Jaka frakcja?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Gizbarus w 20 Paź 2011, 22:15

Nic nie może zastąpić powiewu radioaktywnego powietrza na twarzy w Zonie, gdy podróżujesz sam. Twoje oczy widzą każdy ruch, twoje uszy wychwycą każdy dźwięk, twoje ciało jest jednością z bronią, którą trzymasz (i daj Bóg, żeby był to karabin snajperski). Nie rozpraszasz się myślami o innych, nie dekoncentrują cię rozmowy towarzyszy, nie musisz nikim się przejmować poza sobą - zawsze możesz bez żalu oddalić się od niebezpieczeństwa. TO prawdziwa wolność - bycie samotnikiem w Zonie!

A tak serio, to poza samotnikami jestem za Wolnością - Powinność zazwyczaj ginęła z dystansu zanim zorientowali się skąd padają strzały, więc to ich wyszkolenie i wyposażenie na łajno im się zdało... To JA jestem łowcą w tym polowaniu:D
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Spyrok w 23 Paź 2011, 11:46

W Cieniu Czarnobyla polecam bycie samotnikiem do czasu gdy dotrzesz do siedziby frakcji powinność. Ponieważ ich frakcja ma dosyć bogaty ekwipunek, mnóstwo ciekawych zadań, a teren baru (czyli miejsce gdzie znajduje się siedziba ich frakcji) jest bardzo bezpieczny toteż polecam Ci tą frakcję.
Jeśli chodzi o zadania to radzę wykonywać tylko te, które nie nakazują atakować frakcji wolność- dzięki temu można współpracować z obiema naraz, będąc samotnikiem.

W Czystym Niebie polecam stalkerów- frakcja dosyć sympatyczna, można się do niej przyłączyć w Kordonie, a ich celem jest eliminacja bantytów. Ich kodeks jest stosunkowo luźny, więc można z nimi współpracować będąc samotnikiem.

W Zewie Prypeci polecam bycie samotnikiem i współpracowanie (w miarę możliwości ze wszystkimi frakcjami).
Jak wie ktoś w jaki sposób zmodyfikować program acdc.pl tak aby otwierał all.spawn z "czystej gry" (to znaczy bez żadnych patchów) to niech napisze mi na pw. Opcjonalnie może być też podanie innej wersji acdc.pl, która mi otworzy ten spawn. Próbuję zespawnować mutanty, ale mam zamiar nie instalować patchów.
Spyrok
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 16:38
Ostatnio był: 29 Paź 2012, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -2

Re: Jaka frakcja?

Postprzez HaltGorlan w 30 Paź 2011, 19:05

Ja tam jestem za NAJEMNIKAMI , ponieważ :
- Ich działanie są świetnie zorganizowane jeśli się w porę nie zorientujesz dostajesz kulkę w łep i po krzyku
- Poza tym masz i dostajesz świetne zarobki
- Nie musisz rozpowiadać jakiś głupot na jakiś temat o Zonie
- Nie masz stałych wrogów jak Powinność , Wolność , Samotnicy bądź Bandyci a zombie są wrogami wszystkich
- Więc wystarczy troszkę taktyki i przemyślanego planu i problem z głowy
- Najemnicy trzymają się na uboczy i nie zadzierają z innymi
- Działają na zamówienie nie dla idei

Więc zostań Najemnikiem !!!!

P.S. Co do Piłata do Bandytów nic nie mam ale mają za dużo wrogów .
Awatar użytkownika
HaltGorlan
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 04 Wrz 2011, 15:48
Ostatnio był: 18 Lip 2013, 12:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Jaka frakcja?

Postprzez michalo0609 w 01 Lis 2011, 14:22

Ja czasami jestem w frakcji Wolność albo Czyste Niebo. Chociaż często jestem samotnikiem. Uważam ,że najlepiej pracować samemu masz więcej rzeczy i w miarę lubią cię niektóre frakcje ( jeżeli starasz się nie wkurzać ich przedstawicieli ) . Polecam ci jedną z tych dwóch frakcji, Albo po prostu zostań samotnikiem. Przeczytaj komentarze użytkownika Gizbarus.
Rób jak uważasz !
:soviet: :soviet: :soviet: :soviet: :soviet: :soviet: :soviet: :soviet: :soviet: :soviet: :soviet: :soviet:
Awatar użytkownika
michalo0609
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 31 Paź 2011, 23:28
Ostatnio był: 07 Gru 2014, 18:26
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Laszlo w 13 Lis 2011, 14:54

Witam Wszystkich !!! :D


Zdecydowanie wybieram Samotników. Dlaczego? działasz sam ewentualnie w kilku osobowej grupie nie musisz martwic się o rozkazy przełożonych i frakcje są do ciebie neutralne oprócz: wojska, bandytów i monolitu. Łupy są twoje nie musisz dzielić się z dowódcą frakcji. Dlatego zostałem samotnikiem. ;D

Pozdrowienia i :wódka: dla wszystkich z forum :D
Laszlo

Za ten post Laszlo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Striełok_.
Awatar użytkownika
Laszlo
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 13 Lis 2011, 13:47
Ostatnio był: 10 Gru 2011, 19:09
Miejscowość: Sofia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Striełok_ w 25 Lip 2012, 22:40

Piłat napisał(a):Wcale nie walczę o żaden szacunek dla Bandytów. Wszyscy szczerze nas nienawidzą, strzelają do nas bez ostrzeżenia, traktują na równi z mutantami, a te wszystkie działania mają uzasadnienie u podstaw ludzkiej psychiki. Jak myślisz, dlaczego to wszystko robią, hmm? Dobrze myślisz – bo się nas boją. Nikt nie przyzna Ci się do tego prosto w oczy, lecz taka jest prawda. Ten strach pozwala Bandytom trwać w Zonie i nic ani nikt nie był, nie jest, ani nie będzie wstanie wytępić nas z naszego Królestwa.


To Monolit rządzi w Zonie a nie Bandyci.
Tak dla ścisłości.

- - -

M3Fis70 napisał(a):Temat ma proste założenie:
Byłem i jestem samotnikiem, sam przemierzam zonę. A co będę robił w przyszłości zależy od was, krótko mówiąc: PRZEKONAJCIE MNIE DO SWOJEJ FRAKCJI. Jakie argumenty mile widziane, cytaty również czemu nie?
A temat szczerze, mam dość sam przemierzania zony to dość niebezpieczne w pojedynkę. Przydała by mi się jakaś kompania która nie zostawi mnie na lodzie.
Wypowiedzieć może się każdy Powinność'owiec, Wolność'owiec, Monoliciarz czy bandyta lub najemnik itd.
WIĘC PRZEKONAJCIE MNIE DO SIEBIE.

Jeżeli uda wam się to w każdym S.T.A.L.K.E.R.'ze dana frakcja będzie mogła liczyć na moją bezinteresowną pomoc
(o ile aktualny plan przejścia gry będzie mi na to pozwalał), lub się do niej najzwyczajniej przyłącze.
Były tematy które wyjaśnił dlaczego ta, po co ta, itd. Teraz musicie wymyślić coś co zachęci kotów i innych S.T.A.L.K.E.R.'ów na dołączenie do was! !


Ale osobiście ci radze między Monolitem a Czystym Niebem(chociaż frakcja się później rozpada).

Monolit:
Zalety:
-fajny klimat
-najlepsze uzbrojenie
-najlepsi wojownicy w grze
Wady:
-Wielu wrogów xD

Czyste Niebo:
Zalety:
-fajna miejsce na bazę
-Bardzo Dobre uzbrojenie na końcu
-Słabi przeciwnicy
Wady:
-Słabe kombinezony (nie wiadomo czy maja egzoszkielet)
-I pada ich frakcja z powodu braku ludzi

Uwagi moderatora:

Nie pisz jednego posta pod drugim. - Wheeljack
Woj­na nig­dy nie kończy się dla tych, co walczyli.

Za ten post Striełok_ otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive clearskystalker.
Striełok_
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Lip 2012, 21:49
Ostatnio był: 01 Sie 2012, 22:51
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: Jaka frakcja?

Postprzez GhostPL w 26 Lip 2012, 22:44

W SoC pomagam Powinności (za sprawa ich SEVY)
Cs - tutaj dolączyłem do Wolności. Poprostu kocham Zone a Powinność ją niszczy.
CoP - Jestem samotnikiem. Wszystkie info sprzedaje Stalkerom i przyprowadzam Naukowcom Najemników do ochrony.
Gdyby była możliwość dołączenia do każdej frakcji, wybrał bym Najemników lub Monolit. ;)
Najemnicy mają dobry sprzęt i nie zależy im na zniszczeniu innej frakcji tylko o pieniądze. :D
Żołnierze Monolitu walczą tak jakby mieli jeden mózg (no i chyba mają). Są świetni, jedyna ich wada jest taka ze to armia świrów -_- . Ale to chyba wlaśnie to sprawia ze sa świetni, nie mają nic do stracenia ale pomagają swoim.
To eksperci, w SoC zawsze chodze w ich kompinezonie. Jeszcze bardziej polubiłem ich gdy spotkałem dawny oddział Monolitu w CoP.
Więc raczej nie da się dostosować do moich rad, bo obie frakcje częściej są wrogo nastawione.
(Od tematu: zawsze mnie ciekawiło skąd Monolit ma działka Gaussa O_o)
Awatar użytkownika
GhostPL
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 26 Lip 2012, 15:33
Ostatnio był: 02 Paź 2012, 18:16
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Gregorius w 28 Lip 2012, 21:19

W SoC pomagałem Powinności ponieważ uważam, że ich cel jest słuszny. Zona zagraża ludzkości.
W CS wybrałem wolność przez to, że mają snajperki i sprawdza się tu wy macie rację, ale ja mam snajperkę :).
W CoP byłem znowu byłem za Powinnością.
Walka z Zoną jest naszą największą Powinnością.
Niech mnie Zona pochłonie jeśli kłamię.
Awatar użytkownika
Gregorius
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 18 Lip 2012, 10:28
Ostatnio był: 17 Gru 2017, 18:49
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 2

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Shaker279 w 28 Lip 2012, 21:50

Powinność mają prosty cel i nie są anarchistami.Dostajesz zaje....e wyposażenie i pomoc.
I oczywiście dużo :wódka: i :+:
:

I po co to czytasz i tak nie znajdziesz tu nic mądrego
Awatar użytkownika
Shaker279
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 25 Cze 2012, 19:17
Ostatnio był: 27 Wrz 2013, 17:14
Miejscowość: I tak nie zansz tego zadupia
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 6

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Wunderwaffe w 29 Lip 2012, 16:50

Ja jestem za frakcją "Monolit". Może to i bezsensowny powód, ale Monolit mówi do nas fajne rzeczy w Sarkofagu (basowe "Idi ka mnie" lub "Ja wiżu twaje żywania" są świetne). Poza tym w jego wiernych jest trochę tajemniczości, co dodaje klimatu.

Drugie miejsce zajmuje "Powinność". To ze względu na ich ideologię - zniszczenie Zony to może nierealny, ale naprawdę szczytny cel, w końcu Strefa to zło (anomalie, mutanty, radiacja, bandyci - tego jest pełno w grze).
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Jaka Frakcja?

Postprzez CzechovWolny w 08 Sie 2012, 13:01

Piłat napisał(a):
lektors napisał(a):Piłacie - ja tak prawdę powiedziawszy mam gdzieś bandytów - ich działania doprowadzą do samozagłady, bo nigdy nie działają jako jedna zoorganizowana frakcja. Nawet jeżeli by byli dobrze zoorganizowani to ich główne uzbrojenie i pancerze pozostawiają wiele do życzenia ( jedyny bandyta, w innym stroju niż kurtka bandytów, skórzany płaszcz i kombinezon najemników to bandyta w Egzo w Limańsku, w Czystym Niebie ).

Nawet jeżeli by mieli dobrą broń i pancerze to sprawa, dla jakiej przebywają w Zonie jest co najmniej żałosna - próbują się wymigać kary. Praktycznie rzecz biorąc to nawet lepiej - szybciej zdechnie w pierwszej lepszej anomalii albo od kuli karabinowej.

Odnośnie ciebie Piłat - mam nadzieję, że kiedyś się nawrócisz ;)


Dla ścisłości – zarówno Bandyci, jak i wszyscy inni Stalkerzy przybywamy do Zony w jednym celu: aby się wzbogacić. Tylko, że my w odróżnieniu od was nie ubieramy tego w ładne słówka, tylko, mówimy wprost, że chodzi o KASĘ... To chyba normalne i nie ma, czego się wstydzić. Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że "Powinność" siedzi w Zonie tylko po to, aby postrzelać sobie do mutantów? Po co mieliby wyręczać w tym wojsko? A "Wolność"? Ich to nie mogę zrozumieć – ideologia nie trzyma się kupy. Mają nasrane w głowach i też tak działają. My Bandyci jesteśmy naprawdę prostymi ludźmi. Nie walczymy dla wyższych wartości, dla ideałów i z poczucia wrodzonej moralności. My po prostu umiemy wykorzystać sytuację, aby zarobić. I tego najbardziej nam zazdrościcie. Przyłączenie się do frakcji oznacza przede wszystkim walkę z inną frakcją. Jak sam powiedziałeś Bandyci nie tworzą frakcji, więc tak naprawdę nie prowadzimy żadnego "stanu wojennego" i możemy się skupić na zarobkach. Jeśli opóścisz broń i porozmawiasz z nami jak cwilizowany człowiek, to zrozumiesz że nawet z "największymi kanaliami Zony" można się dogadać. A to, w jaki sposób zarabiamy, to już tylko i wyłącznie nasz problem, z którym wy najwyraźniej nie możecie się pogodzić.


:

Uwagi Usera : Uważaj bo pękniesz

REAKTYWUJĘ TEMAT!

Wybierz powinność!
Dobry sprzęt
Naprawdę dobrze wyszkoleni
Często Atakują i zwykle wygrywają
Nigdy nie zostawią Ciebie w potrzebie
Łatwiej odbić bazę wolności
Nie osłaniają Ciebie więc musisz radzić sobie sam
Często nie przychodzą pomóc odbić Ci "Punkt"
Walka z Wolnoscia jest wymagająca
Awatar użytkownika
CzechovWolny
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Sie 2012, 08:05
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 23:28
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -6

Re: Jaka frakcja?

Postprzez Kamasz Stalker w 10 Sie 2012, 17:02

Łowcy Artefaktów, Stalekrzy, pozostaniecie samotnikami! Dlaczego?
Dlatego że to jedyna i najlepsza opcja w całej Zonie!
Wymienię kolejno Plusy i jak znajdę to wady:
PLUSY
-Wolność w 100%!
-Wszystko dla ciebie!
-Wojny Frakcji cię nie dotyczą! (Wyjątkiem są Wojsko, Bandycki i Renegaci którzy walczą z wszystkimi Frakcjami!)

WADY
-Nie stwierdziłem żadnych Wad!


A to na zachętę by pozostać wolnym Stalkerem!
Masz, wypij sobie kimkolwiek jesteś towarzyszu! :wódka:
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... Ss0nmTHcMA
War...war in the Zone a Never Ending...

Kamasz Stalker
Wygnany z Zony

Posty: 49
Dołączenie: 10 Sie 2012, 15:49
Ostatnio był: 22 Sie 2012, 07:28
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 19

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość