Sny

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Sny

Postprzez Farathriel w 05 Lut 2014, 11:32

Tak jak mówię - od prawie 2 lat nie mam już tego typu snów - ani de facto żadnych innych. Są tam tylko czasami jakieś nieszczególnie ważne sprawy jak migawki z tego, że szedłem ulicą i takie tam. Generalnie wszystko przystopowało kiedy poukładałem sobie parę prywatnych i duchowych spraw w życiu. Także... coś jest na rzeczy, że Freud tak lubił grzebać w ludzkich snach. Są one w jakiejś części odzwierciedleniem podświadomie zakodowanych problemów.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: Sny

Postprzez Krzyk19 w 06 Lut 2014, 00:24

Ja mam chore sny - od wojen krokodyli w Prypeci po bycie maczetą, aż do czarno białej tęczy i kucyka w mojej dawnej szkole. Nie będę was zanudzał moimi snami. Nie mam pojęcia czy ktoś miał już z tym do czynienia, ale czasami jak przysnę sobie na chwilę po ciężkim dniu, czuję coś dziwnego. Jakbym unosił się na wodzie. Fale podobne do tych morskich przepływają przez całe moje ciało. To troche przerażające, nie wiem nawet jak to nazwać. Za każdą odpowiednią informację stawiam :wódka:

Za ten post Krzyk19 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Sny

Postprzez Farathriel w 06 Lut 2014, 10:45

(...) ale czasami jak przysnę sobie na chwilę po ciężkim dniu, czuję coś dziwnego. Jakbym unosił się na wodzie. Fale podobne do tych morskich przepływają przez całe moje ciało.


Twoje ciało po prostu bardzo domaga się relaksu. Kiedy więc go otrzymuje doświadczasz właśnie takiego stanu głębokiej relaksacji. Objawia się on poczuciem płynięcia na falach. W sumie - trochę za mało też opisałeś o swojej przypadłości, kiedy to się dokładnie dzieje, czy przed zaśnięciem - czy w trakcie snu wybudzasz się i tego doświadczasz. Niemniej - stawiam, że to po prostu wynik głębokiego stanu relaksu.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka

Za ten post Farathriel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Krzyk19.
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Sny

Postprzez LSkiper w 06 Lut 2014, 11:13

Wracając na chwilę do tematu o paraliżach: Wg. Mnie są one spowodowane tym, że doświadczenie paraliżu najczęściej jest poprzedzone nagłym wybudzeniem ze snu. Tak więc skoro nagłe, to tworząca sny Dimetylotryptamina (DMT) powoduje jakieś tam halucynacje.
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 19:07
Miejscowość: Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Sny

Postprzez Farathriel w 06 Lut 2014, 12:04

Jak więc zatem wyjaśnić doświadczenie paraliżu i różnorakich omamów jakie tam występują w przypadku gdy ktoś wymusza u siebie taki stan poprzez różne techniki umysłowe, mhm...? Też możemy zwalić winę na DMT?
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Sny

Postprzez Universal w 06 Lut 2014, 17:12

Krzyk19 napisał(a):Ja mam chore sny - od wojen krokodyli w Prypeci po bycie maczetą, aż do czarno białej tęczy i kucyka w mojej dawnej szkole.

Co w tym chorego? Ja kiedyś byłem białą myszą uciekającą przed dwójką fajtłapowatych złodziei (powtarzał się), kolejnym asasynem w Austro-Węgrzech przywiązanym do wielkiej blachy do pieczenia, brytyjskim żołnierzem latającym nad okopami (samodzielnie lewitującym), Hitmanem, mój ojciec był Osamą bin Ladenem siedzącym na dwumetrowym ptysiu... Na pomoście nad jakąś rzeką w afrykańskiej dżungli wyskakiwały na mnie odcięte głowy Murzynów (powtarzał się), spadałem ze schodów i łamałem sobie kark (powtarzał się), albo byłem emigrantem-arystokratą, biegającym za hamburgerami w wiktoriańskim Londynie, żądającym pomocy od polskich internowanych lotników. I mnóstwo podobnych, których za bardzo nie pamiętam. Nawet kiedyś śniło mi się, że byłem w bliźniaczej ciąży. I połowa brzucha świeciła się na niebiesko, druga na pomarańczowo - coś a'la kolory portali w Portalu.

Dopiero od jakiegoś czasu się wszystko "ustabilizowało" i nie mam już tak absurdalnych snów. Może wyobraźnia mi się stępiła.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Sny

Postprzez Farathriel w 06 Lut 2014, 17:21

Tak będąc przy porąbanych snach - pamiętam jak kiedyś śniło mi się, że mój kumpel tanczył na golasa sambę przed supermarketem w towarzystwie wtórujących mu tłumów.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka

Za ten post Farathriel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kolokolo98.
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Sny

Postprzez Szagart w 06 Lut 2014, 22:00

Dziś miałem świetny sen, byłem w sklepie, chyba jakimś budowniczym z dziadkiem, poznałem tam jakaś laskę, potem tzw. teleport i już się do siebie dobieralismy i...budzik mnie obudził, w takiej chwili!
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Sny

Postprzez Farathriel w 06 Lut 2014, 22:03

Nah... to to jest pół biedy - gorzej jak potrafiło mi się przyśnić, że się w kimś zakochałem, po czym wybudziwszy się, nadal odczuwałem to dziwne uczucie wobec osoby ze snu. Później przez godzinę, dwie takie poczucie odrealnienia.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Sny

Postprzez Hoshka w 06 Lut 2014, 22:53

Ostatnio miewam dziwne sny. Albo znajduje się w ciemnym lesie, chcę się wydostać bo czuję że poza lasem jest światło, ale nie mam jak. Ogólnie mam sen w których nie wiem co robić, albo biegnę przez biurowce i szukam nie wiadomo czego (wiem ze czegoś szukam ale nie wiem dokładnie co to jest), albo nie mogę znaleźć wyjścia z pomieszczenia, czy tak jak wyżej wymienionego lasu. Ostatni był najgorszy, potrzebowałam pomocy, nie wiem co się stało ale chciałam by ktoś mi pomógł, poświęcił mi trochę czasu, a ludzie mijali mnie jakbym nie istniała. Krzyczałam a ci nic. To było straszne. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
Middle fingers up, if you don't give a fuck!

Za ten post Hoshka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Whisper.
Awatar użytkownika
Hoshka
Stalker

Posty: 116
Dołączenie: 01 Wrz 2013, 15:42
Ostatnio była: 03 Gru 2023, 01:38
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 218

Re: Sny

Postprzez Farathriel w 06 Lut 2014, 23:11

Ostatnio miewam dziwne sny. Albo znajduje się w ciemnym lesie (...)


Wybacz, że pytam o to na łamach forum, ale sny o których mówisz - czy to czasem nie jest tak, że masz na sumieniu "coś" co wymagałoby wyjaśnienia i uporządkowania?
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Sny

Postprzez Najemnik w 06 Lut 2014, 23:26

Co mi się śniło dzisiaj...

Pierwszy sen polegał na tym, że dowiedziałem się, że ktoś zabił moją byłą. Akurat tą, którą lubiłem. I jakimś cudem trafiłem na tropy. Okazało się, że to młodszy brat kumpla. Nawet wiedziałem, gdzie aktualnie się znajdują. Wziąłem większy nóż i maczetę i poszedłem w to miejsce. Był to niedobudowany drewniany dom. Zamiast okien folia, podłogi na wyższych piętrach składały się z pojedynczych desek.
Zacząłem przeszukiwać dom i w końcu znalazłem drabinę na wyższe piętro. Wyszedłem po niej. Na pojedynczych deskach siedział rzekomy zabójca oraz jego brat. Obydwaj mieli noże. Chciałem jakoś wyszarpać młodszemu nóż maczetą. Skończyło się na tym, że straciłem swój oręż (cały czas stałem na drabinie). Zszedłem po niej i wziąłem toporek strażacki leżący na ziemi. Akurat deski nad moją głową się wygięły w miejscu, w którym siedział starszy brat. Chciałem rozwalić te deski toporkiem, ale usłyszałem dźwięk piły mechanicznej i deski wróciły do poprzedniego stanu.
No nic sobie myślę, wyjdę, zobaczę co i jak. Na górze nie było ani jednego, ani drugiego. Zacząłem ich szukać z nożem w ręku, a siekierą na plecach (tak jak nosi się mieć oburęczny na plecach) wołając starszego brata po imieniu niczym psychopata.
W pewnym momencie za rogiem zobaczyłem postać w brązowym płaszczu i kapeluszu. Zacząłem uciekać, sam nie wiem czemu. Wracając do domu chciałem ukryć jakoś toporek pod ubraniem, co mi się dziwnym cudem udało.
Gdy dotarłem pod dom stała tam karetka i dwa radiowozy. Do tego tłumek gapiów. Spytałem co się dzieje. Okazało się, że pod moją nieobecność ktoś zabił całą moją rodzinę.
I w tym momencie sen zmienił się na inny. Bardziej porypany.

Byłem wielorybem (sic!) w jakimś ogromnym zoo. Chciałem się zaprzyjaźnić ze słoniem, ale jakoś to nie wyszło. Nawet nie wiem czemu. Wiem, że po prostu chciałem gadać ze słoniem, siedzieć i w ogóle. No ale nie wyszło. I jakimś cudem udało mi się wydostać do oceanu. No ale wyrzuciło mnie na brzeg. Tak sobie na tym brzegu leżałem, aż w końcu umarłem. No i się obudziłem.

Potem cały poranek zastanawiałem się, co mi się w mózgu poj*bało, że tworzy takie powalone projekcje.
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.

Za ten post Najemnik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive nati20.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 18:34
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości