[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez burntsnow w 02 Wrz 2012, 12:08

caleb59 napisał(a):Jak czytam te pierdoły na temat przerobienia oryginalnych nazw map na polskie odpowiedniki to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera!
Po co to zmieniać! Nie dość, że takie tłumaczenie brzmi kretyńsko, to jeszcze nie pasuje w ogóle do całości...

Moim zdaniem nie powinno się tłumaczyć nazw map/leveli...

nie no, od tego, żeby sobie pooglądać nazwy jak je Pan Scenarzysta stworzył, to są oryginalne wersje językowe. te nazwy można dobrze przetłumaczyć, tak żeby nie brzmiały ani jak wynurzenia opitego winem literata, ani jak kreacje maturzysty podnieconego tym, że zdał maturę z angola na 5. inna sprawa, że to niełatwe. mi na taki przykład, mimo że tłumaczeniami zajmuję się już od trzech lat zawodowo, o wiele łatwiej jest napisać, co mi się nie podoba, niż zaproponować rozwiązanie, z którego sam byłbym w 100% zadowolony. ale Dezowicze byle kogo do projektu nie wzięli, więc jeśli jakość tłumaczenia będzie taka, jak jakość roboty np. Cromma, to o przekład się nie boję.

a co do najnowszego newsa o opóźnieniu... skoro to taka tajemnica, to nie zdziwiłbym się, gdyby miała z tym coś wspólnego dobra wola GSC odnośnie publikowania LA jako standalone'a. i nie chodzi mi o żadne diabelskie konszachty, tylko po prostu skoro GSC ponoć jednak żyje (choć dziwne to życie po takich zmianach kadrowych), to może np. chcą pod koniec roku wyskoczyć z jakimś podkręcającym apetyt newsem odnośnie rezurekcji STALKERA 2, a jaki czas jest na to lepszy, niż publikacja takiego moda-legendy jak LA? oczywiście tak sobie tylko hurraoptymistycznie gdybam.

Uwagi moderatora:

Następny post bez wielkich liter = warn.
Awatar użytkownika
burntsnow
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 29 Paź 2011, 17:28
Ostatnio był: 10 Mar 2022, 13:09
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Szpagin w 02 Wrz 2012, 14:09

paintball_0 napisał(a):Więc zostaje tylko "Dolina mroku". :) Nigdy nie lubiłem tej nazwy, bo jest nieadekwatna. Nic aż tak mrocznego w niej nie ma. Niby jest laborka, ale jej mieszkańcy nie szwendają się po okolicy. Niby są bandyci, ale nie bardziej niż na Wysypisku. Niby bywa ciemnawo. ale i bez przesady. Stalker, który potrafi przejść wszystko oprócz mózgozwęglacza, nie nazwie tamtego miejsca "Doliną Mroku". Nie ma tam aż takiego przytłaczającego nastroju, żeby nazwa do niej pasowała.


Mam wrażenie, że Dolina Mroku rzeczywiście miała być mroczna, ale we wcześniejszych wersjach mapy. Mapa w buildach 1865 (http://www.youtube.com/watch?v=fE1d7XxfKaU - w ósmej minucie zaczyna się "mroczny fragment", http://www.youtube.com/watch?v=6Ol0QekWw3E) albo 1935 (http://www.youtube.com/watch?v=U9Qzo4fl2gs - choć mam świadomość, że poziom był wówczas niedokończony). Mapy odchodziły, a nazwa została.

To, co mnie ciekawi, to tzw. Darkscape. Przypomnijmy, nazwa ta powstała ze zlepienia nazw "Darkdolina" i "Escape", kodowych oznaczeń Doliny Mroku i Kordonu. Nie wiemy, jak poziom miał nazywać się w oryginalnej wersji.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez ViS w 02 Wrz 2012, 20:42

że premiera została przełożona na grudzień.

To jak jest w końcu z tą datą premiery, zostaje 28 wrzesień, czy znów jest przesunięcie na bliżej nieokreślony termin :?: :?: :?: Dezowave zaczyna się robić jak Platforma O. - obiecują obiecywać....
Wolno mi być dumnym z tego co w narodzie jest wielkie
i choć na wschodzie pozostały tylko kamienne orły, chłodne płyty nagrobne polskich bohaterów, rodacy którym udało się przeżyć prześladowania i nie skapitulować,
wolno mi żywić nadzieję, że czasy Wielkiej Polski jeszcze powrócą...

LEOPOLIS
SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE
Awatar użytkownika
ViS
Tropiciel

Posty: 302
Dołączenie: 15 Lut 2010, 20:19
Ostatnio był: 31 Maj 2017, 22:43
Miejscowość: Dzikie Pola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Plaargath w 02 Wrz 2012, 21:39

Jest tak, że jutro bodajże ma być oficjalny komunikat dezów.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Wunderwaffe w 02 Wrz 2012, 22:17

Phi, dezodoranty powiedzą, że premiera będzie 12 stycznia. A 30 grudnia przełożą na 3 marca :/. LA będzie, ale nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 02 Wrz 2012, 22:20

Zawsze mnie zastanawia fakt takiego czegoś. Brzmi to jakby sami nie wiedzieli dlaczego będzie opóźnienie, ale mieli się dowiedzieć tego jutro i wtedy powiedzą reszcie :facepalm:

Albo to coś wielkiego, jak powiedzmy zgodnie z fantazjami naszego kolegi burntsnowa zgranie premiery LA z jakimiś nowymi wieściami o stalku 2 albo ich wyśmieję jeśli chodzi po prostu o zdebugowanie gry... Taaa... niech jeszcze zwołają na ten temat konferencję prasową :/ Jak dla mnie uprzedzanie o "oficjalnych komunikatach" to juz nieco zajeżdża zadzieraniem nosa...

Przy czym słowa "nieco" używam z wrodzonej kultury...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Wunderwaffe w 02 Wrz 2012, 22:58

To wina CIA i FBI.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez burntsnow w 02 Wrz 2012, 23:01

Ten "oficjalny komunikat" pachnie mi właśnie jakąś siłą wyższą. Bądź co bądź nikt rozsądny (a za takich mam ekipę Dezowave) nie robi takich numerów, żeby nagle z podejścia "bydzie kiej bydzie" przejść na precyzyjną datę, a zaraz potem ją przekładać. Nie zdziwiłbym się, jakby to "debugowanie" było tylko zasłoną dymną. To raz.

A dwa, że ani ja, ani nikt inny nie płaci im za to, że robią tego moda. Zrobią to zrobią, nie to nie. W razie czego w rezerwie jest Black Mesa i Misery 2.0 ;) Cziiiiiil.
Awatar użytkownika
burntsnow
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 29 Paź 2011, 17:28
Ostatnio był: 10 Mar 2022, 13:09
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 02 Wrz 2012, 23:09

Wiem, że robią to za darmo i trzeba być im za to wdzięcznym. Ale to nie oznacza, że sobie mogą lecieć w kulki i zadzierać nosa. Wszyscy czekają, to ich jeszcze chwile potrzymamy w napięciu, podgrzejemy atmosferę... :facepalm:

Uwaga: Nie twierdzę (jeszcze), że Dezo sobie leci w kulki i zadziera nosa - to zależy od treści tego komunikatu. I mam nadzieję, że po ujawnieniu go przyznam rację, że taka forma komunikacji była stosowna. Mam szczerą nadzieję, ze to przyznam...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Wheeljack w 03 Wrz 2012, 00:23

Gdyby premiera była tuż tuż to dezowory nie sraliby się z zapowiadaniem oficjalnych komunikatów.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1920
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 21:29
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez zderzack w 03 Wrz 2012, 09:02

Zapewne chodzi o to, że Soviet dowiadując się o dacie premiery zagroził, że rzuci się ze stodoły na widły, jeśli LA wyjdzie. Dezy czekają z oficjalnym komunikatem na zakończenie pracy policyjnych negocjatorów. :E

Tak na poważnie, to bardzo zaskoczyła mnie ta informacja. Mało kto bywa tak powściągliwy w podawaniu daty wydania jak Dezowave. Podawanie daty wydania i przekładanie jej kilka dni później, świadczy na 99% o zaistnieniu pewnej wyższej konieczności i to wynikłej zupełnie niespodziewanie.
LA będzie. LA była, jest i będzie.
Awatar użytkownika
zderzack
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 09 Lut 2008, 18:44
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 19

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Plaargath w 03 Wrz 2012, 09:08

burntsnow napisał(a):A dwa, że ani ja, ani nikt inny nie płaci im za to, że robią tego moda. Zrobią to zrobią, nie to nie.

Otóż to. Nawet wliczając darowizny - racja. Dezowave to nie jest studio, tam nie ma etatów, stałej ekipy i zarezerwowanych iluś godzin dziennie na robienie. Panosząca się w temacie roszczeniowość mierzi mnie okrutnie. Potoki goryczy i rozczarowania jakby ktoś kota w worku kupił. Nikt nic nie kupił! Chłopaki robią, bo im się chce, jak im się przestanie chcieć, trudno, takie ich prawo. Poza tym, skoro piszą o problemach, znaczit coś tam robią, że problem napotykają, nie? Prosta logika. Dotychczas nikt projektu nie uwalił, a przepowiadanie takiego momentu zaczyna być równie nudne, jak wieszczenie osławionego końca świata w 2012. Jak się komuś nie chce czekać na LA, niech sprawę oleje i nie truje. Temat taki jak ten powinien umilać oczekiwanie lub dawać rzetelne informacje, a nie jeszcze dokładać do frustracji.

Uwagi moderatora:

Nie ma potrzeby kolorowania tekstu na biało. Usuwam.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości