Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 25 Lis 2012, 18:21

Gadacie tak jakby to w F3 jak i w F:NV najbardziej o strzelanie chodziło. Przecież nawet w F1 i F2 strzelanie nie było najważniejszym elementem gry, nie byłby to wtedy cRPG, prawda? Nawet F:Tactics strzelanie było bardzo ważne ale nie najważniejsze.
Co do pojedynku F3 vs F:NV to swojego zdania nie zmieniłem: New Vegas ma o wiele lepszą mechanikę i system perków, z klimatem leży na łopatkach a jeśli chodzi o fabułę to jest ona porównywalna w obu częściach. Dalej uważam F3 za grę o wiele lepszą niż NV, z racji na klimat i fabułę, która jest moim zdaniem bardziej "falloutowa" niż przejęcie kontroli nad Zatoką Hoovera.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez utak3r w 25 Lis 2012, 18:39

Ja nie podejmuję się powiedzieć, któy zdecydowanie lepszy: FNV ma nieco ulepszoną mechanikę (aczkolwiek to tylko poprawki w stosunku do F3), natomiast F3 klimatem FNV niszczy. Subiektywnie, od F3 się oderwać nie mogłem, natomiast od FNV jakoś bez problemu ;)
Image

Za ten post utak3r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive szczypiorofix.
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 25 Lis 2012, 18:40

Klimat i fabuła w F3?
Nie zauważyłem nic takiego. Ale może ja już stary jestem i nie dowidzę...
Ktoś mi mówił, że ten poboczny quest, żeby znaleźć ojca i 2 razy odwiedzić oczyszczalnię to była fabuła - ale to chyba nie może być prawda?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 25 Lis 2012, 18:56

Prowokujesz czy naprawdę nie wiesz?
Poboczny? Przecież to jest główny wątek. A w czym jest problem z tym, żeby dwa razy odwiedzać oczyszczalnie? Przecież odwiedzasz je w trochę innych okolicznościach. Równie dobrze możesz się przyczepić, że w F:NV dwa razy wchodzisz do jakiegoś kasyna w Vegas.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 25 Lis 2012, 19:12

Szczypiorofix: widzę, że nie zrozumiałeś sarkazmu.
Nieważne. Ta gra nie jest warta kłótni.
Dla mnie Fallout 3 to gra, która próbuje łączyć za wiele rzeczy: mam wrażenie, że wydawca chciał zrobić prostą strzelankę ale bał się fanów Fallouta i nawciskał do tego pseudo RPG.
I tak jak napisał Kowek: ani to dobre cRPG: bo ma zrąbaną mechanikę, żałosną fabułę, znikomą ilość side questów, ani specjalnie udana strzelanina, bo ani za grosz realizmu ani logiki.
A że można zrobić dobrą grę, która łączy te dwa elementy dawno temu pokazał pierwszy Deus Ex.

Ja jestem fanem starych Falloutów. I nie mam żalu, że "nie jest 2d izometryczne" - inne były wtedy możliwości techniczne inne dzisiaj. Teraz można zrobić szczegółowy świat w 3D i zrobiono. Tylko, że ... pomysłów starczyło na Megatonę. Reszta lokacji już wieje zupełną nudą. Do tego miasto sztucznie podzielono na małe mapy, pomiędzy którymi trzeba chodzić tym cholernym metrem. Sama myśl, że muszę 30-ty raz łazić do kolejnej stacji, która będzie wyglądać tak samo, w której mnie zaatakują mutanty/bandyci/zombie/błotniki sprawiała, że odechciewało mi się grać.

RPG? Większość perków można sobie podarować. Jest tyle perków, figurek, książek, że i tak mamy szybko wysokie poziomy we wszystkich zdolnościach. Miałem zwiedzone ze 25% terenu gry i już miałem 30poziom i bram możliwości dalszego rozwoju. VATS - po atika to w strzelance FPP? Jak zmieniono konwencję gry na realtime to po co na siłę wciskać jakieś zupełnie nielogiczne fragmenty gry turowej? Zwłaszcza, że na wyższym poziomie już się tego wcale nie używa co znowu czyni perki dające bonusy w VATS zbędnymi.

JEDYNY moment w całej grze kiedy poczułem "fallouta" to spotkanie z Haroldem i jego drzewkiem. Szkoda, że w atikowej lokacji i towarzyszył temu atikowy quest...

Jak już wiele razy mówiłem: dla mnie subiektywnie jedna z najbardziej rozczarowujących i męczących gier w jakie grałem.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez Wunderwaffe w 25 Lis 2012, 21:40

JEDYNY moment w całej grze kiedy poczułem "fallouta" to spotkanie z Haroldem i jego drzewkiem.

Zastanawia mnie, jak on się tam znalazł. Przecież stary (ponad 200 lat, swoją drogą, ciekawe, jak mu się udało tyle przeżyć) mutant raczej nie przeszedłby piechotą całego kontynentu, a transportu na Pustkowiach nie ma.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Fallout

Postprzez kis104 w 25 Lis 2012, 22:15

Na tym polegają "easter egg'i", sa bezsensownymi ale miłymi smaczkami, których to i w F1, F2, F3, FNV jest multum ; )
Akurat według mnie, jedyną słuszną drogą w F3 jest snajper (mówię o walce) i ogólnie "skradankowiec", bo mnie również irytuje strzelanie w tej grze. Nie zmienia to faktu, że jest to jedna z lepszych gier w które grałem i wszelkie minusy tej produkcji mnie mało obchodzą. Fabuła jest jaka jest, ważne że mnie wciągneła ; )
Jednak z tym klimatem który rzekomo jest lepszy w F3 to kolego przegiąłes, myślę że jednak FNV miażdzy trójkę na KAŻDYM polu, od mechaniki, przez grafikę po klimat.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 25 Lis 2012, 22:57

Terminus napisał(a):Szczypiorofix: widzę, że nie zrozumiałeś sarkazmu.

To nie był moim zdaniem sarkazm tylko zwyczajna prowokacja, w dodatku marna.
Terminus napisał(a):I tak jak napisał Kowek: ani to dobre cRPG: bo ma zrąbaną mechanikę

Zrąbana mechanika? - OK nie jest najlepsza, lepsza jest w F:NV. To prawda ale sama w sobie nie jest taka zła.
Terminus napisał(a):żałosną fabułę

Żałosna fabuła? Nie wiem, czego się czepiacie tej fabuły i pod jakim względem ta w F:NV jest lepsza? Pod tym, że kurier budzi się na pustyni i ma jakiś szton, który pozwoli kontrolować roboty i objąć "władzę" nad Zatoką Hoovera? To jest oszałamiająca fabuła? Moim zdaniem nie. F:NV jest lepszy pod tym względem ale tylko jeśli chodzi o frakcje.
Terminus napisał(a): znikomą ilość side questów

Ile zadań pobocznych wypełniłeś skoro przemierzyłeś 25% mapy?? 2,3? Tak szczerze, nie miałeś takiej możliwości i czepiasz się na siłę. Tenpenny Towerm byłeś tam? A Cantenburry Commons? Paradise Falls? Pozostałe Krypty? Forty?
Terminus napisał(a):ani specjalnie udana strzelanina

Bo to nie jest strzelanina.
Terminus napisał(a):Ja jestem fanem starych Falloutów. I nie mam żalu, że "nie jest 2d izometryczne" - inne były wtedy możliwości techniczne inne dzisiaj. Teraz można zrobić szczegółowy świat w 3D i zrobiono. Tylko, że ... pomysłów starczyło na Megatonę.

A byłeś w jakiś lokacjach, które nie są powiązane z wątkiem głównym? Moim zdaniem nie, stąd tak negatywne odczucia. Grałeś w samą podstawkę czy masz może dodatki? Jeśli je masz to czy ukończyłeś wszystkie?
Terminus napisał(a):Reszta lokacji już wieje zupełną nudą.

25% zwiedzonej mapy :facepalm:
Terminus napisał(a):Do tego miasto sztucznie podzielono na małe mapy, pomiędzy którymi trzeba chodzić tym cholernym metrem. Sama myśl, że muszę 30-ty raz łazić do kolejnej stacji, która będzie wyglądać tak samo, w której mnie zaatakują mutanty/bandyci/zombie/błotniki sprawiała, że odechciewało mi się grać.

To chyba kwestia kto co lubi, mi się ten element podobał.
Terminus napisał(a):Większość perków można sobie podarować.

Tu przyznaję, perki w New Vegas są lepsze a mniej więcej połowe z tych w F3 są mało przydatne a niektóre są wręcz wciśnięte na siłę.
Terminus napisał(a):VATS - po atika to w strzelance FPP?

Powtarzam, to nie jest strzelanka.
Terminus napisał(a):Jak zmieniono konwencję gry na realtime to po co na siłę wciskać jakieś zupełnie nielogiczne fragmenty gry turowej? Zwłaszcza, że na wyższym poziomie już się tego wcale nie używa co znowu czyni perki dające bonusy w VATS zbędnymi.

To czemu nie czepiasz się VATSa w F:NV? Tam jest on praktycznie identyczny.
Terminus napisał(a):JEDYNY moment w całej grze kiedy poczułem "fallouta" to spotkanie z Haroldem i jego drzewkiem. Szkoda, że w atikowej lokacji i towarzyszył temu atikowy quest...

"atikowy" - nie, rozumiem. Co do Oazy - fajny element, szkoda, że w F3 nie ma więcej nawiązań do starszych Falloutów. F:NV wygrywa pod tym względem zdecydowanie. Są Mroczni jako pozostałości po straży Mistrza, jest Cass córka Casssidiego, jest sprzedawca alkoholi z Klamath. Brakuje trochę tego w F3.
Terminus napisał(a):Jak już wiele razy mówiłem: dla mnie subiektywnie jedna z najbardziej rozczarowujących i męczących gier w jakie grałem.

Podsumowując, trochę czepiasz się na siłę ale ok, szanuję Twoje zdanie, może się kiedyś przekonasz, że F3 nie jest wcale taki zły. To tyle :)

kis104 napisał(a):Jednak z tym klimatem który rzekomo jest lepszy w F3 to kolego przegiąłes, myślę że jednak FNV miażdzy trójkę na KAŻDYM polu, od mechaniki, przez grafikę po klimat.

Co do klimatu się absolutnie nie zgodzę Co wpływa na lepszy klimat w F3? Stołeczne Pustkowia i ruiny, których zupełnie brak mi w F:NV. Pod tym względem przypomina mi to Fallouta 1, gdzie bardzo dużo było zrujnowanych domów, budynków itp. Poza tym: radio i zaje*isty Skiba jako Three Dog, ciekawe zadania poboczne, wątek główny, zrujnowane metro, plac Waszyngtona itp.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.

Za ten post szczypiorofix otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 25 Lis 2012, 23:47

@szczypiorofix: Ty najwyraźniej masz problem ze zrozumieniem tekstów, które czytasz.
W skrócie:
To BYŁ Sarkazm. Jeżeli poczułeś się sprowokowany to wyłącznie Twój problem.
Gdzie ja się odniosłem do F:NV? Gdzie ja F3 porównałem do F:NV? Odnosiłem się wyłącznie do F1 -F2.
Przemierzyłem 100% mapy(wszystkie zaznaczone lokalizacje na mapie i pewnie większość "nieoznaczonych" atrakcji). Zdanie o 25% dotyczyło momentu kiedy osiągnąłem postacią 30lvl.
Jak to nie jest "strzelanka" to co to jest? Strategia? Symulator? A jeżeli cRPG to już się odniosłem do jego jakości.
Aha jeszcze jedno: DLC M.Zelda i O.Anchorage to są wręcz klasyczne "strzelanki". I to marne.
Klimat jest w DLC: Point Lookout - ale zupełnie nie falloutowy.

"atikowy" - rymuje się z innym słowem oznaczającym coś bardzo marnego...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kis104.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez utak3r w 26 Lis 2012, 00:00

Ja np. zarówno w F3 jak i FNV używam *wyłącznie* VATSa. Ilość questów jest IMHO wystarczająca - a już na pewno nie można powiedzieć, że ich ilość jest żałosna, bo to oznacza słabe rozejrzenie się.

Co do klimatu, dalej będę utrzymywał, że w F3 jest o niebo lepszy, niż w FNV. Tak czy siak - i tak nigdy się nie dogadamy: fani F1 i F2 vs F3 vs FNV.
Image

Za ten post utak3r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Fallout

Postprzez BJ Blazkowicz w 26 Lis 2012, 01:25

szczypiorofix napisał(a):Poza tym: radio i zaje*isty Skiba jako Three Dog, ciekawe zadania poboczne, wątek główny, zrujnowane metro, plac Waszyngtona itp.


Graleś w Fallouta po polsku i mówisz o klimacie? :E
Wątek główny jest chu*owy zarówno w F3 jak i w NV (w NV trochę mniej jak masz dodatek Lonesome Road bo to takie jakby wyjaśnienie pochodzenia kuriera). Co do krajobrazów to i NV i F3 są robione na inną modłę, a wizja świata z F3 bardziej mi się podoba, w NV prawie nie ma zniszczeń spowodowanych bombami co jest wyjaśnione w fabule ale to nie ważne. NV góruje nad F3 rozwiązaniami czysto technicznymi ( choćby przez wykorzystanie przyrządów celowniczych, dodatki do broni czy lepsze i mądrzej zrobione perki.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 26 Lis 2012, 02:37

utak3r napisał(a):Ja np. zarówno w F3 jak i FNV używam *wyłącznie* VATSa. Ilość questów jest IMHO wystarczająca - a już na pewno nie można powiedzieć, że ich ilość jest żałosna, bo to oznacza słabe rozejrzenie się.

Co do klimatu, dalej będę utrzymywał, że w F3 jest o niebo lepszy, niż w FNV. Tak czy siak - i tak nigdy się nie dogadamy: fani F1 i F2 vs F3 vs FNV.


Weź sobie porównaj ile questów pobocznych ma F3, a ile NV. :E Albo jeszcze lepiej: porównaj do starych falloutów. :E F3 jeżeli chodzi o ilość zadań to bieda z nędzą.

Co do fanów, to powinieneś dodać jeszcze "vs FNV, F1 i F2". :caleb:

- - -

W ogóle mam wrażenie, że toczy się kolejna wielka debata nt. gustów. :facepalm: Muszę też sprostować mojego poprzedniego posta: nie uważam Fallouta 3 za grę słabą, a jedynie za słabego Fallouta. Gra jest dobra, naprawdę, ale mogli to nazwać jakoś inaczej... np. "Oblivion with guns". :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości