Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Voldi w 08 Lut 2013, 14:32

Skończyłem "Snajpera" Howarda E. Wasdina. Książka była w Biedronce za 11,99 bodajże, ale niesamowicie ciekawa. Pierwsza książka, którą ukończyłem tak szybko. 420 stron zabrało mi trzy wieczory. Wasdin opisał w niej swoje dzieciństwo, mordercze szkolenia w SEALs, trafienie do elitarnego SEALs Team Six (porównywalna do oddziału Delta Force) udział w misjach "Pustynna burza", "Przywrócić nadzieję" (w Somalii) i bitwę w Mogadiszu (znaną m.in. z "Helikopter w ogniu"), w której omal nie stracił nogi. Zakończenie co prawda jest w stylu "I żyli długo i szczęśliwie", ale czego można się spodziewać po rannym członku elitarnego oddziału, któremu pomimo powrotu do zdrowia nie wróci dawna forma...
Mimo wszystko polecam. :)
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 09 Lut 2013, 22:32

Ja praktycznie minutę temu skończyłem czytać "Wspomnienia z martwego domu" F. Dostojewskiego. Książkę tą przeczytałem po lekturze "Innego świata" G-H Grudzińskiego i pomyślałem sobie że dużo się mówi o "Innym świecie", dużo o "Gułagu" Sołżenicyna a praktycznie bardzo mało się mówi o katorżnikach carskich... Jeśli ktoś zna tytuły innych książek o carskich katorżnikach(narodowość jest mi obojętna mogą być zarówno Polacy jak i Rosjanie) to proszę o podanie ich.
____
PS Teraz się zabieram za "Blaszany bębenek" G. Grassa.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co czytacie?

Postprzez Merhius w 11 Lut 2013, 06:59

Ja czytam ostatnio wszystkie książki z Uniwersum Metro 2033, czyli "Metro 2033", "Metro 2034", "Piter", "Do Światła" i "W Mrok". Mnie najbardziej podobały się te trzy ostatnie, bo nie pisał ich Glukhovsky :D Chodzi mi o to że w "podstawowych" Metrach było trochę zbyt nudno jak na mój gust, autor troszkę za dużo filozofował itd. Nie mam oczywiście nic przeciwko głębszym rozważaniom ale jednak było tego troszkę za dużo. Natomiast "Piter" jest dużo żwawszy, bym powiedział że jest to nawet komedia ponieważ autor (mimo niewielkiego doświadczenia) ma czasami niezłe fantazje i pare razy zdarzyło mi się rubasznie zarechotać przy książce, a to rzadkość. Co do "Do Światła" i "W Mrok" to to już zupełnie inna para kaloszy, panuje ciężki klimat, bywa smutno, ludzie czasami giną przez takie drobnostki że aż się nieprzyjemnie robi czytając, sporo scen zapada w pamięć, zwroty akcji urywają dupe a fabuła choć z pozoru wydaje się prosta, to jednak trzyma poziom i buduje napięcie. Jednum słowem - polecam!

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir, Kałach.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Co czytacie?

Postprzez KOSHI w 03 Mar 2013, 11:21

Mistrz i Małgorzata autorstwa wiadomo kogo. Książki jeszcze nie przeczytałem do końca, jestem gdzieś w połowie, ale muszę przyznać, że zacne to. Po Sklepach cynamonowych (które były niezłe i miały genialne opisy) i Powszechnej historii nikczemności (która mi kompletnie nie podeszłą) skusiłem się na to dzieło i nie żałuję. Klimat kapitalny, zwłaszcza Behemot mnie rozwalił. Jeździ tramwajem i piję wódkę z gwinta zajadając się marynowanym grzybkiem. Jest moc, trzeba by jeszcze sięgnąć po coś z realizmu.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Co czytacie?

Postprzez Kudkudak w 03 Mar 2013, 12:06

Ja osobiście czytam teraz Metro 2033, nareszcie zakupione, ale leniwie i bez pośpiechu, bo będzie tak jak z sagą Sapkowskiego, że za szybko przeczytam. Muszę przyznać że klimat miażdży i zasysa nas do środka jak czarna dzióra - nie da się oderwać. Muszę się tylko pozbyć głupiego nawyku sprawdzania umiejscowienia stacji, bo gdy np. Banzai mówi o Pawieleckiej, od razu na środek książki, plan metra i sprawdzam - kocham takie smaczki w książkach, po prostu lubię sobie stworzyć sobie mentalny plan akcji :D Przeplatanie czytam też nasze forumowe opowiadania, bo nie zgodzę się z tym co tu niektórzy twierdzą, że przeczyta je tylko 5 osób, a nawet jeśli tak, to te opowiadania będą miały więcej sensu niż suchary totumfackich.
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 03 Mar 2013, 12:19, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Co czytacie?

Postprzez Kałach w 03 Mar 2013, 12:16

Ja nie dawno przeczytałem ''Metro 2033'' i ''Metro 2034'' a teraz czytam ''Uniwersum Metro 2033: Piter''

Powiem tyle że książka bardzo różni się od M2033 i M2034 (wyraźnie widać zmianę autora i miejsca akcji) ale mimo to jest świetna i zachowała klimat

Gdy przeczytam ''Pitera'' biorę się za kolejną część ''W Mrok''. (Edit: tzn. ''Do światła'' pomyliło mi się :P )

@Kudkudak hehe ja miałem taki sam nawyk spoglądania na mapkę :D
Ostatnio edytowany przez Kałach 03 Mar 2013, 15:07, edytowano w sumie 3 razy
Image
Awatar użytkownika
Kałach
Stalker

Posty: 109
Dołączenie: 06 Sty 2013, 13:39
Ostatnio był: 11 Kwi 2024, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 27

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 03 Mar 2013, 14:34

Następna jest "Do światła", a potem "W mrok".

Kilka dni temu zakupiłem książkę "Sztuka Wojny". Wydanie które zakupiłem zawiera dwa traktaty wojskowe: "Sztukę Wojny" Sun Tzu i "Metody Wojskowe" Sun Pina.

Moją uwagę również zwróciła książka "Sztuka Wojny wg Machavielliego"... ale to po następnej wypłacie.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez El Diablo w 03 Mar 2013, 14:56

Jak na fana Behemoth przystało w ostatnim czasie zaliczyłem 2 prezenty od mojej Pani czyli "Behemoth - Konkwistadorzy Diabła", a zaraz po niej "Spowiedź Heretyka", tak więc dla fanów zespołu pozycja obowiązkowa, tym co nie przepadają lub nie są pewni również polecam, bo pozwoli Wam, albo polubić zespół jeszcze bardziej lub zupełnie znienawidzić :P Naprawdę czyta się jednym tchem i wciąga jak bagno! ;)
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 03 Mar 2013, 16:01

A ja przeczytałam ostatnio 5 tomów serii "Gone. Zniknęli" M. Granta.
Książka dla młodzieży, poleciła mi ją córka koleżanki.
Bardzo fajna fabuła, takie młodzieżowe science-fiction z horrorem survivalowym.

Na małe miasteczko niespodziewanie spada kopuła i z tego terenu znikają wszyscy powyżej 14 roku życia.
Dzieci próbują zaprowadzić porządek i przetrwać całą masę niebezpieczeństw, które czają się w tym hermetycznym świecie.
Co może wyniknąć z rządów odizolowanych, zdanych na siebie dzieci genialnie opisał W. Golding w doskonałym "Władcy much".
Tu widać inspirację "Władcą", ale to dobry wzór, a fabuła trzyma w napięciu i czyta się to jednym tchem. Nadspodziewanie dobre.
Cykl ma 6 części, ostatnia zostanie wydana w tym roku. Ja czekam na nią.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez SLAYER w 03 Mar 2013, 17:29

Teraz jestem w trakcie czytania niezłej książki pt."Akwarium" W.Suworowa.
Krótki opis książki :
Ta książka jako pierwsza odkryła sekrety najbardziej tajnego wywiadu na świecie - Głównego Zarządu Wywiadowczego, czyli GRU. Wiktor Suworow odtwarza swoje losy w bezwzględnym, paranoicznym świecie sowieckich służb wywiadowczych. Jako wyróżniający się dowódca kompanii czołgów został zwerbowany do wywiadu wojskowego przez podpułkownika Krawcowa, związanego z wpływową grupą nacisku w ZSRR. Po zrobieniu błyskotliwej kariery w Specnazie trafił do elitarnego GRU. Odbył mordercze szkolenie szpiegowskie i stał się agentem operacyjnym w Europie Zachodniej. "
Obrona kraju jest naszą POWINNOŚCIĄ
Awatar użytkownika
SLAYER
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 28 Maj 2010, 16:16
Ostatnio był: 14 Mar 2019, 15:26
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 18

Re: Co czytacie?

Postprzez Gwizdek w 03 Mar 2013, 20:49

Z książek W.Suworowa polecam też "Specnaz"

Ja w chwili obecnej czytam książkę Josepha Hellera "Paragraf 22"
Krótki opis:
"Jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku, a zarazem najsłynniejsza powieść o II wojnie światowej. Utrzymana w poetyce czarnego humoru, ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji, wyjaśnia mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu."

Wspaniała książka - polecam.
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 14 Sie 2024, 01:26
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: Co czytacie?

Postprzez LECH w 03 Mar 2013, 23:57

aktualnie jestem w technikum, więc czytam wszystkie lektury :D
później się wezme za "Piknik na skraju drogi", Sapkowskiego, Tolkiena i inne...
Awatar użytkownika
LECH
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Cze 2011, 20:40
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 16:01
Miejscowość: Jarocin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości