Ulubiony Mutant

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Który mutant jest twoim ulubieńcem.

Pijawka
177
35%
Nibyolbrzym
26
5%
Nibypies
18
4%
Mięsacz
24
5%
Dzik
10
2%
Poltergeist
10
2%
Chimera
43
9%
Burer
23
5%
Snork
109
22%
Kontroler
62
12%
 
Razem głosów : 502

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Bambo w 12 Lut 2013, 21:05

Te cholerne kontrolery, lubię je chyba tak bardzo jak nienawidzę. Jest to jedyny mutant którego mogę spotkać z 1000 razy a i tak zawsze sram po majtach. A jaki on ciekawy? Bardzo mnie interesuje jak powstał. Po ostatniej odsłonie Stalkera, tylko kilka mutantów jest owianych tajemnicą czyli: Pijawka, Snork i Kontroler bo te dziki i inne mięsacze to tylko efekt uboczny. Dlatego tak lubię/nienawidzę kontrolera. Pozdrawiam
Polegli towarzysze: [*} Boria Dzikus - Wolność (zabity przez Powinność) [*] Jarik Szpicel - Wolność (poległ zaatakowany przez Snorka) [*]

Bambo
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 22 Maj 2012, 12:11
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 23:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Voldi w 12 Lut 2013, 21:43

Co do kontrolera to ostatnio miałem fajną sytuację. Ciemna, deszczowa noc, Traper zlecił zabicie chimery. Odpowiednio wyposażony, najedzony, poprawiony energetykiem ruszam (bez latarki, tylko noktowizor) przełajem do kompleksu wentylacyjnego. Mijam w krzakach dwóch szwendających się Bandytów, wbiegam po nasypie na drogę i nagle JEB! Niebieski ekran, a ja leżę na ziemi. Wstaję, obracam się, a tu Kontroler Konstanty macha na mnie łapą i złowrogo warczy. Dostał serię, ale dalej macha! To podbiegłem i zacząłem ciachać go nożem w twarz, bo szkoda ammo i nie warto robić hałasu :E
Potem dobiegam do kompleksu i widzę chimerę... Ona też mnie zauważyła. Cały misterny plan podkradnięcia się, jak to się mówi... wylądował. Uciekam na parking pełen anomalii elektro, mutant za mną. Chciałem wpakować ją na anomalie, ale akurat pojawiło się paru Bandytów. Chimera zajęła się nimi, a ja wbiegłem na wzgórze i przy trzaskach dozymetru ściągnąłem z pleców zabrane na wszelakij słuczaj RPG. "Mała" trochę poskakała po bandziorach i powoli ruszyła w moją stronę. Ledwie zwietrzyła trop i padła... Te radzieckie wynalazki to mają moc! Jeden strzał i po potworze, dosłownie, ani śladu :E
Spokojnie wróciłem do Janowa, wypiłem z Traperem flaszkę i poszedłem spać.

Nie mogę się doczekać, aż dotrę do Prypeci i "dla sportu" wyjdę w środku nocy z nożem i jakimś małym pistolecikiem poganiać się z pijawkami. Uwielbiam je! Zauważyliście, że możecie do takiej pruć z granatnika/rakietnicy/miniguna, a one i tak będą was atakować? A spróbujcie tylko wyjąć nóż i ruszyć w jej kierunku. Spieprzają aż się kurzy! :E
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive silos.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez CrosSs w 25 Lut 2013, 22:26

Pijawka moim ulubieńcem :E Z dobrym shotgunem dostają zanim podejdą :D A nawet jak nie mam strzelby to i tak nie są groźne :)
Udanych łowów Stalkerze .
Awatar użytkownika
CrosSs
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 08 Sty 2012, 19:08
Ostatnio był: 21 Sie 2022, 16:11
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 9

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Ric w 26 Lut 2013, 00:33

Pijawa. Jak dla mnie jest to taki symbol Stalkera. Jedyny mutant, którego można się naprawdę obawiać, bo nigdy nie wiadomo gdzie się pojawi. Jedyny naprawdę oryginalny, który wymaga nieco wysiłku, by go ubić (głównie dlatego, że biega szybko dookoła gracza na niewidzialności i 80% strzałów często idzie w piach).

Cała reszta mutantów jest co najwyżej średnia. Reakcja na spotkanie każdego z nich jest w zasadzie taka sama. Atakuje mnie mięsacz, dzik, poltergeist czy snork - meh, wyciągam kałacha i po krzyku. Atakuje mnie kontroler - dla odmiany wyciągam nóż. Atakuje mnie nibyolbrzym - "No! Wiedziałem, że nie taszczyłem tego RPG na darmo :D".

Jedynie nibypies jeszcze jakoś się wyróżnia. Szczególnie na modach potrafi uprzykrzyć życie, gdy szuka się tego oryginału przez kilka minut odganiając się od iluzji.

W Zew nie grałem, więc ciężko mi ocenić Burera, chociaż po gamepayach patrzeć to taki poltergeist połączony z kontrolerem xD.
"Gówno chodzi ulicami" Szrama
Awatar użytkownika
Ric
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 26 Gru 2010, 17:15
Ostatnio był: 25 Sty 2015, 15:03
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Noiseless Viper
Kozaki: 34

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Kałach w 01 Mar 2013, 16:05

Moim ulubionym mutantem jest snork, podoba mi się to że mimo iż jest to mutacja człowieka to zachowuję się jak zwierze.
Może i snorki nie są jakoś szczególnie straszne ale pamiętam gdy pierwszy raz grałem w nocy w SoC, idę sobie przez X18 a tu nagle snork ci zza ściany wyskakuję <zawał>
Ostatnio edytowany przez Kałach, 01 Mar 2013, 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 11 Kwi 2024, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Adam w 01 Mar 2013, 16:31

Ulubionym w sensie mało denerwującym? Według mnie to nibyolbrzym. Starcie z nim zawsze kojarzy mi się z końcową walką bossów. Poza tym, jego budowa jest nieprzeciętna i widać, że twórcy bardzo się postarali. We wszystkich częściach daje niezłego kopa, choć w SoCu wydaje się być słabszy ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Kudkudak w 01 Mar 2013, 17:51

Mój ulubiony mutant to także snork - nie ze względu że jakoś łatwo go zabić, ba, czasem to nawet i ciężko go uchwycić, ale pasuje mi bardziej do klimatu S.T.A.L.K.E.R.-a niż pozostałe, chociaż jeśli to ja miałbym robić mutanty do tej gry, to GSC by mnie wykopało bo z FPS-a zrobiłby się hack'n'slash :D Bardzo podoba mi się wygląd potwora i pomysł jego zrealizowania - dodam, że w CoP jest nieco bardziej obrzydliwy, gdyż poprawiono teksturki i wygląda jeszcze bardziej makabrycznie niż przedtem - zwłaszcza plecy...
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez stalker3467 w 03 Mar 2013, 20:46

Snork bo są niezwykle skoczne zwinne i bez problemów powalą na ziemie człowieka.
Ale i wygląd bo jak mówią stalkerzy to boją się go.Pasuje jak ulał do klimatu panującego
w Zonie.Albo to iż się podnosi na chwilę żeby oznajmić na kto jest szefem na jego terenie.
Robiąc to stara się pokazać swą siłę
Ostatnio edytowany przez stalker3467, 27 Mar 2013, 17:44, edytowano w sumie 1 raz
Samotność to wolność i swoboda od problemów.

Za ten post stalker3467 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive snorek, kajzerPL.

stalker3467
Wygnany z Zony

Posty: 27
Dołączenie: 09 Gru 2012, 16:29
Ostatnio był: 09 Maj 2014, 14:53
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 2

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez eXZab w 15 Mar 2013, 16:40

Uwielbiam walczyć z kontrolerem.
eXZab
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 10 Mar 2013, 19:54
Ostatnio był: 08 Kwi 2013, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 6

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Iłja w 31 Mar 2013, 14:09

Definitywnie Kontroler. Do dzisiaj pamiętam pierwszą grę w Stalkera, idę sobie wesoło tunelem pod Agropromem, a tu nagle... łup :D
Strasznie smutne że tak go spłycili notabene. Można go było rozwiązać w zupełnie inny sposób, zrobić go bardziej jako bossa, a nie nieco mocniejszego mobka, którego i tak łatwo ściąć kałaszkiem... on rzekomo jest mutantem psionicznym, więc czemu nie miał jakiś hordek minionów, jakichś zombie-stalkerów w pobliżu, jakichś mutków mniejszych wyganiających Naznaczonego z kryjówek pod lufy zombiaczków? :/
Co do innych... pijawka jest na drugim miejscu (te wycie przy pierwszym spotkaniu i zaskakujące ciosy :) ), a chimera na trzecim, głównie za emocje związane z unikaniem morderczych ciosów w ostatniej chwili. Reszta jest raczej marna, zwłaszcza zmarnowany Nibyolbrzym którego idzie zdjąć na jeden-dwa pociski z podwieszanego granatnika.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Bartłomiej w 31 Mar 2013, 18:59

Nibypies to bardzo groźny i niebezpieczny mutant ponieważ atakuje nie sam ale z pomocą swoich chologramów/klonów które tworzy za pomocą mocy psionicznej. Plus żeby było zabawnie jego chologramy mogą ugryźć wiec jeżeli taka grupka mnie otoczy to mam problem :/ . "Ja" na walce z jednym nibypsem traciłem średnio od 3 do 5 :+: co mi się odbijało na gotówce (Gram zawsze na poziomie trudności Weteran). Zanim odnajdę tego prawdziwego psa to ciągłe fale chologramów mnie po prostu zalewają (Nie wiem w co strzelać :E ). Moją taktyką na walczenie z Nibypsem jest pociągnięcie mu serii z karabinka zanim wytworzy chologramy ale jeżeli taka seria go nie zabije to spieprzam jak najszybciej się da. Rada z mojej strony jest taka: Nie daj się okrążyć.
Właśnie dlatego między innymi wybrałem w ankiecie tego mutanta.
Гора с горой не сойдется, а человек с человеком всегда
Awatar użytkownika
Bartłomiej
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 31 Mar 2013, 00:51
Ostatnio był: 01 Kwi 2013, 17:24
Miejscowość: Припять
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Ulubiony Mutant

Postprzez Adam w 31 Mar 2013, 19:08

Moim ulubionym jest nibyolbrzym. Jest wybitnie obdarzony pięknością przez Zonę. Jego najlepsza odsłona wypada w SoCu, a zwłaszcza z modem Atlas Spawn, kiedy tworzymy przynajmniej dziesięciu kolegów i naprzeciw stawiamy kilkudziesięciu zwykłych bandytów w kurteczkach i płaszczykach. Efekt jest niezły. Na vanilii z nibyolbrzymem lubię się bawić w tzw. "ucieczkę", niczym w Indianie Jonesie, gdy ten ucieka przed wielkim głazem ;P
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości