PBF

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

PBF

Postprzez polskistalker w 26 Kwi 2014, 23:44

Zdrawastujtie!
Albo źle szukałem, albo ma tym forum nie ma (!) żadnych PBFów. Może znajdzie się ktoś chętny do rozgrywki? I w jakich realiach (ew. system) chcecie zagrać? Ja proponuję w klimacie Stalkera/pos-apo/Pikniku na skraju drogi w fprmie czystego storytellingu. Potrzeba maks. czterech chętnych.
Nie mogę ci pomóc, jestę Miszczę Gry
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!"
polskistalker
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 28 Kwi 2013, 22:54
Ostatnio był: 11 Paź 2015, 16:33
Miejscowość: Strefa
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: -2

Reklamy Google

Re: PBF

Postprzez Gwizdek w 27 Kwi 2014, 07:56

Jak nie ma jak jest? polecam http://postwar.cba.pl/ :suchar:

A tak serio to sobie daruj zakładanie PBF tutaj :caleb:
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 01:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: PBF

Postprzez Universal w 27 Kwi 2014, 14:58

PBFy były tutaj modne zanim się urodziłeś :caleb:

Wojny Frakcji istniały tu jakieś cztery-pięć miesięcy na początku 2012, potem eksperyment wyemigrował - dajże sobie facet spokój. To raczej nie zadziała, Krowke wywali :(
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: PBF

Postprzez Marszauek w 27 Kwi 2014, 22:26

FrakcyjneWojny to kopalnia śmiechu zawsze była, ale to pieśń przeszłości.

:

siemacie WFowe pajace - wróciłem
Ostatnio edytowany przez Marszauek, 27 Kwi 2014, 22:30, edytowano w sumie 1 raz
Naczelny menel WojenFrakcji.PeeL

Za ten post Marszauek otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive matekfpol, Cienias.
Awatar użytkownika
Marszauek
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 27 Kwi 2014, 22:14
Ostatnio był: 29 Paź 2014, 21:03
Miejscowość: MTK
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 2

Re: PBF

Postprzez Adam w 27 Kwi 2014, 22:29

Na dodatek zwykłym/niegrającym userom przeszkadzały nasze posty i tematy w ich "Nieprzeczytanych" :realcaleb:
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: PBF

Postprzez Method w 27 Kwi 2014, 23:04

Były wojny frakcji, było "When diplomacy fails", ale za każdym razem kończyło się podobnie- admini od początku nie byli przychylnie nastawieni do tego pomysłu, a pojawiające się po pewnym czasie kłótnie między game masterami czy między graczami pieczętowały decyzję o zamknięciu gry.
Ale jak dobrze pamiętam jest zupełnie oddzielne forum z grą pbf w klimacie stalkera, nawet pare osób stąd tam brało udział, myślę że nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: PBF

Postprzez Cienias w 27 Kwi 2014, 23:13

Podejrzewam, że chętnych będzie sporo, bo bawiliśmy się w to dużą ekipą właśnie stąd. Po paru latach skończyły się nam pomysły na fabułę i wszystko jakoś zdechło po kilku próbach reanimacji. Tak czy inaczej, jakąś pojedynczą sesję, czy może nawet ich serię można by rozegrać. Gdyby tutaj robił się od tego zbyt duży bałagan, myślę że nie będzie problemu z udostępnieniem dawnego forum Wojen Frakcji, żebyście sobie popisali. ;)
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: PBF

Postprzez Marcinez w 27 Kwi 2014, 23:18

A tak co do innych pbf-ów w klimatach stalkera. Za najbardziej udane uważam pierwsze edycje WF, później miałem okazję zobaczyć parę innych, jak, np. stalkerium. Wszystko niestety zdechło bezpowrotnie. Jak napisał Cinis, zabrakło po prostu pomysłów i znudziło się ludziom robienie tego samego po raz enty. Nie mam pojęcia czy jakiekolwiek istnieją do tej pory, szczerze jednak wątpię.
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: PBF

Postprzez GTR w 28 Kwi 2014, 21:56

Sesje RPG, jestem za. Tylko jak pamiętam, wojny frakcji to ogromna, otwarta sesja, do której w sumie wymagane jest nowe forum, a tutaj na forumie można by zrobić poddział w 'Innych grach' dot. właśnie sesyjek RPG, machnąć regulamin - limit gier prowadzonych na raz, i gitara.
Mówię oczywiście o takiej sesji, gdzie potrzeba jeden temat do organizacji spraw (karty postaci, komentarze, zasady gry) a drugi do właściwej gry. No i do takiej sesji zazwyczaj wystarcza jeden mistrz gry, i nie ma zbędnych kłótni. Jedynie raz na jakiś czas wszedłby admin żeby pozamykać zakończone sesje, i tyle, nawet bałagany na forum nie ma.

Jedyne co trzeba by przeboleć, to te pierwsze 2-3 tygodnie od utworzenia takiego działu. Na pewnym, innym forum, też była ostatnio reaktywacja działu z sesjami RPG, to w dwa dni powstało dziesięć sesji i administracja już miała powoli białą gorączkę, ale teraz się uspokoiło i są tylko dwie aktywne sesje. ;)
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 20:18
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 72

Re: PBF

Postprzez Covalack w 07 Maj 2014, 00:56

Podróżuję sobie po całym forum i trafiam na takie coś...
I w sumie to poszpilałbym w coś takiego. Nikt nie myślał nad reaktywacją? Bo wam się ''znudziło robić w kółko to samo poraz enty''?
Ej, przecież mamy Lost Alfę. I jeżeli poprzednie PBFy opierały się na SoCu, CS'ie czy Zewie, to nowy PBF oparty na LA byłby powiewem świeżości - i lokacje (powiększone, ulepszone, i dodane nowe), i wątki fabularne (no jak ktoś mi powie, że fabuła z LA jest taka sama jak ta w SoCu, to nie wiem...
:

Dla przykładu mamy Grzech i ich zainteresowanie labkami, można to wykorzystać fabularnie w PBF'ie
Nawet nowe mutanty.

No, a teraz czekam, aż po prostu ten post zostanie zignorowany, albo zostanę zgaszony, że ''kotleta nie odgrzewamy''
▒█░░░ ▀█▀ ▒█░▄▀ ▒█▀▀▀   ░█▀▀█   ▒█▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▒█▀▀▀ ▒█▀▀▀
▒█░░░ ▒█░ ▒█▀▄░ ▒█▀▀▀   ▒█▄▄█   ▒█▀▀▄ ▒█░░▒█ ░▀▀▀▄ ░▀▀▀▄
▒█▄▄█ ▄█▄ ▒█░▒█ ▒█▄▄▄   ▒█░▒█   ▒█▄▄█ ▒█▄▄▄█ ▒█▄▄▄█▒█▄▄▄█
Awatar użytkownika
Covalack
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 03 Maj 2014, 17:36
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 20:25
Miejscowość: Roztańczony pył tego świata.
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 5

Re: PBF

Postprzez Universal w 07 Maj 2014, 01:07

Facet, my naprawdę prawie wszystko przerobiliśmy i nie opieraliśmy się tylko na grach (zrobiłem np. mapę obejmującą rzeczywisty teren Strefy, tzw. Nową Zonę, ale to nawet był za duży teren). Reaktywacji było pięć lub sześć, a może i więcej. Grzech był już na samym początku (kto pamięta per-kaca? :D). Były magnesy ściągające śmigłowce na ziemię, były walki wojska z Monolitem o kontrolę nad Prypecią, były porwania naukowców z Jantaru, a pod koniec nawet swoiste krucjaty zorganizowane przez nawiedzonego dziadka z chorobą popromienną, gdzie dwudziestu chłopa szło poszukać jakiegoś korzonka.

Zdążyliśmy wykształcić nawet swój własny slang, jak np. gaussmaster - osoba, która jest niepokonana i wszystko jej się udaje. To chyba świadczy o niezłym przerobieniu materiału. Mieliśmy nowe bronie, nowe mutanty, nowe mapy, nowe frakcje. Uniwersum Stalkera jest mimo wszystko dość mocno ograniczone.

Cienias napisał(a):Tak czy inaczej, jakąś pojedynczą sesję, czy może nawet ich serię można by rozegrać. Gdyby tutaj robił się od tego zbyt duży bałagan, myślę że nie będzie problemu z udostępnieniem dawnego forum Wojen Frakcji, żebyście sobie popisali. ;)


To, co Cienias napisał. Forum fizycznie istnieje, choć jest opustoszałe. Ale nie będzie problemu, by je ponownie uruchomić na potrzeby jednej czy dwóch sesji. Gwarantuję, że wszystkim się to szybko znudzi. Tak czy inaczej, najpierw znajdźcie chętnych i 1-2 osoby na MG, potem można pogadać na ten temat.

Być może gdyby zgromadziła się grupa 15-20 chętnych, ale naprawdę chętnych osób, można byłoby powrócić do starej koncepcji, tylko znajdźcie mi takich, którzy będą chcieli prowadzić Powinnościowców, Wolność, czy Najemników i nie znudzi im się to po tygodniu. No i zarządców, którzy będą obiektywni i szanowani (szukaj wiatru w polu).
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir, Sarlinov, Adam.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: PBF

Postprzez Covalack w 07 Maj 2014, 01:20

No cóź... Ja jestem chętny, żeby się w coś takiego pobawić.
Wolność to mógłbym prowadzić, niech żyje nihilizm i anarchia :v
▒█░░░ ▀█▀ ▒█░▄▀ ▒█▀▀▀   ░█▀▀█   ▒█▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▒█▀▀▀ ▒█▀▀▀
▒█░░░ ▒█░ ▒█▀▄░ ▒█▀▀▀   ▒█▄▄█   ▒█▀▀▄ ▒█░░▒█ ░▀▀▀▄ ░▀▀▀▄
▒█▄▄█ ▄█▄ ▒█░▒█ ▒█▄▄▄   ▒█░▒█   ▒█▄▄█ ▒█▄▄▄█ ▒█▄▄▄█▒█▄▄▄█
Awatar użytkownika
Covalack
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 03 Maj 2014, 17:36
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 20:25
Miejscowość: Roztańczony pył tego świata.
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 5

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości