Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za prawem do posiadania broni w Polsce?

Tak
121
62%
Nie
59
30%
Mi to obojętne
16
8%
 
Razem głosów : 196

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez BlackShaman w 20 Lut 2014, 19:45

A Ja myślę,że temat jest o Polsce i prawie do posiadania przez Polaków broni palnej. I tym bardziej nie po to by atakować rząd,a bronić się przed napastnikiem jakim jest złodziej,bandyta (hmm.Jak by się zastanowić to 90% rządu z Tuskiem na czele się załapie :D ) lub sporty.

O tym co by było gdyby ludność ukraińska miała lepszy arsenał lepiej by było porozmawiać w tym temacie viewtopic.php?f=9&t=22796&p=279613#p279613

Przydało by się też przenieść istniejące wypowiedzi tam i dalej kontynuować. ;)
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Pangia w 09 Mar 2014, 23:07

W sytuacji jeden na jednego twoje gadanie, Impulse, może mieć sens, ale na pewno nie w wypadku ogólnomiejskich (teraz to już pewnie ogólnokrajowych) antyrządowych rozruchów. Mają broń? To wypuścimy wojsko. O i taki byłby finał, że byłaby druga Syria, tylko bez gazów bojowych. Nie ma co wierzyć, że stanie się to samo, co było na Węgrzech tj. ukradną starego T-34 z muzeum i spróbują rozjechać milicjantów na Majdanie.

- - -

Ktosik mi uwagę do posta dopisał, więc mimo najszczerszych chęci nie mogę go edytować ;)
Tak się zastanawiałem… Zdobycie pozwolenia na broń w celach rekreacyjnych jest możliwe? Spojrzałem na ceny na w sumie chyba najbliższej strzelnicy (Zabajka k. Głogowa Młp.) i, szczerze mówiąc, załamałem się. Stówka za godzinę? 20 strzałów? SWD tam na pewno nie daliby, a 20 strzałów z jakiegoś AK to nawet nie jest cały magazynek. To tak, jakby ktoś poszedł na dziwki po to, żeby któraś go po jajkach palcem posmyrała przez 10 sekund.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez impulse_101 w 20 Mar 2014, 10:27

Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Farathriel w 20 Mar 2014, 11:16

Bezproblemowo dostępna broń na licencję - jak najbardziej. Mentalność ludzi podlega elastycznym modyfikacjom, i jeżeli powstanie w społeczeństwie świadomość o posiadaniu broni - i to potencjalnie przez każdego obywatela, zupełnie inaczej będzie się patrzyło na wszelkie przestępstwa.

Warto tu przytoczyć słowa pewnego ostatnio nieco bardziej głośnego pana z wąsem i muszką - "Każdy mężczyzna ma narzędzie gwałtu - ale czy każdy jest gwałcicielem? No właśnie" - podobnie z bronią. Zatem - mówię tak prawu do posiadania broni.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka

Za ten post Farathriel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Hynek, Stalker Rambo.
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Wunderwaffe w 20 Mar 2014, 18:59

Tylko że to "narzędzie gwałtu" służy do paru innych rzeczy. Broni używa się do zabijania i ranienia.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez BlackShaman w 20 Mar 2014, 19:14

I również do obrony życia i mienia swojego i bliskich w przypadku napaści. Broń nie jest złem. Złem jest człowiek używający jej w niewłaściwy sposób.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Wunderwaffe w 20 Mar 2014, 19:22

Ale jaki jest właściwy sposób? Strzelanie w niebo w nadziei, że przeciwnik się wystraszy? Bo widzę, że nie jest to zabijanie.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez BlackShaman w 20 Mar 2014, 20:42

Ludzie,jak do dziecka,że się tak wyrażę. Chyba logiczne,że napaść z bronią lub zabicie kogoś w celu przywłaszczenia mienia,porwania czy zemsty na kimś za porysowanie auta jest niewłaściwe. Natomiast zranienie lub zabicie napastnika jest przeciwieństwem. Nie robimy tego z powodu chęci wymiennych powyżej,a z konieczności ochrony w przypadku gdy sytuacja lub inne sposoby nie pozwalają na łagodniejsze wyeliminowanie zagrożenia. To jest ostateczność. Strzał w niebo to tylko ostrzeżenie by się opamiętał i uświadomił,że może się to dla niego źle skończyć.

Niestety mamy taki rząd i takie społeczeństwo i prze to jeszcze długo prawy obywatel nie będzie mógł się obronić przed napaścią. Co byś sam zrobił gdyby wpakował się do twojego mieszkania zbir z nożem w ręku i żądał kosztowności. Bo ja widzę,że co niektórzy oddali by wszystko i jeszcze na kawę czy herbatę zaprosili.
Awatar użytkownika
BlackShaman
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 23 Mar 2013, 15:02
Ostatnio był: 04 Gru 2021, 12:21
Miejscowość: Żory
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 14

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Wunderwaffe w 20 Mar 2014, 20:54

Tak, zapewne oddałbym mu te kosztowności. I nie zdziwię się, jeśli ty też byś tak zrobił. Łatwo jest mówić "najpierw bym mu przywalił stojącym obok krzesłem, potem korzystając z ogłuszenia wyciągnął spluwę i wystrzelił dwa razy w łeb", ale to ON ma już broń w ręku. I to ON nas tą bronią załatwi, kiedy my pobiegniemy wyciągnąć swoją z szuflady (chyba nie powiesz, że będziesz cały dzień nosił giwerę przy sobie).
Image

Za ten post Wunderwaffe otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Stalker Rambo w 31 Mar 2014, 06:49

Wunderwaffe napisał(a):Tylko że to "narzędzie gwałtu" służy do paru innych rzeczy. Broni używa się do zabijania i ranienia.


A także do:
- polowań (myślistwo)
- celów sportowych
- celów szkoleniowych
- ochrony osób i mienia (wojsko, policja, SUFO)
- celów dekoracyjnych

Podczas gdy fiuta używasz do ruchania i sikania.

Żeby w ogóle posiadać broń, najpierw należy nabrać do niej szacunku.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Wunderwaffe w 31 Mar 2014, 18:05

- celów sportowych

Zawsze można wypożyczyć na strzelnicy.

- celów szkoleniowych

Jak wyżej.

- ochrony osób i mienia (wojsko, policja, SUFO)

Służby, które wymieniłeś, nie potrzebują i tak pozwolenia.

- celów dekoracyjnych

Można sobie kupić dekowaną.

- polowań (myślistwo)

W tym przypadku nie mam zarzutów.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Prawo do posiadania broni - za czy przeciw?

Postprzez Pangia w 31 Mar 2014, 19:13

Wunderwaffe napisał(a):Zawsze można wypożyczyć na strzelnicy.

Za pieniądze, które po chodzeniu 2 razy w miesiącu na 2 sesje przez pół roku średnio pozwoliłyby na uzyskanie pozwolenia, kupienie własnej broni, taniego sejfu do jej bezpiecznego trzymania i odrobiny amunicji.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości