Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Sony95 w 19 Lip 2013, 16:18

Ta słochłodzony Okocim Limonkowy jest świetny.
A pił ktoś Wódke Rasputin 70% ?.
A te Radlery to już chyba każda firma produkuje.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 17:39
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gwizdek w 19 Lip 2013, 17:27

Ja miałem jakiś czas temu okazję smakować Rasputina. Jak dla mnie kawał dobrej wódy, ze sporą siłą rażenia. :E
LSkiper napisał(a):W smaku, jest ok ale jak już o % chodzi, to jak ja mam mieć banana na mordzie po głupich 2,5 czy 2,8%? Nie wiem, jak można wydać 3-5 zł na ten szajs i jeszcze mówić, że się ma "fazę" po takim gównie :caleb:

Zgadzam się w 100% z LSkiperem w kwestii Desperadosów.
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 01:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 19 Lip 2013, 21:55

Nie będę oryginalny, ale więkswzość trunków cenowo wystarczających na kieszeń Polaka (mówię o wódzie) to jest syf. Za dobrą gorzałę trzeba dać, a jak ktoś kupuję po najmniejszym oporze, to co się spodziewać rarytasów. Bierzesz byle co, byle było do połknięcia. Desperado jest dobre na kaca w ilości 1 sztuka. Lansowanie się z tym na dysce trąci mi pedałkowatością, jak i białe spodnie i łańcuch na klacie...
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez LSkiper w 20 Lip 2013, 16:02

A pił ktoś Wódke Rasputin 70% ?.

:facepalm: :facepalm: :facepalm:
70% to już nie jest wódka, tylko bimber pauo
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 19:07
Miejscowość: Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Sony95 w 22 Lip 2013, 23:58

Po pierwsze to LSkiper jest WÓDKA RASPUTIN 70% Pauo bo to piłem, z palca se niewyssałem.
http://kuchnia.wp.pl/fototematy/14/3/1/ ... wiata.html

Po drugie kupiliśmy se ostatnio z kumplem Wino zwało się Domator (tanie wino) otwieramy pijemy i dobre no to po drugie otwieramy pijemy a tam jak zaczeło kurfić spirytem i smakowało jak czysty spirytus z wiśni dotego gazowany.
Aż z przykrością musieliśmy wylać. :(
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 17:39
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez kapucha w 23 Lip 2013, 15:02

Kiedyś piłem popularne "piwa" ale kiedy zakosztowałem tych z wyższej półki to na te tanie nawet nie chcę patrzeć. Obecnie wolę sobie odpuścić ten boski napój, niż wlewać w siebie byle co. Z tych dobrych polecam wszystkie piwa z browaru Kormoran, duży wybór, a praktycznie każde pyszne na swój sposób. Moim zdaniem najlepsze to "Wiśnia w Piwie", "Irish Beer", "Kormoran Ciemny" i "Rześkie". Później browar Amber z piwami "Koźlak" i "Żywe". Poza tym browar Ciechan "Miodowe".

Te piwa są najsmaczniejsze, a większość ma bardzo krótki okres przydatności do spożycia, co świadczy o tym że są produkowane w dosyć tradycyjny sposób z naturalnych składników. Tylko cena odstrasza, wszystko kosztuje okolice 4 zł i wyżej :(

Za ten post kapucha otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, Realkriss.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Dżuz w 23 Lip 2013, 18:19

Jakiś czas temu postanowiłem wrócić na ojczystą ziemię i spróbować znowu rodzimych browarów.

Wypite dopiero teraz, Raciborskie Miodowe, okazało się całkiem znośne. Jak to w przypadku Browaru Zamkowego, słodycz znów wysuwa się na pierwszy plan, ale skoro to piwo miodowe, to taka nuta smakowa nie powinna dziwić i jest do przyjęcia. Piwo poprawne, choć za słodkie. Wypiłem dwa i dobrze, że więcej tego specyfiku nie miałem, bo pewnie i tak na tych dwóch by się skończyło. Miodne z Kormorana wypada na tym polu dużo lepiej.

Z kolei Namysłów Pils nie wart jest swej ceny. Pierwsze co mnie uderzyło, a właściwie nie uderzyło, mimo iż powinno, to zapach. Mimo usilnego wwąchiwania się, nie wyczułem nic szczególnego. Choć może to i dobrze. Ze względu na zieloną butelkę, oczekiwałem znów fetoru a la skunks, jak w Perłach, więc to może i lepiej, iż to piwo prawie nie ma aromatu. W smaku natomiast nie jest już tak dobrze. Kwaskowe na początku piwo z lekką goryczką pod koniec, która i tak trąci podejrzanie, niczym jakiś chwast. Napój wart góra dwa złote, a nie przeszło trzy. Niestety tani jak barszcz, wspominany przez mnie kiedyś, niemiecki Perlenbacher, bije tego pilznera na głowę.


A na koniec, niech zostanie, jakiś sezonowy wynalazek od Żywca, a mianowicie Piwo Świętojańskie. Jak na tych papraczy, to trunek całkiem udany, choć nie powala, ale za 2,50, schłodzony da się wypić. Umiarkowanie goryczkowe i niemdłe, gęby nie wykrzywia. Można - sezonowo - kosztować.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez LSkiper w 31 Lip 2013, 10:50

@Kapucha tu chodzi o to, że masz piwa, które koncerny robią na ilość i mają najzwyczajniej w dupie jeśli chodzi o jakość. Z kolei browary lokalne robią na jakość, bo na ilość im się to nie opłaca, a że browary lokalne to są dość tanie, bo nie importowane niewiadomo skąd jak np. Taki Paulaner jest dobry, nie gorzki ale cena: 4,99 za butelkę i to jest jedyna wada tego jakże dobrego piwska
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 19:07
Miejscowość: Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Universal w 02 Sie 2013, 15:01

Co Wam powiem, to Wam powiem...

Wczoraj piłem Franziskanera Hefe-Weissbier Hell. Smakuje prawie jak Paulaner, tylko nie ma ziemistego posmaku, ma mniej goryczki i jest trochę słodsze. Gdybym przed sobą z dziesięć piw i na to byłoby dziewięć Paulanerów i jeden Franziskaner, to bym się nie zorientował które jest które.

Dzisiaj Franziskaner Hefe-Weissbier Alkoholfrei. Smakuje trochę jak kwas chlebowy. Całkiem niezły, można pić jak sok (0,5%). Jest sporo gazu.

Nie widziałem ich nigdzie w Polsce, chociaż podobno są obecne. Z tego co widzę, podobno cena to ponad cztery złote. Lepsze od sikaczy typu Tyskie, Lechy, Żubry, Żywce, ale nie wiem, czy warte swojej ceny.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez marcel w 02 Sie 2013, 15:21

Pszeniczne Franziskanery dostępne w hurtowych ilosciach w marketach sieci Simply. Nie przepadam za pszenicznymi piwami, ale akurat Franziskaner mnie do siebie z miejsca przekonał i jest chyba najlepszym mętnym piwem jakie dotąd piłem.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez DarthAvalon w 02 Sie 2013, 23:08

Ja bym herbatką jaśminową nie pogardził, albo napojem aloesowym. To są dobre rzeczy, alkoholicy jedni. I potem do Tomusia wszyscy będą biegąć i krzyczeć, że wątroba boli. Macie, tak na poprawę humoru, marską wątrobę:
Wątroba:

Image

Za ten post DarthAvalon otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive tomasz4815.
Awatar użytkownika
DarthAvalon
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 09 Lut 2013, 22:56
Ostatnio był: 31 Maj 2024, 18:51
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 36

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez The Witcher w 02 Sie 2013, 23:23

Ale że co chciałeś nam przez to przekazać? Wiesz ile trzeba pić żeby mieć marskość wątroby? Nawet po kilku miesiącach regularnego upijania się szansa właściwie jest minimalna... A jeśli człowiek jest rozsądny to robi przerwy i nie siedzi w ciągu przez miesiąc, więc szansa bliska zeru...
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości