Które Wojsko lepsze?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Który typ armi jest twoim zdaniem lepszy...

Zawodowe.
142
80%
Poborowe.
22
12%
Nie mam zdania.
13
7%
 
Razem głosów : 177

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Wunderwaffe w 26 Mar 2014, 16:46

No chyba że legia cudzoziemska:-)

Tak było kiedyś. Teraz Legia bierze tylko najlepszych.

Z tego co mi jeszcze powiedział to żołnierzy dzieli się na jakieś grupy tych których można wziąść od razu, tych których można i beznadziejne fajtłapy takie jak ja których może, może, może kiedyś wezmą.

Bez gówna, Sherlocku.

Są ograniczenia wiekowe, dzieci do woja nie biorą. Kiedyś brali.

Kiedy niby? Nie masz chyba na myśli III Rzeszy w 1945 roku.
Chyba że korpusy kadetów. Ale to nie wojsko.

Podchorążówka - chciałbym trafić, tylko nie wiem, czy można tak się zgłosić "z cywila", czy najpierw trzeba odbyć służbę jako szeregowy?

Spokojnie możesz pójść z cywila. Przysięgę złożysz już w szkole.
Trzeba tylko mieć maturę rozszerzoną na 100% i medal olimpijski. ;)
Ostatnio edytowany przez Wunderwaffe 26 Mar 2014, 16:53, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Reklamy Google

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Stalker Rambo w 26 Mar 2014, 16:50

Grzechu300 napisał(a):Kurczę, ostatnio jakoś myślę nad tym i myślę, kończę już liceum, w tym roku matura- nie bardzo mnie interesują studia, po których nic nie będę miał (prawda taka, że trzeba albo skończyć prawo albo medycynę, żeby pracować w swoim zawodzie, a żadne z nich mi nie bardzo podchodzą), więc rozważam właśnie wojsko.(Znaczy rozważam, bardzo bym chciał się dostać ;) )


Odradzam.

Grzechu300 napisał(a):Nie bardzo się tylko orientuję, jak to działa, stąd parę pytań:

Tylko że z tego co wiem, po bodajże kilkunastu latach pracy zwykły szeregowy zostaje z niczym, dlatego myślałem może nad wojskiem zawodowym.

Wymagania, które musisz spełnić to: szkoła średnia i niekaralność. Musisz być również pełnoletni.

W zasadzie jak wygląda coś takiego? Trzeba najpierw odbębnić swoje jako zwykły szeregowy, a potem można startować na zawodowego?

Myślałem raczej,żeby wyjechać na rok/dwa za granicę, popracować trochę i dopiero się zgłosić do wojska. Chyba nie ma żadnych ograniczeń odnośnie wieku czy czegokolwiek, prawda? Poza tym, dwa lata powinny wystarczyć, aby wypracować jako-taką kondycję fizyczną.

Podchorążówka - chciałbym trafić, tylko nie wiem, czy można tak się zgłosić "z cywila", czy najpierw trzeba odbyć służbę jako szeregowy?
No i podobno wymagana jest dobrze zdana matura (zdaję na maturze angielski i polski rozszerzone, matematykę podstawową - poza przedmiotami ścisłymi, których nie znoszę, uczę dość dobrze) oraz egzamin sprawnościowy (dlatego myślałem właśnie, aby zrobić sobie "przerwę" [znaczy będę pracował za granicą] i wzmocnić kondycję - bieganie, siłownia, dieta [jestem chudy], basen).

Niedługo mam komisję - tam dostaje się tylko kategorię, prawda? Jeżeli chciałbym wiązać przyszłość z wojskiem, to mam tam coś jeszcze zgłaszać?


Może ktoś się orientuje? ;)


Jako szeregowy zawodowy możesz służyć tylko i wyłącznie na kontrakcie. Najkrótszy kontrakt trwa 2 lata i nie muszą z tobą podpisywać nowego. Najdłużej na kontraktach możesz pracować 12 lat. Po dwunastu latach kopną cię w tyłek i powiedzą, że było fajnie. Jeśli masz szczęście, albo "plecy" to po kilku latach służby dostaniesz się na szkołę podoficerską, ale...

Pierw musisz zdać egzamin na szkółkę (to działa na takiej zasadzie, jakbyś musiał pisać maturę przed pójściem do liceum, a nie po).

Wojsko to dobra alternatywa, na 3-5 lat, aby sobie trochę kasy zaoszczędzić. Nie wierzcie w propagandowe reklamy. W wojsku nie ma perspektyw na przyszłość, człowiek się cofa w rozwoju, a to czym się charakteryzuje, to hipokryzja i brak logicznego myślenia.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Wheeljack w 26 Mar 2014, 17:37

No bo cza iść do szkoły oficerskiej, a nie po plebejsku na szeregowca.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 21:40
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Fifi w 26 Mar 2014, 18:17

Do szkoły oficerskiej nie dostaniesz się bez pleców:] No, chyba, że za 5 podejściem, ale czy jest sens? Sam chciałbym składać po studiach papiery do studium oficerskiego, ale buce przyjmują na dzień dzisiejszy tylko informatyków lub z pokrewnych kierunków. Nie wiadomo jak będzie potem >.>
Awatar użytkownika
Fifi
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 04 Wrz 2011, 20:46
Ostatnio był: 25 Paź 2017, 21:41
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 9

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Pangia w 26 Mar 2014, 18:21

Nie opłaca się. Znajomy bodajże 3 lata próbował dostać się do woja nawet na głupiego szeregowca, robił szkolenia, szkółki, prawo jazdy B i C specjalnie pod to tylko po to, żeby po latach odsyłania go z kwitkiem usłyszeć, że się nie nadaje i może zapomnieć o karierze w wojsku.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Idealny w 26 Mar 2014, 18:45

ku*wa, właśnie legły w gruzach moje plany na przyszłość, dzięki chłopaki :E
Awatar użytkownika
Idealny
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 08 Cze 2012, 15:24
Ostatnio był: 04 Sty 2018, 20:55
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 32

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez Wheeljack w 26 Mar 2014, 19:01

Fifi napisał(a):Do szkoły oficerskiej nie dostaniesz się bez pleców

Starczy podciągnąć się 4 razy, zdać rozszerzone matury na 60% i powiedzieć na rozmowie kwalifikacyjnej, że nie lubi się niemców jak psów. :E
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 21:40
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Które Wojsko lepsze?

Postprzez impulse_101 w 07 Kwi 2014, 13:01

Ciekawa rozmowa...
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości