Next-generation - wasze oczekiwania

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Kpuc w 15 Sty 2013, 14:41

Glaeken napisał(a):
Kpuc napisał(a):Naprawdę nie widzisz że gry od dłuższego czasu stoją w miejscu, przez ograniczenia jakie stawiają konsole ?

Poproszę o konkrety lub/i przykłady.
Kpuc napisał(a):A na pc to gdzieś szukać muszę ?

A nie? To opisz jak z reguły instalujesz patch na pc. Krok po kroku. Poniżej opis do konsoli:

Krok 1: klikam X.
Koniec :D
Kpuc napisał(a):Tak płacąc za to co powinno być w podstawce i to 3 krotnie.

A dlaczego zakładasz, że każde DLC zawiera to co musiało być w podstawce?
Kpuc napisał(a):Kiedyś wychodziła gra i była ona pełna, kto słyszał o jakiś patchach ?

Rozwój technologiczny spowodował, że kiedyś prosty sprzęt z jakimś systemem z czasem znacznie się skomplikował i obecnie składa się z rożnych komponentów, które w większym lub mniejszym stopniu wpływają na rozgrywkę... stąd potrzeba "łatania" błędów które producenci nie byli w stanie przewidzieć lub po prostu przegapili... albo zlali chcąc wypuścić grę w terminie.


W zasadzie ekipa powyżej odpowiedziała na twoje pytania, ale dodam jeszcze od siebie: Patche na pc ? Proszę bardzo, uruchamiam np. gry ubisofru, prosty programom sam się łączy z serwerem pobiera patcha i go instaluję po czym uruchamia się gra.

Przykłady gier ? Proszę bardzo w zasadzie każdy tytuł który został przeniesiony z konsoli, a że teraz wszystkie gry są robione pod kontem konsol to mamy prawie same przykłady, mało ?

Spieszy się komuś ? Czy gra wyjdzie za rok czy dwa, bez grania umrzesz ? Ja chce tylko jednego BYLE GRA BYŁA ZROBIONA PORZĄDNIE! Czy ja tak wiele wymagam ? By wersja pc była wersją pc, a nie jeb@nym portem z konsoli w którym albo sterownia jest z dupy i muszę grac na padzie, albo mamy spadki fps nieważne czy na karcie za 500zł czy 1500zł
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Reklamy Google

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 15 Sty 2013, 14:53

@Soviet: Kiedyś technologia była słabo rozwinięta a gry były lepsze pod względem fabularnym: rozbudowane, bardziej wciągające, dłuższe etc. etc. Pojawiły się konsole i nagle wszystko się uprościło?
Nie zrzucałbym wszystkiego na konsole a raczej na kolejne pokolenie graczy którzy chcą szybciej, prościej i przyjemniej. A to, że stanowią znaczną większość na rynku to niestety takie czasy. Druga strona medalu do koncerny, które chcą przywiązać graczy konkretnie do siebie, swoich marek etc. i pewnym stopniu generują lub sterują potrzebami graczy.

@Kowek: ok, ale zależy co rozumiesz po przez "lepsze technologicznie"?

Kpuc napisał(a):Spieszy się komuś ? Czy gra wyjdzie za rok czy dwa, bez grania umrzesz ? Ja chce tylko jednego BYLE GRA BYŁA ZROBIONA PORZĄDNIE! Czy ja tak wiele wymagam ? By wersja pc była wersją pc, a nie jeb@nym portem z konsoli w którym albo sterownia jest z dupy i muszę grac na padzie, albo mamy spadki fps nieważne czy na karcie za 500zł czy 1500zł

Miej pretensje do developerów i wydawców a nie do konsol. Skoro wydawca chce zarobić możliwie najwięcej na jednym tytule i wydaje na wszystko na co się tylko da to niestety któraś ze stron zostanie pokrzywdzona.
Albo kup konsole i przestań pie*dolić.
Ostatnio edytowany przez Glaeken 15 Sty 2013, 15:07, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez KoweK w 15 Sty 2013, 15:01

Glaeken napisał(a):@Kowek ok, ale zależy co rozumiesz po przez "lepsze technologicznie"?

Eh... Podałem przecież przykład z ARMA 3. Zobacz sobie co ta gra zawiera i pomyśl sobie dlaczego nie może to wyjść na PS3 albo X360.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:58
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Kpuc w 15 Sty 2013, 15:18

Glaeken napisał(a):Albo kup konsole i przestań pierdo*ić.


Ostatnia moja konsola jaką miałem to był Xbox360, dwa razy był w naprawie w ciągu 6 miesięcy i powiedziałem dość.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez BJ Blazkowicz w 16 Sty 2013, 01:20

Wracając do tematu pierwotnego (bo w swym pie*doleniu doszliście nie wiadomo gdzie) to ja sobie wyobrażam next-gen już jako symulację, wirtualną rzeczywistość (grafiki nie da się ulepszać bez końca, trzeba czegoś faktycznie innowacyjnego żeby next-gen mógł się nazywać next-genem). Są już pierwsze kinecty czy inne "machacze" ale dla mnie to wygląda jak zabawki dla pięciolatków, ja chcę kompletnej "komory" do wirtualnej rzeczywistości z całym tym syfem jakim nas karmili w filmach z "juesej" czyli jakiegoś kombinezonu, hełmu etc. Dla mnie w next-genie powinno się już móc naprawdę oddziaływać na świat gry (np. żeby otworzyć drzwi musisz sam łapę wyciągnąć do wirtualnej klamki i ją pociągnąć).
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Szpagin w 16 Sty 2013, 10:06

@BJ: Taa, a potem nikt już nie chciałby wyjść z takiej gry :E A tak na serio, w tym roku ma na rynek trafić hełm do rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Czym różni się od podobnych konstrukcji z lat 90? Podobno nie powoduje bólów głowy. Po połączeniu go z Kinectem może być ciekawie.

Po następnej generacji oczekuję równej, zażartej walki między producentami konsol. Kiedyś słyszałem, że obecna generacja została zaprojektowana, by być na rynku przez 5 lat, potem miała zastać zastąpiona nowymi urządzeniami. W międzyczasie nadszedł kryzys gospodarczy, więc MS i Sony woleli nie ryzykować wprowadzania na rynek nowych urządzeń. Problemem jest to, że ósma generacja może być ostatnią. W przeciągu ostatnich 20 lat koszty tworzenia gier rosły w postępie geometrycznym.
:

Image

To jest wojna na wyniszczenie, której nikt nie wygra.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez utak3r w 16 Sty 2013, 16:00

Szpagin napisał(a):To jest wojna na wyniszczenie, której nikt nie wygra.


Aj tam zaraz... Sony wprowadzi swój patent blokujący gry używane i po wojnie. Po prostu, Sony odpadnie z gry :E

Co do meritum... w zasadzie to BJ ma rację. Wprowadzenie szybszego proca i lepszej karty nie za bardzo upoważnia do nazwy "next-gen". A co do przykładów niedomagań dzisiejszych konsol, to najlepszy przykład dał Kowek. ArmA3 czy nawet 2 na konsoli to idiotyczna abstrakcja, sci-fi z piekła rodem. Tymczasem dwójka działa nawet na moim laptopie, któremu dość daleko do stacjonarki.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Kudkudak w 16 Sty 2013, 17:13

Ciekawe jakby wyglądało "next-genowe" Mortal Kombat i makabryczne dekapitacje i fatality w wykonaniu stylem BJ-a ;p
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez zdzicho w 16 Sty 2013, 17:24

Też mnie to zastanawia, nie moge stawiać kozaków, więc pisze że popieram opinie kudkudaka! Pewnie będą podczepiali jakiś ten, nooooooo, motion-capture, i ludzie będą ruszali postaciami i robili bum bum

Za ten post zdzicho otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 03 Wrz 2024, 02:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez impulse_101 w 16 Sty 2013, 17:39

Glaeken tak będzie wyglądało Twoje granie w uncharted 4 :caleb:

Image

Jakby ktoś nie zauważył to wycinek patentu.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Szpagin w 16 Sty 2013, 23:45

utak3r napisał(a):Aj tam zaraz... Sony wprowadzi swój patent blokujący gry używane i po wojnie. Po prostu, Sony odpadnie z gry :E


Wątpię, by MS nie myślał o tym samym - w końcu oni też nieźle stracili na używkach. Choć z drugiej strony, nie mają tak genialnych pomysłów, jak Sony i ich przypisywanie klucza gry nie tyle do konta (patrz: Steam. Na PC handel używanymi grami prawie nie istnieje i jakoś nie słyszałem wielu głosów protestów, a przynajmniej mniej, niż w przypadku konsol) do konsoli, co uważam za debilizm totalny (najprostszy scenariusz: sprzęt się psuje i tracimy wszystkie gry...).

Wracając do tematu, źle mnie, utak3r, zrozumiałeś. Tu nie chodzi o producentów, a o wymagania klientów. Pewne rzeczy stają się standardem i klienci wymagają, aby były obecne. Najlepiej to chyba widać na przykładzie Super Nintendo i pierwszego PlayStation. Premiery obydwu systemów dzieliły cztery lata, w których dokonał się największy skok jakościowy w dziejach branży: dzięki wprowadzeniu do użycia płyt CD takie rzeczy, jak grafika 3D, prerenderowane przerywniki filmowe czy dubbing w grach stały się normą. A to wszystko podnosiło koszta produkcji gier. W późniejszych generacjach było to już mniej widoczne, ale zawsze ten skok jakościowy następował. Wyższe koszta produkcji były rekompensowane rosnącą z każdą generacją sprzedażą, ale to nie może iść w nieskończoność - w końcu koszta zaczynają przewyższać zyski i zaczyna się problem, który dotyka niektóre studia już dziś. Nie chcę być jakimś czarnowidzem, ale jak tak dalej pójdzie, to mogą splajtować nawet kacy giganci, jak Bioware, DICE, czy Infinity Ward/Treyarch. Kto się ostanie? Nie mam bladego pojęcia. Może warto zwracać większą uwagę na produkcje niezależne?
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez zdzicho w 17 Sty 2013, 14:56

Z opinią szpagina sie nie zgadzam, bo jest dziwny i mam nawet wątpliwości czy nie jest pederastą a w dodatku żydem. Ale wracając do tematu, fajnie by było sobie pograć w takiego Tekkena z motion capture czy innym kinectem. Kto wie co nam czasy przyniosą, może w przyszłości będziemy mogli robić takie fajne rzeczy
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 03 Wrz 2024, 02:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość