Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez vandr w 19 Sie 2013, 19:07

Woland napisał(a): Pomimo mojego zdecydowanie negatywnego nastawienia do kościoła i w ogóle do chrześcijaństwa


A do kościółka w niedzielę chodzi i rodzice wiedzą o tejże postawie?
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 19 Sie 2013, 19:09

Zaczęło mu być szkoda tych potraconych kozaków i reputacji antychrysta :)
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Woland w 19 Sie 2013, 19:10

Nie rozumiem czego się czepiasz. Mam własny- odmienny od powszechnego- pogląd który wyznaję szczerze a nie pod publiczkę. Nie, nie chodzę do kościoła. Rodzice też. Wiedzą o tejże postawie. Zadowolony? A zaraz... czy ty aby nie pisałeś że chodzisz do kościoła bo ci rodzice każą? Kiedyś tu na forum opowiadałeś, chyba nawet właśnie w tym temacie :E

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr,
Negative RadekNioch, Gray Fox.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiara

Postprzez vandr w 19 Sie 2013, 19:17

Oj, coś takiego musiałbym napisać jakieś pięć lat temu, a tutaj jestem dopiero dwa, tak więc bardzo wątpię. :P
Pytam, bo 90 procent wojujących ateistów to właśnie tacy, którzy pokornie co niedzielę siadają w pierwszej ławeczce. ;) Ciekawość zaspokoiłem, więc ok.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiara

Postprzez Woland w 19 Sie 2013, 19:27

vandr napisał(a):Oj, coś takiego musiałbym napisać jakieś pięć lat temu, a tutaj jestem dopiero dwa, tak więc bardzo wątpię.

vandr napisał(a):Ja miesiąc temu dowiedziałem się od moich rodzicieli, że czeka mnie życie pełne smutku, nieszczęścia i "złego skończenia", że nie przyjdę na ich pogrzeb skoro wybieram życie bez Boga i wszystko to okraszone wrzaskiem/rykiem itp. W tym celu powiedziałem, że będę chodzić co niedzielę tylko dla świętego spokoju, i widać to im wystarczyło bo jest "spokój"- robię sobie więc co niedzielny spacer pod mur na 15-20 minut aby wiedzieć o czym była ewangelia tudzież kazanie na wypadek przesłuchania- później wychodzę na spacer do parku, który to jest na pewno o wiele pożyteczniejszy. Powiedzcie mi gdzie tu jest sens? Smutne to, że z niektórymi nie można porozmawiać, którzy na Twoje argumenty milczą i sieją gniewnym wzrokiem mówiąc - "zobaczysz, że źle skończysz. Będziesz żałować i zginiesz marnie". Najśmieszniejszy jest fakt, że jestem pewien iż sytuacja będzie taka sama po wyprowadzce w domu.

Raz wrzucone do internetów będzie tam- dostępne dla każdego- po kres internetów :P

@RadekNioch ale przecież ja mu odpowiedziałem jak jest. A co do uwagi odnośnie vandra, cóż, ot taka drobna złośliwość- tu na forum to norma ;)
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 19 Sie 2013, 19:29

Wtedy musiałem nie doczytać, jak będzie okazja to oddam kozaczka.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez vandr w 19 Sie 2013, 19:30

O, faktycznie. :D Nie spodziewałem się. Nie mniej jednak dobrze, że to wyciągnąłeś, bo sobie uzmysłowiłem jakie zmiany zaszły od tego czasu. :)

@RadekNioch

Złośliwości tutaj były, są i będą zawsze. Ot, forumowa tradycja, tak więc przyzwyczajaj się.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 19 Sie 2013, 19:36

Niestety już o tym wiem :) Ale może jakoś przetrwam, o ile nie dostanę ujemnego kozaka za każdy post od t_mana :D
Sorki za offtop, jak coś to już nie będę :)

EDIT: Wiem że t_man ma bana ale zawsze pozostaje możliwość założenia 2 konta :)
A raz mi wypito kozaka za kucyka w awatarze :D

Za ten post RadekNioch otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland,
Negative Soviet, The Witcher.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Woland w 21 Sie 2013, 12:09

A ja mam takie pytanie:
Czym się różnią wierzenia nordyckie od wierzeń germańskich?
Ludy germańskie i nordyckie właściwie miały jakieś odmienne wierzenia? Takie same? Takie same ale inaczej to nazywali? Podobne?
Co się pokrywa a co różni?
Czym się różnili bogowie i czy sobie odpowiadali?
Wiem że nordycki Odyn jest odpowiednikiem germańskiego Wotana- ale na ile z sobą się pokrywali a w czym się między sobą różnili w obu wierzeniach?
Ewentualnie gdzie- jakoś sensownie i co ważne bez błędów/przeinaczeń- mogę o tym w internecie poczytać?
Co innego znaleźć stronę o wierzeniach germańskich i nordyckich a co innego znaleźć wiarygodną stronę z wierzeniami germańskimi i nordyckimi ;)
W wikipedii jakoś tak ubogo i jakoś tak... niby przeczytałem o jakimś bóstwie czy coś ale czegoś mi brakuje. Nijako tak jakoś.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 21 Sie 2013, 12:56

Germanie większość bogów przejęli od ludów północy. Wotan i Odyn to ten sam bóg. Germanie mieli bardzo podobne wierzenia do nordów, w końcu od nich nauczyli się wiary w ich bogów. Najważniejsi dwaj bogowie w ich wierze to Wotan/Odyn i jego syn, Tor. Wotan był najsilniejszym z bogów, Tor patronował siłom witalnym, małżeństwom, był także bogiem burz i rolnictwa. Według mitologii germańskiej w przyszłości ma nastąpić Zmierzch Bogów, gdzie ginie między innymi Tor i będzie to troszeczkę jakby koniec świata. Germańskie wierzenia są bardzo surowe, a bogowie przedstawiani jako sprawiedliwi, silni i śmiertelni. W internecie jest mało informacji o tym, na wikipedii jednak czasem też można znaleźć coś ciekawego, np. zmierzch bogów:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ragnar%C3%B6k

EDIT: Było też 9 światów, między innymi świat ludzi, świat karłów, świat bogów itp.

EDIT 2: Ale się cichutko zrobiło :(

Za ten post RadekNioch otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wasia.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez BJ Blazkowicz w 13 Paź 2013, 09:19


Stare, ale musiałem bo zgadzam się z gościem :E
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 13 Paź 2013, 10:02

Bóg nas kocha, ale jeśli robimy komuś innemu (bliźniemu) krzywdę, to musimy ponieść karę. Bóg nas kocha i nie chce żebyśmy cierpieli z bólu i opowieści o piekle które są przestrogą dla nas co nas czeka za czynienie złego.

Słońce jest stworzone przez Boga i to on uczynił tę gwiazdę taką by dawała nam światło, ciepło jedzenie itd.

Palenie ludzi na stosie nie było rozkazem Boga tylko durnych ludzi.

W "planie Boga" jest zapisane wszystko co dobre i o co się modlimy. Jeśli modlimy się np. o śmierć kogoś innego to Bóg na 100% nas nie wysłucha. Bóg zna przyszłość ;)

Jeśli jakaś modlitwa się nie spełniła, a wiemy że jest dobra to módlmy się dalej. Bóg zobaczy że naprawdę tego potrzebujemy i wtedy zmieni swój "plan". Jeśli będziemy "natarczywi" to plan się zmieni.

Modlitwa nie jest też tylko prośbą. W modlitwie powinniśmy też dziękować Bogu za to że dał nam życie, że nie dzieje się nam nic złego, że nas wysłuchuje (chyba że ktoś nie ma takiego odczucia).

Na końcu gościu poprosił żeby Bóg zabił widownię/siebie. TO JEST WYSTAWIANIE BOGA NA PRÓBĘ, czego on sam nie toleruje! I po co miałby zabić tę widownię, po to tylko żeby udowodnić paru zatwardziałym... idiotom że istnieje?

To je moja odpowiedź do tego dziadka. Niech ten Pesci go poinformuje o tym forumie i moim poście. Gdy się dowie, będzie musiał poznać adres foruma. Skoro logicznie myśli, to jeśli pomodli się dwa razy do niego, to jedna modlitwa się spełni i otrzyma od niego w myślach adres "forum.stalker.pl".

Pozdrawiam.

P.S. Największym sukcesem diabła było wmówienie ludziom że nie istnieje tak samo jak Bóg.

Za ten post RadekNioch otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach, Lucjusz.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt48 oraz 5 gości