Windows 7 czy 8

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Windows 7 czy 8

Postprzez weteran XD w 13 Lip 2013, 19:52

Witam mam pytanie do was czy stalker cień Czarnobyla, czyste niebo, zew prypeci oraz metro 2033 odpalą na win 8 czy nie i doradzicie mi jaki system jest lepszy do grania :?:
Awatar użytkownika
weteran XD
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 19 Sty 2012, 23:08
Ostatnio był: 31 Gru 2014, 22:20
Miejscowość: gdzieś tam w czarnobylu
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -26

Reklamy Google

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez Szpagin w 13 Lip 2013, 20:34

Jedyny problem z grami, jaki miałem do tej pory na Windowsie 8, to konieczność ręcznego zainstalowania klienta Games for Windows Live, żeby grać w Dawn of War 2. Reszta gier działała tak samo, jak na "siódemce".

Co do samych systemów, to powiem tak: jak masz laptopa, to bież "ósemkę". Nie wiem, co Microsoft zrobił, ale komputer działa dłużej na baterii. Właściwie jedynymi problemami była konieczność ściągania całego pakietu sterowników oraz przyzwyczajenie się do zmienionego interfejsu (co zajęło mi jakieś 2 dni).
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez frosth w 13 Lip 2013, 23:31

Jako szczęśliwy posiadacz obu tych systemów... ja różnicy nie widzę. Na korzyść 7 przemawia interfejs bardziej desktopowy(klasyczny) (ale z Metro nie miałem większych problemów i do pewnego stopnia polubiłem) po stronie 8 jest ekstremalnie szybki start. Z Zewem miałem jakieś problemy ale związane jest to chyba z którąś z poprawką od MS, dotyczy to 7 i 8 (albo mam zasyfiony system) - ale jak już się uruchomi to działa normalnie.
Od strony sterowników i samego jądra to jest praktycznie to samo. Jak masz znajomego z 8 to polecam po prostu poklikać i sprawdzić jak Merto zadziała na Ciebie - znam ludzi którzy od samego słowa dostają drgawek.

edit
:arrowd:
Widocznie kupili laptopy z win7 i nie stać ich na upgrade do 8 :)
Ostatnio edytowany przez frosth, 13 Lip 2013, 23:46, edytowano w sumie 1 raz
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez Clegane w 13 Lip 2013, 23:42

Na ostatniej pamiętnej prezentacji Microsoftu (na tej samej, na której zaprezentowano Xboxa One) reporterzy zauważyli pewien ciekawy fakt. Otóż na komputerach ludzi odpowiedzialnych za całą prezentację zainstalowany był...Windows 7. Dlaczego, skoro system Windows 8 od tak długiego czasu był już dostępny? Przypadek? Nie sądzę ;)
Awatar użytkownika
Clegane
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 09 Cze 2013, 12:18
Ostatnio był: 13 Lip 2013, 23:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 3

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez Kpuc w 14 Lip 2013, 08:27

Gry będą działać na 7 jak i na 8, kwestia doinstalowania sterowników i brakujących programów. Na W8 może być problem ze zgodnością starszych gier z metro, ale ogólnie powinny działać. Jeżeli to ma być tylko do grania i nie przeszkadza ci metro to bierz w8 z tego względu ze jest odchudzona 7 i jest zwinniejszy.

Co do cen to są identyczne.
http://www.komputronik.pl/product/87047 ... EM_PL.html
http://www.komputronik.pl/product/17414 ... VD_PL.html
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez Cromm Cruac w 14 Lip 2013, 11:45

Na forum GSC paru ludzi zgłosiło problemy z działaniem niektórych modów do Zewu Prypeci na W8.1. Np vanilka im działa ale SGM 2 już nie.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez djcycu w 14 Lip 2013, 14:59

Posiadam na laptopie 8 i jakbym miał wybierać pomiędzy systemami to XP już jest lepszy od 8 tak więc wybierz 7. Dlaczego tak mówię? Sprawa wygląda tak że system mimo dziwnego interfejsu jest w sumie ciekawy i bardzo funkcjonalny ale niestety hektolitry szamba się z niego wylewają cały czas. Po pierwsze, zawieszona 8 ciężko reaguje na nasze wołanie o zamknięcie, przełączenie się między oknami kiedy np gra się zwiesiła (ciężko wyjść na pulpit bo widać czarne albo przezroczyste tło uniemożliwiające klikanie w inne okna). Kolejny problem dotyczy managera zadań... Czekanie aż mości CTRL+ALT+DEL wywoła okno a w następstwie managera zadań to jakaś porażka. Windows XP reagował od razu i można było zabić proces przywracając dalszą stabilność systemowi. Podobnie było w 7 a tu zanim włączysz managera prędzej doczekasz się aż system sam wyłączy aplikację co trwa nieraz z 10 minut. Radzę pozostać przy 7. Są to niemal identyczne systemy różniące się kosmetyką, płynnością i stabilnością. 8 włącza się co prawda szybciej ale to nie krajalnica że co chwilę będziesz włączał i wyłączał komputer. Jeśli także przeszkadzają ci monotonne klawisze pod dotykówkę (głównie w menu start), używanie aplikacji np. Skype, Acrobat Reader itd w pełnoekranowym oknie ze śmiesznym przełączaniem do pulpitu to zrezygnuj i bierz 7. Takie moje zdanie bo oba miałem przyjemność testować. Aha... Windows 8 ma tendencje do przełączania się do pulpitu w trakcie rozgrywki. Niektóre gry lubią się po takiej akcji crashować więc tu kolejna wada systemu. Niestety Windows 8 patrząc na interfejs to nic innego jak skomputeryzowana wersja softa do smartfona. Tak na pierwszy rzut to widać.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez Kpuc w 14 Lip 2013, 18:32

djcycu napisał(a):Czekanie aż mości CTRL+ALT+DEL wywoła okno a w następstwie managera zadań to jakaś porażka.


Niemów że w8 ma wycięty skrót besposrednio do menadżera bo niewierze :P
http://www.centrumxp.pl/Windows8/2512,S ... ows-8.aspx
Prosty skrót otwiera bezpośrednio menadżera.
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez frosth w 14 Lip 2013, 18:40

Nie, nie wycięto ale faktycznie ładowanie menadżera zadań trwa zbyt długo jak na XXI wiek. Poza tym czasem prościej jest za pomocą Ctrl+Alt+Delete się wylogować i zalogować ponownie niż próbować zabić proces.
Ale to wszystko przypomniało mi jeszcze o jednej wadzie wynikającej z zalety - szybkiego uruchamiania/zamykania. Jeśli masz problemy ze stabilnością sprzętu nie ważne czym spowodowaną mogą to być zaniki napięcia w sieci, przy win8 system może zwyczajnie się nie uruchomić, naprawi się oczywiście i do tego bez większego udziału użytkownika ale trwa to nawet ponad godzinę. Dwa razy takie g*** mnie dopadło.

edit:
@Kpuc ceny są takie same, ale inna licencja. Kupując 7OEM do starego komputera nadal jesteś piratem. Oczywiście nikt nikogo ścigać nie zamierza ale wg. licencji OEM jest sprzedawana dystrybutorowi sprzętu a nie końcowemu użytkownikowi. Na win8 w ogóle nie ma licencji box a oem pozwala na instalację na dowolnym komputerze użytkownika. To niby nie jest istotne teraz ale później może okazać się bardzo przykre jak po wymianie kilku podzespołów (ponowna aktywacja) padnie płyta i nie da się używać systemu.

PS.Jezu jakie te systemy teraz są drogie, ja za identyczną 7 płaciłem coś około 400PLN a za 8 zapłąciłem 130PLN :D
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez djcycu w 14 Lip 2013, 19:09

Nie, skrótu nie wycięto. Nawet nie wiedziałem że takowy istnieje więc nie używałem go. Dziś znów mi się gierka jedna zwiesiła i znów z 5 minut straciłem na czekaniu bo się mi nie chciał "MZ" włączyć na żądanie... Tak sobie to już kilka lat temu uświadomiłem że kiedyś technika szła na przód, poprawiano te systemy i tworzono je coraz lepsze ale to trwało do Windows XP. Teraz to pie*dolą... W sumie nie ma się co dziwić. Dziś większość użytkowników siedzi na portalach społecznościowych i debilnych forach dla gimbusów (mam na myśli aski i inne głupoty) więc gdzieś mają ludzi pracujących przy czymś gdyż stanowią oni mniejsze grono. Więc cóż... Budowanie moda i objawienie się błędu może być na 8 wielką przeszkodą tym bardziej że takie coś będzie się powtarzać.

A co do wylogowywania i logowania ponownie to prawda. Pomaga to bardzo często bo czarne tło robi się przezroczyste i jesteśmy w stanie nacelować na przycisk i zdążyć kliknąć nim nasze wnerwiające tło stanie się aktywne. Samo takie praktykowanie pomaga wymusić szybsze zamknięcie aplikacji. Szkoda że Microsoft się za to nie zabrał mocniej i nie usprawnił.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez Kpuc w 14 Lip 2013, 19:25

Taki problem występuje tak samo na w7 jak na w8, niekoniecznie to wina samego systemu. Ostatnio mam taki problem a grą CS:GO, po próbie uruchomienia często wyskakuje mi że aplikacja już działa, menadżer nie daje rady, muszę się wylogować albo po naście razy próbować zamknąć steam.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Windows 7 czy 8

Postprzez djcycu w 14 Lip 2013, 19:57

Ale wyświetla się chociaż? W 8 zanim się MZ wyświetli to problem zdąży sam zniknąć :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Następna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości