Bandyci - zadania poboczne

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Bandyci - zadania poboczne

Postprzez eXZab w 18 Mar 2013, 17:44

Witam
Czy te zadania nie są czasem pokręcone? Czy na wysypisku najpierw bierzemy zadanie od Dzikiego, czy Jogi? Przecież w tych zadaniach zabijamy Stringowa. Jak to możliwe, że najpierw go zabijamy, a później Joga każe nam się z nim spotkać?

Nie wiem czy to bug czy ja źle coś zrobiłem. Najpierw wybrałem misje dla Jogi i jak Joga czekał na przystanku to wykonałem 2 misje dla Dzikiego. Poźniej skończyłem te misje dla Jogi i poszedłem zająć Pchli targ. Zabiłem co do 1, ale po jakimś czasie stalkerzy się tam respią i żaden z bandytów tam nie przychodzi. W celu misji mam zaznaczone, że przynajmniej 1 bandyta musi stać na straży, ale od dłuższego czasu nikt sie nie pojawia. Czy to jest błąd, czy ja czegoś nie zrobiłem?

Edit:Pytam o pendrivy każdego ważnego NPC (nawet kupuję inf bez zawartości) i nie mogę znaleźć 1 pendrive dla czystego nieba, 1 pendrive do Bazy neutralnej (Stalkerzy Kordon), 1 pendrive dla Wolnośći i 1 pen dla Powinność.
O ostatnią rzecz o jaką chciałbym zapytać jest kradzież na wysypisku. Czy mogę oprócz fantów odzyskać pieniądze?
eXZab
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 10 Mar 2013, 19:54
Ostatnio był: 08 Kwi 2013, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez Piłat w 18 Mar 2013, 18:34

1) Nie możesz wykonać tej misji jednocześnie dla obu tych panów (tj. Jogi i Dzikiego Napra). Musisz się zdecydować. Jeżeli jednak tak zrobiłeś, to obawiam się, że już nie naprawisz tego błędu. Zalecam wczytanie save przed podjęciem tej niefortunnej decyzji.

P.S.
- Taka dobra rada wujka Piłata...
Wykonuj rozpoczęte misje do końca, to nie będziesz mieć żadnych problemów.

2) Jeśli chodzi o pendrive'ry to musisz pytać barmanów różnych frakcji.

3) A co do skradzionych fantów, to możesz odzyskać jedynie rzeczy. Pieniądze przepadną.

Za ten post Piłat otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive eXZab.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez eXZab w 18 Mar 2013, 19:30

Dzięki kozak za pomoc. A co do tych pendrivów, to każdego npc wypytałem wielokrotnie i dalej mam 4 ulepszenia do odnalezienia. Powiedz mi, czy jak pendrive jest w schowku, to czy barman powie o tym, czy zdarzają sie też takie w ciemno.
eXZab
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 10 Mar 2013, 19:54
Ostatnio był: 08 Kwi 2013, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez eXZab w 18 Mar 2013, 20:23

Edit: mam jeszcze pytanie w sprawie artefaktu bąbla, który znajduje się w Magazynach Wojskowych w anomalii chemicznej (jeziorko). Bąbel jest w rurze, tylko utknął mi tak, że nie moge go dosięgnąć. Z 2 strny go nie widzę więc go nie przesunę, może granatem?
eXZab
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 10 Mar 2013, 19:54
Ostatnio był: 08 Kwi 2013, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez Piłat w 18 Mar 2013, 20:30

Wystarczy, że spytasz barmana co jest w środku skrytki, a on Ci odpowie że są w niej dane/materiały konkretnych ulepszeń. Oczywiście nie muszę wspominać, że musisz być przynajmniej w neutralnych stosunkach z daną frakcją, aby takowe informacje otrzymać.

Odnośnie artefaktu, to kombinuj, chłopcze.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez jalkavaki w 18 Mar 2013, 20:36

Jeden Pendrive dla Czystego NIeba dostajesz od Susłowa za zabicie wszystkich dzików na wieży (na samym początku rozgrywki).
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez Pangia w 18 Mar 2013, 21:59

eXZab napisał(a):Dzięki kozak za pomoc. A co do tych pendrivów, to każdego npc wypytałem wielokrotnie i dalej mam 4 ulepszenia do odnalezienia. Powiedz mi, czy jak pendrive jest w schowku, to czy barman powie o tym, czy zdarzają sie też takie w ciemno.

Zakładam, że 2 peny dla Czystego Nieba dostałeś z zadań. Info o trzecim ma Zwinniak ("Towar jest w plecaku na plecach trupa", koszt 800 RU)
Trzeci pendrive dla mechanika stalkerów w Kordonie jest nie do zdobycia - nominalnie Włóczęga - koleś, którego masz uratować w pierwszym pobocznym zadaniu dla Wilka - ma po zapytaniu się dawać o nim info, ale tego nie robi - ten fix obchodzi tego buga i pozwala na uzyskanie tego pendrive'a (Wilk da Ci go w nagrodę za ww. zadanie), poza tym Sky Reclamation Pack v1.0 to naprawia i wtedy Włóczęga daje Ci info o schowku.
Trzeci pendrive dla mechanika Wolności otrzymasz za zadanie z najemnikami w Dolinie Mroku (jak Czechow Cię spyta "Jesteś gotów pomóc Wolności jeszcze raz?" mówisz "Tak" i dowiesz się, o co chodzi)
Trzeci pendrive dla mechanika Powinności otrzymasz za zadanie poboczne dla Pustelnika (siedzi pod bazą stalkerów w Agropromie).
A z dyskami dla mechanika bandytów i mechanika stalkerów w Agropromie nie masz problemu? :E
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive eXZab.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez eXZab w 19 Mar 2013, 17:40

Dla bandytów znalazłem 3, dodam, że sporo płacą za te pendrivy. Jeżeli chodzi o wolność to wykonałem dla Jara te zadanie w nocy i ostatnie jakie zrobiłem dla wolności, to te z tą fabryką i nie miałem ich już więcej. A skąd bierze się misja i od kogo ją dostanę ( elminacja bandytów chyba na wschód od bazy wolności, bo ja takiej nie miałem). Może przez radio?

Dodam, że 1 misje na wysypisku mam zablokowaną, może to dlatego. Odebrałem zadanie od Jogi (spotkać się ze Stringowem na przystanku) i w tym czasie wykonałem 2 misje dla Dzikiego. Kolega pisał, że przez to mogło mi się zablokować przejęcie Pchliego Targu (na niekończnym zadaniu robiłem inne). I jak chce przejąć Pchli Targ dla bandytów. to stalkerzy się tam respią, w nowo zdobyte miejsce nie przybywa, żaden bandyta jak by się zwiesiło.

U powinności wszystkich pytałem i nie miałem info o pendrive.
Znalazłem 1 w Kordonie (miejsca ostrzeliwania przez wojsko na zachód, fabularne przejście z Bagien do Kordonu).
2 nie znajdę, bo wilk mi nie dał za misję.

Czy jest możliwość, żeby naprawić zapis? Zrobiłem sobie wszyściutko na cacy, przygotowałem się do Limańska, przechodzę z Czerwonego Lasu do Limańska, a tu w połowie ładowania wywala mnie do pulpitu. Teraz za każdym razem jest tak samo, dodam, że nie dam rady wczytać poprzedniego savu. Czy ktoś mógłby sprawdzić mój save, proszę o pomoc.

http://speedy.sh/nrwTB/Save-Stalker-CS-eXZab.rar
eXZab
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 10 Mar 2013, 19:54
Ostatnio był: 08 Kwi 2013, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez Pangia w 19 Mar 2013, 18:55

eXZab napisał(a):Dla bandytów znalazłem 3, dodam, że sporo płacą za te pendrivy. Jeżeli chodzi o wolność to wykonałem dla Jara te zadanie w nocy i ostatnie jakie zrobiłem dla wolności, to te z tą fabryką i nie miałem ich już więcej. A skąd bierze się misja i od kogo ją dostanę ( elminacja bandytów chyba na wschód od bazy wolności, bo ja takiej nie miałem). Może przez radio?

Ach, więc zrobiłeś to zadanie od Czechowa? Przepytuj więc Gandzię (zawsze spytaj o to, co jest w schowku), on ma informacje o pozostałych dwóch dyskach. Co prawda u mnie zdarzało się, że ten gnój po 10 minutach przepytywania wciąż nie chciał dać informacji o danych schowkach, ale on je posiada, tylko trzeba cierpliwości.
eXZab napisał(a):U powinności wszystkich pytałem i nie miałem info o pendrive.
Znalazłem 1 w Kordonie (miejsca ostrzeliwania przez wojsko na zachód, fabularne przejście z Bagien do Kordonu).
2 nie znajdę, bo wilk mi nie dał za misję.

Jeśli chodzi o Powinność, to jedną informację ma major ze strzelnicy (durniejszego nazwiska mu nie mogli dać, poza tym on nie powie, że w schowku będzie pendrive, ale sam schowek jest drogi - 4000 RU, o ile pamiętam), drugą ma albo Mitaj (handlarz), albo major ze strzelnicy, a trzecią Kryłow, przy czym Kryłow ma info o dysku dla mechanika stalkerów z Agropromu.
U stalkerów z Kordonu to tak jak mówiłem - jeden jest w schowku i go masz, następny jest zbugowany (fix najwidoczniej nie pomógł - u mnie, zdaje się, też nie zawsze działał, ale to też może być moja wina - edytowałeś plik fsgame.ltx), ostatni na 99% był przy ciele generała wojskowych siedzących w starej fabryce czy co to tam jest w Kordonie (miałeś misję na zabicie tych lepaków). Dlaczego 99%? Ano raz mi się zdarzyło, że koleś dysku nie miał i byłem 2 pendrive'y w plecy :( Generała łatwo poznać - ma Beryla z hełmem M12 Sfera (czyli wygląda dokładnie tak samo, jak gracz noszący Beryla) i ma tylko Forta-12.
eXZab napisał(a):przygotowałem się do Limańska, przechodzę z Czerwonego Lasu do Limańska, a tu w połowie ładowania wywala mnie do pulpitu

Daj nam loga. Może coś się spieprzyło po drodze i da się jeszcze temu zaradzić.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive eXZab.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez eXZab w 19 Mar 2013, 19:59

Oto log do CS:
http://speedy.sh/xFt5q/LOGS-eXZab.rar
Dzięki za chęć pomocy, sporo się dowiedziałem co do tych pendrivów. Ja przeważnie klikałem max 10 razy, a ty mówisz, że 10min :D
eXZab
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 10 Mar 2013, 19:54
Ostatnio był: 08 Kwi 2013, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez Pangia w 19 Mar 2013, 20:33

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ....t.a.l.k.e.r. - clear sky\gamedata\scripts\_g.script:975: bad argument #2 to 'format' (string expected, got nil)

Wystaczyło tylko tyle.
O ile pamiętam, to jakiś randomowy BugTrap, którego nie ominiesz, po prostu coś się spieprzylo i tyle, ale poczekaj jeszcze na kogoś innego - zawsze jest szansa, że się pomyliłem :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Bandyci - zadania poboczne

Postprzez eXZab w 19 Mar 2013, 21:32

Szkoda, bo chciałem dokończyć grę.
Dodam, że przeinstalowanie gry również nie pomogło.
Pewnie spieprzyło się na dobre, ale można jeszcze próbować.

Jak grałem 2 raz w tą część, to autosave mi nie działał, a jak by działał to by nie było problemu. Ostatnim razem w Czerwonym Lesie Strielok wbiegł do tego tunelu i fabuła nie pociągła dalej. Brak cut-scenki, nie otrzymałem misji o anomalii. Klikłem autosave i problemu nie było. Najgorsze jest to, że zapisałem sobie o prawie połowe gry wcześniej :D.

A przypominasz sobie początek gry z SC, te misje poboczne na bagnach. Słyszałem, że tam można dostać 2 pendrivy, a o 3 trzeba zapytać tego gościa od PDA. Problem w tym, że wykonałem tą misję chaoytycznie, brakło mi czasu na pozostałe misje, które mi anulowano. Kompromis polega na tym, że nie dostałem kamizelki i prawdopodobnie 1 pena. Za plac maszynowy dostaje się tą kamizelke (chyba), czy jest jakiś sposób, aby szybko oblecieć te zadania za które dostaniemy najwięcej pieniędzy, przedmiotów? Ten kawałek gry bardzo się liczy, ponieważ zdobycie dobrej kamizelki, ulepszenia, czy pieniędzy za te poboczne zadanie znacznie umilą grę. Proszę o pomoc w tej sprawie (bagna, misje poboczne).

Bym zapomniał :D. Jak nie zdążymy z czasem, to raczej nie ma możliwości powtórzenia misji?
eXZab
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 10 Mar 2013, 19:54
Ostatnio był: 08 Kwi 2013, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości