Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez frosth w 29 Lis 2013, 19:20

@Termi ale jeśli masz rację (a było to pewne odkąd bethezda wykupiła prawa do marki) i SkyFallRim4 out to dla mnie rewelacyjnie. Skyrim w przeciwieństwie do Obliviona nie dostarczał mi torsji na samo wspomnienie.

Poza tym nie przesadzajmy, kilka razy grając w trójkę się "uśmiechnąłem" - no nie można mieć wszystkiego. Ale nie zapominajmy, że nie młodniejemy i to co nas śmieszyło w 1 i 2 teraz śmieszy nas nadal tylko dlatego że "to z falloutów". Może trochę generalizuje i przesadzam ale grałem w to naście lat temu i zmieniłem się przez ten czas nie do poznania czasem. I choć nadal śmieszą mnie kawały o gównie to staram się podchodzić krytycznie do IKON lat młodzieńczych:)


PS. Jestem za pokojem na świecie
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 30 Lis 2013, 01:08

Może kiedyś było inaczej, ale dzisiaj zakładam, że nie muszę grać w każdą grę jaka wychodzi w tym w tytuły, które kiedyś u mnie wywoływały dreszcze.
Tactica zamówiłem przed premierą. F3 kupiłem tylko dlatego, że kosztował mnie złotówkę i wypadało staremu fanowi zagrać. F:NV wylądował na dysku wyłącznie dlatego, że parę osób powiedziało mi, że nie jest taki jak F3, więc się skusiłem.
Każdego kręci coś innego. Mnie musi wciągnąć historia, pochłonąć wykreowany świat. W F3 tego nie znalazłem. Większości gra się podobała sądząc po sprzedaży i ocenach. Nie neguję tego. Przyjmuję, że moje odczucia mogą się różnić od masowego odbiorcy. W końcu to tylko biznes i gry się robi dla jak największej kasy a nie żeby zrobić dobrze i tak zawsze narzekającym "starym fanom serii". Dlatego informacje o kolejnej części na mnie nie robią wrażenia.
Zakładam, że się i tak wspólnie pośmiejemy gdy jeszcze przed premierą jacyś młodsi wiekiem i stażem userzy będą ogłaszać F4 grą dekady i będą robić zestawienia najlepszych gier RPG wszechczasów: "Diablo3, GTA V, F4"...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez frosth w 30 Lis 2013, 12:21

Ależ nikt nie próbuje nikogo do niczego zmuszać, a już na pewno do F3. Jeśli coś takiego wyczytałeś w moim poście to znaczy, że nie jesteś za światowym pokojem:)
Pozdrawiam
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 30 Lis 2013, 12:31

A od kiedy GTA to cRPG???? :facepalm: Coś mnie ominęło?
EDIT: Diablo też ciężko nazwać rasowym cRPG.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 30 Lis 2013, 12:38

:E
Ironia mój drogi. Takie coś podobne do aronii tylko bardziej cierpkie w smaku.

@frosth: ależ ja nie miałem intencji z niczym polemizować ani tym bardziej niszczyć światowego pokoju jaki nastanie po atomowej zimie ;-)
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive frosth, szczypiorofix.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 30 Lis 2013, 12:48

Mam tylko nadzieję, że to nie jest twoje prywatne zdanie ;) chodzi mi oczywiście o RPGi wszech czasów ;) ale coś w tym może być ;) Najbardziej śmieszą zdania graczy czy najróżniejszych pismaków (tych internetowych czy też bardziej tradycyjnych) - jakaś gra, która ledwo się ukazała, może dzień po premierze a już wszyscy sikają "bo to gra wszech czasów jest". Ok, może być innowacyjna, przełomowa ale moim zdaniem na miano gry wszech czasów w danym gatunku musi minąć sporo czasu aby można było daną grę za taką uznać. Wieje tu marketingiem, szytym grubymi nićmi ;)
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Szpagin w 30 Lis 2013, 12:52

Co wydedukowałem z dostępnych poszlak: http://fallout.wikia.com/wiki/The_Commonwealth

Co ciekawe, już jakiś czas temu na czytałem pogłoski, że Bethesda zainteresowana była Bostonem, więc wszystko się zgadza. ŹRÓDŁO
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 30 Lis 2013, 12:56

Boston może być byle by nie było kombojów bo drugi raz tego nie zniese. błędy ort. popełnione celowo
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Microtus w 30 Lis 2013, 22:39

Jak Termi pisał, niestety grywalności F1 i F2 w trójce i NV ciężko się dopatrywać. I tez jestem zdanie, że o ile tactics był czerstwy to i tak był lepszy jednak od trójki ;) (w zasadzie inna gra)

I czy się to będzie działo w Bostonie, New York-u czy na Alasce to dopóki zajmuje sie tym Bethesda ja w to grał nie będę. I argument, że Skyrim fajny też do mnie nie przemawia bo może i o niebo lepszy do obliviona po którym ręce opadały i nie chciało się nawet głównego wątku robić. Jedyne co może uratować dzień to Wastland 2. Choć też bym się nie napalał. Po dziś dzień zachodzę w głowę jak można było doprowadzić do takiego regresu w rpg po F1 i F2 oraz Planescape Torment.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Fallout

Postprzez Soviet w 30 Lis 2013, 22:52

Porównaj sobie sprzedaż Fallout 2 i Fallout 3 to będziesz wiedział "jak można było doprowadzić do takiego regresu".
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Fallout

Postprzez Microtus w 30 Lis 2013, 23:59

Porównaj ilość komputerów w 1996-8 a w 2009 i pisz kolejne bezsensowne posty (w 2008 było miliard komputerów na Świecie). Pomijając już ten fakt to nie wiem czy za dziesięć lat pies z kulawą nogą zagra w trójkę a jest kupa ludzi która w tej chwili potrafi zagrać w 1 i 2. I jeszcze dochodzi poziom piractwa... Jak i tego, że nie sądzę by w tej chwili odnotowywano wyniki 1 i 2.

Do tego nie chodzi mi o regres sprzedaży, tylko jakości gry (tu specjalnie dla Ciebie: otwartości Świata, jakości fabuły) więc czytaj chociaż ze zrozumieniem.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Fallout

Postprzez The Witcher w 01 Gru 2013, 00:05

Soviet napisał(a):Porównaj sobie sprzedaż Fallout 2 i Fallout 3 to będziesz wiedział "jak można było doprowadzić do takiego regresu".


Oprócz liczby komputerów to jeszcze porównaj sobie ile kasy poszło na reklamę. :caleb: CoD też się zaje*iście sprzedaje, co rok lepiej. Ale od 6 lat siedzi w miejscu.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Wrz 2024, 12:11
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość