Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Gambino w 13 Gru 2013, 15:32

Zdarza mi się całkiem dużo czytać. Teraz męczę Pieśń Lodu i Ognia, bodajże czwarty tom już leci, przyjemnie się to czyta. W przerwie zamierzam przeczytać nowego Wiedźmina no i być może w końcu zabrać się za Metro... A co do ankiety - zdarza mi się przeczytać nawet kilkanaście książek rocznie. Ale poniżej 10 to raczej nie schodzę.
Do komunikacji ze znajomymi używam TeamSpeak 3
Awatar użytkownika
Gambino
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 12 Gru 2013, 14:25
Ostatnio był: 05 Cze 2014, 12:18
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez pan kozaq w 13 Gru 2013, 23:01

Przeczytałem niedawno Ślepą Plamę- czuję lekki niedosyt, zakończenie akcji było moim zdaniem zbyt krótkie.

Co mi się podobało:
-Kolejna książka z serii S.T.A.L.K.E.R.
-Przyjemnie i szybko się czyta
-Jest klimat
-Postać Kostika Terminatora...

Minusy:
-... która została całkowicie zwalona wstawkami ukraińskimi- (ruskie wstawki w OŚ-ok, ja panimaju) ale tutaj. Połowy rzeczy nie rozumiałem.
-Poza tym brak zastrzeżeń.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Co czytacie?

Postprzez koronin86 w 15 Gru 2013, 00:24

Ja to ostatnio metro przeczytałem, i kupuję już następne części. Poza tym czytam głównie Słowiańską literaturę jak np. Mickiewicza czy Czechowa trochę. Ta z zachodu jakoś mnie nie przekonuje :|
"Bracia Polacy, nie dajcie się prześladować we własnej ojczyżnie, podnieście szable w górę i zmiećcie z tej ziemi tych którzy chcą zarazić tą ziemię zepsuciem i wielką krzywdę narodowi naszemu zrobić chcą, zróbcie to w imię Boga, Króla no i naszej najdroższej Rzeczypospolitej"

Za ten post koronin86 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive wargathrond.
koronin86
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 31 Sie 2013, 17:50
Ostatnio był: 26 Kwi 2014, 20:46
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Co czytacie?

Postprzez paulus43 w 20 Gru 2013, 07:50

Ostatnio czytałem S.T.A.L.K.E.R.- Piknik na skraju drogi.. aż takie wrażenie na mnie nie wywarło zaś ogromne wrażenie tak, że aż chce się tą serię książek czytać jeszcze raz jest:
Metro:
-Metro 2033 Uniwersum- Za horyzont(najlepsza)aż ciężko mi opisać w słowach wrażenia
-Metro 2033 Uniwersum- W mrok(też super)
-Metro 2033 Uniwersum- Do Światła(też super)
-Metro 2034(Rola Huntera mnie zainteresowała i jego wewnętrzna przemiana)
-Metro 2033(Też ciekawa)
-Metro 2033 PITER(Przemyślenia bohatera są bardzo ciekawe no i ogólnie całokształt)
Z tego co wcześniej napisałem to jak na razie tyle w raz z tym oczywiście :)
Jeśli możecie polećcie jakieś ciekawe książki Post-Apo ;)
Awatar użytkownika
paulus43
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 25 Mar 2011, 12:25
Ostatnio był: 03 Mar 2016, 19:34
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 3

Re: Co czytacie?

Postprzez Argemen w 20 Gru 2013, 09:19

aż takie wrażenie na mnie nie wywarło zaś ogromne wrażenie tak, że aż chce się tą serię książek czytać jeszcze raz jest


To zdanie dało mi raka.

Przedwczoraj skończyłem "Sezon Burz" Sapkowskiego i naprawdę bardzo mi się podobał. Przeczytałem tylko opowiadania o wiedźminie i nie ruszałem głównego cyklu, ale wydaje mi się, że mimo przerwy pan Andrzej dobrze poprowadził całą akcję i każdy fan wiedźmina raczej będzie usatysfakcjonowany historią, jaka jest tam zawarta.

Niedługo zostanie wydana kolejna część cyklu o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary, więc odświeżam sobie powoli książki "Ja, inkwizytor ..." i szczerze powiedziawszy humor jaki jest tam zawarty między wierszami jest genialny, polecam każdemu fanowi fantasy.
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Co czytacie?

Postprzez paulus43 w 20 Gru 2013, 16:08

W takim sensie nie wywarło, ponieważ był temat lądowania.. trochę tak science-fiction przesadzony.. Ogólnie klimat jest świetny jak on uważa na każdy swój krok, postacie naprawdę ciekawe tylko to lądowanie mi przeszkadza
Ale to tylko mój wymysł. Z całym szacunkiem :)
Awatar użytkownika
paulus43
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 25 Mar 2011, 12:25
Ostatnio był: 03 Mar 2016, 19:34
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 3

Re: Co czytacie?

Postprzez Kudkudak w 20 Gru 2013, 16:28

Sezon Burz. Napalony na nową produkcję wiedźminowską jestem trochę rozczarowany. Doszedłem do połowy książki i cóż, przeczytam dla spokoju, ale jestem zażenowany. ku*wa, Sapkowski pisał to chyba bo zaczęło brakować kasy na Sarmacką. Brakuje starego klimatu, mroku i tego humoru. Jest więcej głupiego prostactwa, opisy nie grzeszą rozumem, a jeśli już są "mądre" to są za mądre i nie da się nic zrozumieć. I te ciągłe wtrącanie łacińskich półsłówek. Co to ku*wa ma być, Aaardem i Mieczem czy pełnoprawna książka o Geralcie. Bo tym drugim na pewno nie jest. Gdyby się chociaż fabułą ratowało.

EDIT: W rozdziale dziesiątym jest już trochę lepiej. Ale to nadal nie to samo, nie te opisy, jakieś inne dialogi... bardzo trudno mi się do tego przyzwyczaić. Bardzo inne.

EDIT2: Po dziesiątym jest już dobre.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Co czytacie?

Postprzez ViS w 26 Gru 2013, 20:52

Image

O ludobójstwie na polskich Kresach Wschodnich, którego, mam wrażenie, bardziej się "wstydzą" Polacy, niż ukraińska hołota.
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co czytacie?

Postprzez Universal w 26 Gru 2013, 22:24

Książka spod choinki - Ślepa Plama. Wbrew temu, co parę osób twierdzi - czyta się całkiem przyjemnie. Choć potworów multum. Przy czym nazywają się "szit", "prypeć-kaban", "tryb stealth", "apdejty alter-ego" itp. Aż mi się dupa zżyma, kiedy takie wytwory czytam.

Aczkolwiek - napisałem, że czyta mi się całkiem przyjemnie. Lecz jeśli to ma być najlepsza rosyjskojęzyczna książka serii... To jest kiepsko. Spodziewałem się wyrwania z podłogi i rozczłonkowania, a jest spory niedosyt i to pomimo tego, że nie jestem przeciwnikiem dość gęsto zaludnionej Zony, nie przeszkadzają mi zanadto PDA i inne, nieco infantylne dodatki żywcem wyrżnięte z gry.

Nie jest źle, ale póki co (180 strona) to nie to, czego się spodziewałem, niestety.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Co czytacie?

Postprzez Kałach w 26 Gru 2013, 23:26

Pod choinkę dostałem "Ostatnie Życzenie" Sapkowskiego i powiem że dawno żadna książka tak bardzo mnie nie wciągnęła, książka genialna, może dzisiaj skończę czytać, wkrótce zamierzam przeczytać całą wiedźmińską sagę.
Kto jeszcze nie czytał tej powieści to wiele traci.

Oprócz tego niedawno przeczytałem fajną lekturę "Kamienie na szaniec" (pierwsza lektura od czasu "Pinokio" którą przeczytałem)
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 11 Kwi 2024, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Co czytacie?

Postprzez Gorik w 26 Gru 2013, 23:45

Również choinkowo :D
"Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego"
Bardzo ciekawe podejście do poezji Jacka. Jako że jego twórczość jest często związana ze sztuką, ciężko w pełni ją zrozumieć w oderwaniu od dzieł które były dla poety inspiracją. Każdy rozdział składa się z obrazu, komentarza do niego oraz wiersza z jego analizą. Dowiedziałem się dzięki temu kilku ciekawych rzeczy, tak o malarstwie, jak i poezji Kaczmarskiego, np. tego, że "Autoportret Witkacego" powstał w trakcie studium wojskowego które Kaczmarski odbywał na studiach :D
PS. Ciekawe ile osób wie o czym mówię ;)
Piękno zbawi świat
Awatar użytkownika
Gorik
Stalker

Posty: 97
Dołączenie: 26 Lut 2012, 17:43
Ostatnio był: 10 Kwi 2024, 22:42
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 33

Re: Co czytacie?

Postprzez nati20 w 27 Gru 2013, 00:36

Nie mam siły na skomplikowaną literaturę którą trzeba czytać uważnie by się połapać więc zaczęłam 2 raz serię Igrzyska Śmierci- zbiór 3 prostych powieści (bardziej dla bab), czyta się szybko bo język prosty a fabuła nie przemęcza umysłu. Nie mogę powiedzieć że to dzieło ale nie jest złe. Czytam drugi tom i za mną 1/4 książki.

Poprzednio czytałam Ołowiany Świt, też nie powiem że jest to arcydzieło ale czytało się dobrze a fabuła była na tyle ciekawa że szybko poszło.

Mam jeszcze Władcę Pierścieni w trzytomowym wydaniu i niestety sam wygląd mnie zniechęca, zatrzymałam się na samym początku bo wolumin jest niewygodny w użyciu, ma miękką okładkę, ponad 1100 stron w formacie coś pomiędzy a4 a a5, źle się trzyma przez co maleje komfort czytania. Wrócę do niego gdy będę gotowa :E

Myślę też nad Metro, muszę odwiedzić biblioteki bo nie jestem pewna czy chce wydawać na nie kasę. Zobaczymy jak to będzie.
:

Get out of here STALKER!

Image
nati20
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 13 Cze 2009, 14:26
Ostatnio była: 22 Gru 2019, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 68

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość