Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez tmatrix7 w 22 Cze 2012, 20:54

Ja poznałem STALKERA, kiedy byłem u kolegi. Czasami chodze do niego, żeby zobaczyć, jakie nowe gierki wyszły itp.- bo on zawsze z tymi sprawami jest na czasie. No i pewnego razu jak u niego byłem, to grał w Zew Prypeci. Pytałem się go, czy ma CoP'a na płycie, ale on akurat miał Bete. Za to kiedyś mnie odwiedził i pożyczył mi Cień Czarnobyla mówiąc"Żebyś ogarniał to wszystko, musisz poznać ten klimacik od korzeni". Oczywiście moja fascynacja CoP'em była przejściowa i nie miałem ochoty nawet instalować ShoC'a, ale w "kryzysie na kompie" zainstalowałem go, żeby było w co grać. Na początku w ogóle nie wiedziałem jak grać, ale z czasem "oswajałem" się z grywalnością i z tym całym tajemniczym klimatem. Ponad rok miałem tylko ShoC'a ... i to mi wystarczało, ale kiedyś, jak byłem w sklepie, wyczaiłem na półce CoP'a w przecenie-OSTATNI egzemplarz! Pomyślałem " Teraz, albo nigdy!" i zgarnąłem do koszyka. CoP'a zaczynałem z o wiele większym entuzjazmem, niż ShoC'a. Niedługo po zakupie i ukończeniu CoP'a, ten sam kolega pożyczył mi Czyste Niebo, które oddawało ten super-klimat z ShoC, jakiego CoP już nie oddawał. No i BĘC! Dzisiaj jestem wiernym fanem STALKERA i niecierpliwie czekam na S.T.A.L.K.E.R. 2, S.T.A.L.K.E.R. Online i nawet na Suvarium... w METRO 2033 też grałem.

Podsumowując:
-Zacząłem grać nie długo po premierze CoP'a
-Nie byłem od razu oczarowany STALKEREM, lecz "oswajałem'' go stopniowo
-Grałem w kolejności: ShoC, CoP, CS
- Oprócz STALKERÓW pogrywałem też w podobne gierki, typu METRO 2033
- Mojemu koledze zawdzięczam moją "przygodę" ze STALKEREM
- STALKER zmobilizował mnie do nauki gry na gitarze! :D

Jak uważasz, że moja przygoda ze STALKEREM jest ciekawa...postaw kozaczka-to nie boli ;)

Za ten post tmatrix7 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Strelok_90.
Awatar użytkownika
tmatrix7
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 06 Mar 2011, 16:48
Ostatnio był: 11 Mar 2022, 11:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 19

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Lenin w 25 Cze 2012, 18:27

Chociaż filmu Tarkowskiego, jak do tej pory, nie oglądałem, to jednak zawsze interesował mnie temat Czarnobyla. Co prawda, nigdy nie byłem zapalonym graczem, zaraz po premierze Cienia Czarnobyla postanowiłem zagrać. Pierwsza moja wersja, standardowo, była piracka. W związku z tym, że w czasach szkolnych częściej przebywałem poza domem, więc nie dość, że nie zdołałem przejść gry do końca, to jeszcze zawiesiłem kwestię na jakieś dwa lata. W 2007, czyli na rok przed wydaniem Czystego nieba, dokonałem drugiego podejścia i tym razem przeszedłem całą grę, niestety, ze złym zakończeniem (zbombardował mnie deszcz wyimaginowanych pieniędzy :P ). Dopiero w tym roku porządnie wziąłem się za bagatelizowany od dawna temat i, chociaż nie ma się w sumie czym chwalić, kupiłem oryginała i przeszedłem SCC na najwyższym poziomie z dobrym zakończeniem :E . Wiem, że jestem niesamowicie opóźniony (żeby nie napisać, upośledzony :P ) w stosunku do przytłaczającej większości forumowej społeczności, ale liczę, że uda mi się przejść Czyste Niebo i Zew Prypeci jeszcze przed wyjściem dwójki ;)
Totalitarian Love Pulse

Za ten post Lenin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Generał Golonka.
Awatar użytkownika
Lenin
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 25 Cze 2012, 14:13
Ostatnio był: 25 Paź 2014, 22:09
Miejscowość: Czerwony Las
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Wiatrak w 27 Cze 2012, 10:43

Od zawsze interesowały mnie filmy i książki post apokaliptyczne , więc zawsze bawiłem się z braćmi w koniec świata zamiast w policjantów . Kiedyś podczas czytania gazety natknąłem się na ciekawy tytuł '' S.T.A.L.K.E.R '' , po przeczytaniu recenzji ta gra mi się bardzo spodobała . Następnego dnia po szkole , wsiadłem w autobus i skoczyłem do empiku . Pamiętam jak nie mogłem rozczytać liter na opakowaniu gry , bo w autobusie trzęsło :E . Kiedy zainstalowałem STALKERa i zacząłem grać . Kiedy na filmiku ten trup się obrócił to prawie spałem z krzesła :E , ale potem było już tylko lepiej .
Kiedy widzisz snajpera , to znaczy , że snajper widzi Ciebie .
Awatar użytkownika
Wiatrak
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 27 Cze 2012, 10:06
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Dementorin w 14 Sty 2013, 18:54

Lato 2007 Pożyczyłem od kolegi Cień Czarnobyla, gdyż powiedział "Gra może być, strzela się do mutantów, taki ciekawy FPS w radioaktywnym świecie.", no to czemu nie, zawsze lubiłem FPS'y. Zainstalowałem grę, przeszedłem ją w kilka dni. Jako, że nic nie wiedziałem o awarii (same bzdury) to poczytałem trochę o Czarnobylu, bo spodobał mi się klimat gry.

2008 Zainteresowanie Czarnobylem rośnie, przestaję wierzyć w mutanty biegające po Strefie i mordercze promieniowanie na północ od Kijowa. Obejrzałem wszystkie filmy dokumentalne do jakich udało mi się dostać, w międzyczasie jeszcze zacząłem się interesować promieniowaniem jonizującym i hobby tematyką Czarnobylską zaczęło mnie wciągać.

2009 Postanowiłem sobie, że nagram kilka filmików o stalkerze, gdzieś na działce z kolegami, byli chętni bo też w to grali. Wtedy właśnie nagrałem Powrót ZONY, Pętlę Strefy i inne stalkerskie filmy. :D Rejestruję się na Stalker.pl by dowiedzieć się, czy moje wypociny są warte uwagi... Nie są dobre, ale przyciągają rzeszę komentatorów i krytyków.

2010 Nowe fanowskie filmy o Stalkerze powstają kiedy mogą, nie przestaję czytać na internecie o skutkach awarii, dowiaduję się co nieco o wyjazdach turystycznych do Zony. Kupuję maski przeciwgazowe (kolejne hobby stalkerskie, trwające dwa lata) oraz liczniki geigera.

2011 Rejestruję się na StrefaZero.org, by poczytać o wyjazdach do Strefy. Kupuję książki o Czarnobylu (Piołunowy Las, Spowiedź Reportera, itp), czytam je, marzę o wyjeździe do Strefy, no ale osiemntastka dopiero w 2012, więc trzeba poczekać. Zaciętość w nagrywaniu fanowskich filmów spada, wraz z utratą aktorów i pomysłów na filmy. Kupuję Czyste Niebo i Zew Prypeci. Odkrywam kolejne zakątki wirtualnej Zony, daje mi to jeszcze większą motywację by oszczędzać kasę i kupić wycieczkę do Strefy.

2012 Kolejne książki o Strefie do kolekcji, nagrałem jeden czy dwa filmy fanowskie o Stalkerze. Zapisałem się na październikowy wyjazd do Zony! Niestety, został on odwołany z powodu braku osób chętnych. Wstrząśnięty, ale nadal pełny nadziei zapisuję się na listopadowy wyjazd, kolejny odwołany, kolejny z powodu braku wystarczającej ilości chętnych. Ostatni termin, z inną firmą, to grudzień 2012. Wyjazd odwołany, z powodu zerwania linii energetycznych przez śnieg i przez ewakuowania personelu... i tutaj mój zapał tematyką Strefy, można by rzec, przygasł... :(

Za ten post Dementorin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44, Voldi.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez pan kozaq w 16 Sty 2013, 07:28

O grze czytaliśmy w szkole na przerwach, w każdej gazecie. Aż wreszice, w zeszłym roku dodali do CDA ShoC-a z modem, potem w kolejnym CDA dali CS-a, a następnie pożyczyłem od kolegi CoP-a.

P.S Nadal nie odzyskałem płyty z SHoC-iem od kolegi :(
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Meesh w 16 Sty 2013, 09:41

1991 rok - ojciec wraca z ekspedycji po białoruskiej stronie Czarnobyla, przywozi opowieści i film na VHS. Puste, zimowe pola, opuszczone wioski, watahy wilków polujące na łosie. Samotna chatynka pośród niczego - w środku babcia mieszkająca z kozą, kotem i psem. "Ja u Kamaryny żyła" - powtarza, siedząc na przykrytej kapą rozwalającej się kanapie na tle kilimu z ikoną. Kaseta już dawno zaginęła, ale nigdy tego nie zapomnę.
2003 rok, jeden z pierwszych trailerów Oblivion Lost. Totalny odjazd, siedzęu znajomego przed monitorem i nie wierzę w to, co widzę... Zupełnie inna Zona, zupełnie inny Stalker - wielkie połacie pustej przestrzeni, ani żywego ducha w zasięgu wzroku, nicość i beznadzieja, niewidzialna śmierć czyhająca w anomalii na każdym kroku.
Do dziś jest to moja prywatna Zona, której marnym zaledwie odbiciem jest gra.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.

Za ten post Meesh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SkullDagger.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Dziab_Dziab w 17 Sty 2013, 20:40

Ponad dwa lata temu zagrałem w S.T.A.L.K.E.R. u kolegi i gra od razu mi się spodobała, to też ją zakupiłem. Dodatkowo, kupując tą grę myślałem o dziadku pomagającym w akcji ratunkowej w Czarnobylu.
Awatar użytkownika
Dziab_Dziab
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 17 Sty 2013, 20:09
Ostatnio był: 02 Sie 2017, 16:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 22

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez MuchaMovies2 w 17 Sty 2013, 21:39

Poznałem S.T.A.L.K.E.R'a podczas pobytu w sanatorium. Miałem tam takiego ziomka, co właśnie miał na telefonie zdjęcie Nibyolbrzyma. Zobaczyłem to, i się zapytałem co to jest, i wtedy mi powiedział. Miał też, czytał "Piknik na skraju drogi" który muszę w końcu kupić i przeczytać. *.*
Do Zony, hej Stalkerze. Do Zony, bo tam cud! Artefakt w dole leży, by zbawić Cię od psów.
Wypędzi te pijawki, rozproszy Zony mrok! Doprowadzi do Prypeci, i zrobi z mózgu sok. : O
Awatar użytkownika
MuchaMovies2
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 02 Sty 2013, 22:43
Ostatnio był: 14 Paź 2013, 23:40
Miejscowość: Bydgoszcz
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez rider1999 w 17 Sty 2013, 22:33

Ja poznałem stalkera w 2008 roku muszę się przyznać że Cień Czarnobyla miałem piracki ale po zapoznaniu się z gra
od razu poszedłem do sklepu i zakupiłem orginał. Rok temu zdecydowałem się na edycje kolekcjonerską i jestem zadowolony z zakupu. :wódka:
rider1999
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 01 Sie 2010, 17:19
Ostatnio był: 18 Sty 2013, 17:11
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: -1

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez StefanStrielok w 21 Sty 2013, 12:08

Dokładnie był wtedy 2 grudnia 2010 roku.Była godzina 13:00 kiedy spytałem taty czy kupił jakąś nową gre powiedział że kupił,kilka spojarzałem na nie i wybrałem Stalkera na początku nic nie ogarniałem,podchodziłem do wojskowych i zadawałem tacie pytanie czemu oni mnie zabijają ja im nic nie robie :P.Tata powiedział że niegrał w to więc grałem tak aż do teraz.Gdy pierwszy raz go zobaczyłem to był najpiękniejszy dzień w moim życiu :).

Za ten post StefanStrielok otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kajzerPL, stalker3467,
Negative KOSHI.
Awatar użytkownika
StefanStrielok
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 31 Mar 2012, 18:22
Ostatnio był: 21 Lis 2021, 00:29
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Dżejkob Snajper w 21 Sty 2013, 13:24

U mnie było tak, że dwa lata temu kuzyn polecił mi grę S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla, no to kupiłem ją, bardzo mi się podobała, to kupiłem jeszcze Czyste Niebo A dwa tygodnie temu kupiłem jeszcze Zew Prypeci. Interesuje mnie ten temat, bardzo ciekawy.
Z kuzynem jeszcze zwiedzamy opuszczone miejsca, ciekawe rzeczy można znaleźć :D.
Awatar użytkownika
Dżejkob Snajper
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 21 Sty 2013, 01:29
Ostatnio był: 22 Lut 2015, 00:32
Miejscowość: Leszno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Evil4444 w 21 Sty 2013, 16:57

Ja pierwsze spotkanie miałem z Zewem Prypeci to było przypadkiem kupiłem ją ale mi nie działała ale kupiłem nowego kompa a potem pojawił się Cień Czarnobyla w Cd-Action a więc odpaliłem go i tak się zapoznałem się z STALKEREM :P
Evil4444
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 07 Lis 2012, 17:38
Ostatnio był: 02 Lip 2013, 14:33
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość