Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Realkriss w 25 Cze 2012, 11:39

A ja aktualnie wróciłam do Agatki Christie.
Nie ma dla mnie lepszych kryminałów. Uwielbiam, gdy Herkules Poirot uruchamia swoje "małe szare komórki".
Nie jarają mnie "Zagadki CSI" i tym podobne, gdzie sprawę załatwiają badania DNA i mozolne szukanie śladów.
Wolę Kojaka, Colomba i Herkulesa Poirot.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez szczypiorofix w 25 Cze 2012, 12:07

Po ukończeniu "Pana Światła" R. Zelaznego oraz drugiego tomu Trylogii Kamienia Poszukiwacza pt. "Ostroga Wywerna" postanowiłem przeczytać coś z s-f i zakupiłem zupełnie w ciemno "Kameleon" Rafała Kosika - jak na razie przeczytałem dopiero 1/5 książki ale czyta się zupełnie normalnie ;) nie tak łatwo jak "Ostrogę..." którą chłonie się kartka za kartką ale nie tak trudno jak "Pana Światła", podczas czytania którego niektóre zdania czytałem po dwa razy ;) Z opinii, które przeczytałem o Kosiku, wynika iż jest on pisarzem s-f trochę starej daty tzn. nie ma przesadnej akcji, żadnych wodotrysków, efekciarskich walk itp., nie o to w jego powieściach podobno chodzi. Zobaczymy...
Poza tym wreszcie kupiłem (a w zasadzie dostałem na imieniny) trzeci tom "Pana Lodowego Ogrodu" Grzędowicza - dwa poprzednie tomy kilka lat temu dosłownie wchłonąłem. Teraz musiałbym znów je przeczytać przed trzecim, bo część wydarzeń wyleciała mi z głowy.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Co czytacie?

Postprzez Glaeken w 25 Cze 2012, 13:03

szczypiorofix napisał(a):Po ukończeniu "Pana Światła" R. Zelaznego oraz drugiego tomu Trylogii Kamienia Poszukiwacza pt. "Ostroga Wywerna" postanowiłem przeczytać coś z s-f i zakupiłem zupełnie w ciemno "Kameleon" Rafała Kosika - jak na razie przeczytałem dopiero 1/5 książki ale czyta się zupełnie normalnie ;) nie tak łatwo jak "Ostrogę..." którą chłonie się kartka za kartką ale nie tak trudno jak "Pana Światła".

Jeśli chodzi o Forgotten Realms to polecam pięcioksiąg Pieśni i Miecze Elaine Cunnignham, trylogię Światła i Cienie również jej oraz cykl książek Legenda Drizzta R.A. Salvatore. Całą resztę możesz sobie darować, szkoda czasu, łącznie z tragicznym trzecim tomem Trylogii Poszukiwacza :(

Za ten post Glaeken otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive szczypiorofix.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Co czytacie?

Postprzez Kudkudak w 25 Cze 2012, 13:46

Natomiast ja wziąłem się za sagę Pieśni Lodu i Ognia autorstwa George'a R. R. Martina - przeczytałem już Grę o Tron i zaczynam Starcie Królów. Spodziewałem się szczerze mówiąc nudnej opowieści by Eragon ale zaczarował mnie ten świat Siedmiu Królestw - intrygi, zdrady i niesnaski polityczne ubarwione o bitwy i osobiste potrzeby oraz elementy fantasy np. Inni, religie politeistyczne czy sam fakt że Targaryeni posiadali smoki. Naprawdę ciekawa książka, gorąco polecam - taka wiedźmino-podobna ;p
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 21 Kwi 2014, 16:25, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Co czytacie?

Postprzez szczypiorofix w 25 Cze 2012, 14:08

Glaeken napisał(a):Jeśli chodzi o Forgotten Realms to polecam pięcioksiąg Pieśni i Miecze Elaine Cunnignham, trylogię Światła i Cienie również jej oraz cykl książek Legenda Drizzta R.A. Salvatore. Całą resztę możesz sobie darować, szkoda czasu, łącznie z tragicznym trzecim tomem Trylogii Poszukiwacza :(

Dzięki ;) mimo wszystko jednak przeczytam trzecią część Trylogii Kamienia Poszukiwacza ;) poza tym chciałbym jeszcze przeczytać "Maskarady" - kolejne przygody z tymi samymi bohaterami.
Co do Drizzta to czytałem że warto przeczytać tylko do 6tej części, potem drow (a może Salvatore) robi się strasznie niestrawny. Przeczytałem "Ojczyznę" i bardzo mi się podobała.
Kolejną pozycją, która mnie interesuje z FR jest Wojna Pajęczej Królowej - posiadam pierwszą część i gdy skończę "Kameleona" myślę, że zacznę tę książkę.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Co czytacie?

Postprzez Glaeken w 25 Cze 2012, 14:34

szczypiorofix napisał(a):Co do Drizzta to czytałem że warto przeczytać tylko do 6tej części, potem drow (a może Salvatore) robi się strasznie niestrawny. Przeczytałem "Ojczyznę" i bardzo mi się podobała.

Rzeczywiście pierwsze 6 części jest niezłe... a później coraz gorzej... tym bardziej, że autor zaczyna powtarzać się. Do Wojen Pajęczej Królowej zabieram się od lat, tez chce przeczytać ale ciągle odkładam.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Co czytacie?

Postprzez GhostRider44 w 25 Cze 2012, 14:44

Ha! A ja wypożyczyłem dzisiaj coś co pewnie już pół forum czytało. :E Piknik na skraju drogi braci Strugackich. Warto zobaczyć. :P
Haraszo kartoszki!

Za ten post GhostRider44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dienonych, Gavdylenko, Антони.
Awatar użytkownika
GhostRider44
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Sty 2011, 12:30
Ostatnio był: 04 Mar 2023, 09:25
Miejscowość: Domek w wiosce kotów, Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 149

Re: Co czytacie?

Postprzez Dżuz w 02 Lip 2012, 21:44

Ostatnio sięgnąłem po coś - powiedzmy - związanego z klimatami stalkerowymi i na warsztat trafiła książka znanej białoruskiej dziennikarki, Swietłany Aleksijewicz, "Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości" (wcześniej wydana w Polsce w innym przekładzie, pod tytułem "Krzyk Czarnobyla").

Bardzo dobrze się czyta - złożona prawie wyłącznie z wypowiedzi osób, które tragedia bezpośrednio dotknęła (mieszkańców skażonych terenów: wysiedlonych i tych, którzy zostali, likwidatorów i ich rodzin, strażaków, wojskowych, uczonych), wywarła na mnie mocne wrażenie. Momentami komiczna, ale głównie przygnębiająco-wstrząsająca, może spokojnie zostać polecona każdemu kto interesuje się tematyką katastrofy w Czarnobylu. Nie licząc krótkiego rysu historycznego na początku, nie ma w niej zbyt wielu techniczno-naukowych dywagacji na temat przyczyn wypadku. Są za to relacje osób, które bezpośrednio brały udział w tamtych wydarzeniach i próba odpowiedzi na pytanie jak będzie wyglądała ich przyszłość. Jest też ciekawy portret człowieka radzieckiego rysowany przez samych zainteresowanych, wspominających swoją mentalność w tamtych czasach. Polecam.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Co czytacie?

Postprzez Kuballa44 w 04 Lip 2012, 22:08

Polećcie mi jakaś, jakeiś, książki o smokach. Ale coś w stylu "Władców ognia" (film) w sensie że smoki np opanowały ziemie, a ludzie sie bronią, albo na nie polują, coś o łowcach smoków... Takie tam, wdzięczny bym był. :)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Co czytacie?

Postprzez marcel w 04 Lip 2012, 22:20

Image

Pacyński, świętej pamięci, jest dla mnie bogiem, jeśli chodzi o fantastykę - stąd oczywistym było wybranie tego zbioru opowiadań. Historia sir Rogera z Mons powinna ci odpowiadać, choć temat smoków porusza w sposób raczej nietypowy, są to gady brudne i śmierdzące, a ich łowca bynajmniej nie przypomina świętego Jerzego. Generalnie, Pacek był pisarzem prezentującym bardzo cyniczne podejście do świata przedstawionego, czym mnie oczarował - ciebie nie musi. Tym niemniej, polecam kupić i przekonać się na własnej skórze.

EDIT: W sumie, polecić też mogę powieści z serii, yyy, jak ona się nazywała... Dragon Lance! Tam masz smoki pełną gębą. Konkretnego tytułu nie pamiętam, bo były one niesamowicie pomieszane, za ch... nie szło się połapać która książka jest o czym, ale... od czego jest google. Dobra, mam na myśli Kroniki, czyli:

Smoki Jesiennego Zmierzchu (1984)
Smoki Zimowej Nocy (1985)
Smoki Wiosennego Świtu (1985)
Smoki Letniego Płomienia (1996)


Pierwsze trzy czytałem kilka lat temu, wrażenia miałem wówczas jak najbardziej pozytywne - no i było od zarąbania smoków, dobrych smoków, złych smoków, neutralnych smoków, smoczych smoków...
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler

Za ten post marcel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kuballa44.
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Co czytacie?

Postprzez Kuballa44 w 04 Lip 2012, 22:53

Dragon Lance czytałem, dzięki! Ale o Pacyńskim nie słysząłem, za co dzięki podwójne! Czekam na dalsze propozycje. :)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Co czytacie?

Postprzez GhostRider44 w 08 Lip 2012, 09:10

Po skończeniu "Pikniku..." kupiłem i dosłownie pożarłem Uniwersum Metro 2033 Do światła i pożeram Pitera. :E Jak ktoś nie czytał Metra - won do empiku.
Haraszo kartoszki!

Za ten post GhostRider44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive szczypiorofix.
Awatar użytkownika
GhostRider44
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Sty 2011, 12:30
Ostatnio był: 04 Mar 2023, 09:25
Miejscowość: Domek w wiosce kotów, Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 149

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości