Afterfall: InSanity

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez meJKu w 14 Sie 2012, 11:29

paintball_0 napisał(a):Nie chcę kupować wersji z CDA, wolałbym premierowe pudło, ale czekam aż stanieje do 50zł.

Wybierz się do jakiegoś Tesco. U mnie w mieście jest Afterfall po 20zł, wydanie premierowe.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 11:46
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Reklamy Google

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez paintball_0 w 14 Sie 2012, 11:46

Dzięki za cynk, sprawdzę jak to u mnie wygląda. :wódka:
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez szczypiorofix w 13 Wrz 2012, 13:35

Jeśli kogoś interesuje to w Merlinie premierówka tej gry jest za 19 zeta. Właśnie ją nabyłem tylko czekam na odpowiedź z CDP gdyż mój klucz jest trochę nieczytelny ;)
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez moso362 w 30 Lis 2012, 14:31

Jeśli ktoś jeszcze chce kupić Afterfall Insanity,to lepiej się pośpieszyć-http://www.gram.pl/news_9w3kH,m1_Tworcy_gry_Afterfall_Insanity_pozwani_przez_Epic_Games.html
moso362
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 18 Gru 2009, 19:26
Ostatnio był: 29 Lis 2015, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 11

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez szczypiorofix w 30 Lis 2012, 14:36

No właśnie. Cena na Merlinie nadal aktualna. Cyfrowa wersja na cdp.pl to 9.99 zł, kto jeszcze nie ma niech się zaopatrzy ;)
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez mdss w 30 Lis 2012, 15:02

Śmieszna trochę sprawa z tym Afterfallem.
Byłem kiedyś (kilka lat temu) zaangażowany w ten projekt... albo raczej w jego wcześniejsze wcielenia.

Powiem wam, że dużym rozczarowaniem jest dla mnie to, co z idei Afterfalla zostało zrobione. Jakość wykonania to inna historia, ale i tak jestem pod wrażeniem, że finalnie wskoczyli z tą produkcją na Unreal Engine. Kiedy jeszcze siedziałem w tym temacie, to UE był dla chłopaków marzeniem nie-do-osiągnięcia. Szkoda że wyszło jak wyszło, ale wiem też że sporo w tym winy Nicolas Games, bo miało duże parcie na tempo prac.

W każdym razie jako ciekawostkę powiem wam tyle:
W pierwotnych założeniach Afterfall (a pierwotnie "Burżuazja: Perła Pustkowi") był kolejno:
- bardzo dużym fanowskim modem do Fallouta 2 przenoszącym rozgrywkę na tereny Polski (oczywiście po wojnie atomowej)
- amatorską rozbudowaną freeware-ową grą cRPG w klimatach post-apo korzystającą z enginu Fallouta 2 - w 2D
- ambitnym projektem amatorskim, ale mającym stworzyć podwaliny pod własne studio - grą cRPG w 3D z rozbudowanym systemem RPG, z taktyczną walką turową, dużym i kompleksowo zaprojektowanym światem post-apo na terenach Polski i okolic - taka historia alternatywna XX wieku zaczynająca się od lat 20-30, kiedy Polska miała zaistnieć jako większa potęga niż Niemcy przed WW2...


I teoretycznie to właśnie to było projektem docelowym także podczas tworzenia A:Insanity. Insanity miało być grą akcji w realiach Aftrefalla - takim preludium do właściwego, dużego projektu, mającym wypromować Intoxicate Studio.

Pierwszym enginem graficznym w 3D jaki udało się pozyskać do pracy był Unigine, który miał być spłacony dopiero po wydaniu gry...
Ech. Chłopaki mieli bardzo ambitne podejście i na prawdę świetne pomysły. Świat mieliśmy mega-opracowany... Nawet gdzieś na jakiś płytkach na dnie szafy może bym znalazł jakieś materiały z prac... :|

Kiedy grupą zainteresowało się Nicolas Games i objęło swoimi skrzydłami, poszło tak jak ze stalkerem - różne cięcia, terminy, zmiany założeń... Ale pozwolili zakupić UE.

Jak wchodzi komercja, ambicje idą spać... :/
I'm just stalking...
Awatar użytkownika
mdss
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 06 Wrz 2012, 11:13
Ostatnio był: 09 Paź 2015, 22:21
Miejscowość: Cmentarzysko Maszyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 31

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez paintball_0 w 30 Lis 2012, 16:52

W końcu toto kupiłem. Nie na płycie jak chciałem, ale w CDP.pl, więc i tak jestem zadowolony. Taki polski GOG. ;)

Jak za 10zł to zdecydowanie się opłaca. Choćby w ramach eksperymentu, żeby zobaczyć jak wygląda pierwsza polska gra, która spowodowała bankructwo wydawcy. ;) Swoją drogą ciekawe, czy gierka zniknie z mojego profilu, kiedy Epic wygra proces... dobrze że mam backup na dysku. Ale nie o tym chciałem pisać.

Gra się tak samo jak w demo- beznadziejnie. Grę zabijają dialogi, filmiki i mechanika walki. Fabularnie jest zaskakująco spójna i ciekawa, jak człowiek zatrzyma na moment akcję i porządnie się zastanowi. "Grę aktorską" jeszcze bym przebolał, ale gameplay leży i kwiczy. Praktycznie nie da się grać. Strzelanie przypomina mi to z GTA III, walka wręcz- pierwszego Wiedźmina. ;) Z tym, że obie wymienione gry są o niebo lepiej dopracowane od Afterfalla.
W fabule dotarłem do momentu, kiedy
:

na powierzchni uciekam z bazy kanibali.
Dalej po prostu nie mam nerwów. Ale nie tylko z powodu gameplayu.

Gra jest bardzo niezoptymalizowana. Grałem w wiele tytułów na UE3, które nie tylko wyglądały lepiej, ale i działały płynniej na moim obecnym sprzęcie. Sami wiecie, jak niski poziom fps'ów męczy przy dłuższym graniu. Poziomy są malownicze, ale średnio grywalne (przez spartoloną walkę). Polskie napisy, swojsko wyglądające budowle i przedmioty cieszą oko, naprawdę żal mi że ta gra się nie udała. Szczególnie w pamięć zapadły mi produkty fikcyjnej firmy AiD.

Afterfall w obecnej formie dostaje ode mnie 2/10. Bez względu na finał gry i na fabułę ten tytuł po prostu nie daje radości z gry. Od jedynki ratuje go tylko to, że a) był robiony praktycznie przez amatorów, którzy narzędzia dostali kilka miesięcy przed deadlinem, oraz b) designerzy i graficy poradzili sobie całkiem nieźle, biorąc pod uwagę to, jak ta gra powstawała.

Koniec końców warto kupić. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez KoweK w 12 Kwi 2013, 13:45

Każdy kto nie sprawdza regularne maila, a posiadał konto na cdprojekt.pl (w ramach rejestracji gier), to niech go sprawdzi, ponieważ w skrzynce powinna znajdować się wiadomość z instrukcją oraz kodem, który pozwoli nam pobrać Afterfalla za darmo. Może są jeszcze tacy, którzy w to nie zagrali, a wg mnie warto mimo krótkiej i sztywnej rozgrywki. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez Iłja w 12 Kwi 2013, 13:52

Grałem. Powiem, że nawet fajna gra. Podoba mi się dość fabuła, zwłaszcza ten moment
:

gdy się okazuje że to całe miasto to nie jest tak w sumie miasto :D W tym punkcie jak główny bohater "włączył" guzikiem dzień, padłem autentycznie.
Niestety, wszystko rujnowały obrzydliwie drewniane animacje.


Chociaż fajnie było zobaczyć polskie napisy na ścianach i w innych tym podobnych miejscach :D
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez Adam w 12 Kwi 2013, 16:38

No, w kwaterze głównej tego ich przywódcy na ścianie Piłsudski i jacyś hetmani :D

Ale żałuję, że w mojej CD-Actionowej wersji nie ma polskiego dubbingu (a podobno Żebrowski podkłada głos pod głównego). Aż żal mi &$^% ściskał, jak słyszałem tego angola, próbujące wymówić imię "Karolina" po polsku, a nie "Karolajn" :/
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez Gizbarus w 12 Kwi 2013, 19:18

Adam - wersja angielska ponoć ssie i, co ciekawe, wcale nie tak bardzo jak polska. Osobiście bardzo mnie to zaskoczyło...

Co do samej gry - srałem już żarem na tego potworka wcześniej, nie będę się powtarzać.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez Markus Grizzly w 17 Maj 2013, 23:05

xKoweKx napisał(a):Każdy kto nie sprawdza regularne maila, a posiadał konto na cdprojekt.pl (w ramach rejestracji gier), to niech go sprawdzi, ponieważ w skrzynce powinna znajdować się wiadomość z instrukcją oraz kodem, który pozwoli nam pobrać Afterfalla za darmo. Może są jeszcze tacy, którzy w to nie zagrali, a wg mnie warto mimo krótkiej i sztywnej rozgrywki. :P


W tym mailu było podane, że promocja trwa przez 14 dni od daty otrzymania wiadomości. Po tym czasie wszystkie konta na cdprojekt.pl miały zostać usunięte a hasła stacić ważność. Tak się stało i z moim kontem. Dopiero dzisiaj to zauważyłem i postanowiłem zarejestrować się ponownie, tym razem na nowej stronie: cdp.pl. Użyłem tego samego maila, hasła i nicku, który miałem na cdprojekt.pl. Chciałem użyć drugiego kodu (na 10 zł do wykorzystania w sklepie dla nowych użytkowników), który dostałem w mailu i nic. Wpisałem więc ten dla tych, którzy przenieśli konto. O dziwo nadal działa :!: Darmowy Afterfall nadal w zasięgu ręki. Korzystajcie! ;)
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości