Next-generation - wasze oczekiwania

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 11 Lip 2012, 18:18

paintball_0 napisał(a):Co parę lat wychodziłby update ramu, procka, czy grafiki i wszyscy byliby zadowoleni.

Czyli nowa konsola? A kto ci teraz broni kupić PS2?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez impulse_101 w 07 Lis 2012, 22:18

Podobno przeciekla do neta jakas dokumentacja Microsoftu na temat 'xboxa surface'. Wyglada to w zarysie tak... Procek potwór od IBM o mocy ponad 300 GFlopsow, 5GB ramu, karta dedykowana od AMD z 1.2 vram. Ma to byc jakieś tabletowe dziwactwo w stylu wiiU. Jestem ciekawy ile w tym prawdy, cieżko mi zweryfikowac informacje klikajac z telefonu ale dokumenty przedstawiają się dość fachowo.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 07 Lis 2012, 22:58

Image

Źle czytasz bo na tym kwicie są dane dotyczące dwóch urządzeń: tabletu i (rzekomo) nowego "dużego" Xboxa.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive impulse_101.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez impulse_101 w 07 Lis 2012, 23:24

Może ten tablet bedzie w zestawie z xboxem :P Tak czy siak jeśli taki intel 2600 ma 120 Gflopsów to ten IBM będzie zrywać buty, co prawda do premiery troche czasu ale trzeba będzie ostro hardware updatować żeby nie odstawać
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Szpagin w 07 Lis 2012, 23:33

Za półtorej tygodnia premiera pierwszej konsoli stacjonarnej ósmej generacji - Nintendo Wii U. Bardzo ciekawi mnie, jak gracze odbiorą to urządzenie. Poprzednie konsole firmy trudno nazwać udanymi. Projektanci Nintendo 64 postawili na kartridże jako nośnik danych (dla nieobeznanych w temacie: kartridż od N64 zawierał maksymalnie 64 MB danych, zaś płyta CD, z której korzystali obydwaj rywale Nintendo - Sony ze sprzedającym się na pniu PlayStation i Saturn od Segi - dziesięć razy tyle...). To było prawdziwe wąskie gardło urządzenia, przez co wielu producentów przerzuciło się na PSX. Na GameCube'a i (szczególnie) Wii nie wyszło zbyt wiele poważnych gier (czy może raczej: nie wybiły się spośród olbrzymiej ilości produkcji dla młodszych graczy i osób, które nie miały wcześniej kontaktu z grami wideo), co po części przyczyniło się do rynkowych klap obydwu urządzeń. GameCube nie mógł stanąć do równej walki z PlayStation 2 i pierwszą amerykańską konsolą od czasów nieudanego Jaguara - Xbox'em od Microsoftu.

Co do Wii... Może sprzedali przeszło 100 milionów egzemplarzy konsol, ale na tym rynku panuje dość specyficzny model sprzedaży: sama konsola sprzedawana jest po kosztach (lub z minimalnym zyskiem), zaś twórcy zarabiają na opłatach licencyjnych od producentów gier. Wii znacznie odstawało od konkurencji, przez co generalnie firmy trzecie zupełnie olały Nintendo. Na Wii gra się w pakiet minigierek Wii Sports (dodawane do każdego sprzedanego poza Japonią egzemplarza) i tyle. Produkcji, które mogłyby zainteresować hardkorowego gracza, jest jak na lekarstwo. Z tego powodu Wii, mimo najlepszej sprzedaży, jest najmniej dochodową konsolą obecnej generacji.

I wracamy do współczesności. Mimo olbrzymiego wzrostu wydajności w porównaniu z poprzednią generacją (co, nawiasem mówiąc, trudne nie było), Wii U trudno nazwać demonem mocy. Idę o zakład, że Xbox 8 i PlayStation Orbis (tak według mnie nazywać się będą nowe konsole od MS i Sony - chcecie, to mogę wytłumaczyć, czemu) po prostu zmiotą Nintendo. Jednakże, Japończycy mają dwa asy w rękawie. Pierwszy, Wii U wychodzi jako pierwsze - co najmniej rok przed konkurencją. Jak wpływa to na sprzedaż, najlepiej pokazał Xbox 360: trafił do sklepów rok przed PS3 i, mimo mniejszych możliwości, przyczynił się do sporych problemów ze sprzedażą konsoli Sony w początkowym okresie (inna sprawa, że PS3 było zwyczajnie drogie i nie oferowało wielu ciekawych tytułów startowych).

Dwa, dziwny pomysł z skrzyżowaniem pada i tabletu może wypalić. Choć jestem wyjątkowo negatywnie nastawiony do urządzeń z dotykowym ekranem, to ludzie mogą to kupić. Tutaj mam jednak pewne wątpliwości: czy przerzucanie wzroku z ekranu telewizora na ekran kontrolera będzie wygodne? Czy twórcy gier w pełni wykorzystają możliwości, jakie ma w sobie to ustrojstwo?

Trzy, lista tytułów startowych i gier, które mają zostać wydane krótko po premierze wygląda dość ciekawie: ZombiU, który ma najlepiej prezentować możliwość nowatorskiego kontrolera; nowa część Call of Duty, która wreszcie nie będzie wyglądała, jak ubogi kuzyn gry z PS3, X360 i PC; dalej ma wyjść Batman: Arkham City wzbogacony o obsługę ekranu dotykowego na kontrolerze czy Assassin's Creed III. Co prawda są to gry, które miały już (lub dopiero będą miały) premierę na innych platformach, ale dobrze wróży to na przyszłość: wreszcie duże firmy przypomniały sobie, że istnieje takie coś, jak Nintendo.

Tak czy inaczej, trzymam kciuki za Nintendo. W końcu to oni stworzyli Famicoma, którego tajwańskie podróbki były marzeniem każdego polskiego dzieciaka w okolicach 1993 roku. Stworzyli serie, które kojarzy każdy gracz. Mam nadzieję, że ty razem wreszcie uda im się trafić nie tylko do "niedzielnych" graczy, ale i hardkorów.

PS: Jak przeczytałeś całe te wypociny - szacun.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez wobes w 07 Lis 2012, 23:39

Może być ciekawie, zwłaszcza gdy się weźmie pod uwagę monstrualne TDP procesorów Power7. Ktoś to nawet trafnie podsumował:

Kod: Zaznacz wszystko
Power 7 chips have the TDP of a nuclear reactor


O ile Sony stara się nakłonić programistów do tworzenia multiplatformowych gier na PS4 wybierając podobno jako procesor dość słaby (ale chłodny) A10 od AMD (x86) i jednocześnie obniżyć koszt produkcji, żeby ratować swoją konsolę, o tyle MS twardo trzyma się IBM, choć już teraz widać, że ich konsola tania raczej nie będzie w produkcji, zwłaszcza że ma mieć Kinecta 2.

Wg mnie twórcy gier boją się dziś wydawać rozbudowane i kosztowne exclusivy tylko na jedną konsolę, bez wersji na pc, a często stworzenie gry na dwie zupełnie różne platformy jest dla nich zbyt drogie. Czas pokaże kto lepiej wyjdzie: Sony, upodabniający swoją konsolę to nieco biednego, ale zawsze, peceta, czy MS wydający potężną konsolę niekompatybilną z resztą świata.

I tak mamy błędne koło: programiści nie tworzą gier, bo konsola jest mało popularna i przez to jest to ryzykowne, a konsole mają mało nabywców, bo nie ma dobrych gier. Dawniej życie było prostsze: gracza można było zadowolić byle czym, wiele firm chciało zaistnieć wydając własne produkcje, a że wyprodukowanie gry było dużo prostsze i tańsze niż dziś, to skutkowało to obfitością często dobrych lub bardzo dobrych gier na konsole.

@Szpagin: wszyscy producenci konsol sprzedają je poniżej kosztów produkcji i zarabiają na grach.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Szpagin w 08 Sty 2013, 15:43

http://www.cdaction.pl/news-30370/project-shield-nowa-konsola-zapowiedziana-zrobi-ja-nvidia-i-to-naprawde-cos.html

Tego się nie spodziewałem. Problem w tym, że nie widzę zbytnio niszy dla tego urządzenia. Uruchamia gry na Androida i urządzenia z układem Tegra - to potrafi wiele dostępnych obecnie w sprzedaży telefonów. Ok, ma pada (zawsze lepszy od ekranu dotykowego), ale takie urządzenia już są na rynku: niesławny SE Xperia Play albo dodatkowe pady łączone z aparatem za pomocą Bluetootha (np. TAKI). Autentycznym novum jest możliwość odpalania gier z komputera przez PC - coś w stylu OnLive: uruchamiasz sobie, powiedzmy, Stalkera na komputerze z dostępem do Internetu, łączysz się przez konsolę z komputerem i viola - możesz grać w ulubioną grę w autobusie lub na wykładzie. Pytania są dwa: raz, czy to będzie działać? Mam co do tego poważne wątpliwości. Chodzi mi głównie o lagi, gdy serwer (komputer, na którym uruchamiamy grę) będzie dalej niż kilka metrów od konsoli, artefakty wynikające z kompresji obrazu itp. Sam bawiłem się kiedyś w OnLive, więc wiem, jakie mogą być z tym problemy. Dwa, czy takiego czegoś nie można zrobić na obecnie istniejących urządzeniach? Z tego co mi wiadomo, na Androida można bez problemu korzystać z OnLive. Jakoś nie widzę przyszłości dla projektu nVidii.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 15 Sty 2013, 11:07

Pewne dość wiarygodne przypuszczenia co do next-genowych konsol:

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=507910

2013 bedzie ciekawym rokiem, prognozuje się, że tablety będą mocno rozwijać sie pod kątem gier. Pierwsze tego rezultaty mozna już obserwować u Razora i Nvidii:

http://www.razerzone.com/gaming-systems/razer-edge-pro
http://shield.nvidia.com/play-android-games
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 15 Sty 2013, 11:21

Konsole umrą po tej generacji. Nie ma już szans na skok technologiczny, jak to było w przypadku X360 i PS3, ergo nie ma szans na odskoczenie od pecetów, które i tak będą lepsze i wydajniejsze od nowych modeli sprzętu Sony i MS.

Zostanie Nintendo ze swoimi zabawnymi gadżeto-ciekawostkami, handhelty i przeróźne wymysły oparte na PC - jak to coś, co planuje Valve.

:analityksoviet:
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez meJKu w 15 Sty 2013, 11:55

Co do next-gena, tutaj ciekawa rzecz: "CD Projekt RED’s CEO was interviewed by TVN CNBC and revealed that the trailer of Cyberpunk 2077 represents the level of in-game graphics that they’re aiming for. Now this could obviously mean two things: a) the visual style of the game will be similar to the trailer and b) that the overall quality of the graphics will be pretty close to the CG."

Jeśli tak ma grafa wyglądać, to chyba możemy wywnioskować kiedy wyjdzie "kolejna generacja".
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 15 Sty 2013, 12:11

Soviet napisał(a):Konsole umrą po tej generacji. Nie ma już szans na skok technologiczny, jak to było w przypadku X360 i PS3, ergo nie ma szans na odskoczenie od pecetów, które i tak będą lepsze i wydajniejsze od nowych modeli sprzętu Sony i MS.

Tak długo jak długo konsole będą miały zamknięta architekturę tak długo pecety będą technologicznie do przodu.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 15 Sty 2013, 12:12

Nom.

Dlatego wyginą.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości