FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Kudkudak w 14 Lut 2013, 16:23

@ soviet ja czytam, myślę że należy im się ta ranga. Oprócz mnie czytają to też inni userzy, którzy nie kłują oczu żółtym kolorkiem. Głosuje na Canthira(wielki plus za mapki) i Rica.'
EDIT: zapomniałem o KOSHIM i jego "Bandyckich opowieściach".
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 14 Lut 2013, 17:32, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Gizbarus w 14 Lut 2013, 17:24

Sam jestem w stanie poprzeć kilka nominacji - takich jak Koshi czy Voldi. Pisali sporo i dobrze - czemu by nie? Przynajmniej coś by się działo na forum, a nie stagnacja jak u władzy w średniowieczu :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez impulse_101 w 14 Lut 2013, 17:42

Uchwalacie te pagony jak UE budżet :E

Ja jestem za, ciekawie piszą.
Natomiast myśle że lepiej by to wyglądało gdyby takie statusy typu moder, redaktor, vip czy opowiadacz były w formie znaczników dodanych w mniej jak to okreslił soviet 'oczo-kłującej' formie do zwyklych rang typu ekspert, tropiciel. Wtedy nie byłoby problemu że co 2-3 cia osoba na forum jest opowiadaczem i wypala nam statusem pixele na ekranie ...ale to oczwiscie tylko mój skromny koncept.
Ostatnio edytowany przez impulse_101, 14 Lut 2013, 17:52, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 14 Lut 2013, 17:51

No i impulse dał bardzo dobry pomysł, na który nie wpadłem. Trochę odchudziłem tę rangę - Elementary dostała ją chyba tylko za to że jest kobietą, a jakiś MacAron napisał tylko jedno krótkie opowiadanie...

Teraz co do kolorku - nowi opowiadacze dostaną tylko rangę bez koloru. Jeżeli będą dalej kontynuować swoje opowiadania to zastanowimy się nad kolorem. Nie wiem tylko czy dorównają poziomem do Dzikiego I Valentina.

A i wpadłem na pomysł, by zrobić z najlepszych opowiadań PDF-y i wrzucić do działu downloadu. Zrobię dzisiaj jednego PDF-a testowo i jeżeli mi się spodoba to na dniach powinien być już ładny zbiór.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Realkriss w 14 Lut 2013, 18:35

Pomysł jest git, tylko też trzeba uważać, żeby nie rozdawać zbyt hojną ręką, bo ranga straci na wartości.
Jak napisał Glaeken, Ric i Canthir na początek. Mają dorobek i uznanie.

Tylko może poczekajcie z przyznawaniem, aż się konkurs literacki rozstrzygnie, bo chyba wszyscy wymienieni powyżej biorą w nim udział. A nagrodą jest ranga :E
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Glaeken w 14 Lut 2013, 20:29

Niech najpierw sami nominowani wypowiedza sie czy takowy status chca.

Pomysl ze zbiorkiem i .pdf jest dobry, jesli Termi bedzie mial czas i checi to moze skrobnie nawet okladke i/lub pare ilustracji, a Kriss jesli zechce to zajelaby sie ich redagowaniem... skoro z tego co wiem i tak robi poprawki ;)

Co do poziomu opowiadan... co decydowaloby o tym ze dane opowiadanie powinno lub nie powinno znaleźć sie w zbiorku? Ilosc kozakow nie - bo czesto sa dawane jedynie za dobre checi lub z sympatii. Ranga nie - bo nie kazde opowiadanie danego autora bedzie dobre.

Kowek, odchudz tez reszte rang, wsrod redaktorow to chyba jest cala masa slupow. A jesli ktos kiedys cos pisal ale od dawna nie pokazuje sie na forum lub nie robi tego z jakiegos innego powodu to dac VISa jako dla osoby zasluzonej.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 14 Lut 2013, 20:44

Nie po to obiecałem ludziom dożywotnią rangę "Redaktora" za artykuł na głównej, by teraz się wykręcać i to zabierać. Mój avatar do czegoś zobowiązuje.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Glaeken w 14 Lut 2013, 20:54

No skoro obiecales to inna sprawa.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KOSHI w 14 Lut 2013, 21:48

Ja zaproponowałbym zamiast rang inny pomysł, żeby nie szafować terminami - temu się należy, tamtemu nie. Słusznie zaznaczono, że ilość Kozaków i to, kto co napisał nie jest wyznacznikiem, czy tekst jest dobry. Bo raz tekst wyjdzie, innym razem nie. A więc do rzeczy. Podejrzewam, że w dziale Literatura istnieje możliwość zrobienia pod forum. I tam wrzuciłoby się najlepsze utwory. Ktoś by musiał oczywiście wszystkie te opowiadania zweryfikować, co pewnie jest syzyfową pracą, ale myślę, że byłoby to nie głupie. W ten sposób nie ginęłyby dobre opowiadania w morzu różnej twórczości. Ewentualnie zrobić spis, jak kiedyś Carstein, tyle, że uaktualniony. Zdecydowanie szybciej, bo nie trzeba moderować. I w nim wypisać prace, które warto przeczytać. Jeśli jednak obstawiacie, żeby rangi były to szczerze powiedziawszy ciężko mi wskazać konkretne osoby. Każdy ma swój styl pisania, warsztat i pomysły, które jednym się podobają, a innym nie. Tak na szybko zapodam moje spostrzeżenia. Oprócz starych opowiadaczy mamy:

Canthir - pisze fajne shorty. Szybko i miło się to czyta.
Gizbarus i Voldi - stworzyli ciekawe opowiadania stalkerskie z dobrym klimatem
Ric - fenomenalne opowiadanie "15 tys. rubli" i dość ciekawa kolejna praca
Fender - ciekawa historia o Zonie + mroczne motywy i intrygująca tajemnica radaru Duga. 1 rozdział opowiadania jest niesamowity (ta sama półka, co Ric), później jest różnie, ale kilka części tego utworu ma niezłą moc.

Było też na forum kilka osób, które ciekawie pisały w ostatnim czasie, ale przestały. Np. Jo Mason - świetne opowiadanie Pingwiny + niezły utwór S-F. Było dobre opowiadanie stalkerskie qcyka0015, przewinęło się też coś z fantasy. Bodajże Ved Krig chyba się to zwało. Widać więc, że osób umiejących pisać jest sporo i ja bym nie osądzał, komu coś dać, a komu nie, bo każdy jakoś zasłużył na nią (Cantir, Gizbarus, Voldi, Ric, Fender na pewno). Ja stworzyłem coś zupełnie innego - opowiadanie o zombii i opowiadanie o najmniej lubianej frakcji w Zonie - Bandytach, bo mnie nie kręcą historie stalkerskie, ale doceniam dobre teksty innych i to, że ktoś o mnie wspomniał jako o dającym radę pisarzu. Dzięki. Także ja bym rangę opowiadacz kompletnie zlikwidował, a najlepszych prace przeniósł do pod forum, albo wyróżnił w spisie najlepszych opowiadań. Każda praca tych ludzi miała swój urok i każdy poświęcił sporo czasu, by ją stworzyć. Jakieś wyróżnienie i nobilitacja to jest na pewno i jest sprawiedliwie. Zrobicie natomiast, jak uważacie, bo jak pisałem, ja faworyta wyraźnego nie mam.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Glaeken w 14 Mar 2013, 11:50

Pytanie do wszystkich użytkowników: co byście chcieli ujrzeć, przeczytać, zobaczyć na stronie/forum? Czego chcielibyście więcej? Czego Wam brakuje? O czym chcielibyście przeczytać newsy/artykuły/felietony/wywiady? Z kim o czym, na jaki temat? W skrócie: Wasze oczekiwania zarówno wobec forum/strony stalker.pl ale i powstającej survarium.pl.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Kudkudak w 14 Mar 2013, 16:59

Popatrzył bym sobie na jakieś arty związane z potworami, szkicami monstrum czy concepty...lubię takie fajnostki i uwielbiam rysunki różnego rodzaju potwrów :P
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Cysiu w 14 Mar 2013, 17:01

Mógłbyś zrobić porządne arty o broniach ze wszystkich sztalkerów, bo te aktualne leżą i kwiczą. :P
Awatar użytkownika
Cysiu
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 07 Maj 2009, 19:46
Ostatnio był: 20 Kwi 2023, 23:35
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 84

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości