Wasz ulubiony bohater

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Wasz ulubiony bohater

Postprzez Kudkudak w 25 Lut 2013, 16:57

Hej, jeśli był taki temat, możecie go usunąć. Każdy z Was zapewne ma swoją ulubioną postać z kreskówki, gry czy książki, filmu czy czegoś innego. Może podzielicie się to wiedzą i opowiecie, co takiego Was zachwyciło w tej postaci, co zrobiła by stać się Waszym ulubieńcem. to ja zacznę zgodnie z ideą tematu:

Książki:
- Geralt - wiedźmin, samozwańczy Rivijczyk. Zabójca potworów, wyprany z uczuć morderca. Ale czy na pewno? Starzy badacze i wiedźmini musieli coś spieprzyć, gdyż pozostały w nim resztki uczuć i miłości. Mimo iż wykonuje brudną robotę a z jego wyglądu często się naśmiewają, Geralt jest kimś fascynującym - potrafi wykonać skomplikowane akrobacje i wyjść z wielu tarapatów. No i jego "teksty" (te z książki) ;)

- Jaskier - z tejże samej sagi co Geralt - przyjaciel wiedźmina i totalne przeciwieństwo powyższego. Udający twardziela i herosa, mimo to tchórz kryjący się za innymi. Liczy się dla niego głównie dobra zabawa, popijawa i często rozkosze. Z zawodu bard, układa pieśni, bardzo często o Geralcie - przeżywając z nim przygody ma w sumie dużo do opowiedzenia. Ten czasem ma jeszcze lepsze odzywki niż Gwynbleidd :) Prawdopodobnie polubiłem go i szybko zaprzyjaźniłem się z bardem, bo po części... przypomina mnie :)

Edytuję o:

- Chan - oczywiście ten z moskiewskiego metra, a nie z Mongolii. Niby Artemek jest głównym bohaterem, niby Hunter jest takim kozakiem, ale Chan urzekł mnie od samego początku gdy przeczytałem jego wypowiedzi - a gdy mi się już taki spodoba, to inni muszą porządnie zapracować :D Chan, spokojny, ale gdy nadarzy się odpowiednia okazja, staje się wilkiem. Budzi autorytet i częściowe zaufanie - wiecznie skryty, jakby żył swoim własnym, innym życiem. Tak jakby szedł w przeciwną stronę tunelu.

Kreskówki i bajki:
- Smok Wawelski - bohater bajki "Przygody Baltazara Gąbki", którą zapalczywie oglądałem za młodu. Pamiętam jak byłem smutny, kiedy właśnie się kończyła moja ulubiona bajeczka :)

- Włóczykij - bohater z bajki o Muminkach. Bardzo go lubię i pamiętam, że polubiłem tak bardzo jego nazwę, że za młodu chciałem się tak włóczyć jak on. Chociaż Buka też niczego sobie, to i tak Włóczykij rządzi ;)

Film:
- Mad Max - oczywiście że on, jak nie ktoś inny. Mad Max od początku do końca był i jest moim liderem. Król szosy, bezkresna wolność i do tego Mel Gibson jako odtwórca tej zacnej roli. Czasem wyobrażałem sobie, jak by było gdybym to ja musiał przeżyć w takim świecie, wyposażony w postapokaliptyczne auto, łańcuch i obrzyna. Te polowania na paliwo...mmm :)
Ostatnio edytowany przez Kudkudak 08 Mar 2013, 16:31, edytowano w sumie 3 razy
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach, Realkriss, scigacz1975.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Adam w 25 Lut 2013, 17:57

Cholera, lista będzie dłuuuga :D

Książki:
- Red Shoahert - główny bohater książki "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich, czyli wszystkim nam znanej Biblii każdego fana Stalkera. Choć utwór ten czytałem w gimnazjum (jakieś cztery lata temu :D ) to i tak doskonale pamiętam jego zepsute wnętrze. Najbardziej w nim zachwyciła mnie ta nieskrywana nienawiść do Ścierwnika Barbridge'a.
- Vito Corleone - bohater książki, filmu i gry o niezapomnianej nazwie "Ojciec chrzestny". Widziałem Vita we wszystkich wyżej wymienionych odsłonach. W książce poznałem jego życie, w filmie zakochałem się w świetnie rozegranych scenach przez Marlona Brando i Roberta de Niro w drugiej części. Choć sama postać jest niegodna naśladowania, Corleone wpoił wszystkim ludziom pojęcie słowa "szacunek" oraz bardzo ważnej roli "rodziny" w życiu prawdziwego mężczyzny.

Kreskówki i bajki:
- Koziołek Matołek - ostoja mojego dzieciństwa, niejeden zna tą "mądrą głowę". Nie muszę chyba wyjaśniać dlaczego go uwielbiałem. Po prostu mam niezwykły sentyment to tego bohatera.
- Skaza - czarny charakter z bajki "Król Lew". Potomni okrzyknęli go największym skur*ysynem na świecie. Bajki Disneya w owym czasie ukazywały historie z życia wzięte: brat zabija brata, eksterminacja Indian przez Europejczyków (Pocahontas), nienawiść do słabego i rozwiązłego ludu (Dzwonnik z Notre Dame). Skaza wyrósł do rangi jednej z moich ulubionych postaci. Nie tylko, że podczas swojej piosenki wygląda niczym Hitler. Twórcy odpowiednio zadbali o przeszłość tegoż lwa. Ciągle odsuwany, niekochany przez rodziców, obserwował jak skupiają uwagę na Mufasie. Blizny przeszłości w sposób niezwykły odbiły się na jego przyszłych działaniach.
- Sąsiedzi - czyli Pat i Mat. Także część mojego dzieciństwa. Chłopaki byli fantastyczni, a odcinek "Klucz" to po prostu legenda :D Takie bajki nigdy nie wrócą.

Film:
- Generał Brygady Francis X. Hummel - jeden z bohaterów filmu "Twierdza" Michaela Baya. Postać niesamowita, pomimo, iż w początkowej fazie filmu jest czarnym charakterem, jego wypowiedzi mnie nieraz poruszyły. Kto oglądał film, ten wie, że celem generała była walka o prawa i przywileje dla poległych dla ojczyzny żołnierzy USMC. W ostatnim akcie swoich poglądów nie zezwolił na wystrzelenie rakiet, przez co został zastrzelony przez swoich podwładnych. Naprawdę, potencjał postaci zmarnowany, choć nie można powiedzieć, że do końca ;)
- Antonio Montana - tytułowy bohater filmu Briana de Palmy "Człowiek z blizną". Uwielbiam w nim wszystko. Postać stworzona przez Olivera Stona i wykreowana w sposób idealny przez Ala Pacino po prostu jest doskonała i nieskazitelna. Sam film też dobry, a osobiście nie widziałbym żadnego innego aktora w roli człowieka, który z samego dołu, trafił na szczyt i z powodu swoich moralnych zasad, spadł na sam dół.
- Charlie Chaplin - źródło mojej inspiracji, najbardziej rozpoznawalna postać na świecie. Wykreowana przez niego postać trampa, czyli biedaka w meloniku i z laseczką, jego gesty, ruchy ciała i mimika to mistrzostwo.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez pan kozaq w 25 Lut 2013, 18:54

Książki:
-Artem- młody i sympatyczny, stalker który pomógł całemu metru, a w młodości dużo nabroił...
Kreskówki, Bajki:
- nigdy raczej nie miałem ulubionych bochaterów... no chyba że za bajkę uznamy "Kapitana Bombę", no to wtedy cała załoga Orzeła jest sympatyczna :)
Filmy
-Ja raczej takowego nie posiadam, ale pewnie zostanie nim w przyszłości jakiś łowca zombie...
Image
Image
Image

Za ten post pan kozaq otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: Wczoraj, 17:58
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Terminus w 25 Lut 2013, 19:25

Kolejny spamerski temat...
Film: Kapitan (Jürgen Prochnow) z Das Boot
Książka: Pirx
Komiksy/bajki: nie pamiętam nikogo ciekawego.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Tajemniczy w 25 Lut 2013, 21:06

Książki
-Red Shoeheart z "Pikniku na skraju drogi"
-Robinson Cruzoe z "Przypadków Robinsona Cruzoe"- mimo przeciwności losów nie poddał się. Książka nadal aktualna mimo tego że wyszła w XVIII w.
Kreskówki
-Mr.T z "Drużyny A"- temu kto miał swoje dzieciństwo w latach 90 nie muszę bliżej opisywać kto to- po prostu postać kultowa i mój miszczu z dzieciństwa :D
Film
-Leonidas z "300"- człowiek który zginął za ojczyznę i umiał porwać innych do walki
-Don Vito Corleone z "Ojca Chrzestnego"- postać kultowa już takich ludzi jak on nie ma
-Henri 'Papillon' Charriere z "Papillona"- człowiek dla którego wolność jest najważniejsza i nawet trudy niewoli nie zniszczą w nim marzeń o wolności.
-John Rambo z serii filmów "Rambo"
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Kałach w 25 Lut 2013, 21:49

Książki - Artem z ''Metro 2033''
Kreskówka - Kot który nie jest kotem z ''37'' (kreskówka na YouTube)
Gry - Striełok ze ''S.T.A.L.K.E.R.a'' oraz Geralt z ''Wiedźmina''
Serial - Jack z ''Lost''
Film - Robert z ''Jestem Legendą
Image

Za ten post Kałach otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 11 Kwi 2024, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Kudkudak w 25 Lut 2013, 22:29

"Jestem Legendą", no bez dwóch zdań film idealny i wspaniały sam w sobie.

Wracając do tematu, to oczywiście Jack Sparrow - kim ten pan jest chyba mówić nie muszę. Wspomnę tylko że rola ta została odegrana mistrzowsko i dlatego go tak polubiłem - tchórz starający się zawsze postawić na swoim. A jednak powiedziałem.

Joker - prawdziwy psychopata i jeden z symboli strachu. Cud miód ;)
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Piłat w 25 Lut 2013, 22:48

Uwielbiam takie tematy...

Książka: Andrzej Kmicic (Potop)
Film: Andrzej Kmicic (Potop)
Gra: Andrzej Kmicic (M&B Ogniem i Mieczem)
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Realkriss w 26 Lut 2013, 12:17

Temat spamerski, ale bardzo fajny.

Książki:
Randle Patrick Mc Murphy z "Lotu nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya.
Człowiek wolny jak wiatr, łobuz o złotym sercu, mądry błazen ze smutkiem pod podszewką.
Scarlett O'Hara "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell.
Złośnica, której nic nie złamie.

Komiksy:
Kriss de Valnor z "Thorgala".
Piękna, pyskata i niezależna, może idzie do celu po trupach, ale nie jest z kamienia.

Film:
Louise z filmu "Thelma i Louise" (gra ją Susan Sarandon)
Twarda babka (wygląda na to, że tylko takie lubię).
Maximus Decimus Meridius z "Gladiatora" (Russell Crowe)
Wojownik, odważny, przystojny, wierny ideałom. Idealny.

Gra:
Garrus Vakarian z serii "Mass Effect"
Bo kocham go :E

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LordIlidan.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Przemek77 w 26 Lut 2013, 13:42

KSIĄŻKA:
Jarosław Haszek - "Przygody dobrego wojaka Szwejka", "Nieznane przygody dobrego wojaka Szwejka".
Józef Szwejk - poczciwy idiota (ale czy na pewno...?), gawędziarz, "wierny żołnierz C.i.K. armii". Poprzez swoje dosłowne do bólu wykonywanie rozkazów i poddawaniu się dziejowym prądom obnaża absurd całego tego wojennego systemu. Na każdą okazję ma gotową anegdotę, chłopina do tańca i do różańca.

Nad resztą muszę się zastanowić.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez majorek22 w 26 Lut 2013, 15:22

Książki:
Mordimer Madderdin - inkwizytor z cyklu książek Jacka Piekary. Bezlitosny sukinsyn i człowiek głębokiej wiary. Potrafił trzeźwo ocenić sytuację, nie był pokazany jako heros, a jako osoba obdarzona kilkoma przydatnymi talentami.
Jakub Wędrowycz - bimbrownik, zbrodniarz wojenny, morderca, czarownik, wioskowy egzorcysta. Genialna postać.
Filmy:
Jakoś żadnego specjalnego faworyta nie mam.
Kreskówki:
Timon i Pumba - bezapelacyjnie. Reszta zawodników odpadła w przedbiegach. Ten duet miażdży wszystko.
Gry:
Thane Krios - śmiertelnie chory najlepszy zabójca w galaktyce. Głęboko wierzący. Najciekawsza postać w całej serii ME.
Wilk Morski Klanu Espadre
Awatar użytkownika
majorek22
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 28 Cze 2011, 15:37
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 13:12
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Wasz ulubiony bohater

Postprzez Tormentor w 26 Lut 2013, 17:35

Książki:
Pies w "Pies który jeździł koleją"
A co? Dobra psina była.

Filmy:
Fox Mulder - za wyszukane poczucie humoru. Mistrz.

Gry:
Kane z Command & Conquer :)
Abe z uniwersum Oddworld

Kreskówki:

Sharky :D Pamiętacie?
Image

Za ten post Tormentor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości