Mass Effect

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mass Effect

Postprzez Gizbarus w 16 Gru 2012, 09:45

W sumie żeby w ogóle w Mass Effect doszukać się treści, które mogłyby podjudzić do tego typu morderstwa, trzeba by mieć coś z głową - gra niespecjalnie obnosi się z jakąś brutalnością, a do tego Shepard jest tak szlachetny/-a, że czasem aż do porzygania. Rzeczywiście, znakomity wzór dla idioty strzelającego do cywili :facepalm:

No, ale tępe masy wiedzą swoje - "w końcu czytałem to w internecie, więc to musi być prawda!". Jak to dziś ludzie zapominają o używaniu mózgów... Prędzej przydała by im się druga wątroba - i tak nie myślą, a tak mogliby chociaż dłużej i więcej chlać :|
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Mass Effect

Postprzez paintball_0 w 16 Gru 2012, 11:27

W ME można było być "renegatem", pewnie tak właśnie przechodził grę. ;)

Akurat tak się złożyło, że ME miał wystarczająco dużą kampanię reklamową, że to właśnie on trafił na pierwsze strony jako przyczyna zła.
A co do "złe gry komputerowe", to tutaj akurat mamy do czynienia z grami wideo, czyli grami na konsole. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Mass Effect

Postprzez Realkriss w 16 Gru 2012, 13:14

W końcu gra Mass Effect wywołała efekt masy, a raczej efekt ciemnej masy :E
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Mass Effect

Postprzez Terminus w 16 Gru 2012, 13:34

Cokolwiek pisałem o tej grze to nigdy tak nie myślałem o masach w nią grających :caleb:
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Mass Effect

Postprzez Gizbarus w 16 Gru 2012, 13:41

Wiesz, Termi - pomimo czepiania się ME na każdym kroku, ty jeszcze jesteś względnie normalny :wink: Ale widać tamte ciemne masy nie są :P
Jednak przecież wiemy nie od dziś, że gry wywołują przemoc, krwawy szał, amok, impotencję, raka, choroby psychiczne, trzecią wojnę światową i złą sytuację gospodarczą w Polsce - przecież to zostało udowodnione naukowo przez doktora Mond Ralę i profesora Woda Sodowa.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Mass Effect

Postprzez Realkriss w 16 Gru 2012, 13:51

Terminus napisał(a):Cokolwiek pisałem o tej grze to nigdy tak nie myślałem o masach w nią grających :caleb:


Wiesz co Termi, przeczytaj może kilka wcześniejszych postów, zamiast ostatniego, do którego uznałeś za stosowne się odnieść, to się dowiesz, że nagonkę na Mass Effecta zrobiły masy osób NIE ZNAJĄCYCH tej gry.
I schowaj sobie tę malutką prowokacyjkę w kieszeń, wraz z niesławną twrarzą Caleba, mającą zaznaczyć, że to niby taki dowcipny trolling.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Mass Effect

Postprzez Terminus w 16 Gru 2012, 14:04

Wyluzuj Kriss. To tylko żarcik językowy. Przez myśl mi nie przeszło burzenie Twojego domowego ołtarzyka ku czci św. Sheparda.

Co do poprzednich postów dublujących to co wielokrotnie zostało napisane w wątku "Nagonka na gry komputerowe" to owszem przeczytałem to wcześniej, ale nie zauważyłem niczego co by nie było już powiedziane.
:

Świr zabił dzieci. Smutne. Ale nie są winne gry w które grał tylko Druga poprawka do konstytucji USA. Masakry w szkołach były, są i będą bo taki mają system prawny i wynikającą z niego powszechność broni palnej. Nad czym tu się rozwodzić?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Mass Effect

Postprzez Szpagin w 16 Gru 2012, 16:03

xKoweKx napisał(a):Dziwnę, że w stanach, w których jest najbardziej liberalne prawo co do broni (nie w każdym stanie broń jest tak łatwo dostępna jak myślisz) jest najmniej przestępstw dokonywanych z nią


To ciekawe, bo ja słyszałem, że jest zupełnie inaczej - przestępstw z użyciem broni palnej jest tam więcej, niż w jakimkolwiek innym kraju.

Bandyta ZAWSZE weźmie skądś broń, tylko jak wtedy zwykły cywil ma się bronić przed nim skoro państwo na tę obronę mu nie pozwoliło?


Po to idą podatki na policję, żeby broniła obywateli przed bandytami.

A potem powtarzają się takie rzeczy jakie Breivik robi - JEDEN mężczyzna zabija prawie setkę osób, a wystarczyłoby paru cywili z bronią, by zrobili z nim porządek i uniknąć tak ogromnej tragedii.


Na wyspie Utoya praktycznie nie było sił porządkowych (no bo po co, skoro dotychczas nie były potrzebne?). Gdy pójdziesz na dowolną imprezę masową w Polsce, to zobaczysz sporą ilość funkcjonariuszy policji i SUFO, którzy dbają o bezpieczeństwo ludzi.

Bandyta ZAWSZE weźmie skądś broń


Z tym się akurat zgodzę. Utrudniony dostęp zniechęci przynajmniej część kryminalistów oraz praktycznie całkowicie zlikwiduje problem z wariatami, którzy otwierają ogień do ludzi.

I nie życzę sobie nazywania mnie "komuchem". Jestem socjaldemokratą, ale najwidoczniej dla niektórych każdy z poglądami trochę na lewo od nich jest komuchem. Żenada.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Mass Effect

Postprzez KoweK w 16 Gru 2012, 16:16

Szpagin napisał(a):To ciekawe, bo ja słyszałem, że jest zupełnie inaczej - przestępstw z użyciem broni palnej jest tam więcej, niż w jakimkolwiek innym kraju.

Czytanie ze zrozumieniem kuleje. Ja mówię o różnicach między stanami, a nie państwami. Btw. wiem, że np. w Polsce napaści/zabójstw z bronią jest mniej niż w USA, a wiesz dlaczego? Bo Polska jest kilka razy mniejsza. :E

Szpagin napisał(a):Po to idą podatki na policję, żeby broniła obywateli przed bandytami.

:E Ciekawe w jaki sposób CI policjant zareaguje, jak bandyta wejdzie ci do domu i zacznie wybijać Tobie rodzinie.

Szpagin napisał(a):Utrudniony dostęp zniechęci przynajmniej część kryminalistów oraz praktycznie całkowicie zlikwiduje problem z wariatami, którzy otwierają ogień do ludzi.

Tak, na pewno. Bo bandyci biorą z legalnych źródeł swoją broń. :E

Szpagin napisał(a):I nie życzę sobie nazywania mnie "komuchem". Jestem socjaldemokratą, ale najwidoczniej dla niektórych każdy z poglądami trochę na lewo od nich jest komuchem. Żenada.

No to jeszcze lepiej. Socjalista to jeszcze gorsza, wg mnie, obelga niż "komuch". A chciałem być delikatny i miły. :kotek:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Mass Effect

Postprzez Szpagin w 16 Gru 2012, 16:31

Ciekawe w jaki sposób CI policjant zareaguje, jak bandyta wejdzie ci do domu i zacznie wybijać Tobie rodzinie.


Prewencja. Nie wiem, jak ty, ale ja czuję się w Polsce bezpieczny, bo zawsze ktoś pracuje, bym mógł spać spokojnie. A w USA? Tam człowiek musi spać z Glockiem w szafce nocnej, bo w każdej chwili ktoś może wejść mu do domu i zacząć mordować najbliższych. I kto jest tu bezpieczniejszy?

Btw. wiem, że np. w Polsce napaści/zabójstw z bronią jest mniej niż w USA, a wiesz dlaczego? Bo Polska jest kilka razy mniejsza.


Chodziło mi raczej o to, że jak żyję, to nie pamiętam sytuacji, by ktoś u nas zaczął strzelać do przypadkowych ludzi.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Mass Effect

Postprzez Wojas21 w 16 Gru 2012, 17:00

Szpagin napisał(a):
Ciekawe w jaki sposób CI policjant zareaguje, jak bandyta wejdzie ci do domu i zacznie wybijać Tobie rodzinie.


Prewencja. Nie wiem, jak ty, ale ja czuję się w Polsce bezpieczny, bo zawsze ktoś pracuje, bym mógł spać spokojnie. A w USA? Tam człowiek musi spać z Glockiem w szafce nocnej, bo w każdej chwili ktoś może wejść mu do domu i zacząć mordować najbliższych. I kto jest tu bezpieczniejszy.


Czyli w USA, nie ma policji? :facepalm:. Broń to rzecz ostateczna. Jeśli Ci się ktoś włamie do chaty, a nie masz telefonu przy sobie, albo jest w miejscu niedostępnym. To raczej lepiej jest wyjąć broń strzelić takiemu bandycie w nogę, lub w głowę, niż żeby znajomi znaleźli Cie martwym tylko dlatego że nie mogłes się obronić.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: Mass Effect

Postprzez Royaliste w 16 Gru 2012, 17:04

Prewencja. Nie wiem, jak ty, ale ja czuję się w Polsce bezpieczny, bo zawsze ktoś pracuje, bym mógł spać spokojnie. A w USA? Tam człowiek musi spać z Glockiem w szafce nocnej, bo w każdej chwili ktoś może wejść mu do domu i zacząć mordować najbliższych. I kto jest tu bezpieczniejszy?


Prewencja? Uwierz mi, nikt nigdzie nie jest w stu procentach bezpieczny, zwłaszcza, gdy nad twoim bezpieczeństwem czuwają obcy. Jasne, policja jest ok, dba o porządek, łapie złodziei i ŚCIGA przestępców. Nie czyta im natomiast w myślach. 
Myślisz, że czemu teraz spokojnie sobie siedzisz i czytasz to, co napisałem? Bo policja cie chroni? A gówno. Po prostu żaden psychol nie ma ochoty cie odwiedzić. Ale gdyby chciał, to jako bezbronny miałbyś przewalone. I uwierz mi - policja w USA działa tak samo albo i lepiej jak nasza. Glock pod poduszką tylko zwiększa do maksimum poziom bezpieczeństwa. 


Chodziło mi raczej o to, że jak żyję, to nie pamiętam sytuacji, by ktoś u nas zaczął strzelać do przypadkowych ludzi.


W Polsce ludzie też nie kupują specjalnej amunicji na apokalipsę zombie. Tu chodzi o mentalność. 
Awatar użytkownika
Royaliste
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 09 Gru 2012, 15:42
Ostatnio był: 16 Gru 2013, 20:20
Miejscowość: Wandea
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości