Recenzje i dyskusja

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 25 Paź 2013, 07:59

Kowecki, bo ja naprawdę samotnik jestem. A od forów i gier terenowych to w ogóle trzymałem (i trzymam się) tak daleko, jak tylko mogę. Zarejestrowałem się wtedy, bo pomyślałem, że dobrze by było żeby ktoś o czymś takim poinformował.

Dobra, koniec spinki - кладу вааще здоровый хуй на пидорoв и мудаков. Jak będą pytania konkretnie do mnie, to będę się odzywał.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Reklamy Google

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez sachiel24 w 25 Paź 2013, 12:51

Meesh napisał(a): Jak będą pytania konkretnie do mnie, to będę się odzywał.

To dawaj - co z częścią drugą "OS" ? Kiedy, za ile i czemu tak drogo ;) :D ?
Pseudomięsacz - o ile mi wiadomo pozostała czerada mutantów gdzieś już zaistniała (gra, mod, grafiki) ale tego nie kojarzę. Skąd pomysł i czy planujesz wprowadzić więcej własnych "zwierzaczków" Zony?
Dobrej Zony
sachiel24
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 21 Wrz 2013, 16:22
Ostatnio był: 10 Wrz 2014, 23:20
Kozaki: 3

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 25 Paź 2013, 13:26

Spokojnie, nie ma się co ekscytować. Jest w planie.

Pseudomięsak występuje dość intensywnie w 'folklorze wschodnim' jako bardziej wredny krewny mięsaka, potrafiący częściowo imitować ludzką mowę. Zdaje się, że był plan wprowadzenia go do gry, ale ktoś uznał robienie podgaunków za niepotrzebną rzeźbę. Wygląda na to, że każdy mutant miał mieć dwie wersje: karlik-burer, zombi-upiór, chimera-elektrochimera, pseudopies-czarnobylec, mięsak-pseudomięsak. Coś jak w HOMM :D Możliwe, że stąd pseudogigant, bo miał być też "gigant", ale odpadł w przedbiegach.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Red Liquishert w 25 Paź 2013, 13:37

UP

No, a ja żyłem w przekonaniu, że po prostu wziąłeś mutki z gry i zmieniłeś im tylko nazwy, a tu proszę, wszystkie miały w grze być :) . Stworzyłem sobie takie wyobrażenie, że po prostu białoruscy stalkerzy nazywają mutasy inaczej niż ci ukraińscy.
Jeszcze jedna wielka zaleta książki - część dialogów pisanych cyrylicą. Uczę się czytać rosyjskie bukwy, plus jeszcze pojedyncze słówka ("durak" choćby). Normalnie bym się za rosyjski nie zabrał, a tak... :) . Co mi w książce nie przypasowało - pijawa-terminator i powalona składnia w kilku momentach. Wiem, że to klimat budować miało, ale zrozumieć gierojów czasem ciężko jest (w szczególności dialog Bolka z Tribikiem o charakterze schronu, w którym się z Misiem znaleźli) . No i średni podoba mi się określanie Zony jako wręcz pół-bóstwa, żywej istoty w dodatku w cholerę złośliwej - ale to już ingerencja w wizję autora, a tam się pchać nie chcę :) .
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 25 Paź 2013, 14:31

Ruska składnia *jest* popier******** jak Sasza Szara co idzie suchą szosą, a to i tak wersja "lajt" - w oryginale było wszystko po rusku :E
Chłeptokrwij musi być po hardkorze, inaczej nie ma klimatu. Taki masta kila, co to lepiej próbować uciec, niż mu się na oczy pokazać... dlatego nie występuje stadami, tylko raptem kilka sztuk na całą Zonę. I wystarczy.

Patrz: "Alien" i "Aliens". W pierwszej części wystarczy jeden Obcy, żeby zakatować całą załogę, i jest to IMHO najlepsza i najstraszniejsza część cyklu. Potem zaczyna się wyścig zbrojeń, gdzie pojedynczego aliena to można już w zasadzie z wiatrówki rozwalić :facepalm:
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez sachiel24 w 25 Paź 2013, 20:01

Meesh napisał(a):Chłeptokrwij musi być po hardkorze, inaczej nie ma klimatu. Taki masta kila, co to lepiej próbować uciec, niż mu się na oczy pokazać... dlatego nie występuje stadami, tylko raptem kilka sztuk na całą Zonę. I wystarczy.

:

Ja to rozumiem, ale czy nie uważasz, że wiadro pocisków, eksplozja granatu w bebechach i kilkanaście ton gruzu to wystarczająco dużo? Musiał jeszcze "possać" na koniec :D ?


Meesh napisał(a):Patrz: "Alien" i "Aliens". W pierwszej części wystarczy jeden Obcy, żeby zakatować całą załogę, i jest to IMHO najlepsza i najstraszniejsza część cyklu. Potem zaczyna się wyścig zbrojeń, gdzie pojedynczego aliena to można już w zasadzie z wiatrówki rozwalić :facepalm:

No fajnie, ale spójrz na wyposażenie załogi w pierwszej części a w pozostałych dwóch. Aliens ma szanse tylko przeciw improwizowanej broni. Pijawa, moim zdaniem też. Słonia możesz położyć jedną kulą. Taki arsenał, jaki pijawa przyjęła (dosłownie :) ) na klatę, żadne zwierzę nie wytrzyma. W końcu ma w miarę normalną budowę ciała - serducho, mózg itp. To nie robocop. Jak chciałeś stworzyć hardcora, to trzeba było nie dawać "drużynie pierścienia" całego arsenału. Niech walczą pistolecikami, granatami miotanymi na ślepo, organizują jakieś pułapki itp.
Aha, jeszcze jedno w tym rozdziale mnie tknęło - brak szczegółowych opisów. W pozostałych zawsze wyliczałeś każdą pierdołę, krzaczka, krzesełko, szpulę drutu itp, a w przedostatnim po prostu idą przed siebie i zbierają fanty. Wygląda to jakby śpieszyło Ci się, żeby zakończyć, i lecisz "po łebkach".
Dobrej Zony
sachiel24
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 21 Wrz 2013, 16:22
Ostatnio był: 10 Wrz 2014, 23:20
Kozaki: 3

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Pangia w 25 Paź 2013, 20:07

sachiel24 napisał(a):Jak chciałeś stworzyć hardcora, to trzeba było nie dawać "drużynie pierścienia" całego arsenału. Niech walczą pistolecikami, granatami miotanymi na ślepo, organizują jakieś pułapki itp.
Aha, jeszcze jedno w tym rozdziale mnie tknęło - brak szczegółowych opisów. W pozostałych zawsze wyliczałeś każdą pierdołę, krzaczka, krzesełko, szpulę drutu itp, a w przedostatnim po prostu idą przed siebie i zbierają fanty. Wygląda to jakby śpieszyło Ci się, żeby zakończyć, i lecisz "po łebkach".

I tak powstał S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla.
Oh, wait… :suchar:
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 26 Paź 2013, 07:20

Dokładnie takie było założenie - wszędzie wcześniej wszystko się działo na spokojnie, w sposób przemyślany, rzeczywistość +/- dawała się ogarnąć i opisać, a tutaj jest helter skelter, wszystko na łeb, na szyję leci, ekipa idzie jak burza, więc naturalnym skutkiem musi być czyjaś śmierć - zupełnie bezsensowna i wbrew prawdopodobieństwu niesionego sprzętu i amunicji. Chłeptokrwija - dokładnie tak, jak opisujesz - nie zabijasz serią ze SCARa, granatem z podlufnika ani 9x39. Zabijasz go jednym strzałem, ale to musi być *ten* strzał, cholerny stalkerski silver bullet. Chodzenie grupą i sianie na lewo i prawo to prosta droga sześć stóp pod ziemię.... Patrz: trzy "Tigry" specnazu.
Ten rozdział - podobnie jak "Idiotka" - to tak naprawdę lusterko, które każdy dostaje pod nos: o popatrz, a tak to w grze wygląda... Szafujesz śmiercią, rzucasz granaty, Dżon Rembo normalnie. I nagle okazuje się, że to razi :E
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Red Liquishert w 26 Paź 2013, 13:05

UP

Sytuacja jasna, chociaż Tribika odżałować ciężko, choć krótko go znaliśmy :) . A propo pijawki - sensownie wyjaśnione, razi tylko ten granat, który wyje*ał jej w trzewiach, a ta dalej by mordowała, gdyby nie pewien lizak :) Zresztą przeżyła też mózgshota, a to już było dziwne. Samą ideę pojąłem - że w grupie gorzej, że arsenał nie pomoże, jeśli jest siany na prawo i lewo...
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez sachiel24 w 26 Paź 2013, 13:30

Meesh napisał(a):Dokładnie takie było założenie

Jako autor możesz wszystko wytłumaczyć, twierdząc że taka była wizja (czy była, czy nie to już inna sprawa ;) ) . Jako odbiorca, oczekuję jednak "trzymania poziomu". Sory, ale ten rozdział jest wg mnie najsłabszy. Po prostu kupy się nie trzyma.
Dobrej Zony
sachiel24
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 21 Wrz 2013, 16:22
Ostatnio był: 10 Wrz 2014, 23:20
Kozaki: 3

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Grzechu300 w 28 Lis 2013, 18:32

Mam małe pytanko. Będę pisał pracę maturalną o rozwoju gatunku fantasy, i tak spoglądając, "Ołowiany Świt" na Wikipedii figuruje w kategorii "fantastyka". Wprawdzie Wikipedia może być edytowana przez każdego, dlatego zwracam się do was z pytaniem, w jakiej kategorii w zasadzie figuruje ta książka? Postapokalipsa, Fantasy czy Sci-fi?
Tak sobie pomyślałem, że mógłbym ją zawrzeć w mojej pracy, nawet niekoniecznie w literaturze podmiotu, ale jako nowy wątek/myśl.
Piszę tutaj, bo bez sensu byłoby zakładać nowy temat. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 28 Lis 2013, 19:19

Ja osobiście nie przepadam za nazwą "fantastyka" (brzmi dziecinnie i kojarzy się z "fantasy") - chyba że "fantastyka naukowa", i jako taką bym pozycjonował właśnie STALKERa.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ołowiany świt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości