Wiara

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Wiara

Postprzez Adam w 28 Lip 2013, 16:06

Ja ateistą? Uchowaj Boże. Przecież życie bez Boga nie miało by większego sensu. Trzeba czuć, że jednak może ktoś tam jest. Ja właśnie jestem wrogiem instytucji kościelnych na Ziemi.
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 28 Lip 2013, 16:08

W skrócie wierzący niepraktykujący?
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 28 Lip 2013, 16:17

Adamie, nie mówię że jesteś ateistą :) Zebrałem po prostu do kupy wszystko co miałem "przyjemność" przeczytać i wyraziłem opinię. Czy wierzący niepraktykujący? Chyba nie bo skoro się modli, szanuje symbole, wierzy w istnienie stwórcy to jednak praktykuje. Olewa tak jak po części ja skretyniałą część księży. Ja jedynie w odróżnieniu chodzę na msze tyle tylko że do księży których warto posłuchać. Na składki nie daję. Nie jest to obowiązkowe przecież o czym "ateiści" (hejterzy) do dziś nie wiedzą.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez Adam w 28 Lip 2013, 16:21

Wierzący, niepraktykujący, na dodatek mocny krytyk :)

Dla mnie po prostu ludzie w roli małych bogów czy jak wolą "przedstawicieli Boga na Ziemi" nie są poważni i godni mej uwagi. Oczywiście, że są wyjątki, ale w mniejszości. Wszyscy są równi wobec jednego Stwórcy, a biskup, papież czy inny klecha jest taką samą marnością jak my wszyscy.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wiara

Postprzez Tajemniczy w 28 Lip 2013, 16:34

djcycu napisał(a):Jestem wierzący i praktykujący. Boli mnie jak ludzie głównie zdeklarowani jako ateiści plują jadem po ludziach którzy są katolikami czy też wyznawcami innych religii. To nie jest wynaturzenie, zboczenie albo inne rzeczy że wierzymy w coś. My wyznawcy też nie jesteśmy samotni że musimy mieć swojego Bożka. Powiem krótko, jak ktoś nie chce płacić temu syndykatowi to niech nie płaci a jednocześnie zamknie pysk. Zamiast ludzi oświeconych i wyedukowanych jak to mówią o sobie widzę bandę rozwrzeszczonych pisklaków które jęczy i zagłusza nie wspominając o truciu świętego spokoju innych ludzi w tym wypadku wierzących. Przecież wszyscy jesteśmy tacy sami i zasługujemy na szacunek.

Do tego jest jedna ciekawa rzecz- ateiści zawsze jako cel nr 1 stawiają chrześcijaństwo i zawsze mają w odwodzie mnóstwo linków o "zuych ksiendzach" lubujących się w małych dzieciach/ wożących się uber-proo brykami nigdy nie spotykałem krytyki np na islam, buddyzm. Przypadek?
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 28 Lip 2013, 17:09

Na islam też się zaczęło ale ze względu na to że w Polsce katolicyzm jest wiarą dominującą to czepiają się akurat tego... Co ciekawe, skoro jest takie oburzenie że księża "dupcą" obce baby to po co te babska nadstawiają tyłka? Chce ksiądz pobzykać? Mówi się nie, księdzu faja obwiśnie raz drugi i trzeci i po sprawie. Sami ludzie to napędzili a teraz robią nagonkę.

W naszej parafii też ksiądz bzyknął 19 letnią pannę. Na jego nieszczęście trzeba było wezwać pogotowie bo się towarzystwo "zakleszczyło" i się sprawa wydała. Co z tego że ksiądz był po cywilu i że stało się to 40 kilometrów od parafii... Panna była z tej samej wsi co kościół w którym msze odprawiał więc dobrze znała tego księdza. Co więc ją podkusiło że poszła z nim do łóżka? Widać że nie tylko on jest w tym wypadku winny. Znam więc takie akcje ale nie pluję na religię bo to nie wina Boga, on dał wolną wolę a za złe wybory w życiu będzie kara. Dla mnie ten ksiądz to zwyczajny idiota który zanim poszedł pociupciać mógł zrezygnować z kapłaństwa no ale jak się lubi łatwe pieniążki to tak się dzieje... Mój kolega dwa tygodnie przed święceniem zrezygnował. Poznał w trakcie jakąś dziewczynę, zakochał się i wybrał. Ludzie go linczowali i obgadywali (głównie mohery) a przecież zrobił rzecz której Bóg nie potępi bo w czasie się zastanowił, zdecydował i nie popełnił świętokradztwa. Według babek ze wsi lepiej było być księdzem i walić? Dziś ma żonę i dwójkę dzieci... Jest szczęśliwy.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez Tajemniczy w 28 Lip 2013, 17:19

Lepiej że chłopak zrezygnował i jest teraz szczęśliwy niż miałby tak jak pisałeś popełnić świętokradztwo albo się męczyć. Widać takie było jego przeznaczenie. Gdybym ja był na jego miejscu też tak bym postąpił.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wiara

Postprzez DobryStalker w 28 Lip 2013, 17:30

Chrześcijanin z parafii rzymsko-katolickiej. Jakoś się wiary nie wstydzę, no bo i czego ?
Co do ateistów, to jest ich wybór, nawet nasz ksiądz powiedział, że jeśli jesteś niewierzący to lepiej wypisać się z kościoła, niżeli do kościoła należeć a do niego nie chodzić. Czystego ateisty chyba nigdzie nie znajdziesz, no bo jak coś gdzieś mocniej trzaśnie albo jak burza gwałtowna z gradobiciem, to zawsze się gdzieś tam głęboko prośi (kogo się chce) żeby nic się nie stało nam i bliskim, prawda ? :)
DobryStalker
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 02 Cze 2013, 13:36
Ostatnio był: 11 Sie 2014, 18:05
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Wiara

Postprzez djcycu w 28 Lip 2013, 17:44

Bo moim zdaniem ci co tak hejtują to nie ateiści. To zwyczajne krzykacze które według obecnej mody na bezbożność i plucie na kościół są "cool". Ateista siedzi na dupsku spokojnie i nic nie wtrąca i to czyni go cool bo potrafi zaakceptować że ktoś się tam z boku modli.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 28 Lip 2013, 17:47

Ateiści mają tak, że niby nie wierzą w Boga, ale przychodzi co do czego i jak np. głód czy śmierć to się wtedy zaczynają modlić i prosić księdza. Tacy ateiści nie są cool.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: Wiara

Postprzez Tajemniczy w 28 Lip 2013, 17:51

Taki demot doskonale opisujący post kolegi wyżej
http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/ ... fr_600.jpg
Tak jak pisał djcycu to dzieci nowej mody. Mocni w gębie na forach i w wrzucaniu linków ale jak coś złego to "Boziu ratuuuuuj!" i zapomina o "ciemnych katolach".
@down
Eee stary :stare:
Ostatnio edytowany przez Tajemniczy, 28 Lip 2013, 17:57, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive RadekNioch.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wiara

Postprzez RadekNioch w 28 Lip 2013, 17:56

Tajemniczy, wspaniale dobrany demot :) To jakiś nowy? Bo jak tak to nie jestem na bieżąco :)

I zauważcie napis jakby w tle: Bóg, honor, rock'n'roll xD

@up Aha.
Ostatnio edytowany przez RadekNioch, 28 Lip 2013, 17:59, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości