GTA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: GTA

Postprzez xionc w 20 Wrz 2013, 07:19

To chyba masz jakąs biedacką wersje konsoli bez chłodzenia. Albo ją zastawiłeś jakimś syfem. Spróbuj zrobić większą przerwe między spodem konsoli a podłożem. Mi sie tam nic nie tnie, nie muli i nie grzeje. A gra to mistrz, jedyny co mi sie nie podoba to inny model zniszczeń, auta za mało sie niszczą ale za to ciekawie bo odpadają np błotniki. A nie gną sie jak modele z plasteliny No i te sterowanie uproszczone, zbyt arcade. Za to łatwiej o widowiskowe pościgi. W IV miasto było bardziej ciasne więc tam stary handling sie sprawdza. Czyli w sumie też uproszczenie ale niekoniecznie na minus.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Reklamy Google

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 20 Wrz 2013, 14:58

Jedyne czego mi brakuje w GTA V to 2 rzeczy. Słabe jest sterowanie pojazdami. Drugie: DLACZEGO ZAWSZE WERSJA KONSOLOWA MUSI WYJŚĆ PÓŁ ROKU PRZED PC!
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez Universal w 20 Wrz 2013, 15:29

Jeśli sterowanie pojazdami jest tak "słabe" jak w czwórce, to będzie mi to pasować.

A na konsole wydają wcześniej, bo zdaje mi się, że pecetowa wersja jest portem z konsoli. Wersję na blaszaki robią później i tyle. Nie rozumiem bólu o późniejsze wydanie, zawartość się zdąży zmienić? :P
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 20 Wrz 2013, 15:35

Sterowanie jest słabsze niż w czwórce. Stało się bardziej arcade'owe. O ile jazda jakimś SUVem jest okej, o tyle szybkie auta są po prostu ślizgającymi się i szybko wchodzącymi w zakręt torpedami.

Ból o wcześniejsze wydanie jest dlatego, że nie stać mnie (jak i wielu innych graczy) na razie na konsolę a chciałbym sobie pograć w piątkę gdyż jestem fanem serii GTA. A portowanie a'la GTA 4 ma to do siebie, że gra ma o wiele gorszą jakość, optymalizację i grafikę. Przynajmniej są na tyle fajni Anglicy, którzy zdążyli przejść już całe GTA V i wrzucić na YT że można dowiedzieć się jak wygląda każde z 3 zakończeń.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez Universal w 20 Wrz 2013, 16:46

Ale zawartość jest wciąż ta sama. Też lubię GTA, w grach jestem nieco wyżej niż lapsem, więc to dla mnie jedna z najlepszych serii gier, ale na piątkę ze spokojem poczekam. W czwórkę grałem dwa lata po premierze i jakoś odbiór na tym nie ucierpiał, a jako że to była pierwsza gra na nowym blaszaku, to byłem zachwycony grafiką :suchar:

Zawsze możesz postawić na pececie (o ile ma osiągi jak Zeus) emulator konsoli, poszukać u Jacka Sparrowa ( :realcaleb: ) obrazu piątki z iksa albo peesa i pociupać nieco wcześniej :E

Nie rozumiem oglądania cudzej gry na YT. Jaka z tego zabawa? To ma sens chyba tylko w przypadku zacięcia się w trudniejszym momencie, żeby zobaczyć co trzeba zrobić (no, nie w GTA :caleb: ).
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 20 Wrz 2013, 16:51

Ja nie piracę :P Co do emulowania, popatrz na moją sygnaturkę i powiedz, jakim cudem miałbym coś takiego wykonać :E A film z zakończeniami oglądałem tylko dlatego, że wiem iż nie zagram sobie w to jeszcze przez jakiś rok a nie chcę być w tyle.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez xionc w 20 Wrz 2013, 18:45

Ja nie wiem o co ten ból dupy ze strony pecetowców, przecież polityka wydawania gta najpierw na konsole a potem na pc nie zmieniła sie przez ostatnie 12 lat od czasów GTA III na PS2
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 20 Wrz 2013, 18:50

Racja, ale to trochę chamskie ze strony Rockstara. Czasem myślę że oni zawarli jakiś pakt z firmami konsolowymi, bo co bogatsi kupią nową konsolę tylko po to żeby móc pograć w nową gierkę. Szkoda że taka selekcja jest coraz powszechniejsza bo teraz praktycznie 1/10 tytułów nie ma różnicy pc-konsole większej niż miesiąc.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez The Witcher w 20 Wrz 2013, 22:13

Co to za z dupy myślenie, że ci się coś należy od Rockstara. :facepalm: Nic ci się nie należy, jak chcą to mogą robić nawet GTA tylko jako grę planszową, nie mają obowiązku wydawać gry na PC za wszelką cenę, żebyś sobie mógł pograć. To jest firma, a nie fundacja dobroczynna. Jak im się opłaca wydawać na konsole i dopiero póżniej robić port na PC to właśnie tak robią, ciężko zrozumieć?

Szkoda że taka selekcja jest coraz powszechniejsza bo teraz praktycznie 1/10 tytułów nie ma różnicy pc-konsole większej niż miesiąc.


Oni sobie tego nie wymyślili, tylko reagują na to jak się zmienia rynek. Może i w Polsce PC dalej królują, ale po co mają się przejmować Polską, gry są robione pod rynek amerykański przede wszystkim, gdzie podstawowym sprzętem do gier są konsole już od ładnych paru lat.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: GTA

Postprzez Glaeken w 20 Wrz 2013, 23:58

RadekNioch napisał(a):Racja, ale to trochę chamskie ze strony Rockstara. Czasem myślę że oni zawarli jakiś pakt z firmami konsolowymi, bo co bogatsi kupią nową konsolę tylko po to żeby móc pograć w nową gierkę. Szkoda że taka selekcja jest coraz powszechniejsza bo teraz praktycznie 1/10 tytułów nie ma różnicy pc-konsole większej niż miesiąc.

Nie ma zadnego paktu. Gdybym mial wylozyc kase na produkcje gry to tez wolalbym aby najpierw zostala wydana na konsole bo mialbym wieksza pewnosc ze zarobie anizeli wydawac na pc i modlic aby piraci nie zlamali zabezpieczen a jesli juz to zeby to sie stalo dlugo po premierze.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: GTA

Postprzez Terminus w 21 Wrz 2013, 06:52

Nie ma co dorabiać filozofii. To czysta logika biznesowa. Kilka lat temu jakaś szycha z branży komputerowej (wybaczcie ale już nie pamiętam kto to był -chyba ktoś z M$) powiedziała szczerze: Gdyby gry wychodziły w ty samym czasie na konsole i PC to mało kto by kupił grę na konsolę.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive RadekNioch.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 21 Wrz 2013, 08:34

xionc napisał(a):To chyba masz jakąs biedacką wersje konsoli bez chłodzenia. Albo ją zastawiłeś jakimś syfem. Spróbuj zrobić większą przerwe między spodem konsoli a podłożem. Mi sie tam nic nie tnie, nie muli i nie grzeje.


Sam masz syf w domu ;) SLIM czy FAT ? Podobno na slimach lepiej działa a ja mam grubasa, konsola jest na komodzie i ma elegancki przepływ powietrza.

Niby konsole są identyczne a jednak GTA działa inaczej, na innym forum pewien koleś ma pokaz slajdów, konsola wyczyszczona, zaktualizowany dash, wymieniona pasta pod CPU/GPU i bądź tu mądry.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości