Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez S.T.A.L.K.E.R. 12 w 28 Cze 2012, 05:58

OFF
:

Historia o odbudowie świata, "miałem trzech przyjaciół", spotkanie z Królową-Matką, Hugo, ostatnia rozmowa z Sędzią, nieznacząca decyzja i poznanie prawdy o Pałkarzu.
Sam świat też zapadał w pamięć, morza plastiku czy mięsne fontanny są czymś raczej niecodziennym.
Please respond.
S.T.A.L.K.E.R. 12
Stalker

Posty: 93
Dołączenie: 12 Kwi 2009, 14:08
Ostatnio był: 27 Lip 2012, 18:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Wayathin w 03 Lip 2012, 22:08

Zakończenie w Thief: Deadly Shadows i misja w sierocińcu.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Kudkudak w 24 Lut 2013, 12:31

Far Cry 3
:

Większość z Vaasem i po części z Citrą. Vaas, wyśmienity bohater i fantastyczne sceny; uwielbiam misję z odbiciem konwoju, kiedy z jednego z nich wychodzi Vaas. Lubię też scenę podczas której trzeba go zabić. Trochę bez niego pusto...


God of War 3
:

Morderstwo na Hermesie, wyjątkowo brutalne i krwawe. Walka na Kronosie i wykończenie go. Gdyby pokazali więcej z Afrodytą, byłoby git :caleb:


BioShock 1 i 2
:

Scena z siostrzyczką i ogólnie to, co tam widzimy. Wlewająca się woda, otoczenie, gra na emocjach...


Cry of Fear
:

Pierwszy przeciwnik i szaleniec z piłą łańcuchową. Mniam.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Juraszka w 25 Lut 2013, 21:37

Zna ktoś Neverwinter Nights z dodatkami SoU i HotU? Pamięta ktoś Deekin'a?
:

Może nie była to jakaś wielka postać, ale wkuła mi się w pamięć, szczególnie teraz gdy gram w NWN2 a tego sympatycznego kobolda spotkałem w Neverwinter... Jego przygody, śmiało można byłoby opisać w formie książki :)
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Merhius w 21 Cze 2013, 06:20

Da, Cry of Fear... po tym jak dzisiaj pograłem 4 godzinki...
Moje pierwsze i zwłaszcza drugie spotkanie z tym pojebem o trzech twarzach i z piłą w łapach... Jego wrzaski zza moich pleców gdy przed nim spieprzałem do dzisiaj odbijają się echem w mojej pamięci. Ale spotkałem go dawno. Natomiast jeżeli chodzi o moją dzisiejszą partyjkę CoFa to... Ten śmierdzący, brudny, złowieszczy labirynt w 4 rozdziale i jego chorzy mieszkańcy. Będę miał po tych gnojach uraz psychiczny do końca życia, takiego sic shit'a jeszcze nie widziałem... Do tego jak przeszedłem ten labirynt to mnie zabili nim dotarłem do zapisu :caleb: Musiałem tą padaczkę przechodzić dwa razy... Kto grał, wie co przeżyłem :ati:
Ostatnio edytowany przez Merhius, 22 Cze 2013, 04:19, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Markus Grizzly w 21 Cze 2013, 13:14

Zakończenie Hostile Waters:
:

Ostatnia - 21-sza misja. Płyniemy przez wyspę zbudowaną z ciała Obcych, nasz krążownik Antaeus 00 ma zabudowany w jednym z kadłubów działo antyasemblerowe (strzelające wiązką nanobotów niszczących wszystko do poziomu wody i prostych zwiazków chemicznych), które w poprzedniej misji unieszkodliwiliśmy. Naszym zadaniem jest dostanie się do centrum wyspy i zniszczenie mózgu sterującego ewolucją Obcych. W międzyczasie cały teren zaczyna dosłownie porastać wieżyczkami i fabrykami wroga. Po arcytrudnym przedarciu się przez hordy mutantów, systemy naszego okrętu, pokładowa nanofabryka i zamontowane działo dostają przeciążenia i wbijając się w mózg eksplodują. Pośród jęków i wrzasków ginących stworzeń, pośród piorunów i sztormu, na środku oceanu, który zaczerwienił się od krwi, nasz okręt z jedynym załogantem - nami - opada na dno. Giniemy raując ludzkość. Ostatni krążownik klasy Antaeus, oznaczony numerem seryjnym 00, ostatnia pamiątka po XX-wiecznym świecie wojen i pieniędzy spoczywa na dnie Pacyfiku, a wraz z nim chipy z umysłami martwych od lat żołnierzy. Wydaje się, że wszystko wróciło do porządku i świat odzyskał pokój, lecz w ostatniej scenie zakończenia widzimy glob, z którego odlatują 2 zarodniki obcych...

Gra wręcz genialna, połączenie strategii i strzelaniny, wszystko okraszone grafiką, która po 12 latach prezentuje się nadzwyczaj dobrze, muzyką dopełniającą poczucie zagrożenia i świetną grą aktorów głosowych. W dodatku zakończenie oferuje możliwość stworzenia kontynuacji.

Mogę jeszcze dodać, że ta feralna 13-ta misja z gierki wydanej w Play'u, która wyrzuca do pulpitu co 2 minuty, jest do przejścia: można jak pisano w innym temacie używać tylko armatohaubicy Warhammer lub też skorzystać z mojej mapki. Opracowałem ją 8 lat temu metodą prób i błędów, zajęło mi to kilka miesięcy :P . Przedstawiona jest na niej kolejność niszczenia wrogich posterunków: duże cyfry 1-2 oznaczają bazy Cabala, małe natomiast gniazda obcych. Użycie jej nie gwarantuje co prawda przejścia misji od strzała, ale ogranicza zacinki do kilku.
:

Image
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Dark Dante w 21 Cze 2013, 13:59

Gothic 2

:

Początkowy film o upadku Śniącego, cały Jarkendar no i zakończenie


Mass Effect 3

:

Zakończenie syntezą kiedy widzimy naszego kochanka/ę, Żniwiarzy którzy uciekają a potem rozbijająca się Normandia


A na sam koniec nasz rodzimy, ukochany Wiedźmin 2 Zabójcy Królów

:

Ścieżka Rocha, uratowanie Triss i oszczędzenie Letho. Sam końcowy filmik zaraz po napisach jest po prostu świetny.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez ThermalsPL w 21 Cze 2013, 17:25

Moje to:

-Bioshock:Walka i pokonanie fontaina,i zakończenie.Uwielbiam jak te małe siory robią z niego sito :D
-Bioshock 2:Pierwsza walka z Big Sister.Wprost nie moge zapomnieć jak po raz pierszy strzeliłem w nią błyskawicą.Ten skrzek...
"Stary,dobrze że tu jesteś!Wpadłem jak śliwka w gówno!"-Strzelec Czystego Nieba
Awatar użytkownika
ThermalsPL
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 30 Cze 2012, 13:17
Ostatnio był: 01 Sie 2019, 16:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 6

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Papa Mobile w 21 Cze 2013, 19:01

Lokacja sierociniec i psychiatryk w Painkiller, kto grał ten wie.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Szpagin w 21 Cze 2013, 21:26

Half-Life 2
Ravenholm. Tu sytuacja wymaga drobnego wyjaśnienia. Byłem wówczas młody, głupi i biedny, więc grałem na piracie. Francuskim. (Żeby była jasność: mam teraz oryginał.) Wersja ta miała specyficzny błąd: na początku poprzedniej misji (Black Mesa East) nie zaskakiwał jeden skrypt, blokując całkowicie możliwość kontynuacji gry. Wybrałem z menu kolejny poziom (wszystkie były dostępne od początku. Dziwne.) i ląduję w jakimś ciemnym pomieszczeniu. Wychodzę na zewnątrz, a tam ni z gruchy, ni z pietruchy sceneria jak z horroru: mrok, kruki, trupy zwisające z drzew. Gdy zaczęły wyłazić zombiaki, w mig wystrzelałem całą amunicję, zostając z dziwną giwerą, której nawet nie wiedziałem do końca, jak używać. Potem szybko odkryłem, że mogę jej używać do rzucania przedmiotami we wrogów.

Black Ops II, a konkretniej pierwsze przejście gry.
:

Jak wszyscy wiedzą, gra ma kilka zakończeń zależnych od tego, jakie wybory i działania podejmowaliśmy w ciągu gry. Ja grając pierwszy raz schwytałem Menendeza, ale nie uratowałem Karmy. Efekt był taki, że główny zły ucieka z więzieni, zabija Woodsa i dokonuje samospalenia na grobie swojej siostry. Powiem tak: poprzednie części przyzwyczaiły mnie do happy endu, więc myślałem, że i tu wszystko skończy się dobrze. Takiego wała, dzięki czemu Treyarch zafundował mi opad szczęki.


Batman: Arkham City
:

Śmierć Jokera i cały mindfuck związany z tą postacią. Choć, z drugiej strony, twórcy zasugerowali to w kilku fragmentach, po prostu przy pierwszym przejściu nie zwracało się na to uwagi, dopiero przy drugim przejściu zaczynało mieć to sens.


Bioshock Infinite
Lot do Kolumbii oraz fragment w kościele. Dawno nie widziałem tak dobrego wprowadzenia do gry.
Do tego
:

sceny w 1984 roku. Nagle trafiasz do jakiegoś zdemolowanego budynku pełnego wariatów, słuchasz niepokojących nagrań, które zdają się przeczyć wszystkiemu, co do tej pory uważałeś o Elizabeth, by nagle zobaczyć ją samą, a właściwie jej postarzoną wersję, na tle atakowanego Nowego Jorku.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Merhius w 22 Cze 2013, 04:15

Znowu Cry of Fear :caleb:
Kolejny raz spotykam tą szmatę z piłą mechaniczną!!! ku*wa w lesie mnie napadł, ile tego gówna jeszcze będzie?! Ile jeszcze razy ten debil będzie szarpał mój układ nerwowy?! Czułem, kurna czułem że jak wejdę do lasu to spotkam tego zasrańca! CZUŁEM TO! Czemu? Bo to las, las to drzewa, a co się kojarzy z drzewami? PIŁA MECHANICZNA :mad: A miałem sobie dzisiaj pograć, miało być fajnie... TO NIE! Musieli mi w twarz rzucić tego przeklętego psychopatę! TRZECI RAZ, za pierwszym się tylko przed nim uciekało, za drugi trzeba było z nim pokombinować... A teraz co?! Muszę z nim "walczyć" na polanie w lesie w totalnych ciemnościach :mad: Jestem wzburzony, jakim ku*wa prawem muszę się znowu stresować?! Czemu już go nie odpuszczą?! Żeby chociaż drania dało się zabić... TO NIE! Musi być skubaniec nieśmiertelny... <szloch> Mózg mi obumrze od tego gnoja... Teraz leży jakaś gałka na środku polany i domyśl się teraz po ciemku do czego służy... Chyba kurde nie dam rady, ten gościu to wszystko czego nienawidzę i czego się boję w grach :mad:
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Ranger801 w 22 Cze 2013, 14:26

Wymienię tylko kilka momentów:
Crysis
:

Kiedy okazuje się że Prorok żyje

Call of Duty Modern Warfare
:

Zakończenie

Call of Duty Modern Warfare 2
:

Cała gra :E

S.T.A.L.K.E.R. Soc
:

Pijawka w podziemiach agropromu oczywiście

S.T.A.L.K.E.R. CS
:

Pierwsza wizyta w Czerwonym Lesie

Far Cry
:

Pierwsze spotkanie z mutantem

Metro 2033
:

Spotkanie z Hunterem


Było znacznie więcej takich momentów w różnych grach ale nie wymienię wszystkich bo post byłby ogromny :D
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości