Survarium - ogólna dyskusja

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez KoweK w 03 Kwi 2013, 16:38

Jasina, nie było żadnego takiego newsa.

Piłat napisał(a):Zdjęci które trzeba zrobić, ma być takie oficjalne, czy też bardziej klimatyczne w stylu post-apo?

"Photo of yourself" i nic więcej nie napisali. Czyli pewnie dowolne, byleby była twoja twarz.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Jasina w 03 Kwi 2013, 19:03

xKoweKx napisał(a):Jasina, nie było żadnego takiego newsa.

A ja pamiętam że taki news była jeszcze przed zmianą wyglądu strony na obecny, ale skoro go nie ma to lepiej zmieńmy temat w porządku?
Awatar użytkownika
Jasina
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 22 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Inowrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez KoweK w 03 Kwi 2013, 21:06

Jasina napisał(a):A ja pamiętam że taki news była jeszcze przed zmianą wyglądu strony na obecny

A to ciekawe... bo cały czas mamy ten sam wygląd, który nigdy nie został zmieniany! :E W końcu działamy dopiero od 3 dni.

- - -

A jak już jesteśmy przy testach alpha, to właśnie zostały uruchomione zapisy. By się zapisać należy wejść w ten link [ http://www.survarium.com/en/news/survar ... n-now-open ], zarejestrować się na forum, a potem wypełnić formularz z linka.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez jqs w 04 Kwi 2013, 11:25

A nie wiecie z czym się wiąże bycie testerem alpha? Tzn. jakie są prawa i obowiązki itp.
jqs
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 31 Gru 2012, 12:27
Kozaki: 0

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Jasina w 04 Kwi 2013, 15:39

jqs napisał(a):A nie wiecie z czym się wiąże bycie testerem alpha? Tzn. jakie są prawa i obowiązki itp.

To jest raczej community alpha a nie komercyjna praca prawdziwego testera.
Szkoda że nie mogę zapisać się od razu ale muszę wysłać plik z normalnego kompa a teraz muszę siedzieć na wooden PC. :(
Awatar użytkownika
Jasina
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 22 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Inowrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Kristof w 06 Kwi 2013, 15:50

projekt bardzo mnie interesuje i nie mogę się doczekac. A we F2P to ja za bardzo nie wierzę... Mikropłatności... Jasne ;)
Jeśli mamy do czynienia z takim universum jak zapowiadają twórcy, jakiś sensowny wybór broni czy wyposażenia to wprowadzać F2P byłoby strzałem w kolano(dla twórców oczywiscie). Próbowałem wcześniej kilku gier on-line o róznej tematyce i zawsze kiedy gra dawała jakieś większe czy bardziej rozbudowane mozliwości rozwoju były płatności i wcale nie mikro :) Owszem... może za free lub z niewielkimi nakładami da się grać ale pewnie będzie tak, ze ten kto będzie chciał wywalić na grę więcej forsy będzie po prostu miał dostęp do duzo lepszego arsenału.
- Niech Cię zona pochłonie!!!
- Już pochłonęła :)
Awatar użytkownika
Kristof
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 04 Kwi 2013, 13:45
Miejscowość: Polanica-Zdrój / Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Glaeken w 06 Kwi 2013, 16:42

Kristof napisał(a):Owszem... może za free lub z niewielkimi nakładami da się grać ale pewnie będzie tak, ze ten kto będzie chciał wywalić na grę więcej forsy będzie po prostu miał dostęp do duzo lepszego arsenału.

Twórcy zarzekają się, że tego nie będzie. Gracz który dokonał jakiejś płatności za lepszą broń, przedmiot etc. , nie będzie miał przewagi nad graczami którzy grają za friko.

Bardzo podobnie działa gra online Team Fortress 2. Kupione przedmioty nie dają jakiejś drastycznej przewagi, z reguły tylko upiększają wygląd samej postaci, wydają dziwne dźwięki etc. A jeśli nawet któreś dają, to trzeba skompletować określony typ ekwipunku (buty, pancerz, broń etc. dla określonej klasy postaci) aby odczuć realną korzyść i mieć przewagę w grze. No i można swobodnie wymieniać się zdecydowaną większością przedmiotów z innymi graczami, istnieje także crafting.... więc w każdej chwili różnica w posiadanym ekwipunku może zostać wyrównana. A kiepski gracz niezależnie od posiadanego super-ekwipunku i tak będzie dostawać po tyłku. Uważam, że balans w tej grze akurat został zachowany, tytuł jest niezmiennie popularny już od kilku lat. Zobaczymy w jakim kierunku pójdą twórcy Survarium.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez ZiomB w 06 Kwi 2013, 17:26

Glaeken napisał(a): Kupione przedmioty nie dają jakiejś drastycznej przewagi, z reguły tylko upiększają wygląd samej postaci, wydają dziwne dźwięki etc.

Tak zwane wydłużacze e-penisa.

Kristof napisał(a): Mikropłatności... Jasne ;)

A która obecna szanująca się gra F2P nie posiada mikropłatności?
Twórcy muszą na czymś zarabiać, jeżeli chcecie ujrzeć więcej gier tego studia. :)
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Pangia w 06 Kwi 2013, 18:30

ZiomB napisał(a):
Glaeken napisał(a): Kupione przedmioty nie dają jakiejś drastycznej przewagi, z reguły tylko upiększają wygląd samej postaci, wydają dziwne dźwięki etc.

Tak zwane wydłużacze e-penisa.

Jedni będą sobie tak przedłużać e-penisa, inni będą mieli na celu wyróżnienie się spośród tłumu, coby nie było sytuacji, że na serwerze jest dwóch tak samo wyglądających graczy z podobnym/takim samym nickiem (raz tak miałem w Soldacie, że facet bawił się w mojego sobowtóra, a później jeszcze dał na mnie vote-kicka, że niby podrabiam samego siebie :E)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez StalkerCiastek w 06 Kwi 2013, 19:00

Znane są wymagania sprzętowe? Bo nie wiem czy się na te testy zapisywać.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Jasina w 06 Kwi 2013, 19:19

W formularzu do alphy twórcy wymagają podesłania pliku DxDiag. Czy ktoś jest mi w stanie prosto wytłumaczyć co to za plik ( czym on jest, za co odpowiada, bo twórcy napisali jak go uzyskać)?
Awatar użytkownika
Jasina
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 22 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Inowrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Glaeken w 06 Kwi 2013, 19:23

StalkerCiastek napisał(a):Znane są wymagania sprzętowe? Bo nie wiem czy się na te testy zapisywać.

O silniku Vostok Engine:
Dziennik Dewelopera #3 napisał(a): Zaprojektowany dla kart graficznych o minimalnych parametrach odpowiadających GeForce 8800 z 512MB pamięci video.

Jasina napisał(a):W formularzu do alphy twórcy wymagają podesłania pliku DxDiag. Czy ktoś jest mi w stanie prosto wytłumaczyć co to za plik ( czym on jest, za co odpowiada, bo twórcy napisali jak go uzyskać)?


Tu masz wszystko opisane, jak go uzyskać, czym on jest i po co: http://survarium.pl/zapisy-do-wersji-alpha/
Ostatnio edytowany przez Glaeken, 06 Kwi 2013, 19:29, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive StalkerCiastek, Jasina.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron