MSBS a ACR

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

MSBS a ACR

Postprzez dienonych w 06 Cze 2013, 23:02

Możecie mi powiedzieć, czym te karabiny się różnią. I jak wypada MSBS w realiach dzisiejszej myśli zbrojnej na świecie? Bardzo mi zależy na waszych odpowiedziach!
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 260
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 11:29
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Reklamy Google

Re: MSBS a ACR

Postprzez Stalker Rambo w 07 Cze 2013, 00:08

Przede wszystkim produkcją :P

ACR-em się nie interesowałem, ale o MSBS-ie trochę poczytałem i pooglądałem. Wątpię, aby ten karabinek dostał się "do służby". A jeśli nawet to tylko do DWS.

Broń ma toretycznie same plusy: ergonomia, modularność, mobilność. Ciekawi mnie jak wygląda ten kbk z praktycznej strony...
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: MSBS a ACR

Postprzez Meesh w 07 Cze 2013, 07:04

ACRa nie znam, MSBSa miałem w ręku na ostatnich Targach Policyjnych w Wa-wie.
Jeśli uda im się go wprowadzić, to będzie pełna rewelacja - broń ma bodajże najlepszą ergonomię użytkowania, z jaką dane mi się było spotkać... Chociażby to, że z granatnikiem trzyma się ją wygodniej, niż bez :D
Podobno (tak twierdził facet przy stoisku) tego lata na targach uzbrojenia mają pokazać strzelający prototyp.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: MSBS a ACR

Postprzez Sarmata_VP w 07 Cze 2013, 15:37

Filmik i kilka zdjęć karabinu systemu MSBS, jest MOC http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113843,14003703,Diablo_precyzyjny___zobacz_jak_strzela_nowoczesny.html#BoxTechTxt Naprawdę jestem pod wrażeniem jego ergonomii jak i walorów balistycznych.

Za ten post Sarmata_VP otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Sarmata_VP
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 27 Kwi 2013, 19:40
Ostatnio był: 02 Sty 2017, 15:02
Miejscowość: Sulejówek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

Re: MSBS a ACR

Postprzez Universal w 07 Cze 2013, 16:17

Nie zrozumiałem jednej rzeczy na tym filmiku. Facet wskazał regulator gazowy i po przestawieniu go dołączył tłumik. O co chodziło z tymi warunkami normalnymi, trudnymi, odcięciem gazów, wyciszaniem i "bezszelestnością"? Wystarczy przełączyć jeden dzyndzel, który odcina gazy i co? Zachowuje je na później?

Tytuł "diablo prezycyjny" jest "świetny" :facepalm:
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: MSBS a ACR

Postprzez Soviet w 07 Cze 2013, 16:31

MSBS polega(ł) w głównej mierze na tym, że miałeś mieć wspólną komorę zamkową dla subkarabinka, karabinka wyborowego, maszynowego i bullpupa (ha, pupa! :E), czego ACR nie oferuje. Byś tylko sobie wymieniał lufy i kolby.

Jednak jak każdy obiecujący projekt w Polsce, wkrótce zapewne umrze śmiercią naturalną.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: MSBS a ACR

Postprzez scigacz1975 w 07 Cze 2013, 16:49

Albo dostanie nóg i wyjdzie - do np. Stanów, albo UK :/

O co chodziło z tymi warunkami normalnymi, trudnymi, odcięciem gazów, wyciszaniem i "bezszelestnością"? Wystarczy przełączyć jeden dzyndzel, który odcina gazy i co? Zachowuje je na później?


Po wyłączeniu regulatora, czy raczej po odcięciu gazów na regulatorze nie działa automatyka - gazy nie idą na tłok gazowy i nie następuje przeładowanie. Strzelać można tylko ogniem pojedynczym za każdym razem ręcznie przeładowując broń, ale unika się hałasu jaki powstaje przy przeładowaniu automatycznym.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: MSBS a ACR

Postprzez Iwaszka w 07 Cze 2013, 20:27

Dla mnie ta broń to porażka i chłeptanie jąder zachodowi, ot odpustowa zabawka :E
Nie mówię, że karabin będzie zły, to się w końcu okaże...
O jakości broni często świadczy to czy dana pukawka jest wybierana przez specków - bo to oni mają wybór z czym jako tako chcą "chodzić" w przeciwieństwie do standardowych łepków z armii.
Obserwuję temat od dawna i widać tendencje, że komandosi wracają do 7,62 i konstrukcji które zakładają niesamowitą trwałość/niezawodność orz uniwersalność stosowanych magazynków (popularne są nawet gniazda kałaszowych magów w rodzinie emek, to o czymś świadczy).
Nie przemawia do mnie tona plastiku, nawet udane G36 miewa problemy z trwałością w skrajnych warunkach.
Rezygnowanie z dobrej broni systemu kałacha jest nonsensem, kupę utopionej kasy w nowy system i przezbrajanie...
By nam zrobili bajery do Beryla w stylu FSB/Mercs to by w zupełności wystarczyło, do tego przydała by się wersja na stary nabój 7,62 - do dzisiaj niektóre oddziały używają AKMSów z uwagi na ten pocisk.
Takie jest moje zdanie, jestem ortodoksem i podziwiam to że Rosjanie do dzisiaj rozwijają system AK, broń nieśmiertelną, niezawodną i uniwersalną.
Tam nikt nie mierzy każdego mm i wazy każdego mg, tam powstaje broń do ZABIJANIA a nie do wyglądania jak w jakimś "Ghost Recon Advanced Shit".
Ergonomia ergonomią, ale ja wróżę temu projektowi źle... Lepiej by dobrą klamkę nam zrobili zamiast śmiesznego WIST'a, już sam VIS się by prosił o reaktywację w końcu 1911 służą do dzisiaj.

O! Nawet Rumuni sobie radzą lepiej:
Image
Image
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: MSBS a ACR

Postprzez Sarmata_VP w 08 Cze 2013, 19:32


Za ten post Sarmata_VP otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dienonych.
Awatar użytkownika
Sarmata_VP
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 27 Kwi 2013, 19:40
Ostatnio był: 02 Sty 2017, 15:02
Miejscowość: Sulejówek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości