[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 03 Kwi 2014, 11:58

Method napisał(a):A tak swoją drogą, czemu ten wyciek przekreśla szanse LA na bycie oficjalnym modem?

Jak wiecie w 2012 podjęliśmy rozmowy z GSC aby wydać LA jako oficjalny addon. GSC miało zająć się marketingiem, zatrudnieniem profesjonalnej ekipy QA i tłumaczeniami oraz dubbingiem na inne języki. Warunkiem było doszlifowanie do poziomu oczekiwanego przez GSC. Grigorowicz ocenę jakości LA powierzył - o dziwo - Olegowi Jaworskiemu z Vostok Games. Ponieważ LA może być postrzegane jako potencjalna konkurencja dla Survarium przez ostatnie 2 lata ocena ta nie była wystarczająca dla GSC. Nie mówiąc już o tym, że wg mnie GSC chyba nigdy nie było zbyt entuzjastycznie nastawione do tego projektu. Wyciek prawie dokończonej gry tylko pogłębił tą niechęć i przypieczętował los LA jako oficjalnego dodatku.

mkdante381 napisał(a):To wydacie zabugowanego moda i powiecie: "Jak chcecie se grać to se sami błędy naprawcie bo nam się nie chce" Kto tak robi ja się pytam?

Zasoby ludzkie mamy dość skromne i nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich błędów. Dlatego daliśmy grę do testowania innym i nie za dobrze się to skończyło. Gdyby wypalił deal z GSC to mielibyśmy profesjonalne QA. A tak po prostu nie ma czasu. Moglibyśmy odbugowywać LA przez następne 2 lata a i tak coś by się znalazło do poprawy po premierze (vide MISERY 2, które było rzekomo na 100% skończone)

marcel napisał(a):Czyli prace nie będą kontynuowane po wypuszczeniu tej rocznicowej wersji?

Będa, chociaż wszyscy jesteśmy już mocno zmęczeni. Mamy też nadzieję, że dopiero wtedy się wszystko zacznie, tzn. modderzy zaczną tworzyć na bazie LA. Nowe scenariusze, nowe zadania, bronie, texture packi i co tam sobie wymyślą.

mkdante381 napisał(a):To wypuście jako Standalone. Zabezpieczcie tak żeby nie dało się zmodować LA i po kłopocie.

Ty byłaby głupota. LA od początku było pomyślane jako platforma modderska. Zrobiliśmy nowe SDK i od cholery narzędzi, które zamierzamy opublikować. Oprócz tego sam silnik zawiera mnóstwo komend i narzędzi, które się modderom przydadzą.

Trikster napisał(a):A jak wygląda sprawa z tłumaczeniem?

Wersja polska miała być dostępna w dniu premiery. W związku z tym, że premiera została przyspieszona prawdopodobnie jej nie będzie (prawda atik?). Ale nie sądzę, że naszemu forumowemu zespołowi tłumaczy długo zejdzie na przygotowaniu go, zwłaszcza jeśli wszyscy będą jęczeć i pytać kiedy się pojawi :D
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 03 Kwi 2014, 12:13

Kromka napisał(a):Ale nie sądzę, że naszemu forumowemu zespołowi tłumaczy długo zejdzie na przygotowaniu go, zwłaszcza jeśli wszyscy będą jęczeć i pytać kiedy się pojawi :D


Zawsze możemy się zaprzeć i powiedzieć "Nie i ch*j". :caleb:
Dałbyś już lepiej teksty najnowsze to by się coś zaczęło dłubać przed premierą. :caleb:
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez MICHOO w 03 Kwi 2014, 12:14

A jeszcze taka rzecz mnie ciekawi. O ile dobrze pamiętam, część unikalnych "ficzersów" była możliwa do zaimplementowania dzięki dostępowi do kodu źródłowego, co z kolei determinowało współpracę z GSC. Skoro jednak oni wycofali się z projektu, to nie każą wam teraz tego wycinać (kwestie licencji)?
MICHOO
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 12 Lut 2008, 12:40
Ostatnio był: 03 Sty 2018, 10:23
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez impulse_101 w 03 Kwi 2014, 12:18

Wybaczcie offtop bieżącego wątku :caleb:
Chyba to pytanie odnośnie krzaczorów już padło wcześniej ale nie mogę tego znaleźne... Czy NPC będą nas widzieć przez krzaki(albo granaty dymne) czy może udało się wymielecie jakieś rozwiązanie tego problemu?
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Poldzer w 03 Kwi 2014, 12:38

vandr napisał(a):Jak Ci idzie CoP + Atmosfear 3 + Absolute Nature 3 to LA też Ci pójdzie.


To sobie już po grałem :-( :płaczewniebogłosy:
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1015
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 14 Lip 2024, 16:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 03 Kwi 2014, 13:43

mkdante381 napisał(a):Kto tak robi ja się pytam?


Ludzie, których ktoś okradł?... :/

Support, jak mówi Cromm, będzie - pytanie, jakimi zasobami ludzkimi będziemy dysponować po premierze.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Pangia w 03 Kwi 2014, 14:28

Cromm Cruac napisał(a):Zasoby ludzkie mamy dość skromne i nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich błędów. Dlatego daliśmy grę do testowania innym i nie za dobrze się to skończyło. Gdyby wypalił deal z GSC to mielibyśmy profesjonalne QA.

Trza było dać ludziom takim, jak ja tj. z łączem (2 Mb/s download, ~0,1 Mb/s upload), które, jak policzyłem, pozwoliłoby na wrzucenie moda mającego te, dajmy na to, 11 GB w jakieś 250 godzin, czyli 11 i pół dnia (przy założeniu, że będzie stałe łącze, a wieczorami działa lepiej, więc ogólny czas pewnie spadłby do góra tygodnia). Chyba nawet jakby mi ktoś zapłacił, to by mi się nie chciało tyle męczyć :P
A, i co to jest QA? Bo mam jakieś podejrzenie co do rozwinięcia tego skrótu, ale nie do końca ma sens jak dla mnie.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Glaeken w 03 Kwi 2014, 14:38

Pangia napisał(a):A, i co to jest QA? Bo mam jakieś podejrzenie co do rozwinięcia tego skrótu, ale nie do końca ma sens jak dla mnie.

Zapewne chodzi oto: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapewnianie_jako%C5%9Bci
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez ZwinnyŻwawy w 03 Kwi 2014, 14:39

Te, Pangia, nie rozśmieszaj mnie. :D
Ja mam łącze 15kb/s download i nie narzekam. :E
Zacytuję tu święte słowa:
"Nie chcesz, nie pobieraj!" :caleb:
I ja na pewno nie pobiorę. Nie ma bata.
Jestem znany na forum jako singlekonto... i nic tego nie zmieni.
Awatar użytkownika
ZwinnyŻwawy
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 05 Gru 2013, 18:36
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 17:40
Miejscowość: Polska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 03 Kwi 2014, 14:49

Pangia napisał(a):Trza było dać ludziom takim, jak ja tj. z łączem (2 Mb/s download, ~0,1 Mb/s upload), które, jak policzyłem, pozwoliłoby na wrzucenie moda mającego te, dajmy na to, 11 GB w jakieś 250 godzin, czyli 11 i pół dnia (przy założeniu, że będzie stałe łącze, a wieczorami działa lepiej, więc ogólny czas pewnie spadłby do góra tygodnia). Chyba nawet jakby mi ktoś zapłacił, to by mi się nie chciało tyle męczyć :P

A moda to dostarczy pewnie gołąb pocztowy? A i co za problem pójść do kafejki albo kolegi z szybszym łączem? Pangia, doje*ałeś absurdem teraz kompletnie. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 02:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 03 Kwi 2014, 15:37

Bo to Pangia, on musi ponarzekać na cokolwiek i palnąć absurdem zanim pomyśli...grunt, aby zgadzało się to, co ma napisane w profilu w zainteresowaniach. ;]
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 03 Kwi 2014, 15:54

Pangia napisał(a):Trza było dać ludziom takim, jak ja
Jakbyś dostał LA do testowania to by nie wyszło jeszcze z 10 lat, bo byś się przypie*dalał do każdego włoska na głowie Sidorowicza :E

I tak, QA to Quality Assurance
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości