Far Cry

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Far Cry

Postprzez Szpagin w 01 Wrz 2012, 22:08

Prawdopodobnie ograniczenia silnika, który nie byłby w stanie przetworzyć całej mapy naraz. Pewnie jakoś wyjaśnią to w fabule.
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ilja.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: Far Cry

Postprzez atikabubu w 03 Wrz 2012, 10:29

Nomż...

Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Far Cry

Postprzez Kontroler w 06 Wrz 2012, 12:12

Nowy Trailer:



Gra na pewno nie będzie taka monotonna jak poprzednia część. Ma wyjść pod koniec listopada, a ja muszę się uczyć do matury :(.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Far Cry

Postprzez Kpuc w 06 Wrz 2012, 12:46

Coraz bardziej mi się podoba nowy FC, granie na haju może być całkiem świetne, polowanie na zwierzynę by zarobić trochę grosza, totalna swoboda poruszania się po wyspie, czymkolwiek. Ciekawy tylko jestem czy to będzie jakiś tryb questowy, czy idziemy sobie a tu ni stąd aligator się na nas rzuca :P
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Far Cry

Postprzez Ilja w 27 Wrz 2012, 19:40

IT'S OVER

Za ten post Ilja otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Papa Mobile.
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Far cry 2 - skradanie

Postprzez tmatrix7 w 27 Paź 2012, 19:24

Witam!
Od paru dni gram w grę Far Cry 2, ogółem gierka mi się podoba: ciekawe misje, zarąbiste krajobrazy, dużo możliwości. Tylko jedna rzecz mnie gnębi: skradanie!
Jeśli chcę uniknąć tej długiej, męczącej strzelaniny, próbuję stosować poruszanie się na przykucnięciu i chowanie się w krzakach, ale jeśli już jestem zmuszony zaatakować któregoś z przeciwników, robię to cicho...ALE...gdy zabiję jednego przeciwnika( za pomocą maczety lub wyciszonej broni) wzbudza to alarm na całą lokację/posterunek. Mimo, że (według mnie) nikt nie widział śmierci wroga, ani moja ofiara nie krzyknęła to i tak wszyscy jakby to zobaczyli i rzuca się na mnie cała zgraja tych murzynów!

Pomocy! Dajcie jakąś technikę na ciche eliminowanie lub po prostu wyjaśnijcie ten cały system inteligencji przeciwników.

Z góry dzięki za pomoc! ;)

P.S. moja wersja gry to 1.0.0.
Awatar użytkownika
tmatrix7
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 06 Mar 2011, 16:48
Ostatnio był: 11 Mar 2022, 11:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 19

Re: Far cry 2 - skradanie

Postprzez Szpagin w 27 Paź 2012, 19:49

Też miałem problemy ze skradaniem - wszystko idzie dobrze, dopóki kogoś nie zabijesz. Mam wrażenie, że to jakiś błąd.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Far Cry

Postprzez impulse_101 w 27 Paź 2012, 20:34

To nie błąd to nUbisoft.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Far Cry

Postprzez kis104 w 27 Paź 2012, 21:07

Dokładnie, ubisoft dał ciała na całej linii, jeśli chodzi o skradanie. Widać, że F1, Crysisa i F2 robiły dwa różne studia. (Crysisa podaje nieprzypadkowo). Zwyczajnie nie da się likwidować po cichu, a maczeta jest tu albo na zaś braku amunicji, albo żeby krzaki ciąć...
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Far Cry

Postprzez Merhius w 27 Gru 2012, 01:22

Trrralalalaaaaa, od jakiegoś czasu istnieje na naszym rynku Far Cry 3, więc odświeżam temat ;)

A zatem, gra... Urywa dupe z kręgosłupem! Tak fajnej i wciągającej gry to dawno w swych łapkach nie miałem, jak dla mnie to najlepsza gra tego roku, machnięciem ręki strąca brzozą z nieba takie tytuły jak np. Assassin's Creed 3. Ale spokojnie i do rzeczy. Gra jako że tworzona przez Ubisoft, działa na platformie Uplay, jak ktoś nie miał jeszcze z tym do czynienia to spokojnie, rzecz bardzo czytelna i szybka w obsłudze, wyposażona w fajny bajer typu sklepik na punkty zdobywane za niektóre osiągnięcia w grze. Można wygrać cztery nagrody, ja np. kupiłem sobie dzisiaj dodatkowe, specjalne zadanie i działko ręczne :)

:

Akcja gry rozgrywa się na tropikalnej wyspie gdzieś na południowym pacyfiku, wcielamy się w Jasona Brody’ego który jest wybitnym sportowcem, synem bogatych rodziców i totalnym mięczakiem... Tak, nasza postać na początku gry niemal płacze na myśl o zabiciu innego człowieka, nawet w sytuacji zagrożenia życia. Przybywamy na wyspę z dowma braćmi i gromadką przyjaciół mając za cel nachlanie się do nieprzytomności, imprezowanie, uprawianie sportów ekstremalnych itd. Wszystko przebiega wspaniale aż nagle... Budzimy się spętani w klatce, okazuje się że całą naszą grupę porwali piraci którzy chcą wziąść za nas okup, my oczywiście jako "główny bohater" uciekamy z ich obozu i przez resztę gry staramy się odbić naszych przyjaciół, lecz naszym tropem podąża przywódca piratów niejaki Vaas, gość jest największym psycholem jakiego widziałem, jeżeli lubiliście Jokera w filmie Batman to Vaas na pewno przypadnie wam do gustu ;) jest gwałtowny, nieprzewidywalny, ma zapędy samobójcze i uwielbia torturować ludzi, psychicznie i fizycznie. Wielokrotnie będziemy mieli z nim do czynienia i trudno będzie później zapomnieć o tych spotkaniach :) A że głównym tematem gry jest obłęd (wszystkie postacie w grze są psychiczne) to aż miło patrzeć jak z biegiem czasu nasz maminsynek staje się powoli szaleńcem który łapie zaciesz na widok chaosu i śmierci :E


Mówię wam, warto kupić tą gre. Jest świetną strzelaniną (choć wrogowie bywają troszkę matołkowaci), przygodówką i skradanką, tak koledzy wzwyż, Ubisoft udoskonalił skradanie się i teraz można kosić maczetą aż miło. Jeżeli chodzi o grafikę to jak przystało na Far Cry'a, jest przepięknie, widoki powalają, graficy momentami tak się popisują że nawet Skyrim, Crysis i Just Cause 2 mogą się schować. Nieco gorzej jest z dzwiękiem, gdy gra muzyka to basy trzęsą światem ale podczas strzelanin jakoś wszystkie dźwięki są takie ciche i "suche", nie czuć energi wystrzałów że się tak wyrażę. Grywalność jest na wysokim poziomie, praktycznie nie ma błędów, choć czasami zdarzyło mi się że wróg wpadł w skałę lub zaciąłem się na jakieś desce w podłodze i musiałem podskoczyć by iść dalej ale mówie, to rzadkość. Nowością w grze jest to że twórcy dodali wreszcie zwierzęta, świat jest teraz pełen krwiożerczych bestii takich jak tygrysy, pantery, dzikie psy czy rekiny więc koniec z beztroskim bieganiem po lasach. Możemy teraz chadzać na polowania, do czego praktycznie cały czas zachęcają nas twórcy ponieważ z upolowanych zwierząt zbieramy składniki które posłużą nam do ulepszenia naszego ekwipunku i wyrabiania przedmiotów (crafting ;) ). Noooo to chyba wszystko, przepraszam jeżeli trochę chaotycznie ale rzadko piszę coś na kształt recenzji.

Aaaa i bym zapomniał, mam dla was niespodzinakę- świat Far Cry 3 został odtworzony w Minecrafcie, jeżeli ktoś gra to może pobrać plik stąd- http://far-cry.ubi.com/fc-portal/pl-PL/ ... index.aspx

Za ten post Merhius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Far Cry

Postprzez Pangia w 27 Gru 2012, 21:27

Noo, twoja minirecenzja jeszcze bardziej zachęciła mnie do kupna FC3 :) A jako typowy Steamowy nub czekam, aż będzie promocja na Święta (tylko że, jak na złość, FC3 świetnie się sprzedaje pomimo horrendalnych €50, które trzeba nań wyłożyć)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Far Cry

Postprzez Kpuc w 27 Gru 2012, 21:54

FC3 tak szybko nie stanieje, gra ma dobrze opowiedzoną fabułę z wyrazistymi postaciami, cooperation który sam w sobie jest oddzielną grą i dobre multi. Problemem na jaki się natchniesz po kupnie gry sporo po premierze będzie nierówna gra. Inni będą mieli ponabijany poziom doświadczenia a ty będziesz go dopiero zdobywał.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 3 gości