie absolutną perełką jest, w opinii niektórych pachnąca komunistyczną propagandą, książka :!:"W krainie purpurowych obłoków" :!: (debiut Braci Strugackich - pierwsze polskie wydanie Iskry [1961 rok] dumnie leży u mnie na półce :D ). Według mnie ta literatura jest interesująca, ponieważ zmuszała mnie do refleksji nad aspektami życia , które na pierwszy rzut oka są oczywiste. Dodatkowo pomimo swojego wieku wciąż jest aktualna, a dodam, że przeczytałem 6 książek i 5 opowiadań chociaż nie były one łatwe do zrozumienia (pomimo faktu, że wiele z nich miało nie więcej niż 130 stron).

W liceum jedyną lekturę, która mile wspominam i co dziwne nie czytałem do niej jako do jedynej streszczenia - genialna książka Dostojewskiego "Zbrodnia i Kara", jak ją otwierałem to "chłonąłem" minimum 80-90 stron podczas jednej "czytelniczej sesji". Z nielekturowych natomiast "Ołowiany Świt" oraz "Ślepa Plama" (chociaż ukraińskie wstawki Kostika mnie irytowały, bo trzeba było się domyślać, o czym on gada :/ ).
"-Jesteś tchórz - nagle wyraźne powiedział chłopiec. (..)
-Jak to - tchórz? - zapytał Malanow - Dlaczego mnie obrażasz?
-A ja cię nie obrażam - oznajmił chłopczyk patrząc na mnie badawczo, jak na jakieś niespotykane zwierzę - Ja cię zdefiniowałem..." - Arkadij i Borys Strugaccy "Miliard lat przed końcem świata"
Niektóre moje koncepty: S.T.A.L.K.E.R. Przekleństwo, "Przeklęci Łowcy", Przeklęty, Sieroj Nikołajewicz Bondaruk, Bronie+dodatki, cz. I, S.T.A.L.K.E.R. Początki (w przygotowaniu)
Awatar użytkownika
Imienny
Weteran

Posty: 612
Dołączenie: 28 Sty 2014, 12:37
Ostatnio był: 13 Sie 2024, 18:21
Miejscowość: Warszawa/Tarnobrzeg
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 227

Re: Co czytacie?

Postprzez Kenzelek w 26 Maj 2014, 22:32

Niedawno, bo zaledwie kilka tygodni temu skończyłem czytać pierwszy tom Pana Lodowego Ogrodu autorstwa Jarosława Grzędowicza. Książka ta opowiada losy (przynajmniej póki co patrząc na końcówkę pierwszego tomu) dwojga ludzi. Drakkainena, człowieka wielu narodowości przybyłego z ziemi na Midgard czymś w rodzaju... statku kosmicznego. I drugiej postaci której jakoś imienia zapamiętać nie mogę (ale to pewnie przez to ciągłe zwracanie się "książę" i te wszystkie ksywki). Tak czy inaczej Drakkainen przybył na Midgard w celu odnalezienia ekipy badawczej (daruje sobie spoilery :E ) , a co tam się działo... Powiedzmy, że w Midgardzie istnieje coś w rodzaju magii jak zresztą poinformowano Nocnego Wędrowca przed podróżą. Do tego warto wspomnieć o pewnym "pasożycie" który posiada "wszczepiony" Drakkainen. Dzięki niemu może on min stawiać czoła stworom zimnej mgły, być w pewnym sensie nad człowiekiem, ale kosztuję go to bardzo wiele energii. W sumie nie wiem co mogę pisać aby wam nie zaspoilerować tak więc - polecam. Póki co jest zapowiada się naprawdę nieźle. Do tego wydanie zintegrowane Fabryki Słów dobrze leży w dłoni ;)
Równo z Panem Lodowego Ogrodu kupiłem "Cienioryt" aut. Krzysztofa Pikorskiego. Tutaj za wiele wam nie powiem, w sumie nic poza tym, że jakoś nie mogę przebrnąć przez pierwsze strony (a jestem na 41 więc idzie wolno). Książka wydaje się być interesująca, ale jakoś nie wciąga mnie tak jak Pan Lodowego Ogrodu którego w jeden dzień czytałem od 100 do 150 stron. Ale nie zmienia to faktu, że czuję potencjał i wiem, że potem będzie nieźle. ;) (Patrząc oczywiście na opinie na internecie).
Kenzelek
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 24 Mar 2012, 19:48
Ostatnio był: 31 Mar 2020, 14:49
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 20

Re: Co czytacie?

Postprzez STALKIER998 w 01 Cze 2014, 19:34

Jestem w połowie czytania "Wayward Pines" Blake'a Crouch'a. Sytuacja kojarzy mi się trochę z Silent Hill, bo tam też da się tylko wejść. Wyjścia z miasta najzwyczajniej nie ma. Przynajmniej jak na razie. Całość potrafi wciągnąć i nieźle zryć beret. Książkę kupiłem dzisiaj, a już jestem w połowie i chyba jeszcze dzisiaj ją skończę. Chyba jedna z lepszych horrorowych książek jakie czytałem. Dreszczyk emocji gwarantowany.
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości