World of Tanks

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 04 Kwi 2013, 18:37

Jako, że przez pomyłkę zaznaczyłem nie to co trzeba okno przy zakupie golda :facepalm: stałem się dość niespodziewanie posiadaczem czołga premium.
I muszę powiedzieć, że z miejsca stał się moją ulubioną zabawką.
Małe, zwrotne, szybkie, wredne i z solidną wyrzutnią ziemniaków
jednym słowem
Su-122-44 :D

Ukochana Jagusia poszła w odstawkę...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: World of tanks

Postprzez atikabubu w 04 Kwi 2013, 18:55

I tak w 8.6 znerfią pewno :caleb:

No i tego... http://worldoftanks.eu/news/6733-public-test-update-85/
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: World of tanks

Postprzez Iłja w 04 Kwi 2013, 18:59

Czołgi za premkę zą irytujące. Jeździ się, nie powiem, przyjemnie (kupiłem jeden :/ Do dzisiaj żałuję), kredyty lecą... ale po co to? Nowych czołgów nie badasz (chyba że marnujesz kasę na konwert expa), a kredyty równie dobrze można zarabiać na KV-1, gdzie też się strasznie trzepie kasę. Chociaż ta sama ilość kasy zabierze ci ze 20% więcej gier. Też mi różnica.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 04 Kwi 2013, 19:03

Ale ja dawno temu odpuściłem sobie rozwijanie drzewek. Mam ze 3 czołgi którymi jeżdżę wyłącznie dla rozrywki Cruiser III, PzIV i Su122-44, więc kasa czy doświadczenie mnie nie interesują specjalnie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez atikabubu w 04 Kwi 2013, 19:29

Iłja napisał(a):Też mi różnica.


No, ciekawe co powiesz na VIII tierowego prem tanka jak będziesz musiał uzbierać na IX albo X tiera. :E
Mój garaż to na dobrą sprawę jest wart z 20M srebra, z czego połowę natłukłem na moim Löwuniu. Bo VIII tierowy prem tank ma na tyle zwiększony mnożnik pieniędzy za obrażenia, że trzeba się postarać by stracić...

A wcześniej kosiłem kasę przed-nerfowym SU-85 z działem mordercą, co widać po liczbie bitew na tej maszynie. :E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: World of tanks

Postprzez Iłja w 04 Kwi 2013, 19:34

Zebrałem na E-75. Bez jeżdżenia na T34, ba nawet bez jeżdżenia na KV-1. Samo się zebrało, 1k tutaj, 2k tam i tak poleciało. Więc sry, twój argument jest inwalidą ;x

I tak w 8.6 znerfią pewno

O toto. Su-122-44 i ten jeszcze jeden td'ek sowiecki są strasznie przegięte w mojej opinii. Więc pewnie znerfią.

Mam ze 3 czołgi którymi jeżdżę wyłącznie dla rozrywki Cruiser III, PzIV i Su122-44, więc kasa czy doświadczenie mnie nie interesują specjalnie.

Cruiser III - słaby w mojej opinii.
PzIV - Ze 105mm fajny :D Dopiero co skończyłem na nim jeździć, bo dobijałem do drugiej VK-i.
Su-122-44 - Nie mam zdania :D

A ja tam kocham Hellcata, chociaż Kv-1s też jest całkiem fajne. Przy czym muszę też wspomnieć że Tiger II i E-75 też są fajne.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: World of tanks

Postprzez Terminus w 04 Kwi 2013, 19:52

Iłja napisał(a):Cruiser III - słaby w mojej opinii.
Ale fajnie wygląda :P Gra by była nudna gdyby wszyscy grali tymi samymi "najlepszymi" tankami.
PzIV - Ze 105mm fajny :
Mi się dalej fajnie gra po znerfieniu do 75mm. W końcu przypomina prawdziwą czwórkę i jest medem a nie pseudo TD.
Su-122-44 - Nie mam zdania :D
Mocne choć wolno przeładowujące się działo. Przyzwoity mocno nachylony pancerz od którego często-gęsto rykoszetuje. Szybki i zwrotny. Niższy i o mniejszym profilu niż Jaga. Dobrze zbilansowany i dobrze wyglądający AT.
Oczywiście z IX tierami dużo nie zwojuje ale na ogół w bitwach dość dużo wytrzymuje, w tym "westernowe pojedynki" z Jagą i innymi AT do VII tieru.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: World of tanks

Postprzez jos w 04 Kwi 2013, 22:28

Iłja, coś bzdury opowiadasz :P

Powyżej 6 tieru żaden zwykły czołg nie pobije w zarabianiu srebra czołgu premium. Dla przykładu średnia zarobku na su-122-44 z premką to 41k na CZYSTO. No i szkolenie załogi bez przeszkalań, druga ważna rzecz. Mój obiekt 268 zawdzięcza mu 3 pełne perki i połowę czwartego.
Gdyby to SU miało zostać znerfione, to by to zrobili dawno temu. No i zrobili, zmniejszając prędkość obkrętu o 2 stopnie.
Wadami tego tedeka jest mała ilość hp, niecelne działo o długim czasie skupiania i drogie pociski o niskiej penetracji.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: World of tanks

Postprzez Iłja w 04 Kwi 2013, 22:49

Powyżej 6 tieru żaden zwykły czołg nie pobije w zarabianiu srebra czołgu premium.

I dlatego nie jeżdże czołgami wyższego tieru w celu zarabiania kredytów, tylko w celu zdobywania expa.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 04 Kwi 2013, 23:41

Fakt, KW-1 idzie ładnie przycapić, na żydzonej jednodniowej darmowej premce wyciągnąłem na dobrej bitwie niespełna 60k na czysto. Tym niemniej wolałbym Löwe albo T34. Lub by zrobili z IS-3 to samo co z T34, czyli zmienili go w czołg premium pozostawiając go graczom którzy go posiadają w garażu :D

@Terminus - a jak z pancerzem przednim SU-122-44? Ostatnio jak z nią walczyłem to dość łatwo wszystko wchodziło.

Iłja napisał(a):Czołgi za premkę zą irytujące. [...]kredyty równie dobrze można zarabiać na KV-1, gdzie też się strasznie trzepie kasę. Chociaż ta sama ilość kasy zabierze ci ze 20% więcej gier. Też mi różnica.

Gratuluję wyników na zwykłych tankach i współczuję rozgrywek na premiumach skoro nie widzisz różnicy :O Ja widzę dość istotną, a chętnie przygarnąłbym jakiegoś premiuma lub chociaż fundusze nań, by zrekompensować dowolną bitwę IS-7, gdzie tylko nieuszkodzony czołg z "Rozpruwaczem" nie przynosi strat.
Ostatnio edytowany przez Universal, 04 Kwi 2013, 23:44, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: World of tanks

Postprzez Cysiu w 04 Kwi 2013, 23:43

Ja natomiast chciałbym zapytać: Czy jest tu może ktoś, kto gra TD'kami rosyjskimi lub brytyjskimi? Jakie taktyki walki zalecacie tymi pojazdami? Druga rzecz: Czy ktoś z was gra może trochę czołgami lekkimi? Bardzo chciałbym pograć jako zwiadowca, ale nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać.

Jak do tej pory grałem najwięcej amerykańskimi TD'kami (idę w stronę niszczycieli z wieżami) i jestem w tej chwili w posiadaniu M8A1 i T49. Oba niszczyciele sprawują się bardzo dobrze. M8 wydaje mi się być całkiem dobrym pojazdem do wsparcia. Polecam działko 57mm - gra psychologiczna. Działo to wygląda bardzo niepozornie i w połączeniu z dość wątłą budową samego pojazdu ukazuje nas małym, niezbyt groźnym celem. Działko natomiast ma świetną (jak na ten tier) penetrację (chyba ok. 150mm pociskiem PP), ale zadaje małe obrażenia (poniżej 100), co jednak rekompensuje dobrą celnością i szybkostrzelnością. Przeciwnik atakowany przez inny pojazd będzie bardziej skłonny odstawić nas na drugi tor, a wtedy możemy go zasypać gradem pocisków, które bez wielkiego trudu przebiją pancerz nawet KV-1, z tym, że, jak to mawia Darth ReX - "KV mają miękki brzuszek.".

Co do T49 zaś... Nie gram co prawda zbyt długo, ale jest to zdecydowanie najprzyjemniejszy pojazd, jakim przyszło mi do tej pory kierować. Działo (odziedziczone po M8A1) jest całkiem niezłe nawet w walce z pojazdami V-tego tieru, natomiast po kupnie nowej wieżyczki możemy zamontować już działo M1A1, które zapewnia taką samą szybkostrzelność i celność, lecz zadaje dwa razy większe obrażenia (zdarzało mi się, że nawet powyżej 200) i sporo lepszą penetrację. I tutaj pojazd pozwala nam już na więcej agresji w działaniu (choć dalej z zachowaniem sporego dystansu od celu, bo niestety pancerz wciąż jest "papierowy") i grę podobną do lekkiego czołgu. Ja natomiast polecam ukrywanie się za czołgami ciężkimi (Churchill lub KV) i walenie zza nich - o ile KV ma działo, które łupie całkiem nieźle, to w Churchillu konkretniejsze działo opracowujemy dość późno. W ten sposób zyskujemy duet zdolny do zatrzymania nawet połowy wrogiej drużyny.

Co prawda gram jeszcze za krótko, żeby dawać komuś rady odnośnie samej gry czy taktyki, ale chciałem podzielić się swoimi dotychczasowymi spostrzeżeniami. :)
Awatar użytkownika
Cysiu
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 07 Maj 2009, 19:46
Ostatnio był: 20 Kwi 2023, 23:35
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 84

Re: World of tanks

Postprzez Universal w 04 Kwi 2013, 23:54

Miałem Valentine AT (II tier od razu przeskoczyłem na wolnym), Alecto, AT-2, teraz AT-8.

Valentine nie jest jakiś wybijający się ponad inne - po prostu stoisz z daleka, podobny do Mardera, ale z nieco słabszym działem. Alecto jest niezwykle niski, przez co można się schować za dowolną kupką gruzu. Ale oberwiesz nawet z kałacha (pancerzyk chitynowy - że na hita - 10 mm). Mimo wszystko przyjemnie się nim grało.

AT-2 jest niezły jeśli stoisz naprzeciwko IV/V/VI tieru - pancerz przedni ma dość jednorodny, a "jarzmo" (papierek) jest wbrew pozorom chyba najsłabszym punktem z przodu. Ustawisz się pod lekkim kątem i żaden czołg porównywalnego tieru nie ma większych szans Cię przebić - chyba, że trafi w te małe weakspoty jak wspomniane jarzmo lub małą wieżyczkę. Z boku trochę gorzej, ale chyba ma te 100mm, więc lekkie III tieru nawet nie przebijają pancerza. Jest niezły jeśli chodzi o obronę, a na upartego potrafi też ugryźć - działko jest na tyle szybkie (weź to z większą penetracją), że można coś tam zniszczyć nawet V/VI tieru - przy czym nie ma co szarżować, chociaż wyjście w pole nie jest aż tak niebezpieczne.

AT-8 ma gąsienice z Haribo. Zrywają się przy większości strzałów. Ma kijowy pancerz "dachu", przez co wystarczy, że przeciwnik jest na niewielkiej górce i przy odrobinie szczęścia wali jak chce. Ma też sporawą wieżyczkę dowódcy. A i od biedy czasem zdarza się mu wpuścić w przedni pancerz 200mm coś od przodu. Ale to ostatnie działo ma niezłe. Łatwo go zajechać, jest strasznie powolny. Jeśli zajedzie Cię coś szybkiego to nie masz szans na obronę, choć z drugiej strony ostatnio odbiłem dupą chyba z 10 pestek Type 58 - nie wiem, czy on był taki słaby, czy ja miałem tyle fuksa. W swoje umiejętności w tym wypadku nie wierzę, kręciłem się tylko jak z oparzonym tyłkiem.

Czekam na AT-15 - ma ciekawe działo (szybkie, z niezłą penetracją, celne i stosunkowo mocne), ale zanim dotrę do VIII tieru miną wieki. I pewnie zdążą go znerfić.

Tak naprawdę angole nie różnią się jakoś specjalnie od reszty. Też musisz się trzymać z tyłu, tylko przy niższych tierach od swojego możesz trochę zaszaleć i pojechać do przodu.

Z rusków - SU-76 przemęczyłem, SU-85B mi się nie podobało. Sprzedałem, nie wróciłem. Preferuję S-35CA, więc Ci nie pomogę w tym.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości