[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 04 Wrz 2012, 08:22

A więc to tak. Ciekawe, czy mod pozostanie darmowy, czy może GSC odżyje, bo Grigorowicz zatrudni Dezodorów i z LA zrobi się "Stalker Edycja Rozszerzona" za symboliczną opłatę...
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez burntsnow w 04 Wrz 2012, 08:29

atikabubu napisał(a):No to ten... No...

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/ne ... ember-2012


I się sporo wyjaśniło - szkoda tylko, że nie dali nowej konkretnej daty wypuszczenia LA. Ale jeśli wyjdzie do końca tego roku - będę kontent ;)

Dezowave" napisał(a):multicore support for new CPUs

A to mnie bardzo ucieszyło :)
Awatar użytkownika
burntsnow
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 29 Paź 2011, 17:28
Ostatnio był: 10 Mar 2022, 13:09
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kpuc w 04 Wrz 2012, 10:22

paintball_0 napisał(a):A więc to tak. Ciekawe, czy mod pozostanie darmowy, czy może GSC odżyje, bo Grigorowicz zatrudni Dezodorów i z LA zrobi się "Stalker Edycja Rozszerzona" za symboliczną opłatę...

Taa, jak byłem szczeniakiem też wierzyłem w różowe słonie, w kropki bordo :P W tym świecie tylko pozytywne świry robią coś za darmo. :E
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez ViS w 04 Wrz 2012, 10:58

I znów na stronie MODDB pojawiło się znajome TBD. Why I'm not suprised??? Skoro ma być premiera na koniec grudnia, to chyba muszę przyznać Sovetowi rację. "LA nie będzie" Bo przecież w grudniu jest koniec świata :E :E :E
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 04 Wrz 2012, 14:44

burntsnow napisał(a):
atikabubu napisał(a):No to ten... No...

http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/ne ... ember-2012


I się sporo wyjaśniło - szkoda tylko, że nie dali nowej konkretnej daty wypuszczenia LA. Ale jeśli wyjdzie do końca tego roku - będę kontent ;)

Dezowave" napisał(a):multicore support for new CPUs

A to mnie bardzo ucieszyło :)


Może to kwestia mojej słabej znajomości języka, ale jak dla mnie tam pisze, że nic nie pisze... Nie powiedzieli nic odkrywczego ani nic ważnego. Tylko tyle, ze grę trzeba zdebugować i jest to czasochłonne. A o reszcie, że nie mogą jeszcze powiedzieć ale kiedyś tam powiedzą...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!

Za ten post kaczor_1991 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MatrixSTR.
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez zderzack w 04 Wrz 2012, 15:59

W 100% zgadzam się z powyższym postem. Wygląda na to, że muszę BJ-owi Blazkowiczowi przyznać przynajmniej w części rację. O ile powiedzmy w 2008/2009 roku było gadane o premierze, potem odkładane, tak ja przyzwyczaiłem się, że od kiedy na dobre ustawiono TBD - można traktować Dezowave jako gości zachowujących wstrzemięźliwość, nie karmiących ludzi ochłapami informacji bez pokrycia.

Upłynęło sporo wody w Prypeci i wreszcie powolutku, konsekwentnie wyłaniała się coraz bardziej konkretna data wydania. Kiedy padła informacja o obsuwie, pierwszy darłem szaty, że to musi być z jakiegoś obiektywnego, niespodziewanego i niezależnego powodu, po czym...

Mam żal do Dezów. Nie, zanim mnie objedziecie za to, że nie im płacę itp., przeczytajcie do końca - nie mam nic przeciwko aktualnemu stanowi (TBD). Wolę to niż półprodukty. Nie mogę tylko im wybaczyć, że wiedząc o problemach dalej uściślali datę. Zupełnie jakby obóz Deza podzielił się na dwie frakcje wzajemnie się przekrzykujące odnośnie wydania gry. Ale nie snuję kolejnych teorii.
LA będzie. LA była, jest i będzie.
Awatar użytkownika
zderzack
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 09 Lut 2008, 18:44
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 19

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 04 Wrz 2012, 16:39

Datę 28 sierpnia ustaliliśmy w styczniu. Wtedy wydawała się realna. Tyle, że po drodze wiele się wydarzyło. Pamiętacie ten moment paniki w czerwcu kiedy Loxotron ogłosił śmierć LA? Zniknął główny programista silnika. Przez jakieś 4 miesiące nie pojawiał się na ICQ i nie odpowiadał na maile. W końcu się pojawił i podjął współpracę. Mimo to pozyskaliśmy innego programistę, który pracował nad LA na początku projektu.

Potem po starcie beta testów okazało się, że odbugowanie gry zajmie o wiele dłużej niż się wydawało. I to nie tylko skryptów ale samego silnika, który został dość gruntownie przerobiony.

No i wreszcie ta sprawa o której nie możemy mówić. Wierzcie mi, że chciałbym ale od tego w dużej mierze zależą losy tego projektu. Jedyne co mogę wam poradzić to czytanie między wierszami komunikatu. Krążą różne plotki ale nie możemy ich ani potwierdzić ani zaprzeczyć bo sami nie wiemy jak będzie. Jak tylko sprawy się wyjaśnią poinformujemy Was o tym.

A tak na marginesie, czy przekładanie daty premiery w świecie gamedeveloperów to takie rzadkie zjawisko, że trzeba na nas psy wieszać?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 04 Wrz 2012, 16:50

Cromm Cruac napisał(a):Jak tylko sprawy się wyjaśnią poinformujemy Was o tym.

Rozumiem, że w okolicach premiery wyjaśnicie co to za ważna przyczyna tak wpływająca na datę premiery? ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 22:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez swirekster w 04 Wrz 2012, 16:51

Nie wiem czy psy wieszać trzeba, ale Polak zaraz się uśmiecha jeśli sobie ponarzeka :)

Nowe materiały bardzo fajne, wyobraźnia pracuje.
Awatar użytkownika
swirekster
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:36
Ostatnio był: 21 Mar 2017, 23:22
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 178

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez scigacz1975 w 04 Wrz 2012, 16:57

To tero jo - Dajcie se na razie do dupy siana. Jak zrobią to wydadzą. Jest od groma nowych modów, choćby i na rok jeszcze czekania. A z autopsji wiem, że jak coś nagle, to potem w ciul i trochę patchy, poprawek i innych - też na p...
Niech chłopaki pracują spokojnie i w swoim czasie nas wszystkich ucieszą. Sraczki nie dostaniemy.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive burntsnow, Plaargath.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez BJ Blazkowicz w 04 Wrz 2012, 18:24

Przeglądając ostatnie parę stron to paru już dostało takiej sraczki że grozi im śmierć z odwodnienia.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Szpagin w 04 Wrz 2012, 18:25

Wiem, że moje teorie są dziwne, ale na tym forum czytałem już głupsze rzeczy, więc co mi tam.

Zacznijmy od tego, że Lost Alpha jest modem, na który czekają chyba wszyscy fani Stalkera (no, może z wyjątkiem Sovieta). Wszyscy podziwiają ogrom pracy, jaki ekipa hobbystycznie wkłada w odtworzenie w jak najwierniejszym kształcie gry, na którą czekali przez lata. Trudno, by modem nie interesowało się samo GSC, co zresztą Dez0wave potwierdziło.
I dochodzimy do grudnia 2011 - rozpad GSC, przyszłość marki Stalker stoi pod znakiem zapytania. Gdy ekipa, która stworzyła stalkerską trylogię stała się Vostokiem, Siergiej Grigorowicz, właściciel praw do marki Stalker, rozpoczął poszukiwania studia, które byłoby w stanie stworzyć kontynuację.

To były pewne informacje. Teraz zaczną się moje przypuszczenia, fantazje i pobożne życzenia.
Bardzo możliwe, że Siergiej przypomniał sobie o grupie modderów, od paru lat dłubiących przy LA. Będąc pod wrażeniem ich pracy, postawił im swego rodzaju wyzwanie: jeśli Lost Alpha odniesie sukces, Dez0wave (czy też raczej: niektórzy ludzie z grupy) zostanie zatrudnione do prac przy drugiej części. Dostaliby większy budżet, profesjonalne narzędzia, zawodowcy zajęliby się dźwiękiem, głosami itd.

To wyjaśniałoby, dlaczego LA z moda stało się samodzielną grą: jako wsparcie i sposób na dotarcie do większej ilości ludzi, GSC (którego wbrew temu, co mówią niektórzy, wcale nie zamknięto, lecz nie prowadzi żadnych prac), jako właściciele X-Ray Engine, udzielili Dez0wave zgody na niekomercyjne wykorzystanie silnika.

Również ostatnie przełożenie daty premiery ma sens, w końcu od jakości finalnego produktu zależy dalsza przyszłość studia (lub też raczej: niektórych jego członków, ekipa składa się z ludzi wielu narodowości, pracujących zdalnie). Jako twórcy moda mają taki komfort, że nie obowiązują ich deadline'y - wydadzą moda, jak będzie gotowy, a nie w narzuconym przez dystrybutora terminie. Wolą stworzyć produkt kompletny, który zachwyci świat, niż szybko dokończyć grę, która okaże się zabugowanym gniotem. Choć na pewno nie będą już przekładali premiery w nieskończoność - team, który pracuje wieki nad swoim produktem, jakoś nie budzi zaufania.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości