Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 02 Wrz 2012, 18:53

A ja ostatnio zaczepiłem klasykę "Komu dzwoni dzwon" E. Hemingwaya. Książka ciekawa ale dla mnie zeszmacona przez komunizm. Doskonale ukazane studium człowieka wokół którego toczy się bezwzględna i bezpardonowa wojna. Są tam pokazane okrucieństwa obu stron zarówno frankistów jak i republikanów nie ma wybielania jednej ze stron.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez Stalker Rambo w 03 Wrz 2012, 21:28

Zacząłem czytać książkę pt. "Cel Snajpera" Chris'a Kyle'a. Kolejna książka o seal'sach. Książka opowiada o jednym z najlepszych snajperów seal'sów Chris'ie Kyle'u (Marynarka wojenna utrzymuje, że Kyle ma 150 śmiertelnych trafień). Książka dosyć ciekawa, choć nie ukrywam, że pan Chris pisze dosyć chaotycznie. Oczywiście można w niej wyczuć amerykańską propagandę, ale no cóż, za to świat kocha chamerykę ;)

Dodatkowo Chris zrobił ukłon w stronę polskich czytelników. Jest co nieco o Gromowcach i współpracy z nimi. (ale do tego jeszcze nie doszedłem)

Dla miłośników tematu pozycja na pewno obowiązkowa.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Co czytacie?

Postprzez meJKu w 04 Wrz 2012, 14:00

http://www.sedenko.pl/?p=4321 opowiadania z uniwersum Wiedźmina w drodze.

A aktualnie czytam "Grom, Siła i Honor", czyli wywiad z Petelickim. Świetna książka, która pokazuje przez jakie trudności musiał przechodzić sam Petelicki i formacja GROM.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 11:46
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Co czytacie?

Postprzez Silas w 09 Wrz 2012, 01:56

To może rzucę ja:
Akta Odessy - F. Forsyth
Na Skrzydłach Orłów - K. Follett
Dymy Nad Birkenau - S. Szmaglewska
Wehrmachtgefolge - J. Makowski
Powrót - M. Spillane
Cień Wilka - J. Barwcik
Komu Bije Dzwon - E. Hemingway.
Silas
Tropiciel

Posty: 213
Dołączenie: 17 Sie 2007, 19:15
Ostatnio był: 09 Gru 2023, 00:06
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 1

Re: Co czytacie?

Postprzez Angius w 09 Wrz 2012, 12:19

Nocny Patrol Siergieja Łukjanienki - polecam szczerze wszystkim całą dylogię Patrolu i resztę dzieł autora. Niepowtarzalny klimat ZSRR.

Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa - wiem, że to lektura w LO, ale ja czytam dla czystej przyjemności. Ponownie, niesamowity klimat z nutą psychodeli.
Ostatnio edytowany przez Angius, 09 Wrz 2012, 21:04, edytowano w sumie 1 raz
Чтобы обмануть перевод одного еврея, два греки нужно, чтобы обмануть один грек, двое армян необходимо, чтобы обмануть армянский, нужно два дворян.

Za ten post Angius otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy,
Negative marcel.
Awatar użytkownika
Angius
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 08 Wrz 2012, 13:57
Ostatnio był: 21 Maj 2013, 04:22
Miejscowość: Zaton
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 5

Re: Co czytacie?

Postprzez Darth ReX w 09 Wrz 2012, 16:47

Dzisiaj przebrnąłem przez Fight Club - znakomita pozycja, bardzo przyjemnie się czyta. Znakomity klimat powieści z zaskakującą końcówką (choć do wysunięcia pewnych wniosków Palahniuk stara się podsunąć nam materiały odpowiednio wcześniej). Niezła psychodela, czysty upust antyspołecznej i antysystemowej frustracji o właściwym sobie humorze.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 19 Wrz 2024, 17:08
Kozaki: 224

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 09 Wrz 2012, 21:04

A teraz wypisze co się czytało w wakacje :E
1. "Mechaniczna pomarańcza" Burgessa- doskonale pokazane państwo które nie umie sobie radzić z przestępczością wśród młodzieży i historia Alexa- chłopaka który w dzień jest grzecznym synem a w nocy udaje się wraz ze swoją bandą okradać i rabować. Pewnego dnia zostaje skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci pewnej staruszki podczas napadu i to przewraca jego życie do góry nogami...
2. "Martwe dusze" Gogola- Rosja XIXw doskonale pokazany stosunek szlachty rosyjskiej do chłopów- uważają ich za przedmioty a nie za ludzi
3."Czy androidy śnią o elektrycznych owocach?" Dicka- ukazano tam problem sztucznej inteligencji. Książka nawet lekko postapo (wątek wojny nuklearnej w tle)
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 12 Wrz 2012, 11:53

Tajemniczy, może to zbędne pytanie, ale "Blade Runnera" na podstawie "Czy androidy..." oglądałeś?
Bo jeśli nie, to natychmiast!!!

Ja wsiąkłam całkowicie w świat Wojsławic, Kuballa (wielkie dzięki!) polecił mi przeczytać coś o Wędrowyczu Pilipiuka.
Przeczytałam więc "Kroniki Jakuba Wędrowycza", "Weźmisz czarno kure", a teraz "Wieszać każdy może".
To jest świetne, czyta się wprost rewelacyjnie. Akcja dzieje się na południowej Lubelszczyźnie, a bohaterem jest prawie stuletni egzorcysta pędzący bimber. Geriatryczny wiedźmin ;)
Pomieszanie guseł z science-fiction napisane niezwykle bogatym językiem. Poczucie humoru może nie dla każdego, ale na pewno warto się przymierzyć. Dla mnie bomba i zamierzam przeczytać wszystko, co mi się nawinie.
A dla wszystkich, którzy już znają Wędrowycza - Szczery Słowiański Uśmiech :E

:arrowd: Termi, dzięki za sprostowanie, a pomyśleć, że zdawałam maturę z geografii... w ubiegłym wieku, pewnie dlatego :D Pozostaję w nadziei, że mi wybaczysz.
Ostatnio edytowany przez Realkriss 12 Wrz 2012, 13:28, edytowano w sumie 3 razy

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wunderwaffe, Canthir.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Terminus w 12 Wrz 2012, 12:19

Jakie ..... Podlasie???
Wojsławice - 5minut od Uchań, 20 minut od Hrubieszowa! Południowa lubelszczyzna!!!
Jako (prawie) rodak Jakuba pochodzący z Hrubieszowa (który występuje choćby w opowiadaniu o Hotelu pod Łupieżcą) czuję się obrażony :P .

Dla kobiet to ja polecam trylogię o kuzynkach Kruszewskich. A dla wszystkich Operację Dzień Wskrzeszenia. O których zresztą już kiedyś pisałem w tym wątku.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, Canthir.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 12 Wrz 2012, 19:11

Realkriss napisał(a):Tajemniczy, może to zbędne pytanie, ale "Blade Runnera" na podstawie "Czy androidy..." oglądałeś?
Bo jeśli nie, to natychmiast!!!


Teraz zamierzam obejrzeć "Equilibrium"( nie wiem czy dobrze napisałem trudne słowo :darthrexfilologbezpracyiperspektyw: ). Ale z braku laku może i "Runnera" obejrzę..
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 13 Wrz 2012, 08:27

Z braku laku!? To arcydzieło kina science-fiction, film genialny i wybitny.
Zresztą, obejrzysz, to zobaczysz.

A mam pytanie do wielbicieli s-f, facet z biblioteki wcisnął mi "Fiolet" K. Kozak i "Sopel" P. Kornewa.
Czy ktoś to zna , warto czytać?
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Co czytacie?

Postprzez Tajemniczy w 13 Wrz 2012, 20:13

:arrowu: Realkriss
"Sopel" Kornewa czytałem i powiem ci tyle- książka równie ciekawa jak "Piknik na skraju..". Jest tam wszystko- wątek postapo, mutanty oraz wciągająca fabuła. Na twoim miejscu zacząłbym czytać :E . Jest też druga część- "Śliski"- ta jednakże już krótsza ale jak spodoba ci się "Sopel" to i to przeczytaj.

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kuballa44.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości