Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za budową Elektrowni Jądrowych w Polsce?

Tak
88
83%
Nie
7
7%
Obojętnie...
11
10%
 
Razem głosów : 106

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez Canthir w 29 Lip 2012, 12:04

Dodawszy. Głosujta.

Co do argumentu z drogami ("jeżeli mają budować EJ tak jak drogi to...") to z tego co wiem drogi przechodzą tylko kontrolę przy odbiorze, a podczas budowy EJ nadzór jest prawie cały czas i na bieżąco czepia się wszelkich nieścisłości czy niedociągnięć.
To, że normy są wyśrubowane to jedno, drugie to ich skuteczne egzekwowanie.

Kluczowych elementów, czyli obiegu pierwotnego + wyposażenie samego reaktora + oprogramowanie. Ale całą resztę możemy o własnych siłach. Wystarczy zobaczyć ile elementów do Żarnowca powstawało w Polsce.
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony

Za ten post Canthir otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Markus Grizzly.
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez KOSHI w 29 Lip 2012, 12:11

@ Canthir

Przy budowie elektrowni nie ma przebacz. Nikt się nie podłoży, nie puści czegoś, bo jak się coś zdupczy to powieszą go za jaja. Robiłem kiedyś z kolesiem, który pracował przy budowie elektrowni, ale nie w Polsce i w branży elektrycznej czy elektroenergetycznej a nie budowlanej. I nie było, że boli jak coś było niezgodnie z projektem, bo ktoś poszedł na skróty. Robili dotąd, aż Inspektor odebrał. Tyczy się to również budowlanki. Jak jest w projekcie, że siatka w żelbecie ma być co 10cm powiedzmy z pręta fi 32, to ma być i nie daj Boże, że ktoś zapomni sobie o paru prętach albo zrobi co 11cm (bo 11 to prawie też 10). Inspektor powie: rozkręcać siatki i uj.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive paintball_0.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez paintball_0 w 29 Lip 2012, 14:30

Jestem za atomem.

Polska leży sobie w środku kontynentu, trzęsień ziemi nie ma, a powodzie i wichury występują lokalnie. Wystarczy dobrać lokalizację i można stawiać! Elektrownie konwencjonalne są ściśle zależne od odległości od kopalni. To ogranicza możliwości i zwiększa koszt budowy. Paliwo do EJ można kupować gdziekolwiek i dostarczać dowolną drogą, bo spala się go nieporównywalnie mniej, niż w każdej innej elektrowni. Zasada działania EJ jest zasadniczo identyczna co elektrowni węglowych. Jedyna różnica do sam piec, grzejący wodę. ;)

Najistotniejszy problem z EJ jest taki, że zużyte paliwo trzeba gdzieś składować. I jeszcze nikt nie wykoncypował bezpiecznej i taniej metody na pozbycie się śmieci. Druga w kolejności jest ludzka mentalność. Boimy się atomu. Nikt nie chce mieszkać przy EJ, w ludzkich głowach krążą zabobony i legendy o zgubnym wpływie radiacji i o samym bezpieczeństwie takiej elektrowni.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez Universal w 29 Lip 2012, 19:11

KOSHI napisał(a):Robiłem kiedyś z kolesiem, który pracował przy budowie elektrowni, ale nie w Polsce i w branży elektrycznej czy elektroenergetycznej a nie budowlanej. I nie było, że boli jak coś było niezgodnie z projektem, bo ktoś poszedł na skróty.

"Nie w Polsce". W Polsce, kiedy było to potrzebne, zwiększono kilkukrotnie normy szkodliwości linii przesyłowych, mając w dupie zagrożenie dla zdrowia. A u mnie, przez środek miejscowości, 50 metrów od mojego balkonu, stoi piękny słup wysokiego napięcia. Miała być modernizacja, a wymienili słupy z 400kV na 700kV. Więc nie dziwcie się mojemu "sceptycyzmowi" wobec wszelkich "norm".

W tym kraju urzędnicze decyzje są tak debilne, że będziecie ze swoją EJ mieli jaja. Najlepiej zgłoście swoje ogródki jako potencjalne miejsca do budowy kolejnych elektrowni.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez SkullDagger w 29 Lip 2012, 22:29

paintball_0 napisał(a):Jestem za atomem.



Najistotniejszy problem z EJ jest taki, że zużyte paliwo trzeba gdzieś składować. I jeszcze nikt nie wykoncypował bezpiecznej i taniej metody na pozbycie się śmieci.




Co chwile leca do kosmosu, niech tam gdzieś wywalą:)
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 13 Wrz 2024, 16:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez Ahmed1109 w 29 Lip 2012, 23:39

No przydała by się elektrownia w Polsce i to bardzo, ale jak słyszę o naszych budowlańcach to się boję że byśmy mogli w Polsce szykować drugą część Stalkera

Za ten post Ahmed1109 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Poldzer.
Awatar użytkownika
Ahmed1109
Stalker

Posty: 174
Dołączenie: 28 Lip 2012, 22:04
Ostatnio był: 10 Gru 2017, 15:37
Miejscowość: Wioska kotów
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez KOSHI w 30 Lip 2012, 00:24

Kolejny, który ma pojęcie o procesie budowlanym :facepalm: . Tragedia czytać takie komentarze. Taaa, elektrownie będą stawiać panowie spod budki z piwem ... Czy wy naprawdę myślicie, że dadzą taką inwestycję byle komu? Zastanówcie się ... Drogi, drogami, końca nie szło dojść, kto tak naprawdę robił więc było trochę baboli. No ale przy elektrowni to wątpię, żeby puścili jakiegoś knota. Nie wiem nawet, czy dopuszczą jakąś polską firmę bo niby jakie doświadczenie może mieć, jak nie budowano u nas elektrowni.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez Lucjusz w 30 Lip 2012, 06:58

Z naszym (nie)rządem wszystko jest możliwe. Osobiście jestem za atomem, według mnie jest bardziej ekonomiczny i ekologiczny niż węgiel tylko, że w tym kraju wszystko jest na opak. Mamy najdroższe autostrady w europie (nawet skorumpowani Włosi czy Hiszpanie budujący w górach nie mają tak drogo) to jak się wezmą za EJ to strach się bać.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez paintball_0 w 30 Lip 2012, 08:55

SkullDagger napisał(a):Co chwile leca do kosmosu, niech tam gdzieś wywalą:)

Za drogo wyjdzie. Wysłanie czegokolwiek na daleką orbitę, albo na słońce przedstawia sobą taką ilość pracy i środków, że wątpię, żeby to się komukolwiek kalkulowało. Bo chyba nie chodzi to to, żeby składować to nad naszymi głowami na orbicie, nie? ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez Szpagin w 30 Lip 2012, 11:05

SkullDagger napisał(a):Co chwile leca do kosmosu, niech tam gdzieś wywalą:)


Wywalanie zużytego paliwa atomowego w okolice pasa asteroid było brane pod uwagę, jako jedno z zadań rakiety Energia (tej, której Sowieci planowali użyć do wznoszenia na orbitę swoich promów kosmicznych). Akurat nie ty pierwszy na to wpadłeś.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez SkullDagger w 30 Lip 2012, 11:24

Sovieci...


Kiedyś chyba symulacje ogłądałem, gdybyśmy śmieci wyrzucali do orbity, po kilkunastu latach nie byłoby widać słońca prawie.
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 13 Wrz 2024, 16:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Energetyka Jądrowa (w Polsce i na świecie)

Postprzez xionc w 30 Lip 2012, 11:55

Universal napisał(a):"Nie w Polsce". W Polsce, kiedy było to potrzebne, zwiększono kilkukrotnie normy szkodliwości linii przesyłowych, mając w dupie zagrożenie dla zdrowia. A u mnie, przez środek miejscowości, 50 metrów od mojego balkonu, stoi piękny słup wysokiego napięcia. Miała być modernizacja, a wymienili słupy z 400kV na 700kV. Więc nie dziwcie się mojemu "sceptycyzmowi" wobec wszelkich "norm".

W tym kraju urzędnicze decyzje są tak debilne, że będziecie ze swoją EJ mieli jaja. Najlepiej zgłoście swoje ogródki jako potencjalne miejsca do budowy kolejnych elektrowni.

To nie jest sceptycyzm, to jest paranoja. A co do atomu to oczywiście, jest jak najbardziej za i to jak najszybciej.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości