Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez nati20 w 27 Sty 2014, 20:13

Latte macchiato czyli babska kawa. 3 warstwy w tym pianka. Czasem można zaszaleć i wypić taki twór zamiast gorzkiej czarnej : )
:

Get out of here STALKER!

Image
nati20
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 13 Cze 2009, 14:26
Ostatnio była: 22 Gru 2019, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 68

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Papa Mobile w 29 Sty 2014, 13:52

„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KoweK w 29 Sty 2014, 14:35

A ja piję tylko najtańszą wodę ze Stokrotki, czasami herbatę, a jak chcę sobie zaszaleć to robię naturalny sok wiśniowy. :suchar: A jak mi odpie*dala, to marnuje kasę na PEPSI. :(
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Wheeljack w 29 Sty 2014, 16:46

To dlatego przywożą Ci pepsi busami? :caleb:

A ja se piję wodę z sokiem prosto z gwinta. Butelki wywalam jak już nie widać monitora.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1920
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 12:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Hoshka w 30 Sty 2014, 02:26

Ja ostatnio pijam malinową herbatę w półlitrowym kubeczku i parzoną kawę niesłodzoną, czasem się trafi jakiś energetyk :E
Middle fingers up, if you don't give a fuck!
Awatar użytkownika
Hoshka
Stalker

Posty: 116
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 15:42
Ostatnio była: 03 Gru 2023, 01:38
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 218

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Mara w 30 Sty 2014, 17:02

Polecam zdobycze z mojej dzisiejszej wyprawy do Tesco: czerwone winko Cotes du Rhone, bardzo smaczne i tanie (ok 13 zł) oraz Książ 9%, czteropak w cenie 10zł (już nie tak smaczne, ale mocne i niedrogie).
Awatar użytkownika
Mara
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 22 Sty 2014, 09:14
Ostatnio był: 22 Cze 2015, 18:41
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 7

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 03 Lut 2014, 21:51

Właśnie wracam z kolacji, gdzie gospodarz po jedzeniu uraczył mnie swoimi nalewkami na spirytusie. Pigwowa (specyficzny słodko-cierpko-...słodki? smak), aroniowa (jak to aronia - mocna i cierpka w smaku) oraz z orzechów włoskich i wanilii (odgadłem każdy składnik, zastępując tylko nie nieszczęsne orzechy migdałami...). Aż miło było po tym wracać 20 minut piechotą do domu przy wietrze przekraczającym prędkość dźwięku i temperaturze co najmniej minus siedemset :caleb:

[EDITH PIAF]

Kolejny raz podbijam temat, nie wiem co o tym myśleć :caleb:

W każdym razie, ostatnio zniszczyłem butelkę niejakiego Świątecznego Piwa Sezonowego z browaru Okocim. O ile wyroby tegoż browaru przyprawiają mnie o ból wątroby, głowy, mózgu i paru innych części ciała, przynależnych także wyłącznie męskiej części populacji, o tyle to było akurat bardzo smaczne i oryginalne w smaku. Solidne ciemne piwo z aromatem korzennym, nutą skórki pomarańczy i lekką słodyczą, złamaną bodajże imbirem. Polecam - acz kolejna okazja do kupienia zapewne dopiero za rok.

[EDYTA BARTOSIEWICZ]

To już się robi nudne :caleb:

Dziś z Voldim wpadliśmy przeczekać czas do jego autobusu w kebabiarni i zamówiłem turecką herbatkę. Trzeba przyznać, że za 3,- dostać sporej wielkości szklankę jest względnie dobrą ceną. A do tego smak... Pierwszy łyk jest najlepszy - kubki smakowe przyzwyczajają się do tego aromatu i smaku. Super sprawa. Parzona z cynamonem i jeszcze czymś tam, z dodatkiem cukru, smakuje obłędnie dobrze - a mówię to jako osoba, która po pierwsze średnio lubi herbatę, a po drugie nie znosi słodkiej.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Whisper w 04 Lut 2014, 13:40

Ja zwykle pijam wodę źródlaną, kawę lub piwo.
:

Kiedyś coś tu wpiszę
Awatar użytkownika
Whisper
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 01 Lut 2014, 19:47
Ostatnio był: 13 Wrz 2014, 16:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Voldi w 07 Lut 2014, 14:28

Dziś z Voldim wpadliśmy przeczekać czas do jego autobusu w kebabiarni i zamówiłem turecką herbatkę. Trzeba przyznać, że za 3,- dostać sporej wielkości szklankę jest względnie dobrą ceną. A do tego smak... Pierwszy łyk jest najlepszy - kubki smakowe przyzwyczajają się do tego aromatu i smaku. Super sprawa. Parzona z cynamonem i jeszcze czymś tam, z dodatkiem cukru, smakuje obłędnie dobrze - a mówię to jako osoba, która po pierwsze średnio lubi herbatę, a po drugie nie znosi słodkiej.


Potwierdzam :caleb: Herbata mnie normalnie zmiażdżyła. Już wiem, że będę jeździł do Ostrołęki częściej, na herbatkę. No i również muszę potwierdzić słowa Gizbaruska dotyczące zachwalanych przezeń Fortun. Ciemna miodowa - obłęd. Śliwkową co prawda piłem już w Białymstoku, z kobitom i średnio przypadła nam do gustu - taka... gorzko-kwaśna, ale miodowa jest super. No i małe, ciemne Noteckie też super. Na lewo do pizzy w Biesiadowie smakowało cudnie :caleb:

Wczoraj byłem w Krakowie, jako że po wieeeeeluset kilometrach podróży i godzinach raczej z marną ilością snu - wyskoczyłem do Galerii Krakowskiej celem znalezienia jakiejś knajpy z kawą. Padło na Coffee Heaven. Co prawda ceny sprawiły, że portfel mi rozerwał kieszeń i wskoczył do gaci, ale warto było wydać te 35zł (dwie kawy, dwie osoby) na średniej wielkości "Tigery". Spienione mleko, cynamon, kardamon. Orgazm na języku. Więc w Krk też będę częściej (Canthir, szykuj się! :E ) celem skosztowania tej cudownej kawy. O matko. Chciałem kupić pobieżnie termos i wziąć jeszcze jedną, ale i tak byłem zapakowany po korek.

A w domku ostatnio pijam - dostałem od Mojej - kawkę sypaną prosto z Włoch. Dobra jest też (bodajże) Tchibo o smaku orzecha laskowego.
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Szagart w 07 Lut 2014, 14:51

Ja bardzo lubię pić kawę różnych marek, również herbatę, Lipton (bo najlepsza) choć spróbuję tej polecanej mi na forum czyli Gray. Jeśli chodzi o mocniejsze trunki to czasem piwo najlepiej z sokiem oraz alkohole wszelkiej maści na imprezach. Dziś spróbuję miodu pitnego o którym gadałem z Najemnikiem, więc może mi posmakuje :).
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 07 Lut 2014, 15:15

Szagart - piłem miód pitny i to wiele razy. Dwójniak, trójniak, czwórniak... Dziadek zawsze specjalnie robił dla mnie buteleczkę, bo przez jakiś czas mi smakowały bardzo. Inna rzecz, że teraz do ust bym tego nie wziął, bo jest zwyczajnie za słodkie. Teraz wolałbym swojską przepalankę, albo cytrynówkę.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Szagart w 07 Lut 2014, 23:26

Cóż,własnie jestem po ''trójniaku'' i jest spoko,13% nie taki słodki,jak mówił Najemnik,ale nie wali w baniak ;) jest spoko,do kolacji rodzinnej :). Czasem będę jednak to pił,bo posmakowało . :E
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||

Za ten post Szagart otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Najemnik.
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości