World of Tanks

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: World of tanks

Postprzez marcel w 05 Kwi 2013, 00:55

@Cysiu,

Su76 to żal na kółkach, ale III tier, więc można się przemęczyć, z tym, że tak mnie do siebie zniechęciło, że odkryłem tylko Su85b i olałem to drzewko. Z Brytyjczykami jest dokładnie tak, jak Universal napisał, z tą uwagą, że mnie Valentine AT sprawił dużo więcej frajdy niż Marder. Teraz pełzam sobie AT-2: jeśli będziesz miał szczęście (wylosuje cię do topki, trafisz na ogarniętą drużynę), to możesz tą krową zdziałać prawdziwe cuda. Ten pancerz to poezja, 203mm z przodu na V tierze? O ile nie dasz się objechać i załadować od tyłu, czujesz się względnie bezpiecznie. Strzelać też sobie postrzelasz, 110mm penetracji, bardzo wysoka szybkostrzelność, można się pobawić. Niestety, działkiem manewrować możesz w dość ograniczonym zakresie, a gąski lubią z tego czołgu spadać, to akurat problem - nie możesz się ruszyć, a przeciwnik stoi tuż poza twoim zasięgiem, no i co panie zrobisz, nic nie zrobisz, patrzysz bezradnie jak cię punktuje. Aha, co mi się często zdarza - krytyczne uszkodzenia działa. Poza tym, większych wad nie zauważyłem.

Ale niemczakowe TD polecam całym sercem. :)
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler

Za ten post marcel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 05 Kwi 2013, 03:40

Universal napisał(a):@Terminus - a jak z pancerzem przednim SU-122-44? Ostatnio jak z nią walczyłem to dość łatwo wszystko wchodziło.

To zależy z czego do niego waliłeś :E
A tak na serio przedni to 90mm pod ostrym kątem, niby niewiele więcej niż w Jagpanterce [80mm] ale grając mam wrażenie, że o wiele mniej pocisków penetruje pancerz. Oczywiście jak się do ciebie "uśmiecha" z bliska 120/150mm lufa IX tieru to nie ma co się spodziewać za dużo.
Nie jest to więc "pancernik" pokroju brytyjskich AT7/AT15A i taktyka dla niego opiera się bardziej na manewrowości i dobrym kryciu.
Z drugiej strony miałem ostatnio taką irytującą bitwę, gdzie inny Su-122-44 zadekował się w budynku i można było do niego strzelać tylko "en face". Ładowałem w niego ze swojej 120-tki razem z jakimś IS-em długo i bez skutku. Wszystko schodziło. Podobnie jak jego pociski z mojego pancerza. IS nie miał tyle szczęścia :E
Innym razem niestety IS-3 od frontu mi wsadził 2 pociski pod rząd. Pewnie miał BL-9 na stanie.

Taka bitwa na szybko, w mieście. Otoczyły mnie i strzelałem się "na klaty" po kolei z Black Prince, Su-152, Jagpanther. Dostałem 9 razy w czołowy z bliska, weszły 2, 7 zrykoszetowało. Załatwił mnie dopiero T-29 na spółkę z VK. Nie znalazłem jeszcze planszy z weak pointami Su, ale tak patrząc to jedyny jaki może być od frontu to mały peryskop kierowcy, no chyba, że ktoś trafi w wentylator czy peryskop na dachu. Na szczęścia nie ma jarzma KM jak Jaga na froncie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 05 Kwi 2013, 16:21

http://www.youtube.com/watch?v=F0cJPTZJH_A - obrazek to to nie jest, światło mieli kiepskie, ale chyba starczy do poznania tych słabych punktów? ;)

Nie wiem z czego do niego waliłem, wydaje mi się, że z Tygrysa (z tym poprawionym działem 88/43). Momentami mam wrażenie, że WoT to wielka ruletka - "brytyjskie pancerniki" jak je nazwałeś, mogą mieć spenetrowany przód mimo rzekomej grubej ściany stali. To wrażenie potęgują Twoje obserwacje :(

@marcel - też mi się źle grało SU-76, ale parę znajomych osób twierdziło, że to dobry td. Przez to jestem sceptyczny do ocen chyba wszystkich pojazdów. No, IS-3 sobie wysoko cenię mimo wszystko i tu akurat moja opinia jest zbieżna z powszechną :D

Aaa, słowo o lekkich - mam BT-7 i A-20. Z tego co zauważyłem są dwie metody - jechać "na pałę" i kluczyć, albo znać na każdej mapie po parę strategicznych punktów. W pierwszej opcji dla ruskich tanków przydaje się (niewiele, ale jednak) podkręcony regulator silnika i zestaw naprawczy (do szybkiej naprawy gąsienic). W drugiej opcji musisz zainwestować te pół miliona na lornetę polową i kolejne 100.000 na siatkę kamuflażową.

Tak czy inaczej rozwijasz kamuflaż (załoga ma taką umiejętność dla każdego z nich), naprawę (jak z kamuflażem), radiostację (czyli badasz i kupujesz najlepszą, szkolisz radiotelegrafistę). Działo (+ działonowy i ładowniczy) to najmniejszy problem. W pierwszej opcji non stop jeździsz, kręcisz między budynkami, nieregularnie, żeby zminimalizować ryzyko trafienia. Chociaż pewnie tak czy siak oberwiesz, a zerwanie gąsienic to gwarancja zniszczenia. Warto szukać artylerii, jeśli jest jedna to czasem taranowałem (przy uprzednim ostrzelaniu).
W drugim przypadku lepiej siedzieć w krzajdach z lornetą w takim miejscu, by wszystko widzieć, a jednocześnie mieć kilka dróg ucieczki. No i co by jeszcze - nie masz co się wdawać w walkę, jeśli już - to albo z bardzo bliskiej odległości, albo z bardzo dalekiej. Szukaj osamotnionych niszczycieli bez ruchomej wieży lub haubic. Jeśli zostaniesz spostrzeżony, uciekaj między silniejszych towarzyszy. Dowódcy może się przydać "szósty zmysł", ale bardzo długo się do niego dochodzi.
Ostatnio edytowany przez Universal, 05 Kwi 2013, 16:32, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 05 Kwi 2013, 16:25

To widziałem, ale raczej miałem na myśli plansze z grubością pancerza i słabymi punktami w pancerzu, nie tylko rozmieszczenie załogi i zbiorników.

A nawet biało- ruska ruleta ;-)

Edit: a wiesz co. Pociski z 88 Tygrysa jakoś częściej przebijają mi front niż inne na tym tierze. Raczej wszyscy nie strzelają goldem...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez atikabubu w 05 Kwi 2013, 17:43

Image

Jak się ma narzędzia, to wszystko można :caleb:
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal, Cysiu.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: World of tanks

Postprzez M3Fis70 w 07 Kwi 2013, 01:09

Ktoś mi łaska powiedzieć jakie są zarabiacze w drzewku ZSRR?
-KV1 oczywiście mam
-T34-85 dość tani w naprawie i amunicja nie za droga
-Su-26 niewiele naprawa oraz ammo ale bitwa musi być naprawdę wypas.

Może T-28 pancerz prawda papierkowy, ale szybki, dobre działo 85mm oraz dość celne w ruchu.
T-50? w sumie nim nie jeżdżę warto? Dorobię się czegoś?
Zwykły T-34? Nie pamiętam już jak to z nim wyglądało?
Ogarnia ktoś mniej więcej zarobki SU-85b? Tym mi sie przyjemnie jeździło ale nie wiem czy się opłaca, albo czy się opłaca bardziej niż Su-26?
Najlepiej coś do V Tier'u ewentualnie VI ale często trafia się w nieciekawe bitwy.
Poza tym mam SU-100* i IS'a* i KV-1S* oraz leveluje KV-3
(*w tych bydlakach ammo drogie 1 pestka ponad 1000 a ostatnio mam słabość do missów)
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: World of tanks

Postprzez Gwizdek w 07 Kwi 2013, 01:31

M3Fis70 napisał(a):Może T-28 pancerz prawda papierkowy, ale szybki, dobre działo 85mm oraz dość celne w ruchu.
T-50? w sumie nim nie jeżdżę warto? Dorobię się czegoś?
Zwykły T-34? Nie pamiętam już jak to z nim wyglądało?


M3Fis70 T-28 juz dawno nie ma 85 mm działa :/, T-50 fajna zabawka ale jak wymaksujesz, zwłaszcza do driftowania między ciężkimi i w miarę zarobki. T-34 na maxie to jest cud maszynka i fajnie się sreberka kosi - sam sprzedałem ale zamierzam wrócić.

Także ja polecam KV-1 i T-34 do nabijania kasy.
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 01:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 07 Kwi 2013, 07:48

Ja tam mam ciągle w garażu Su-85 z V tieru. Może już nie to co kiedyś jak miało ban guna, ale dalej się tym fajnie walczy i zarabia.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez Woland w 07 Kwi 2013, 09:06

M3Fis70 napisał(a):Zwykły T-34? Nie pamiętam już jak to z nim wyglądało?

Szybki, zwrotny, a armata najlepsza to 57mm bo szybko strzela, jest celna, i całkiem sensowne szkody wyrządza.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: World of tanks

Postprzez M3Fis70 w 07 Kwi 2013, 12:34

Chodziło mi o zarobki @Woland.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: World of tanks

Postprzez Woland w 07 Kwi 2013, 12:56

Sensowne. Ogólnie rzecz ujmując opyla się, poza tym przyjemnie się gra a to też ma znaczenie. Na przykład tak chwalony BDR 1G dla mnie był nudny, nie polubiłem grania tym czołgiem.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: World of tanks

Postprzez Iłja w 07 Kwi 2013, 13:52

BDR G1B to koszmar... chociaż i tak lepszy od B1 :/ Za to ARL44 nawet przyjemny.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości