Next-generation - wasze oczekiwania

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Szpagin w 21 Lut 2013, 09:28

Ja jestem trochę zawiedziony. Praktycznie nie pokazano żadnych materiałów z gry - same rendery. Jakoś trudno napalić mnie na konsolę, co do której nawet nie jestem pewien, jak wyglądają na niej gry. Chyba jedyną grą, której gameplay pokazano, był Watch Dogs, a i tak przypomina graficznie raczej Assassin's Creed 3 odpalony na PC. Spodziewałem się takiego skoku, jak między PS2 a PS3, tutaj niestety póki co go nie widzę. Poczekam do E3, może zaprezentują wtedy coś więcej, niż CGI.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 21 Lut 2013, 11:38

Mnie zaintrygowały jedynie dwie rzeczy: CD Projekt Red i mój ulubiony wydawca Paradox Interactive na liście partnerów. CDP to się domyślam, że albo zrobią porta Wiedźminów na PS4 albo ich cyberpunkowy projekt trafi również na PS4. Ale co tam robi Paradox Interactive ?! Wypuszczają głownie strategie historyczno-ekonomiczne na blaszaki... a na konsolach tego typu gier dotychczas praktycznie nie było (a jeśli nawet to były to niewypały)... czyżby jednak dobre strategie zawitają na konsolę? Mniam :D

Image
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Terminus w 21 Lut 2013, 11:44

Tak, tylko przerobią je na czas rzeczywisty, obsługę pada i wprowadzą rozgrywanie bitew w trycie FPP z autocelowaniem :ati:


A tak na serio: pewnie była przed premierą łapanka: chcecie być naszym partnerem? Możemy wrzucić wasze logo? Nie wyciągałbym z tego jakichś wniosków. Do starej generacji też dało się mysz i klawę podłączyć, więc o tym czy dane gry będą na platformie decyduje tylko i wyłącznie prognoza ilości nabywców. Dla wszystkich dwóch posiadaczy PS zainteresowanych strategiami nie będą robić portu.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez wobes w 21 Lut 2013, 12:32

Szpagin napisał(a):Ja jestem trochę zawiedziony. Praktycznie nie pokazano żadnych materiałów z gry - same rendery. Jakoś trudno napalić mnie na konsolę, co do której nawet nie jestem pewien, jak wyglądają na niej gry. Chyba jedyną grą, której gameplay pokazano, był Watch Dogs, a i tak przypomina graficznie raczej Assassin's Creed 3 odpalony na PC. Spodziewałem się takiego skoku, jak między PS2 a PS3, tutaj niestety póki co go nie widzę. Poczekam do E3, może zaprezentują wtedy coś więcej, niż CGI.


A ja się nie spodziewałem, bo czego więcej można się spodziewać po sprzęcie, który jest tylko kompromisem pomiędzy wydajnością, ilością ciepła i kosztami produkcji? To nie jest pecet dla entuzjastów za kilka czy kilkanaście tysięcy, dający milion klatek w full hd w każdej grze, tylko konsola złożona z mobilnych części, sprzedawana poniżej kosztów produkcji z cichą nadzieją producenta, że reszta się zwróci z gier.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez xionc w 21 Lut 2013, 13:07

Więc co robisz w tym temacie? Generalnie to tego sie spodziewałem po Sony: dużo dymu, mało ognia. Do tej pory nie mogą dojść do siebie po porażce jaką było (jest) PS3
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez KoweK w 21 Lut 2013, 13:10

je*ie od ciebie fanbojstwem chu*owego Xboxa na kilometr. :E W czym PS3 było porażką? Że miało darmowe multi w przeciwieństwie do Xboxa? :E

Szpagin, ty chyba nie wiesz co to rendery skoro tam jakieś widziałeś. A jeżeli myliłeś real-time z CGI to tylko świadczy o tym, że jednak to miało dobrą jakość.

Jedyne, co mi się tam spodobało to silnik Capcomu, a reszta wyglądała jak dobra produkcja na PC. Zresztą startowe tytuły zawsze słabiej wyglądają od tych, które wyjdą po paru latach.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ropasiak.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:58
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez impulse_101 w 21 Lut 2013, 13:24

@wobes Ta konsola na chwile obecna zapewnia bez problemu możliwości jakie są w PC dla entuzjastów o ile ich nie przewyższa.

Co do Capcoma to in-game może nie będzie taki filmowy jak na tych cut-scenkach ale grafika i fizyka bez problemu jest do uzyskania.
W ogóle cieszy mnie to ze w końcu poszli w fizykę bo to było o wiele bardziej zaniedbywane niż grafika. Co ważniejsze zdecydowano się na Havoka a nie na rozwiązania nV co ograniczy próby monopolizacji a wiec i pc na tym skorzystają.
Myślę ze ogólny niedosyt wynika bardziej z producentów gier i tego co pokazali (czyli prawie nic) niż z samej konsoli w sobie.

Jedno mnie martwi, Epic zaimpletowal w sandboxie UE4 narzędzia które ograniczają konieczność ingerencji programistów w stopniu jakim to miało miejsce. Oznacza to ze większość pracy przejma level designerzy, graficy i cala reszta tych "edytor-klikaczy". Wiadomo ze przyspieszy to proces tworzenia gry bo nie będą musieli biegać z każdym pomysłem do skrypciarzy tylko sami to wprowadza ale... już teraz można odczuć w grach typu CoD czy ME jak twórcy gier idą na łatwiznę zmieniając modele, piszczą nowy scenariusz i praktycznie wypuszczają dodatek do gry jako nowa cześć oznaczona wyższym numerkiem. Przy takim edytorze to już w ogóle nie wychyla nosa z sandboxa i będą klepać masowo odgrzewane kotlety :facepalm:
Mam cichą nadziej ze przesadzam i ten czarny scenariusz się nie sprawdzi.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 21 Lut 2013, 13:50

Glaeken napisał(a):Ale co tam robi Paradox Interactive ?! Wypuszczają głownie strategie historyczno-ekonomiczne na blaszaki... a na konsolach tego typu gier dotychczas praktycznie nie było (a jeśli nawet to były to niewypały)... czyżby jednak dobre strategie zawitają na konsolę? Mniam :D

- Magicka
- Showdown Effect
- Dungeonland

To tylko trzy gry z pamięci, które poradzą sobie bardzo dobrze na konsoli.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 21 Lut 2013, 13:55

xionc napisał(a): Do tej pory nie mogą dojść do siebie po porażce jaką było (jest) PS3

Statystyki temu przeczą:

:

Image

Ameryka Płn.: Xbox > PS3
Image

Europa.: Xbox < PS3
Image

Japonia: xbox < PS3
Image
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 21 Lut 2013, 14:30

Prosimy o oficjalne dane sprzedaży :caleb:

Uwagi moderatora:

Regulamin [przecinek Sovieta] punkt 5. Warn. - Wheeljack
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez meJKu w 21 Lut 2013, 15:29

Szpagin napisał(a):grą, której gameplay pokazano, był Watch Dogs

Najlepsze jest to, że Watch Dogs znowu pokazywano na PCie ; ) Ogólnie to jakoś graficznie na mnie nie zrobili wrażenia, podobne efekty (jak nie takie same) już teraz oferuje Crysis 3. Cena trochę odstrasza, bo ma być około 1900zł w przeliczeniu na nasze, chociaż jak na sprzęcior z odpowiednikiem Radeona 7850 cena trochę nie teges ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez KoweK w 21 Lut 2013, 15:38

meJKu napisał(a):Najlepsze jest to, że Watch Dogs znowu pokazywano na PCie ; )

Źródło tych rewelacji.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:58
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości