[PYTANIE] Jak zrobić obóz?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: [PYTANIE] Jak zrobić obóz?

Postprzez Stalkier_100 w 04 Gru 2012, 18:02

Impulse_101: Co to jest "taśma na gada"?
Jalkavaki: Zapomniałem dopisać, że wezmę jeszcze karimaty z pianki. Grubość 7mm. Z czego zrobić ten "ekran"?
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] Jak zrobić obóz?

Postprzez Kuballa44 w 04 Gru 2012, 18:08

O stary... Czy nikt z was nie był na biwaku ze znajomymi? :E
Namiot, ciepłe ciuchy, śpiwór, nóż/siekierka, trochę linki, konserwy, hermetycznie zamykane parówki i kiełbasa, suchary i na tydzień starczy, a na 3-4 dni w zupełności, choć to nie bedzie zbyt urozmaicone, ale nie bedziesz musiał targać tony pierdół które są zupełnie nie przydatne. Latarka, zapalniczka benzynowa, krzesiwo. Co do terenu- Najlepiej za zwalonymi drzewami sie rozbić, osłaniają od wiatru, na wzniesieniach-pizga, w dołkach-może zalac. ;)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: [PYTANIE] Jak zrobić obóz?

Postprzez impulse_101 w 04 Gru 2012, 18:51

Stalkier_100 napisał(a):Impulse_101: Co to jest "taśma na gada"?


Potoczna nazwa wzmocnionej ta
smy klejacej zazwyczaj w kolorze srebrnym.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: [PYTANIE] Jak zrobić obóz?

Postprzez Stalker Rambo w 04 Gru 2012, 23:39

-Zielony śpiwór z Tesco za 60 zł (w przypadku gdyby się okazało że nie jest w nim ciepło można się cieplej ubrać)
polecam Ci zakupić kontraktowy WP - bardzo ciepły

-ciepłe ubrania(w przypadku ochłodzenia zakładane pod mundur) - również polecam ci kontraktowe ocieplacze - polskie lub szwedzkie

-scyzoryk armii austriackiej - lepszym wyborem byłby multitool

-linka - zdecydowanie paracord

-przybornik do czyszczenia butów - moim zdaniem zbędny

dodatkowo kup sobie karimatę.

Jeśli chodzi o żywność - to przedewszystkim zamiast zupek chińskich kupić gorące kubki. Ścierwo to samo, ale mniej miejsca zajmuje. No i zdecydowanie podnosi morale. Dodatkowo jakieś batony (mars, lion...). I witaminy.

Nie wiem czy o tym wiesz, ale stawiając namiot z płacht namiotowych przeciwdeszczowych (tak to się nazywa poprawnie) powinnieneś go dodatkowo okopać, aby woda nie przedostawała się do środka. Poprostu obsypujesz namiot dookoła ziemią tworząc swego rodzaj "wał przeciwpowodziowy".
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: [PYTANIE] Jak zrobić obóz?

Postprzez Stalkier_100 w 05 Gru 2012, 00:47

Śpiwór WP- cena- 170zł - jak na amatorskie wypady w LECIE za drogo. Wystarczy taki za 60zł i jak już mówiłem w razie czego się cieplej ubrać i założyć buty. Niestety za większość ekwipunku w kamuflażu wz.93 Pantera trzeba zapłacić niebagatelne sumy. Ocieplacze można spokojnie zastąpić grubą bluzą.
Multitool- posługiwałem się kiedyś multitoolem ale nie powiedziałbym żeby było to wygodne. Najpotrzebniejsze przy takim wypadzie jest ostrze, a przy multitoolu jest ono ok. 5 cm. ponieważ bardzo dużo miejsca zajmują kombinerki które raczej w lesie mi się nie przydadzą.
Linka paracord- Może być 2mm, mocna, zielona dratwa? :E
Przybornik do czyszczenia butów jaki mam to mały woreczek z puszką pasty i 3 szczotkami. Lepsze coś takiego posiadać niż uwalić buty w jakimś błocie i potem chodzić z uflajanymi butami przez 4 dni.
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości