Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Lucjusz w 19 Cze 2013, 23:43

Pilsener w realu, nie wiem jakim cudem 0,66l wyszło za 2,29zl ale czasem lepiej nie wiedzieć. Smak mocno średni, siła średnio mocna idealne dla studentów, bezrobotnych i innych degeneratów ;) do u*ebania się tanim kosztem. W porywach luksusu można dokupić super ekologiczną malinową zaprawę z tesco bogatą w witaminy z grupy E za 1,89zl, która znacznie podnosi walory smakowe :wódka:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 20 Cze 2013, 11:50

Z tą goryczką dżuz to oczywiście mówię z przymrużeniem oka, choć tak jak mówisz - czyści to oni nie są w tej swej produkcji. Osobiście nie jestem smakoszem piw i pijam raczej sprawdzone polskie marki, co nie znaczy, że są wyborne. I tak:

Żywiec - gorzkie piwo takie jak ma być, szkoda tylko, że raz są gorsze, a raz lepsze partie :/
Tyskie - przeciętne piwo o gorzkawym smaku, którym się zazwyczaj męcze. Trochę jakby rozwodnione.
Warka Strong - słodko - gorzki ulepek. Kiedyś Warka Strong miała fajny smaczek, ale te czasy minęły.
Warka czerwona - piwo o jakimś takim neutralnym smaku. Ani dobre, ani złe.
Lech - ani goryczki, za to za dużo gazu. Bebech pęcznieje od tego piwa.
Żubr - piwo o smaku ziół. Do tego kwaśne jakieś.
Harnaś - jak dla mnie napój piwopodobny, z aspiracjami byci piwem. Przeraża jakiś taki metaliczny posmak...
Tatra mocna - przeciętne piwo wzmocnone chyba spirytem.
Okocim mocne - gdyby nie było tak gorzkie, byłobyby od bidy. Kiedyś było lepsze.
Dębowe - mało tego pijam. Gorzkośc ok, walory smakowe przeciętne.
Śląskie - dziwny posmak, ni to gorzki, ni to słodki. Raz w roku piję dla odmiany.
Carlsberg - kwaśne jak diabli. Obchodzę szerokim łukiem.
Heineken - lepszy od Leszka, ale za dużo w nim gazu i jakiś taki posmak ziół.
Kasztelan - kwaśne, jakby rozwodnione piwo, które jednak da się pić.
Perła - gazowane, lekkie piwo, idealne na lato. A zapomniałem, jak ktoś lubi posmak ziół...
Łomża - wypiłem parę razy i jakoś się nie zniechęciłem.

Wynalazków typu Volt, Atom, Podkarpackie, Imperator (morderca), porzeczkowo-spirytusowy powalacz przeddyskotekowy, czyli Vip z Biedrony itp. nie tykam. Mile wspominam EB, Złotego Denara (cena/jakości = ideał) i Broka. Z zagranicznych czasem Złoty Bażant, lecz rzadko. Ostatnio Raciborskie miodowe było niezłe, choć tanie nie było. Najgorsza chu*nia? - Piwo Tesco i Super Piwosz :facepalm: .Plan jest napić się kiedyś Heweliusza, tylko jak mi się zachcę, to nigdy go nie ma, musiałbym do marketu jechać. Uff, ale żem się rozpisał...

Ps. Kojarzy ktoś piwo Daab?
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez satan696 w 20 Cze 2013, 12:06

Ja osobiście co do piw mam takie zdanie: Wśród piw do 4-5 ziko(tak w przybliżeniu) za butelkę to nie ma sensu się jakoś wgłębiać bo to raczej taki ściek z alkoholem wymieszany, jak już chce wypić piwo to wybieram piwa produkcji browarów takich jak Kormoran czy AleBrowar bo są to piwa które robią ludzie z pasja i wzbogacają wybór piw. A jak chce coś tańszego to wybieram najtańsze bo to nie ma smakować tylko sponiewierać. :E Ktoś kiedyś porównał piwa koncernowe do jaboli... i ja się z tym w zupełności zgadzam. :>
Awatar użytkownika
satan696
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 26 Gru 2010, 23:25
Ostatnio był: 23 Cze 2013, 17:37
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez KOSHI w 20 Cze 2013, 12:14

Ja chcąc się napić dobrego piwa idę do Oslo - taki bar w Cz-wie i tam bulę 8zela za kufel, ale piwo robią sami i jest zaje*iste i świeże. Natomiast do grilla itp. akcji biorę coś z koncernowych, bo nie będę jeździł po marketach za nie markowymi bo nie mam czasu, a kompletnego syfu pić nie będę. Do uwalenia stosuję czystą wódkę, szkoda podroby męczyć tanim piwskiem.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez satan696 w 20 Cze 2013, 12:23

Ja w barach nie gustuje bo uważam je często za zbędny luksus przynajmniej w polsce. A co do nie-markowych piw od tego mam w 3city pełno sklepów z nimi to nie jest większy problem (tylko hajsu mało). Gdy chce się naj*bać to idę po to na co mnie stać wiec tanie piwa czy jabole czy wódka to wszystko jedno bo cel ten sam.
Awatar użytkownika
satan696
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 26 Gru 2010, 23:25
Ostatnio był: 23 Cze 2013, 17:37
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 20 Cze 2013, 21:25

Ostatnio zasmakowałem w niejakiej 'Fortunie' - tymczasowa oferta w Lidlu i póki co stała w E.Leclerc (być może i jeszcze gdzieś, nie orientuje się). Miodowa jest po prostu pyszna - smakuje jak na lipowym, z tą specyficzną goryczką. Ktoś miał także możliwość ją próbować?

Poza tym, polecam Królewskie - oprócz ryżowego i korzennego. To ostatnie ma tendencję do smakowania jak zupa warzywna... Dosłownie :facepalm:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iwaszka, Universal.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez LSkiper w 20 Cze 2013, 21:59

Łoł to co ja ostatnio piłem to byłszczyt chamstwa z gorzelni jakiejś tam.
Na niedawno urządzonym weselu wypiłem z ok. 30 kielonów dopiero przy 12 zacząłem się chwiać na boki. Na poprawi ach okazało się, że cała wódka była zwietrzała, a kierownika to gówno obchodziło... Szczyt chamstwa :caleb:
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra

Za ten post LSkiper otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 19:07
Miejscowość: Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Iwaszka w 20 Cze 2013, 22:40

Fortuna miodowa/czarna - rewela. Do tego czerwony desperados jest nie najgorszy, choć trąci lansem i hipsterem no i drogi.
Za to tęsknię za Komandosem z zieloną nalepką koniecznie. Najlepsze tanie wino, do tego jabłkowe a nie jakiś wiśnia syf. Szkoda - rozlewnia upadła i nie ma go już z jakieś dobre 3 lata. Szalało się z tym w liceum, a jak splajtowali to się przerzuciło na szampany za 7zł a'la Sowieckoje Igristoje czy też Mishel z tesco.
Tylko jak wiadomo - z umiarem, w liceum już nie jestem i wole zaszaleć na całość 4 razy w roku niż co weekend być nawalonym w jakimś klubie albo na domówce :D
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez BuldI w 20 Cze 2013, 22:41

No więc tak:
Wódki nie lubię zbytnio ale jeśli już to gorąco polecam Soplicę orzechową. Wchodzi, jak na wódkę smakową nawet w dużych ilościach. Wolę trunki smakowe więc co do piwa to dla mnie najlepsza jest "Wiśnia w piwie" aczkolwiek nie omieszkam napić się zwykłego piwa. Wina? Głownie te z niższej półki. Przypadło mi do gustu "Jabłuskzo sandomierskie". Jestem za to ogromnym fanem nalewek i kiedyś nawet otworzyłem nieiwelką produkcję popularnej "Kukułki" Warto spróbować :D
BuldI
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 13 Mar 2013, 21:52
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 21:43
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Merhius w 21 Cze 2013, 06:40

Jeżeli chodzi o wódkę, to moja ulubiona to Lubelska Cytrynówka. Czasami trzaskam też drinki z połączenia Żołądkowej Gorzkiej, Irish cream'u i Coli. Wyrąbiste :E Co do browarków to polecam czeskie piwo Krusovice i Kozel. Najlepsze jakie piłem. Nooo, oczywiście jak każdy lubię się czasem pożulić, pijam wtedy jabole, ruskie szampany, Perły itp. Różnie bywa...

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez Gizbarus w 21 Cze 2013, 08:22

Przypomniałem sobie dziś jedno piwo, które piłem lata temu i zapadło mi dobrze w pamięć - niejakie Lubuskie Zielone. Nazwa w zasadzie bardzo dosłowna, bo piwo jest... zielone. Ma lekko słodkawy posmak, przez co smakuje specyficznie i nie podejdzie każdemu. Miał ktoś już możliwość je próbować?

Merhius napisał(a): Nooo, oczywiście jak każdy lubię się czasem pożulić, pijam wtedy jabole, ruskie szampany, Perły itp. Różnie bywa...


Chyba ty :caleb: Ja tam nigdy nie lubię pić siarczanów...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie

Postprzez STALKIER998 w 21 Cze 2013, 12:07

Ja tam sobie lubię wypić świeżo co wyjętą z lodówki Cherry Coke z kilkoma kostkami lodu. W upalne dni idealna.
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości